Braga – Setúbal 2:0 (kon.) | Lisabon – Belenenses 3:0 (kon.)
2:0 (1:0)
Vitória FC Setúbal
cz Sobota 14.12.2013, 19:00 • Estádio AXA, Braga • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V sobotu večer je na programu úvodní zápas 13. kola portugalské Primeira Ligy, který obstarají Sporting Braga a Vitória Setubal. Soubojem dvou celků ze středu ligové tabulky Vás bude z Estádio AXA provázet komentátor Tomáš Reiner.

Poslední vzájemné střetnutí

Sporting Braga naposledy přivítal na svém hřišti Vitorii Setubal na začátku tohoto, konkrétně 20. ledna 2013, kdy vzájemné střetnutí nabídlo pohledný fotbal a pět gólů, z nichž čtyři obstarali domácí hráči Bragy a Setubal porazili snadno 4:1.

Sestavy

SC Braga: Eduardo – Baiano, Elderson, Aderlan Santos, Andre Coelho, Mauro, Alan (C), Luiz Carlos, Ruben Micael, Rafa, Edinho.
    Náhradníci: Cristiano Pereira, Sasso, Miljkovic, Hugo Vieira, Custodio, Salvador Agra, Felipe Pardo.
    Trenér: Jesualdo Ferreira.

Vitória FC Setúbal: Kieszek – Pedro Queiros, Nelson Pedroso, Ruben Vezo, Cohene, Dani, Pedro Tiba, Miguel Pedro, Ramon Cardozo, Ricardo Horta, Rafael Martins.
    Náhradníci: Carlos Servin, Frederico Venancio, Ney Santos, Diogo Rosado, Bruno Sabino, Bruninho, Pedro Coronas.
    Trenér: Jose Couceiro.

Rozhodčí: Carlos Miguel Taborda Xistra. Asistenti: N. Pereira, J. Cruz. Čtvrtý rozhodčí: J. P. Morgado Laranjeira.

Těsně před výkopem

Vítejte na Estadio Axa, kde hráči obou týmů právě nastupují na trávník. Dnešní zápas mezi Bragou a Setubalem bude řídit hlavní rozhodčí Carlos Miguel Taborda Xistra.

1

1
    Výkop zápasu obstarali hráči hostujícího Setubalu, kteří do dnešního zápasu nastoupili v zeleno-bílé kombinaci, zatímco domácí Braga v červené.

2
    Útok Bragy zastavil faul ve středu hřiště. Domácí zůstávají u míče.

3
    Mauro napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, která se ve vzduchu stočila ven a minula pravý horní roh Kieszekovy brány!

4
    Braga přešla do dalšího útoku, který tentokrát zastavila nepřesná finální přihrávka a Kieszek vykopl míč zpět do hřiště.

5
    Baino našel na zadní tyči přesným centrem Edinha, jehož následná hlavička postrádala razanci a Kieszek si s ní snadno poradil.

6
    Baiano poslal do pokutového území hostů další centr, který tentokrát skončil u obránce Setubalu, který ho hrudí sklepl do rukavic připraveného Kieszeka.

6
    Alan napřáhl z otočky levačkou k nádherné táhlé střele, která orazítkovala břevno!

7
    Rafa fauloval a s míčem se mohou vydat do útoku hráči Setubalu.

8
    Hosté vybojovali rohový kop, z něhož ale nic nebylo a Eduardo mohl v klidu vykopávat.

8
    ROHOVÉ KOPY: Braga 0 Setubal 1

9
    Aderlan Santos poslal před bránu Setubalu centr, který skončil pouze v náruči připraveného Kieszeka.

10
    Domácí jsou zatím aktivnější a v šesté minutě byli blízko vedení, když krásná Alanova rána skončila na břevně.

10
    Mauro se ocitl v nebezpečné šanci, nakonec se ale k zakončení nedostal.

11
    Ze zápasu uplynulo deset minut. Braga 0 Setubal 0.

11
    Alan se nadechoval v šestnáctce k individuální akci, ta ale po první úspěšné akci ztroskotala. Před druhého obránce už Alan přejít nedokázal a Setubal se ubránil.

12
    Možná Alan mohl místo kliček přihrávat, ale nakonec se rozhodl tak, jak se rozhodl.

12
    Braga právě vstřelila branku!
    RUBEN MICAEL posílá Bragu do vedení!! Alan opět předvedl své technické dovednosti a poté před bránu poslal přízemní centr, který uklidil z hranice malého pokutového území do brány dobře postavený Ruben Micael.

