Bayern – Hamburger 3:1 (kon.) | Hannover – Norimberk 3:3 (kon.) | Hoffenheim – Dortmund 2:2 (kon.)
Augsburg – Braunschweig 4:1 (kon.) | Wolfsburg – Stuttgart 3:1 (kon.)
Hannover 96
3:3 (0:3)
1. FC Norimberk
Sobota 14.12.2013, 15:30 • HDI-Arena • Nemecká Bundesliga

Zápas dospel k svojmu koncu a hráči Norimbergu môžu mať hlavu v dlaniach. To, čo vyzeralo ako pohodlný trojgólový náskok z prvého polčasu sa napokon aj vďaka niekoľkým chybám obrany ukázalo ako nedostačujúce. V 60. minúte najprv na 1:3 znížil Bittencourt, v 87. minúte zápas zdramatizoval Diouf a ten istý hráč domáci tím spasil v druhej minúte nadstaveného času keď vyrovnával na 3:3. Norimberg si tak bude musieť na svoj prvý trojbodový zápas v tejto sezóne počkať, aj keď to tak až do poslednej päťminútovky vôbec nevyzeralo.

Hannover sa po dnešnom zápase dotiahne na Stuttgart a tým preskočí aj Hoffenheim. Naopak, Norimberg zostane na biednom sedemnástom mieste tabuľky aj po dnešnom súboji.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (17:27:21)

90+3
    Hannoveru navyše v samom závere postupoval do ďalšieho útoku, no ten bol našťastie pre hostí odvrátený.

90+2
    Hannover dal gól! Tak si to predstavte. Norimberg si nechal takmer isté tri body pretiecť pomedzi prsty. V nadstavenom čase získali domáci hráči rohový kop, po ktorom sa do šestnástky nasťahoval aj brankár Zieler, no po viackrát odrazenej lopte sa k nej napokon dostal MAMO DIOUF, ktorý vyrovnáva skŕe a stáva sa tak hrdinom dnešného zápasu!

90+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadneho hracieho času sa budú nadstavovať tri minúty.

90
    Po ňom mohli byť nebezpeční domáci hráči, konkrétne Sulejmani si potiahol loptu po pravom krídle. Počas jeho postupu však prišiel nepochopiteľný faul Andreasena, ktorý bol úplne mimo hry a za faul vidí aj žltú kartu.

89
    Norimberg drží loptu ďaleko od vlastnej brány, hostia navyše vybojovali priamy kop.

88
    Následne prichádza posledné striedanie v zápase, na ihrisko príde aj Róbert Mak, ktorý vymení Frantza.

87
    Hannover dal gól! Žeby to predsa len bola dráma? Obrana Norimbergu zaspala, Sulejmani sa cez ňu hravo dostal, kde našiel nikým nebráneného MAMEHO DIOUFA, ktorý znižuje len na rozdiel jedného gólu!

87
    Trošku kuriózna situácia, Kiyotake posielal prihrávku do šestnástky Hannoveru, kde si ju takmer do vlastnej siete zrazil Marcelo. Navyše sa pri tom potkol a napokon trafil ľavú tyč vlastnej brány.

86
    Kiyotake ešte operoval v šestnástke súpera nič z toho nakoniec nevzniklo.

85
    Zápas sa už viac menej len dohráva, Norimberg sa tak môže tešiť na prvý trojbodový zápis v tejto sezóne.

84
    Ten ale nepredstavoval väčšie nebezpečenstvo pre Schäferovu bránu. Následne ešte z veľkej diaľky pálil Bittencourt, bránu ale minul.

84
    Zmeniť sa to ešte snažil Sulejmani, vybojoval pre svoj tím aspoň rohový kop.

83
    Navyše, ani Hannover sa už toľko netlačí dopredu, zdá sa, že sa hráči s dnešným nepriaznivým výsledkom už zmierili.

82
    Hostia kontrolujú hru, kombinujú len na svojej polovici, pochopiteľne sa už dopredu tak netlačia, zdá sa, že tesný výsledok si už ustrážia.

81
    Hannover strieda posledný raz v 81. minúte, zahrá si aj Pander, ten na ihrisku nahradí Priba.

81
    Hra sa zdržuje na polovici Hannoveru, Feulner tam robí defenzíve problémy s rozohrávkou a zbiera tak cenné sekundy.

80
    Po centri do šestnástky hlavičkoval smerom na bránu práve Diouf, nakoniec bránu netriafa.

Andrej Marienka

Góly: 60. Bittencourt, 87. Diouf, 90+2. Diouf – 30. Hloušek, 38. Drmic, 41. Nilsson

Karty:   11. Huszti (HAN), 39. Stindl (HAN), 90. Andreasen (HAN) – 47. Pogatetz (NRM)

Hannover 96: Zieler – Prib, Sané, Marcelo, Sakai – Stindl, Andreasen – Huszti, Schmiedebach – Diouf, Sobiech
    Náhradníci: Fuhry – Cherundolo, Hoffmann, Avevor, Pander, Bittencourt, Sulejmani

1. FC Norimberk: Schäfer – Plattenhardt, Pogatetz, Nilsson, Chandler – Frantz – Hloušek, Kiyotake, Hasebe, Drmic – Ginczek
    Náhradníci: Rakovsky – Feulner, Pekhart, Mak, Dabanli, Pinola, Esswein

Rozhodca: Kinhöfer – Scheppe, Ittrich