Den Haag – Heerenveen 1:1 (kon.) | GA Eagles – Heracles 1:1 (kon.)
1:1 (0:0)
SC Heerenveen
cz Streda 04.12.2013, 18:45 • Kyocera Stadion, Den Haag • Holandská Eredivisie

Ze Kyocera Stadion je to pro mě pro tuto chvíli vše. Od komentování dohrávky nizozemské Eredivisie mezi Den Haagem a Heerenveenem se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (20:40:58)

Duinen poslal v 71. první minutě ADO Den Haag do vedení, které domácí hráči dlouho drželi a vypadalo to, že si ze zápasu odnesou cenné tři body. O ty je ale ve druhé minutě nastavení připravil nádhernými nůžkami obránce Otigba, který vystřelil Heerenveenu alespoň bod. Konečný výsledek. Den Haag 1 Heerenveen 1.

90+3
    V dnešním zápase už zřejmě nic nestane. Je to tak.

90+2
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    KENNY OTIGBA vyrovnává v nastaveném čase na 1:1!! Střídající Wildschut poslal do pokutového území vysoký centr, po kterém na hranici malého vápna vystřihl pohotové nůžky Otigba a jeho střela zapadla přesně pod břevno. Nádherný gól.

90+1
    Taktické střídání Den Haagu. Schet nahradil Cabrala.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    De Roon rozehrál rohový kop, žádného ze svých spoluhráčů ale svým centrem nenašel.

90
    Zomer se snažil dostat do zakončení, to se mu ale nepodařilo.

89
    Heerenveen se nadechuje k náporu.

88
    Domácí ADO sáhlo k první změně. Supusepa nahradil právě Gouriyea.

88
    Gouriye běžel po podklouznutí jednoho z hostujících obránců sám na bránu, jeho následná střela ale skončila nad!

87
    Heerenveen již vyčerpal všechna tři střídání, zatím mu to ale není nic platné.

86
    Poslední změna Heerenveenu. Zomer nahradil de Kampse.

86
    van Haaren mohl rozhodnout! Domácí rozehráli standardní situaci a van Haaren se dostal v šestnáctce k hlavičce, která zamířila těsně mimo.

85
    van Duinen přesprintoval Otigbu a kdyby ho obránce Heerenveenu nefauloval, řítil by se sám na bránu. Jenže Otigba zasáhl a uviděl žlutou kartu.

84
    Do konce zápasu zbývá šest minut. Dokáže Heerenveen se zápasem ještě něco udělat a minimálně vyrovnat?

83
    ... Basacikoglu se neprosadil a Den Haag se ubránil.

82
    Heerenveen u míče...

81
    Marco van Basten sáhl ke druhému střídání. Ze hřiště odešel Ziyech, místo kterého vyběhl na trávník la Parra.

81
    Heerenveenu byl odpískán faul a Den Haag může uklidnit hru.

80
    Heerenveen rozehrál rohový kop nakrátko a vzápětí o míč přišel. Domácí poté okamžitě podnikli rychlý protiútok, po kterém se dostal k hlavičce Alberg a jeho následný pokus těsně minul levou tyč Nordfeldtovy brány!

79
    Basacikogluva střela byla sražena a hosté budou zahrávat rohový kop.

78
    Heerenveenu už příliš mnoho času nezbývá. Uvidíme, co trenér Marco van Basten vymyslí.

77
    Střídající Wildschut se ocitl v ofsajdu a útočná akce Heerenveenu ztroskotala.

76
    Do konce zápasu zbývá necelých 15 minut plus nastavení. Den Haag 1 Heerenveen 0.

75
    Druhý poločas je mnohem atraktivnější než ten první a konečně jsme se i dočkali gólu, o který se postaral van Duinen.

74
    Nechybělo mnoho a domácí se mohli vlastní chybou o vedení připravit.

73
    Danny Bakker si málem vstřelil vlastní gól! Finnbogason poslal před bránu Den Haagu přízemní centr, který nešťastně srazil na vlastní bránu Bakker a míč se poté odrazil od tyče zpět do hřiště.