13
    Kieszek byl proti střele Micaela z bezprostřední blízkosti bezmocný a Braga od 12. minuty zaslouženě vede nad Setubalem 1:0.

14
    Setubal u míče...

15
    ... Ricardo Horta vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována.

16
    Coelho vybojoval rohový kop...

17
    ... Braga zvolila rozehrávku nakrátko a ke střele zpoza šestnáctky se dostal Luiz Carlos, jeho následná střela ale skončila nad.

17
    Luiz Carlos byl faulován a vybojoval pro Bragu standardní situaci.

18
    Domácí se ale po přetaženém centru do zakončení nedostali. Kieszek mohl zůstat v bráně Setubalu v klidu.

19
    Aderlan Santos fauloval u postranní čáry a hosté mohli rozehrávat standardní situaci.

19
    Ze standardní situace Setubalu nic nebylo a Braga mohla přejít do útoku, ten ale vzápětí zastavil útočný faul.

20
    Hosté zvolili zpětnou přihrávku na Kieszeka a další akci musejí rozjíždět až od vlastní brány.

21
    Nelson Pedroso rozehrál standardní situaci a na zadní tyč poslal nebezpečný centr, ten však nedokázal žádný z dvojice jeho protihráčů usměrnit na bránu.

22
    Cardozo se ocitl v nebezpečné šanci. Vzrušení ale bylo zbytečné, pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

23
    Eduardo proti Cardozovi při předchozí situaci dobře vyběhl, jenže při tom nepříjemně sestřelil svého spoluhráče Coelha, který musí být ošetřován.

23
    Coelho už je zpět na nohou a zápas může pokračovat.

24
    Elderson fauloval u postranní čáry Rafaela Martinse.

24
    Ruben Micael mohl založit útok Bragy, jenže o míč ve středu hřiště přišel a Setubal se v klidu ubránil.

25
    Edinho nepříjemně došlápl na nohu Pedra Tiby, žlutá karta ale k vidění nebyla.

25
    Tiba je v pořádku a pokračuje v zápase.

26
    Útok Setubalu po levém křídle ztroskotal a domácí mohli vhazovat.

27
    Alan se snažil z první narazit míč do běhu na Baiana, ten byl ale pokrytý obráncem a k míči se nedostal. Následoval odkop od Kieszekovy brány.

28
    Aderlan Santos se nenechal u postranní čáry obejít a protihráče fauloval.

28
    Setubal vybojoval po rozehrání standardní situace rohový kop...

29
    ... který v pohodě stáhl ze vzduchu Eduardo.

30
    ROHOVÉ KOPY: Braga 1 Setubal 2

31
    Ruben Vezo předvedl ostrý zákrok, za který uviděl žlutou kartu.

32
    Čtyři hráči stáli u míče, aby rozehráli volný přímý kop. Alan nakonec přiťukl míč Edinhovi, jehož následná střela těsně minula levou tyč!

33
    Nechybělo mnoho a domácí mohli vést o dva góly. Edinhova střela byla velmi prudká, mezi tři tyče se ale bohužel pro Bragu nevešla.

34
    Cohene zahrál rukou a hra byla přerušena.

35
    Alan poslal na zadní tyč pěkný centr, po kterém se dostal k hlavičce Coelho, jeho následný pokus ale dokázal na brankové čáře odvrátit Cohene!

36
    Z následného rohového kopu už domácí bránu Setubalu neohrozili.

36
    Elderson poslal před bránu Setubalu centr, pro který si v pohodě došel Kieszek a ukryl ho ve svých rukavicích.

37
    Blíží se konec prvního poločasu. Braga vede nad Setubalem stále 1:0.

37
    Rafa napřáhl ke střele, ta ale byla nepřesná a na jeho tváři vyvolala úsměv.

38
    Alan předvedl další přesný centr, po kterém se tentokrát dostal k hlavičce Edinho, jeho hlavičkový pokus ale skončil vysoko nad.

39
    Hráči Setubalu předvedli dobrý pressing, Elderson byl ale faulován.

39
    Baianův centr byl odvrácen.

40
    Ruben Micael si potáhl míč směrem k šestnáctce a poté bodlem napřáhl k nebezpečné a tvrdé střele, kterou Kieszek konečky prstů vytěsnil mimo!

40
    Po rohovém kopu se dostal jeden z domácích hráčů ke střele, která skončila těsně nad břevnem a jen o vlásek minula levý horní roh brány!

