Ferreira – Olhanense 3:1 (kon.)
FC Paços Ferreira
3:1 (2:0)
SC Olhanense
cz Streda 05.02.2014, 21:00 • Estádio da Capital do Móvel, Paços de Ferreira • Primeira Liga

Je dobojováno. Hosté se ve druhé půli nadechli k mocnému stahování. V 53. minutě již Degra lovil míč ze své sítě poprvé. V 54. již mohlo být vyrovnáno, ale Dionisi šanci neproměnil. Hosté pak měli ještě několik pokusů, které vypadaly nadějně. Jenže branky z toho nebyly. Domácí se z toho vzpamatovali a těsně před koncem zasadili ještě úder z milosti a vyhráli celý zápas 3 – 1. (23:00:58)

90+6
    Ferreira právě vstřelila branku!
    Hosté ještě na konci otevřeli hru a rychlý výpad do otevřené obrany zakončil YONATHAN ALEXANDER DEL VALLE.

90+4
    Už se téměř blíží konec střetnutí, začala poslední minuta nastavení.

90+2
    Utkání se bude již jen dohrávat, domácí drží hosty v uctivé vzdálenosti od vlastní branky.

90+1
    Hlavní sudí nastaví ještě 4 minuty.

90
    Se žlutými kartami se roztrhl pytel, tedy alespoň na domácí straně. Tony zajel do Paula Sérgia a vidí žlutý kartónek z blízka.

88
    Poslední střídání na domácí straně. Přichází Manuel José,kterému uvolnil místo Carlão, pravděpodobně jde o taktické střídání.

88
    Degra tak dlouho zdržoval až uviděl žlutou kartu. Rozehrávat na vlastní polovině přímý kop stejně bude i dále.

85
    Del Valle mohl na pravé straně zdržovat hru co nejdéle, ale o míč přišel.

85
    Bez nastavení nám do konce utkání zbývá 6 minut. Hosté mají ještě relativně dost času na korekci výsledku, ale zatím se musí bránit ataků Ferreiry.

84
    Žlutou kartu dostává Nuno Santos (FC Paços Ferreira).

82
    Další možnost Olhanense na vyrovnání, ale ani střela Rui Duarteho se mezi tři tyče nevešla, kdyby tak hostující útočník učinil, Degra by jeho pokus zastavit nedokázal.

80
    Tozé Marreco naskakuje na trávník místo Albánce Mehmetiho.

79
    Třetím napomínaným hráče je Dán Per Billeskov Kroldrup.

76
    Jenže ani roh devátý roh domácích , ani druhý roh hostů změnu skóre nepřinesl, ba co více nepřinesl ani ohrožení branky.

75
    Domácí přece jen jedné statistice zcela vládnou a to jsou rohové kopy. V nich vedou zcela jednoznačně 9 – 1.

73
    Dosavadní poměr střel na branku je 7 – 3 ve prospěch domácího týmu, ale ten vesměs všechny střely získal ještě v první půli.

72
    Lucas Souza pro dnešní den dohrál. Christian Udubuesi Obodo je již na trávníku a zapojuje se do hry.

69
    Nakonec se míč ocitl mimo hrací plochu. Výhodu autového vhazování bude mít celek hostů.

68
    Souboj Tonyho se Sampirisim skončil nerozhodně, ale s míčem budou pokračovat domácí.

67
    A je tu i první karta pro hráče domácích. Nešetrný faul na novice na trávníku Paula Sérgiu. Provinil se Rodrigo António a vidí žlutou kartu.

65
    Bebé se zdá býti neúnavný a jeho další pokus z hranice vápna musí likvidovat Belec. Domácí by mohli převzít otěže zápasu.

63
    Druhé střídání v týmu domácích, na hřišti se ukáže Sérgio Oliveira, který nahradí hráče Pobžeží Slonoviny Jeana Michaëla Seriho.

61
    Na druhé straně chce bebé zvýšit náskok domácích, ale míč jen pohladil síť.

60
    NA druhé straně se k míči dostal Mehmeti, ale jeho pokus skončil pouze na tyči Degrovy branky. jen pár centimetrů a mohlo být vyrovnáno. Domácí obrana teď v sobě nachází obrovské trhliny.