72
    Heerenveen zareagoval na inkasovaný gól střídáním. Na hřiště vyběhl Wildschut, který nahradil Slagveera.

71
    Den Haag právě vstřelil branku!
    MIKE VAN DUINEN otevírá skóre zápasu a posílá Den Haag do vedení!! Domácí hráči rozjeli pohlednou kombinaci, kterou zakončil přízemní střelou z hranice šestnáctky van Duinen a s trochou štěstí procedil míč za záda Nordfeldta.

70
    Domácí mohou přejít znovu do útoku.

69
    Gehrt mohl hosty potrestat za jejich neproměněnou šanci! Jeho hlavička po centru z levé strany ale postrádala razanci a Nordfeldt si s ní hravě poradil.

69
    Den Haag u míče...

68
    Basacikoglu dokázal sice vysoký centr svého spoluhráče zpracovat, vzápětí ale o míč přišel.

68
    Heerenveen mohl jít do vedení, místo toho je ale skóre stále nerozhodné 0:0.

67
    Finnbogason si ještě určitě teď drbe hlavu za to, jak s předchozí situací naložil.

66
    Po rozehrání rohového kopu se hosté k ohrožení domácí brány nedostali a Coutinho mohl zůstat v klidu.

65
    Finnbogason se ocitl po kolmé přihrávce za obranu v obrovské šanci, jenže místo střely zvolil ještě přihrávku a z velké příležitosti hostů nakonec kromě rohového kopu nic nebylo!

64
    Hosté zvolili dlouhý nákop vpřed, který skončil u připraveného Coutinha.

63
    ... Cabral ho ale u postranní čáry nedokázal zpracovat a Heerenveen mohl vhazovat.

62
    van Haaren poslal dopředu dlouhý nákop...

61
    ŽLUTÉ KARTY: Den Haag 2 Heerenveen 2

60
    van Anholt vytasil ostrý zákrok, za který byl potrestán žlutou kartou.

60
    Den Haag mohl přejít do protiútoku, jenže byl ve středu hřiště rychle odzbrojen.

59
    Coutinho už je zpátky na nohou a vypadá to, že bude v pořádku.

58
    Domácí trenér se dožaduje o čtvrté rozhodčího žluté karty, ta ale s největší pravděpodobností na svět nepřijde.

57
    Finnbogason zbytečně dohrál souboj s brankářem Coutinhem, který zůstal ležet na hrací ploše.

56
    Dion Malone předvedl ostrý zákrok zezadu, za který uviděl žlutou kartu.

55
    Gouriye se dostal do další šance, když zatáhl míč k hranici šestnáctky a vzápětí napřáhl k přízemní střele, s níž si Nordfeldt bez větších potíží poradil.

54
    Z následného rohového kopu domácí už nic nevytěžili.

53
    Nordfeldt vytáhl fantastický dvojitý zákrok! Gouriye rozehrál volný přímý kop a Nordfeldt dokázal jeho střelu skvělým zákrokem vyrazit, k dorážce ale poté dostal van Duinen, brankář Heerenveenu ale zasáhl nohou a jeho pokus dokázal fantastickým zákrokem vyrazit.

53
    Oba týmy si v dnešním zápase vytvořily slibných šancí po málu. Den Haag dvě, zatímco Heerenveen jen jednu.

52
    Snahu Heerenveenu zhatil odpískaný útočný faul.

51
    ADO podniklo další útok, hosté se ale opět ubránili.

51
    Alberg se snažil prodrat do zakončení, u míče byl ale jako první brankář Nordfeldt.

50
    Heerenveen se může v dnešní dohrávce vyšplhat na čtvrté místo Eredivisie, k tomu aby se mu to podařilo ale dnes musí bezpodmínečně zvítězit.

