Manchester United – Everton 0:1 (kon.) | Southampton – Aston Villa 2:3 (kon.) | Swansea – Newcastle 3:0 (kon.)
Liverpool – Norwich 5:1 (kon.) | Arsenal – Hull City 2:0 (kon.) | Stoke City – Cardiff 0:0 (kon.)
Sunderland – Chelsea 3:4 (kon.) | Fulham – Tottenham 1:2 (kon.) | West Bromwich – Manchester City 2:3 (kon.)
Sunderland AFC
3:4 (1:2)
Chelsea FC
Streda 04.12.2013, 20:45 • Stadium of Light • Anglická Premier League

Tak to bola dráma! Chelsea nakoniec poráža Sunderland 4:3. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci hráči. Po rohovom kope vyrovnal domáci kapitán, John O´Shea. O 12 minút neskôr však znovu poslal Chelsea do vedenia presnou strelou Hazard. Vedenie Chelsea navýšil v 84. minúte vlastným gólom Phil Bardsley. O 2 minúty neskôr to bol práve Bardsley, ktorý znižoval na 4:3. Rozhodca k hraciemu času nadstavil až 6 minút, počas ktorých si vytvoril Sunderland drvivý tlak. Hráčom Chelsea sa však podarilo udržať vedenie a odnášajú si 3 body. Ďakujem za pozornosť. (22:42:41)

90+5
    Pri lopte stále hráči Sunderlandu. Domáci hráč prihral na hranicu šestnástky na spoluhráča. Ten sa pri strele šmykol a loptu absolútne netrafil. Veľká škoda pre Sunderland!

90+4
    Boriniho strela letí tesne vedľa.

90+4
    Chelsea odvrátila tri centre od domácich hráčov. Ešte sa bude hrať necelé 3 minúty.

90+3
    Mannone posiela dlhý nákop na polovicu Chelsea.

90+2
    Schurrle sa nedostal do šance. Mannone vykopáva.

90+1
    Ďalší center domáceho hráča Čech chytá.

90+1
    Rozhodca nadstavuje 6 minút!

90
    Willian pri striedaní zdržoval a dostáva žltú kartu.

90
    Sme zvedavý koľko minút rozhodca nadstaví.

90
    Chelsea ešte strieda. Ihrisko opúšťa Willian, nahradí ho Schurrle.

89
    Ba sa takmer dostal ku strele. V poslednej chvíli ho odstavil Bardsley.

88
    Domáci teraz nedávajú Chelsea dýchať a usilovne sa snažia vyrovnať.

88
    Borini hlavou spracoval loptu ale Čech ju znovu chytá.

87
    Pri lopte Čech, ktorý sa snaží získať cenné sekundy.

87
    Vysoký pas Čech chytá.

86
    Sunderland AFC dal gól! Tak teraz som to asi zakríkol. Po rohovom kope sa k lopte dostal PHIL BARDSLEY, ktorý presnou ranou poslal loptu popod Čechové nohy a znižuje na 3:4! Ešte to bude zaujímavé.

86
    Ivanovič odvracia loptu na roh.

85
    Sunderland sa ešte pokúša o gólovú šancu ale myslím si o víťazovi je už rozhodnuté.

84
    Chelsea dala gól!
    Ba šikovne vysunul Ramiresa na pravej strane. Ten prenikol bližšie ku šestnástke, poslal loptu dovnútra šestnástky kde ju sklzom PHIL BARDSLEY poslal do svojej brány.

84
    Vhadzovanie pre Chelsea.

82
    Center z pravej strany obrana Chelsea len tak tak odvrátila. Pred šestnástkou sa k strele dostal Sung-Yueng a jeho strela tesne minula Čechovú bránu.

81
    Strieda aj Chelsea. Matu vystriedal Mikel.

81
    Gardnera strieda Fletcher.

80
    Ramires vystrelil z pravej strany. Jeho strela len tak tak minula vzdialenejšiu tyč Mannoneho brány!

80
    Mata poslal slabý center, s ktorým si hostia poradili.

79
    Hazard nedovolene zastavený protihráčom. Priamy kop pre Chelsea.

79
    Hráči Chelsea kombinujú na polovici Sunderlandu.

78
    Ba skúsil vystreliť ale aj jeho strela letí vysoko nad.

78
    Teraz vidíme veľa nepresností na oboch stranách.

76

75
    A znovu! Terry podľa môjho názoru v šestnástke nedovolene odstavil protihráča ale hlavný rozhodca znovu nič nazapískal.