60
    Domácím není nic platné, ani to, že již kopali sedm rohů. Brankový stav se nemění, ani po tomto sedmém pokusu.

57
    Začátek druhé půle tedy zastihl Ferreiru nepřipravenou a mohla by o svůj náskok, který si vybudoval an akonci první půle přijít. Málem se to povedlo již Dionisimu, ale jeho pravačka zklamala, následujících 30 minut bude pro domácí ještě krušných.

55
    První střídání na straně hostů. Odchází střelec branky na 2:1 Paulo Regula a přichází na jeho místo Paulo Sérgio.

54
    Hned vzápětí mohl vyrovnat Dionisi, ale pravačkou minul volný prostor v brance Degra.

53
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    A hostům se opravdu daří zdramatizovat utkání a domácí budou mít ještě hodně práce získaný náskok udržet. Autorem branky je PAULO REGULA.

53
    Zatím ani jeden tým ve druhé půli neohrozil branku toho druhého, takže bitva se přesunula do roviny taktického boje.

51
    Boj o každičký metr půdy to je obrázek posledních minut. hosté se ještě nechtějí cítit poraženecky a tak se snaží ještě zdramatizovat nějakým způsobem utkání.

49
    Hra se na chvíli přesídlila ke středové čáře, hosté postupují vpřed pomocí série autových vhazování.

48
    Olhanense se musí neustále bránit útokům svého soka. Je na nich poznat, že dvoubrankové manko na nich zanechalo nějaké následky.

46
    Hosté zahájili druhý poločas a vypadá to, že oba týmy nastoupili do druhé půle se sestavou v jaké skončili tu první.

46

První poločas je tedy za námi. Domácí tým si vytvořil velkou územní převahu, kterou však v první čtvrthodině nevyjádřil gólově. Olhanense na chvíli vyrovnalo hru. A když už vypadalo, že by mohlo převzít i otěže zápasu, tak Ferreira zvýšila obrátky a hosté se museli zakopat před vlastní šestnáctku. V nastaveném poločase se nakonec dočkali i dvojnásobné radosti.

45+5

45+5
    Federico Dionisi je druhým napomínaným hráčem utkání.

45+2
    Autorem branky je BEBÉ.

45+1
    Autorem branky je YONATHAN ALEXANDER DEL VALLE.

44
    Buval musí střídat, protože předtím jej nastřelil Rodrigo António a domácí hráč to nemohl rozdýchat.

41
    Rodrigo António s Buvalem ohrozili Belecovu branku, ovšem branky nedocílili, ale již byli oba střelci velmi blízko. Stav je však stále bezbrankový.

39
    Belec se snažil zdržovat hru a to se nelíbilo hlavnímu sudímu Tabordu Xistrovi, který mu udělil první žlutou kartu utkání.

38
    Bebé se snažil se spoluhráči o kombinaci, ale Ti jeho myšlenku nepochopili.

Nebezpečí před domácí brankou. Dionisi a Femi Balogun se pokusili ohrozit Degru, ale míč jen těsně minul jeho branku.

35
    Mehmeti se na chvíli uvolnil na středu hřiště, Boaventura jej však dále nepustil, ale pouze za cenu nedovoleného zákroku. Míč tedy zůstane hostujícímu celku.

34
    Ani ze čtvrtého rohu, který měl domácí celek branka nepadla. Hosté tak budou odkopávat od vlastní branky.

32
    Olhanense se stále brání nájezdům Ferreiry, je to už jen otázka času, kdy domácí tým zamíří do černého. Zatím však mezi tyče mířil ve třech případech.

30
    Del Valle déle váhal se střelou než měl. Takže Belec mohl zasáhnout správným skokem a vyrazit míč na celkem čtvrtý rohový kop.

29
    Již se znovu hraje, ale Belec zatím nemusel proti žádné střele Pacos zasahovat.

28
    Dionisi se zranil a musí být ošetřován.

27
    Ale povedlo se jim to jen na chvíli. Domácí přešli do protiútoku a vybojovali druhý rohový kop v utkání. Jenže po jeho rozehrání neohrozili ani Beleceho branku.