49
    Nyní už to neplatí a dopředu se mohou vydat domácí hráči Den Haagu.

49
    Den Haag zastavil útok Heerenveenu, ten však zůstává nadále u míče.

48
    Dijks udržel míč pro své spoluhráče a Heerenveen může přejít do útoku.

48
    van Duinen se nedokázal u levé postranní čáry prosadit a hosté mohli vhazovat.

47
    Ziyech byl po kolmé přihrávce de Kampse zakřižován a Coutinho odkopl míč do bezpečí.

46
    ADO Den Haag obstaralo výkop druhého poločasu, do kterého oba týmy vstoupily ve stejném složení, v jakém zápas zahájili.

46

Vítejte zpět na Kyocera Stadion, kde za několik málo okamžiků bude pokračovat zápas mezi Den Haagem a Heerenveenem. O nizozemské Eredivisie je obecně známo, že v ní padá hodně gólu, to se ale zatím rozhodně nedá říci o dnešním duelu, který v prvním poločase přinesl nemastný neslaný fotbal.

ADO Den Haag ani Heerenveen si nevytvořily příliš mnoho šancí, a tak oba týmy odcházejí do šaten za nerozhodného stavu. Ten mohl změnit na domácí straně van Haaren a van Duinen, ani jeden z nich ale na Nordfeldta vyzrát nedokázal, stejně jako na druhé straně Otigba na Coutinha. Skóre po prvním poločase. Den Haag 0 Heerenveen 0.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla kvůli ošetřování Ziyecha nastavena 1 minuta.

45
    Útok Den Haagu je příliš pomalý a obránci Heerenveenu se stačí snadno zformovat.

44
    van Haaren se dostal pod tlak, vybojoval však alespoň autové vhazování.

44
    Den Haag u míče, konkrétně Meijers.

43
    Cabral vybojoval autové vhazování.

42
    Ziyech se vrátil na hřiště a u postranní čáry se snažil prosadit proti dvojnásobné přesile. To se mu ale nepodařilo a domácí mohli vhazovat.

42
    Ziyech už je na nohou a odbíhá za postranní čáru.

41
    Cabral sestřelil ve středu hřiště jednoho z hostujících hráčů, který musí být ošetřován.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes 5 minut. Den Haag hraje s Heerenveenem stále bez branek 0:0.

39
    Další útok Heerenveenu zastavil pozorný Wormgoor.

38
    Basacikoglu se snažil na levé straně něco vymyslet, na pozornou domácí obranu ale nevyzrál.

37
    Otigba se snažil vysunout dlouhým nákopem rozběhnutého Ziyecha, ten ale na jeho pas nedosáhl. Následoval odkop od Coutinhovy brány.

36
    Kruiswijk to přehnal s důrazem a Den Haag mohl rozehrávat.

35
    van Haaren rozehrál rohový kop, po kterém skončil jeho centr v náruči připraveného Nordfeldta.

34
    van Duinen napřáhl z otočky k přízemní střele, kterou Nordfeldt dokázal skvělým zákrokem vyrazit!

34
    Utkání mezi Den Haagem a Heerenveenem je vyrovnané, ani jeden z týmů nemá na vrh.

33
    Heerenveen je favoritem dnešního zápasu, zatím to tak ale příliš nevypadá.

32
    Ziyechova přihrávka byla odvrácena a Den Haag se ubránil.

32
    Van Haaren rozehrál standardní situaci, jeho centr na zadní tyč ale nikdo z domácích hráčů na bránu usměrnit nedokázal.

31
    Ze zápasu uběhlo 30 minut. Den Haag 0 Heerenveen 0.

30
    V závěru úvodní čtvrthodiny zápasu jsme viděli po jedné šanci na obou stranách, od té doby ale na nějaké vzrušení čekáme marně.

29
    Útok Heerenveenu zastavil ofsajd.

28
    van Duinen se natahoval po centru svého spoluhráče, do zakončení se ale nedostal.