75
    Teraz bol pred šestnástkou faulovaný domáci hráč. Rozhodca znovu nič nepíska.

74
    Hazard výbornou prihrávkou našiel Ba, ten sa šikovne obtočil okolo protihráča a v páde vystrelil. Jeho pokus letí tesne vedľa. Ba bol však jednoznačne pri strele pridržaný protihráčom ale rozhodca nič nevidel.

73
    Domáci sa rohu ubránili. Následne sa však k lopte dostal Willian a skúsil vystreliť z pravej strany. Jeho pokus letí nad.

72
    Hazard na prednú tyč prihrával na Ba, jeho strelu blokuje domáci obranca. Bude to roh.

71
    Čech dlhým odkopom nenašiel žiadného spoluhráča.

70
    Domáca trojica hráčov sa teraz pohrala s hráčom Chelsea, ktorý medzi nimi zbytočne behal.

69
    Lampard chcel šikovne vysunúť spoluhráča čo sa mu však nepodarilo.

68
    Tak nakoniec bol v súboji s Altidorom Azpilicueta.

67
    Altidore išiel v šestnástke Chelsea do súboja s Terrym. Rozhodca píska útočný faul.

67
    Hlavičkoval Altidore ale veľmi nepresne.

66
    Boriniho fauloval Ramires. Domáci zahrávajú priamy kop.

65
    Striedajú aj domáci. Giaccheriniho nahradil Johnson.

65
    Striedanie na strane Chelsea. Torresa nahradí Demba Ba.

64
    Chelsea stále pri lopte. Snaží sa vytvoriť si dalšiu gólovú šancu.

63
    Hazard si pri oslave gólu vyzliekol dres a dostáva zbytočnú žltú kartu.

62
    EDEN HAZARD znovu posiela Chelsea do vedenia! Prenikol po ľavej strane, poslal loptu na Lamparda, ten mu ju pätou vrátil naspäť. HAZARD následne zasekol dvoch hráčov a podobne ako pri prvom góle zvolil strelu k vzdialenejšej tyči a prekonal Mannoneho.

61
    Nepresná prihrávka zastavila nádejnú akciu domáceho tímu.

61

59
    Terry v strede ihriska pridržal Altidora. Lopta pre Sunderland.

58
    Tréner Sunderlandu nechce nič riskovať a posiela Colbacka dole z ihriska. Vystriedal ho Larsson.

57
    Hazard sa šikovne uvoľnil cez viacerých hráčov Sunderlandu. Následne vypálil na Mannoneho, ktorý len vyrazil na úplne voľného Torresa. Torres však nepochopiteľne posiela loptu len pánu bohu do okien.

56
    Nakoniec to bolo bez žltej karty. Colback v hre pokračuje.

55
    Colback nedovolene zastavil Williana v strede ihriska. Uvidíme či mu hlavný rozhodca udelí žltú kartu. Colback už jednú má.

55
    Willian znovu nepresne. Sunderland vhadzuje.

54
    Willian poslal center na Hazarda. Ten ho nestihol.

54
    Lampard znovu poslal veľmi zlý center, ktorý domáci hráč odvrátil.

53
    Bardsley nedovolene zastavil Hazarda. Priamy kop pre Chelsea.

53
    Ďalšiu žltú kartu videl Colback.

52
    Ramires šikovne prešiel cez hráča Sunderlandu ale prihrávka na Torresa mu nevyšla.

51
    Torres dostáva žltú kartu. Nie som si však istý za čo.

51
    Torres poslal loptu pred bránu ale tam sa jej nikto nedotkol.

50
    Sunderland AFC dal gól! A je vyrovnané! Rohový kop Chelsea veľmi zle ubránila. Nedokázala loptu odpratať preč, viacero domácich hráčov ale aj obrancov Chelsea nedokázalo loptu trafiť. Tá nakoniec prepadla na JOHNA O´SHEA, ktorý nedal Čechovi šancu.

49
    Rohový kop pre Sunderland.

48
    Teraz však kombinujú domáci hráči ale len na vlastnej polovici.

47
    Chelsea kombinovala na polovici súpera. Altidore im loptu nakoniec zobral a unikal po ľavej strane. Ramires ho poslal k zemi a vidí žltú kartu.