25
    Olhanense vyrovnalo hru a pomaličku přebírá otěže zápasu.

22
    Na tomto souboji je poznat, že se utkaly dva týmy s chvostu tabulky, je to boj o každý centimetr trávníku.

21
    Nicméně Pacos je stále při chuti, ale chybí jim muška. V těchto chvílích již mají 5 nepřesných střeleckých pokusů a pouze jedinou mezi tři tyče.

20
    Bebé našel přihrávkou Del Valleho, jeho ránu zablokoval obránce Siampirisi a dokonce tento hráč vyváží míč daleko od své branky.

17
    První roh pro domácí, Tiago Valente si našel centr od rohového praporku, ale míč za záda Belece usměrnit nedokázal.

16
    Čtvrhodina je za námi a Olhanense začíná vyrovnávat hru.

15
    Znovu u míče domácí tým. Bebé se pokusil o překonání Belece, ale ten byl pozorný a jeho pokus zlikvidoval.

14
    Del Valle se pokusil vypálit z ostrého úhlu, ale na Belece si nepřišel.

12
    Ferreira je zatím nebezpečnějším týmem, uzavřela hosty před jejich pokutovým územím, Ti se často uchylují k nedovoleným zákrokům.

9
    André Leão zkusil střelu, ale ta byla zblokována. hlavní sudí ukázal, že se bude kopat od rohového praporku.

7
    Buval přišel do vápna příliš pozdě. Olhanense míč odpálilo daleko od své branky.

6
    Buval zachytil špatnou přihrávku Rui Duarteho, snažil se o přihrávku na Del Valleho, ale míč nakonec skončil u Belece.

3
    Hra je se především mezi šestnáctkami, ani jeden tým zatím branku toho druhého neohrozil.

1
    Domácí zahájili utkání výkopem a na svého soupeře se rovnou vrhli a zatlačili před jeho pokutové území.

1

FC Paços Ferreira: Degra – Tony, Tiago Valente, Boaventura, Nuno Santos – Rodrigo António, André Leão, Seri – Bebé, Buval, Del Valle. Trenér: Henrique Calisto.
    Náhradníci: António Filipe, Romeu, Sérgio Oliveira, Hélder Lopes, Minhoca, Carlão, Manuel José.

SC Olhanense: Belec – Sampirisi, Kroldrup, Diakhité , Mladen – Lucas Souza, Dionisi, Rui Duarte – Femi Balogun, Mehmeti, Regula. Trenér: Giuseppe Galderisi.
    Náhradníci: Ricardo, Obodo, Jander, Luís Filipe, Pelé, Tozé Marreco, Paulo Sérgio.

Ferreira – Olhanense 1:1

Domácí jsou zatím na posledním místě tabulky. Na svého dnešního soupeře ztrácejí 2 body. Svým soupeřům nasázeli 13 branek, naopak jich 30 dostali. Na svém stadionu získali celou polovinu získaných bodů (5). při skóre 3:10.

Poslední zápasy
    Braga – Ferreira 1:1
    Academica – Ferreira 4:2
    Ferreira – Rio Ave 0:0
    Nacional – Ferreira 2:1
    Ferreira – Estoril 0:3

Nejlepší střelec: Bebé, Tiago Valente, Manuel José – 2 branky.

Hosté jsou na 15. místě ligové tabulky se ziskem 12 bodů a celkovým skóre 10:25. Na hřištích soupeřů získali pouze 3 body za 3 remízy, při celkovém skóre 3:14. Na hřišti Ferreiry je tedy nečeká nic snadného. V případě výhry se však mohou posunout, alespoň co se bodů týče na úroveň Belenenses.

Olhanense – Guimaraes 0:1
    Olhanense – Setubal 2:1
    FC Porto – Olhanense 4:0
    Olhanense Benfica 2:3
    Olhanense – Rio Ave 0:1

Nejlepší střelec: Federico Dionisi – 3 branky

Dobrý večer, dámy a pánové, Vítám Vás u sledování utkání 17. kola portugalské Primeira Ligy. V něm dnes nastoupí domácí FC Paços Ferreira proti SC Olhanense. Utkání o poslední místo nemá jednoznačného favorita a lze očekávat boj o každičký centimetr půdy. Úvodní výkop bude proveden v 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.