Leuven – Oostende 1:2 (kon.) | Lokeren – Kortrijk 0:0 (kon.) | Mechelen – Waasland-Beveren 0:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Mons 2:1 (kon.)
YR KV Mechelen
0:0 (0:0)
Waasland-Beveren
cz Sobota 14.12.2013, 20:00 • Argos Oil Stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická Jupiler Pro League

Je konec, dnešní utkání gól nepřineslo. Mechelenu nepomohla k vítězství ani přesilovka po vyloučení Čaleho, která trvala celý druhý poločas, a ani převaha, ze které resultovalo hned čtrnáct rohových kopů. Hosté tak remízu jistě berou, protože porážka už by jim hodně zkomplikovala záchranářské práce. (21:55:52)

90+3
    Už čtrnáctý roh Mechelenu, ani tato porce standardek domácím ke gólu nestačila.

90+2
    Už běží nastavení, utkání spěje k bezgólové remíze.

90
    Hostující brankář Coosemans dostává žlutou kartu za zdržování.

88
    Domácí buší do obrany soupeře, po dalším jejich rohu však přišlo jen nepřesné zakončení.

87
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Destorme, přichází Ghomsi.

85
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Henkens, přichází Sibum.

81
    Už běží poslední desetiminutovka dnešního důležitého utkání, stále platí bezbrankové skóre.

80
    Domácí tlačí, hlavička Mokulua však končí nad bránou.

74
    Pro Mechelen by ani případná remíza nebyla žádnou tragédií, domácí fotbalisté by stále udrželi svůj šestibodový odstup před Waaslandem-Beverenem.

72
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Kamavuaka, přichází Rits.

70
    Domácí budou zahrávat už svůj desátý rohový kop.

68
    Tlak Mechelenu narůstá.

65
    A nic nepřinesl ani devátý roh Mechelenu...

64
    Už se opět hraje, Junkerova hlavička se neujala, skončila nad bránou.

63
    Hostující gólman Coosemans zůstává ležet na trávníku a zdá se, že bude potřebovat ošetření.

59
    Domácí vedou na rohy už 8:1, na skóre se to však stále neprojevuje.

58
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Vermeulen, přichází D'Ulivo.

57
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Prodell, přichází Mokulu.

55
    Dialiba Diabang se zbavil Belhocina, ale jeho střele chyběla razance na to, aby mohla Coosemanse zaskočit.

51
    Domácí začali také druhý poločas aktivněji, nyní však z rohového kopu nic nevytěžili.

46
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Maman, přichází Doumbia.

46

V prvním poločase toho moc k vidění nebylo. Domácí byli více než 30 minut aktivnějším týmem, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Hostům výrazně zkomplikovala pozici červená karta pro Čaleho ze závěru poločasu. Mechelen tak bude po zbytek zápasu hrát proti deseti soupeřům.

45+1
    Velká komplikace pro Waasland-Beveren! Levý bek Hrvoje Čale je vyloučen! Chorvatský fotbalista sestřelil Junkera a dostává rovnou červenou kartu.

42
    Ani domácí již nikam nepospíchají, důležitost zápasu pro oba týmy se projevuje.

39
    Tempo zápasu v posledních minutách uvadlo, hraje se převážně ve středu hřiště.

34
    Nutno říci, že hostující obrana funguje i pod tlakem dobře. Mechelen v ní stále nemůže najít žádná větší okénka.

30
    Aktivnější domácí si dosud připsali dva střelecké pokusy, nebylo to však nic, co by Coosemanse nějak vystrašilo. Hráči Waaslandu-Beverenu ještě nevystřelili.

28
    Ani další rohový kop Mechelenu nic velkého nepřinesl. Stále čekáme na první gól i velkou šanci.

24
    Žlutou kartu dostává Blondelle (KV Red Star Waasland).

22
    První rohový kop si dnes vyzkoušeli i hosté, Pačovski nemusel po centru Henkense zasahovat.

18
    Junker dostával míč za obranu, byl však v ofsajdové pozici.

16
    Domácí fotbalisté stále častěji drží míč, ale na gólovou šanci dosud čekáme.

14
    Pro Godemècheho znamená žlutá karta stopku pro příští zápas.

13
    Žlutou kartu dostává Nicolas Godemèche (KV Red Star Waasland).

7
    Také třetí roh Mechelenu hosté přestáli.

6
    Domácí zápas zahájili náporem, nyní zahrávali dva rohové kopy v krátkém sledu, ale gól z nich nevytěžili.

5
    Průnik Prodella domácím vynesl alespoň roh.

2
    Zápas se hraje před bouřlivou kulisou, která žene fotbalisty Mechelenu dopředu.

1

YR KV Mechelen: Pačovski – Vandam, Biset, Bateau, Ghomsi – Cordaro, Kamavuaka, De Witte, Dialiba – Junker, Prodell.

Náhradníci: Biebauw – Rits, Mokulu Tembe, Karahmet, Destorme, Van Damme, Trajkovski

KV Red Star Waasland: Coosemans – Vermeulen, Bojović, Blondelle, Čale – Marić, Maman, Godemèche – Belhocine, Veselinović, Henkens.

Náhradníci: Steppe – Doumbia, Tričkovski, Sibum, D'Ulivo, Van Den Eynde, Demjan

Rozhodčí: Vanbecelaere – De Weirdt, Rys.

KV Mechelen (14. místo, 18 zápasů, 4 výhry, 4 remízy, 10 porážek, skóre 21:34, 16 bodů)
    Mechelen se v tabulce nachází na čtrnácté pozici s náskokem šesti bodů na svého sobotního soupeře. V úvodu sezóny se zdálo, že by mohli být fotbalisté Mechelenu bez sestupových starostí, ale po sérii pěti porážek v řadě (skóre z těchto zápasů 2:13) v tabulce klesli už do velmi nebezpečné zóny. Hráči KV by tak potřebovali protrhnout sérii nezdarů právě proti Waaslandu-Beverenu. Při pohledu na tabulku zjistíme, že problémem mužstva je zejména defenziva, jež inkasovala už 34 gólů a je druhou nejpropustnější v soutěži.

Waasland-Beveren (15. místo, 18 zápasů, 1 výhra, 7 remíz, 10 porážek, skóre 11:26, 10 bodů)
    Tento tým je na tom ještě o dost hůře než Mechelen. Patnáctá pozice je již sestupová a hráči Waaslandu-Beverenu se navíc v 18 zápasech radovali z jediného vítězství. Z posledních osmi zápasů nasbírali jen dva body a s takovou bilancí se mohou zachránit jen těžko. Mužstvo dosud natřílelo jen 11 gólů, což je nejméně v celé Jupiler League. Waasland-Beveren dnes potřebuje v Mechelenu bodovat, jinak by se naděje tohoto týmu na udržení se mezi elitou už hodně zmenšily.

Všechny příznivce fotbalu vítám u sledování online přenosu z duelu 19. kola belgické Jupiler League mezi KV Mechelen a Waaslandem-Beverenem. Utkání je to pro oba celky velmi důležité, neboť spolu bojují o záchranu. Lépe je na tom přeci jen Mechelem, který se nachází na čtrnácté, tedy první nesestupové příčce. Waasland-Beveren je patnáctý a na svého sobotního soupeře ztrácí již šest bodů. Případná prohra by tak hosty už hodně vzdálila udržení mezi elitou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.