46
    Lampardov center bol veľmi nepresný. Chelsea sa napriek tomu dostali ku strele ale strielajúci hráč trafil len vlastného spoluhráča.

46
    Torres faulovaný. Priamy kop pre Chelsea.

46
    Začal sa druhý polčas. Pri lopte sú hráči Chelsea.

46

Hráči už nastupujú na ihrisko. O chvíľu začne druhý polčas.

Po prvom polčase vyhráva Chelsea 2:1. Do vedenia však išiel Sunderland už v 14. minúte po góle Altidora. Vedenie im však vydržalo len 3 minúty. V 17. minúte vyrovnával Lampard na 1:1. Hostia išli do vedenia v 36. minúte ked sa skvele uvoľnil Hazard a strelou z pred šestnástky prekonal Mannoneho.

45+2
    Bardsley pri rohovej zástavke pridržal Hazarda a vidí žltú kartu.

45+2
    Domáci hráči roh odvrátili. Pri lopte však stále Chelsea.

45+1
    Hazard sa na ľavej strane pohral s domácim obrancom, následne vypálil z veľkého uhla. Mannone len vyráža na roh.

45+1
    K prvému polčasu sa nadstavujú 2 minúty.

44
    Nádejný protiútok Sunderlandu pokazil veľmi nepresnou prihrávkou Colback, ktorý sa teraz drží za hlavu.

44
    Center do šestnástky na dvoch hráčov Sunderlandu. Jediný hráč hostí, Ivanovič, však dokázal hlavou poslať loptu na Čecha.

43
    Pri lopte znovu hostia. Teraz však iba na vlastnej polovici.

42
    Hráči Chelsea zavreli domácich pred ich šestnástkou. Mata nakoniec poslal nepresný center a bude nasledovať odkop od brány domácich.

41
    Torres zoči-voči brankárovi zle spracoval loptu, ktorá sa dokotúľala Mannonemu do rúk.

41
    Mata naspäť na trávniku.

40
    Ivanovič nedobehol prihrávku. Mannone bude vykopávať.

40
    Mata už medzitým opustil trávnik a hrá sa dalej.

40
    Dossena za predchádzajúci zákrok vidí žltú kartu.

39
    Faul na Matu tesne za polovicou ihriska. Mata po zákroku Dossenu ostáva ležať na trávniku a už sú pri ňom aj lekári.

36
    EDEN HAZARD dostal loptu na ľavej strane. Naznačil prihrávku na nabiehajucého Azpilicuetu. Zasekol však obrancu a z pred šestnástky vystrelil na vzdialenejšiu tyč Mannoneho, ktorý nemal šancu.

36
    Willian sa rútil na polovicu Chelsea a veľmi nepresným centrom chcel nájsť Torresa. Našiel len pripraveného Mannoneho.

35
    Gardnerová delovka trafila len obrancu Chelsea.

35
    Rohový kop zahraný na prednú tyč kde ho Azpilicueta posiela na další roh.

34
    Bardsley vybojoval rohový kop pre svoj tím.

34
    Torres vybojoval loptu ale podľa rozhodcu nedovolene. Pri lopte Sunderland.

33
    Po Matovom priamom kope sa z ničoho nič k lopte dostal úplne voľný Torres ale z voleja páli nepochopiteľne nad.

33
    Dossena teraz nedovolene zastavil Matu. Priamy kop pre Chelsea.

32
    Chelsea roh odvrátili a mohli ísť do protiútoku. Bardsley však posiela loptu na Mannoneho. Sunderland je opäť pri lopte.

32
    Sunderland bude zahrávať rohový kop.

31
    Azpilicueta odhlavičkoval loptu, Ramires ju z voleja nepresne odkopol iba na nohu Dossenu, ktorý z voleja tesne míňa bránu Chelsea.

30
    Tentokrát však Ivanovič vybojoval loptu pre svoj tím.

30
    Tak nie. Nakoniec bude Sunderland vhadzovať. Najprv to však vyzeralo že lopta išla od Altidora.

30
    Altidora ustrážil Ivanovič. Ďalší odkop od Čechovej brány.

29
    Bardsley chcel lobovaným centrom vysunúť spoluhráča, ktorý však jeho úmysel nepochopil. Čech bude vykopávať.

28
    O´Shea famóznym centrom našiel Altidora. Spracoval loptu a posiela naspäť na spoluhráčov. Následne prišiel center s ľavej strany od domáceho hráča ale Terry sa skvele sklzom do neho vrhol. Sunderland je však naspäť pri lopte.