41
    Setubal přešel na polovinu soupeře a vybojoval autové vhazování.

42
    Queiros obstaral autové vhazování, po kterém se žádný z jeho spoluhráčů nedostal. K odraženému míči se ale poté dostal Dani, jeho pokus byl ale zablokován.

43
    Hráči v zeleno-bílém rozehráli rohový kop, který pozorná obrana Bragy odvrátila.

44
    ROHOVÉ KOPY: Braga 4 Setubal 3

44
    Santos nestihl míč na hrací ploše a Setubal mohl vhazovat.

45
    Rafa Silva fauloval unikajícího Ramona Cardoza a Setubal bude v závěru poločasu zahrávat nebezpečnou standardní situaci.

45+1
    Setubal rozehrál standardní situaci překvapivě, vzápětí se ale do zakončení nedostal.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta, která za malou chvíli vyprší.

Braga byla během prvního poločasu nebezpečnější a vytvořila si několik šancí, z nichž jednu dokázal hned ve dvanácté minutě proměnit po krásné Alanově přihrávce Ruben Micael. Skóre po prvním poločase. Braga 1 Setubal 0.

Vítejte zpět na Estadio AXA, kde za pár okamžiků bude pokračovat zápas mezi Bragou a Setubalem. Spokojenější jsou zatím domácí hráči, kteří vedou od dvanácté minuty zásluhou přesné trefy Rubena Micaela 1:0.

47
    Domácí hráči předvedli nepřesnou kombinaci, po níž mohl Kieszek v klidu vykopávat.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hráči domácí Bragy, která bude hájit jednobrankový náskok.

47
    Setubal se dostal do nebezpečné šance, Cardozova hlavička ale zamířila mimo.

48
    Braga si raději vypomohla zpětnou přihrávkou na Eduarda.

49
    Alan drze pronikl do šestnáctky a poté se snažil přízemní střelou zamířit přesně ke vzdálenější tyči, Kieszek ale vytáhl fantastický zákrok a jeho střelu dokázal vyrazit!

50
    Hráči v červeném poté zahrávali rohový kop, do zakončení se ovšem nedostali.

51
    Braga u míče...

52
    ... její útok ale ztroskotal a Kieszek odkopl míč do bezpečí.

52
    Edinho napřáhl ke střele, která skončila těsně mimo!

53
    Setubal se vydal na útočný výlet, Santos ale skvěle zakřižoval Hortu a útočná snaha hostů skončila.

54
    Braga vybojovala míč a předvedla pohlednou kombinaci, kterou zakončil přízemní střelou z úhlu Rafa, Kieszek si ale s jeho střelou poradil a dokázal ji vyrazit!

55
    Rafael Martins v šanci! Martins přešel přes jednoho hráče a poté mezi dvojicí protihráčů nepříjemně vypálil, Eduardo se ale překonat nenechal a jeho střelu vytěsnil na rohový kop.

56
    Po rohovém kopu hráči Bragy hostující Setubal k ničemu nepustili.

57
    Setubal dal o sobě před pár okamžiky konečně vědět, gól z toho ale nebyl.

57
    Domácí se dostali ke střele, ta ale byla hodně nepřesná.

58
    Baiano fauloval a Setubal bude zahrávat standardní situaci...

59
    ... kterou hráči Bragy odvrátili na rohový kop, z něhož nic nebylo.

60
    Útočnou akci Bragy zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

61
    ROHOVÉ KOPY: Braga 5 Setubal 5

62
    Na rohy je zápas vyrovnaný, na skóre ale stále vede nejtěsnějším rozdílem Braga.

63
    Ruben Micael mohl přidat druhý gól, jeho střela zpoza šestnáctky ale levý horní roh těsně minula!

64
    Gueiros poslal před bránu Bragy centr, který byl na zadní tyči odvrácen.

65
    Mauro napřáhl ke střele, ta ale skončila pouze v náruči připraveného Kieszeka.

66
    Setubal sáhl ke dvojitému střídání. Na hřiště přišel Sabino místo Pedra a Rosado nahradil Hostu.

67
    Setubal u míče.

68
    Střídající Sabino se dostal ke střele, která těsně minula horní roh brány!

69
    Braga se dostala do náznaku velké šance, nakonec z ní ale nic nebylo.

70
    Alan si pustil míč chytře mezi nohama, poté se mu ale vzdálil mimo dosah a fauloval.

71
    Braga sáhla k prvnímu střídání. Custodio nahradil Carlose.

72
    Ceolho se dostal po rohovém kopu k hlavičce, ta ale skončila mimo.

73

74
    ... Rafael Martins se tlačil v šestnáctce do zakončení, proti dvojnásobné přesile ale neuspěl.