27
    ... jeho útočnou akci ale zastavil další ofsajd, v němž se opět ocitl van Duinen.

26

25
    ŽLUTÉ KARTY: Den Haag 1 Heerenveen 1

24
    Ziyech uviděl žlutou kartu.

24
    Basacikoglu dostal dobrou přihrávku do běhu a poté mohl před bránu nahrávat do vyložené šance dvou protihráčům, jenže útočník Heerenveenu zvolil centr na zadní tyč, na který jeho spoluhráč nedosáhl.

23
    Domácí se málem dostali do velké šance, centr ale prolétl pokutovým území bez teče a žádný z útočníků Den Haagu se do zakončení nedostal.

22
    Po její exukuci se ale domácí k ničemu nedostali.

22
    de Kamps fauloval a Den Haag bude zahrávat standardní situaci.

21
    Přihrávka na Dijkse podél postranní čáry byla příliš prudká a domácí se po delší odmlce dostali k míči.

20
    Hosté se vrátili zpět na svou polovinu a další útok Heerenveenu rozjíždí Otigba.

19
    Heerenveen u míče.

18
    Finnbogason se řítil do velké šance, obránce Den Haagu ho ale dokázal dostihnout a útočník Heerenveenu se do zakončení nedostal.

17
    Meijers uviděl žlutou kartu a stal se prvním potrestaným mužem zápasu.

17
    Cabral poslal do pokutového území centr, po němž se ale žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.

16
    Domácí přešli do útoku a vybojovali další standardní situaci.

15
    Otigba v šanci! van Anholt poslal na přední tyč z rohového kopu přízemní centr, po kterém se dostal ke střele Otigba. Coutinho ale dokázal jeho přízemní pokus vyrazit.

15
    ROHOVÉ KOPY: Den Haag 2 Heerenveen 0

14
    Domácí vzápětí rozehráli rohový kop, po kterém jim byl pro změnu odpískán útočný faul.

13
    Ricky van Haaren vypálil z volného přímého kopu a vystrašil Nordfeldta, brankář Heerenveenu byl ale pozorný a jeho střelu vyrazil!

12
    Otigba se dopustil faulu a ADO Den Haag bude zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.

11
    Domácím hráčům byl odmáván další ofsajd, který byl na rozdíl od toho předchozího těsný, ale zřejmě byl.

10
    Den Haag se mohl dostat do velmi slibné příležitosti, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Nutno ale dodat, že o postavení mimo hru se v žádném případě nejednalo.

9
    Marco van Basten zatím není s výkonem svých svěřenců příliš spokojený a od postranní čáry k nim směřuje nějaké pokyny.

8
    Gouriye nasadil jednomu z obránců jesličky a poté se dostal v šestnáctce ke střele, která byla zablokována.

7
    Dijks vysunul krásnou kolmou přihrávkou Basacikoglua, který z první poslal do šestnáctky Den Haagu přízemní centr, ten byl ale na první tyči odvrácen.

6
    Slagveer dostal dobrý pas do šestnáctky a dokázal míč zpracovat, jenže se vytlačil ze střeleckého úhlu. Následoval odkop od Coutinhovy brány.

5
    Gouriye se ocitl v ofsajdu a Heerenveen mohl v klidu rozehrávat.

4
    Cabral odvedl na levé straně dobrou práci a rozvinul plynulou akci Den Haagu, ta ale vzápětí byla zpomalena.

3
    Malone dostal krásný pas do běhu a poté poslal centr na přední tyč, tam ale byli pouze připravení hráči Heerenveenu.

2
    Meijers hledal u postranní čáry Bakkera, ten ale nedokázal jeho přihrávku zpracovat, přestože byla přesná, a hosté mohli vhazovat.