27
    Z pravej strany centroval Ivanovič, domáci odvrátili. Následne další center poslal Mata, takisto nepresne.

26
    Gardnerov center odvrátil Cahill.

25
    Altidore faulovaný. Priamy kop pre Sunderland.

25
    Na Dossenov center naskakoval Altidore ale pred ním loptu chytá Čech.

24
    Ramires teraz veľmi nepresnou prihrávkou nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov. Vhadzovanie pre domáci tím.

23
    Odkop od Mannonehp brány. Brown ubránil loptu pred Torresom.

23
    Zblokovaný center z pravej strany Čech bez problémov chytá.

22
    Mata presným centrom našiel iba pripraveného Mannoneho.

21
    Hráči Chelsea sa teraz dožadovali pokutového kopu. Samozrejme žiaden kopať nebudú.

20
    Následne Hazard poslal veľmi nepresný center z pravej strany.

19
    Pri lopte Chelsea. Ivanovič z pravej strany nenašiel spoluhráča a Chelsea tak stratila loptu.

19
    Ospravedlňujeme sa za menšie výpadky. Každopádne oba tímy strelili gól a stav stretnutia je 1:1.

17
    V 17. minúte vyrovnáva FRANK LAMPARD na 1:1. Hazard získal loptu na ľavej strane. Poslal center do šestnástky, na ktorý si šikovne nabehol LAMPARD a hlavou vyrovnáva na 1:1.

14
    Sunderland AFC dal gól! Sunderland ide do vedenia. Gól strelil ALTIDORE. Sunderland zahrával priamy kop. Strelu z priameho kopu zablokovali hráči v múre ale tá sa odrazila len na domáceho hráča, ktorý poslal loptu na ALTIDORA. Ten sa šikovne obtočil okolo obrancu Chelsea a nekompromisnou strelou z otočky prekonáva Čecha.

12
    O´Shea ubránil loptu pred dotierajúcim Willianom. Odkop od Mannoneho brány.

12
    Nepresný center domáceho hráča z pravej strany nenašiel nikoho. Chelsea bude vhadzovať.

11
    Sunderland zahráva priamy kop z polovice ihriska.

10
    Willian do šestnástky na Ivanoviča, ktorému zobrali domáci hráči loptu. Následne však Chelsea vybojovala znovu loptu a Lampard striela tesne vedľa pravej tyče!

10
    Azpilicueta prihral pred bránu ale našiel len obrancu domáceho tímu. Chelsea však znovu pri lopte.

9
    Obrana domáceho tímu si poradila aj s dalšiu možnosťou hráčov Chelsea.

9
    Hazarda odzbrojili domáci hráči. Willian však získal loptu naspäť.

8
    Chelsea vytlačená dozadu. Zahral si aj Čech.

8
    Mannone nepresne na spoluhráča. Chelsea vhadzuje.

8
    K strele sa dostal Hazard ale tá letí vysoko nad.

7
    Brown posúval loptu na Altidora ale tú prebrali hráči Chelsea.

6
    Hlavný rozhodca napomína Ramiresa ktorý v strede ihriska prevalcoval svojho protihráča.

5
    Mata zahral priamy kop ale ten odvrátil Colback.

5
    Chelsea zahráva priamy kop.

4
    Šanca na strane hostí. Do šance sa dostali Hazard aj Willian ale obrancovia si s nimi poradili.

2
    Veľká šanca domácich. Borini sa dostal k strele ale tá letí vedľa Čechovej brány.

1
    Giaccheriniho strelu zablokoval Azpilicueta.

1
    Zápas sa začal. Pri lopte sú domáci hráči.

1

Úvodný výkop budú mať hráči Sunderlandu.

Domáci hráči nastúpia v červeno-bielych dresoch, hostia v modrých.

Hráči nastupujú na ihrisko.

Sunderland AFC: Mannone – Bardsley, Brown, O´Shea, Dossena, Sung-Yueng, Giaccherini, Gardner, Colback, Borini, Altidore
    Náhradníci: Pickford, Larsson, Fletcher, Johnson, Čelústka, Roberge, Cettermole

Chelsea FC: Čech – Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Lampard, Willian, Mata, Hazard, Torres
    Náhradníci: Schwarzer, Cole, Essien, Mikel, Schurrle, De Bruyne, Ba

Rozhodca: Phil Dowd – M. Perry, D. Bryan.