75
    Nelson Pedroso napřáhl ze střední vzdálenosti k nádherné táhlé střele, která směřovala přesně do levého horního rohu, Eduardo ji ale dokázal fantastickým zákrokem vyrazit!

76
    Hosté rozehráli rohový kop, po kterém si na zadní tyči pomohl při zpracování rukou Cardozo.

77
    Rafa v obrovské šanci! Rafa skvěle pronikl do šestnáctky, poté nechal proklouznout jednoho z protihráčů a napřáhl k přízemní střele, kterou Kieszek dokázal vyrazit.

78
    Vzápětí se Braga dostala do dalšího zakončení, Kieszekova brána ale odolala!

78
    Micaelův dlouhý pas a pokus o přenesení hry byl odvrácen.

79

79
    ... nyní už to ale neplatí.

79
    Setubal sáhl k poslední změně. Pedro Coronas nahradil Ramona Cardoza.

80
    Mauro předvedl ostrý zákrok a uviděl žlutou kartu.

81
    Alan hledal centrem Edinha, ten se ale do zakončení nedostal.

82
    Braga sáhla ke druhé změně. Felipe Pardo nahradil Rubena Micaela, střelce zatím rozdílového a vítězného gólu.

83
    Alan se ocitl v dobré šanci, jenže prováhal ideální okamžik ke střele a jeho následný pokus byl zablokován.

84
    Braga opět u míče.

85
    Domácí se ale do zakončení nedostali, stejně jako na druhé straně hráči Setubalu.

86
    Setubal fauloval a Braga mohla v klidu rozehrát.

87
    Vzápětí přišel další faul hráčů Setubalu a Braga měla výhodu standardní situace.

88
    Coelho v šanci! Coelho se na přední tyči dostal po rozehrání standardní situace k nebezpečné hlavičce, která těsně míjela vzdálenější tyč Kieszekovy brány.

89
    Blíží se konec zápasu. Braga stále vede nad Setubalem 1:0 a drží těsně vedení.

89
    RUBEN VEZO si vstřelil vlastní gól a osudu zápasu je rozhodnuto!! Alan dostal krásnou přihrávku doprava a poté před bránou hledal přízemním centrem Edinha, po jehož nevydařeném zásahu si vstřelil vlastní gól Vezo.

90
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+1
    Rosado uviděl žlutou kartu.

90+1
    Poslední střídání Bragy. Salvador nahradil Alana.

90+2
    Setubal přešel na útočnou polovinu Bragy a vybojoval autové vhazování...

90+3
    ... vzápětí ale o míč hosté přišli a v dnešním zápase už zřejmě nic nestane.

Braga prožila skvělý večer a v úvodním zápase 13. kola Primeira Ligy porazila na vlastním hřišti Setubal. O osudu utkání rozhodl již ve dvanácté minutě Ruben Micael, který poslal Bragu do zaslouženého vedení. Ve druhém poločase se hra téměř neviditelného Setubalu zlepšila, místo vyrovnávacího gólu ale přišel v samotném závěru vlastní gól, o který se postaral nešťastný Vezo. Konečný výsledek. Braga 2 Setubal 0.

Z dnešního utkání je to vše. S konstatováním, že Braga porazila Setubal na Estadio AXA 2:0, se s Vámi pro tuto chvíli loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou. (20:54:32)

Tomáš Reiner

Góly: 12. Micael, 89. Vezo (vla.)

Karty:   80. Mauro (BRG) – 31. Vezo (STL), 90+1. Rosado (STL)

Sporting Braga: Eduardo – Baiano, Elderson, Aderlan Santos, Andre Coelho, Mauro, Alan (C) (90+1 Salvador), Luiz Carlos (71. Custodio), Ruben Micael (82. Felipe Pardo), Rafa, Edinho

Vitória FC Setúbal: Kieszek – Pedro Queiros (C), Nelson Pedroso, Ruben Vezo, Cohene, Dani, Pedro Tiba (66. Sabino), Miguel Pedro, Ramon Cardozo (79. Coronas), Ricardo Horta (66. Rosado), Rafael Martins

Rozhodca: Carlos Miguel Taborda Xistra. Asistenti: N. Pereira, J. Cruz. Čtvrtý rozhodčí: J. P. Morgado Laranjeira