Leuven – Oostende 1:2 (kon.) | Lokeren – Kortrijk 0:0 (kon.) | Mechelen – Waasland-Beveren 0:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Mons 2:1 (kon.)
Cercle Bruggy KSV
2:1 (2:0)
RAEC Mons
cz Sobota 14.12.2013, 20:00 • Jan Breydelstadion, Bruggy • Belgická Jupiler Pro League

Z mé strany vše, u belgické ligy opět někdy nashledanou. (21:55:15)

Hostům se v závěru sice podařilo skórovat, bylo už ovšem příliš pozdě. I když po přestávce neodehráli špatnou partii, ztrátu z prvního dějství nedohnali. Cercle může děkovat především první třetině zápasu, ve které jasně dominovalo a díky níž Mons inkasoval klíčové dvě branky.

90+4
    Mons právě vstřelilo branku!
    Brankář Delle působil po celý zápas celkem jistým dojmem, ale střelu JOACHIMA MUNUNGA si za rámeček opravdu nedá. Tahle trefa ale řešit nic nebude, avizované nastavení doby hry se totiž už takhle přetahuje. Za chvilku Efong Nzolo hvízdne do píšťaly naposledy.

90
    Rozhodčí Efong Nzolo nastavuje tři minuty.

89
    Soumah zkoušel štěstí z dálky, ale zbytečně. Ani tahle rána Delleho ohrozit nemohla.

86
    Makedonský kouč Janevski zkouší ještě v závěru jedno oživení. Na hřiště se dostává Jarju, dolů šel Le Postollec.

85
    Střídající Buyl je na hřišti teprve chvilku a už mohl díky své akci definitivně utnout snahu hostů. Jenže jeho centr na spoluhráče opravdu nemířil.

84
    Žlutou kartu dostává také Cornelis (CRB).

83
    Poslední střídání na domácí straně. Buyl přichází na posledních sedm minut za Buysseho.

80
    Cercle stále drží pohodlný náskok, Mons se v poslední době do ničeho vážnějšího nedostalo. Do konce utkání zbývá deset minut. Pokud RAEC nenasadí ke strhujícímu obratu, měli by domácí získat tři body.

75
    Druhé střídaní týmu Cercle, Kabanangu nahrazuje Ital Monachello.

71
    Domácí sahají po první změně, Van Eeno odchází ze hřiště, na jeho místo nastupuje Etock.

67
    Lorenzi měl zřejmě nejlepší možnost na to, jak snížit. Cercle je nyní docela pod slušným tlakem. Francouzský stoper střílel jen těsně vedle levého rohu Dellovy brány.

64
    Soumah si nyní vzal na starosti volný kop. Gólman Delle sice musel být v pohotovosti, nicméně pokus nakonec přece jenom skončil vedle jeho svatyně.

62
    Lorenzi se zkoušel prosadit někde za hranicí vápna, jenže obrana soupeře proti němu dobře vystoupila ve skórování mu zamezila.

57
    Hosté podruhé střídají. Na plac jde Timmermans, ze hry odchází z pravého kraje obrany Shpungin.

54
    Mons přece jenom více trápí domácí defenzívu. Teď Van Roose (CRB) poslal na trávu Soumaha a obdržel další žlutou kartu.

53
    Lorenzi nyní mohl z blízkosti snížit, jenže trestuhodně zamířil jen nad břevno. Ani v koncovce se dnes RAECu prostě nedaří.

52
    Ospalejší průběh úvodních minut druhého poločasu alespoň nějakým způsobem oživila žlutá karta pro Van Ackera (CRB), který fauloval Munungu.