Kedže Crystal Palace vo včerajšom zápase porazil West Ham tesne 1:0, pripísal si tak do tabuľky 3 body. Sunderland sa teda pred dnešným zápasom posúva na posledné miesto Premier League.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne:

08.12.12: Sunderland 1:3 Chelsea
    07.04.13: Chelsea 2:1 Sunderland

Chelsea je na tom oveľa lepšie ako ich dnešný súper. Za 8 výhier, 3 remízy a 2 prehry majú na svojom konte 27 bodov a patrí im výborné 2. miesto v tabuľke Premier League. Lepší než Chelsea je už len ich mestský rival Arsenal, na ktorý strácajú 4 body.

Pozrime sa aj na posledné tri stretnutia Premier League hosťujucého tímu. V 11. kole odohrala Chelsea zápas na domácom ihrisku proti West Bromwichu. Chelsea poslal do vedenia Samuel Eto´o v 45. minúte zápasu. V druhom polčase sa však West Bromwichu rýchlo podarilo otočiť priebeh zápasu. Po góloch Longa a Sessegnona vyhrávali 2:1. Nakoniec sa o body museli rozdeliť. V 96. minúte zápasu sa z penalty presadil Eden Hazard a zápas tak skončil nerozhodne 2:2.

V 12. kole cestovala Chelsea na ihrisku mestského rivala – West Hamu. Už v 34. minúte vyhrávala Chelsea 2:0 po góloch Lamparda a Oscara. V 82. minúte pridal Lampard svoj druhý gól v zápase a Chelsea vyhrala 3:0.

V poslednom kole odohrala Chelsea zápas na domácom štadióne proti Southamptonu. Southampton išiel do vedenia už v 15. sekunde zápasu. Chybu v obrane Chelsea využil Rodriguez a poslal svoj tím do vedenia. Ďalší gól padol až v druhom polčase. V 55. minúte sa presadil Gary Cahill a bolo 1:1. O 7 minút neskôr sa presadil jeho kolega z obrany, John Terry, a Chelsea vyhrávala 2:1. V 90. minúte sa ešte presadil Demba Ba a Chelsea zvíťazila 3:1.

Domáci AFC Sunderland sa po 13 odohraných zápasoch nachádza v tabuľke na predposlednom, 19. mieste. Za 2 výhry, 2 remízy a 9 prehier majú na svojom konte chudobných 8 bodov.

Pozrime sa na posledné tri stretnutia Sunderlandu v Premier League. V 11. kole privítal Sunderland na svojom ihrisku silný Manchester City. Hostia si síce vytvorili viacej gólových šancí, no tú jedinú dokázal v 21. minúte zápasu využiť Phil Bardsley a Sunderland porazil City tesne 1:0.

V nasledujúcom kole sa Sunderland predstavil na ihrisku Stoke City. V 30. minúte zápasu poslal Stoke do vedenia Charlie Adam. O 6 minút neskôr bol vylúčený hráč Sunderlandu, Wes Brown, a Sunderland tak dohrával s 10 hráčmi. Na konci zápasu však Sunderland inkasoval ešte jeden gól od N´Zonziho a nakoniec prehral 2:0.

V poslednom kole sa Sunderland predstavil na ihrisku Aston Villy. Aston Villa bola síce aktívnejšia, no ani jeden tím nedokázal využiť jedinú gólovú šancu a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.

Vitajte pri sledovaní 14. kola anglickej Premier League. Domáci Sunderland dnes na svojom štadióne privíta londýnsku Chelsea. Prajem príjemné sledovanie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:45.

Michal Kováčik

Góly: 14. Altidore, 50. O´Shea, 86. Bardsley – 17. Lampard, 36. Hazard, 62. Hazard, 84. Bardsley (vla.)

Karty:   40. Dossena (SUN), 45+2. Bardsley (SUN), 53. Colback (SUN), 90+6. Altidore (SUN) – 47. Ramires (CHE), 51. Torres (CHE), 63. Hazard (CHE), 90. Willian (CHE)

Rozhodca: Phil Dowd – M. Perry, D. Bryan