1
    Domácí ADO Den Haag hraje v žlutobíle pruhovaných dresech, zatímco Heerenveen v modrobíle pruhované kombinaci.

1
    Heerenveen obstaral výkop zápasu a na polovině Den Haagu vybojoval autové vhazování.

1

Hlavní rozhodčí Bas Nijhuis právě přivádí oba týmy na hrací plochu a zápas mezi ADO Den Haag a Heerenveenem bude moci za pár okamžiku začít. Stadionem zní klubová hymna Den Haag, po jejímž doznění už bude vše připraveno k výkopu.

Těsně před výkopem

Den Haag se dnes musí obejít bez dua Beugelsdijk, Kramer, kteří si musejí odpykat karetní trest za červenou kartu. Na seznamu zraněných je Holla, Jansen a Zwinkels. Heerenveenu chybí zraněný Fazli s Nwoforem a suspendovaný van den Berg.

Týmové novinky

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Malone, Wormgoor, Bakker, Meijers – van Haaren, Gehrt, Alberg – Gouriye, van Duinen, Cabral.
    Náhradníci: Meeuwissen, Supusepa, Buwalda, Merencia, Esajas, Schet, Tira.
    Trenér: Maurice Steijn.

SC Heerenveen: Nordfeldt – van Anholt, Otigba, Kruiswijk, Dijks – de Roon, Ziyech, de Kamps – Slagveer, Finnbogason, Basacikoglu.
    Náhradníci: Vandenbussche, Kum, Marzo, Raitala, Zomer, la Parra, Wildschut.
    Trenér: Marco van Basten.

Rozhodčí: Bas Nijhuis. Asistenti: R. van de Ven, C. Schaap. Čtvrtý rozhodčí: C. Bax.

Sestavy

Poslední vzájemné střetnutí mezi oběma týmy na hřišti ADO Den Haag vyznělo lépe pro domácí. Oba celky se potkaly na začátku tohoto roku, konkrétně 17. února 2013, kdy Den Haag dokázal ještě do poločasu otočit vývoj zápasu a Heerenveen porazil 2:1.

Poslední vzájemné střetnutí

Heerenveen je favoritem zápasu a pokud dnešní zápas zvládne, může se z osmého místa posunout na čtvrtou příčku a o bod přeskočit Feyenoord. Heerenveen před dvěma týdny remizoval na hřišti PSV Eindhoven 1:1 a poté doma zvítězil 3:1 nad G. A. Eagles.

Domácí ADO Den Haag bojuje v letošní sezóně o záchranu a proti Heerenveenu ho čeká těžký zápas, který zřejmě skončí buď jeho vítězstvím nebo prohrou, remíza se během 14 odehraných ligových kol urodila v zápase Den Haag jen jednou.

Přejeme vám příjemný středeční podvečer při sledování onlajn přenosu ze zápasu 9. kola nizozemské Eredivisie mezi Haagem a Heerenveenem. Toto utkání se mělo hrát původně 5. října, kvůli špatnému terénu bylo ale přeloženo na dnešní den.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Tomáš Reiner

Góly: 71. Duinen – 90+2. Otigba

Karty:   17. Meijers (HAA), 56. Malone (HAA) – 24. Ziyech (HEE), 60. Anholt (HEE), 85. Otigba (HEE)

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Malone, Wormgoor, Bakker, Meijers – van Haaren, Gehrt, Alberg – Gouriye (88. Supusepa), van Duinen, Cabral (90+1. Schet)
    Náhradníci: Meeuwissen, Supusepa, Buwalda, Merencia, Esajas, Schet, Tira

SC Heerenveen: Nordfeldt – van Anholt, Otigba, Kruiswijk, Dijks – de Roon, Ziyech (81. la Parra), de Kamps (86. Zomer) – Slagveer (72. Wildschut), Finnbogason, Basacikoglu
    Náhradníci: Vandenbussche, Kum, Marzo, Raitala, Zomer, la Parra, Wildschut

Rozhodca: Bas Nijhuis. Asistenti: R. van de Ven, C. Schaap. Čtvrtý rozhodčí: C. Bax