Omsk – Čeljabinsk 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 3:6 (kon.)
Jekaterinburg – Ufa 7:4 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Lev 0:2 (kon.)
S.Moskva – Vladivostok 1:3 (kon.) | Viťaz – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | D. Moskva – Novosibirsk 5:1 (kon.)
Petrohrad – Riga 4:3 (2:0 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 26.10.2013, 13:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:00.

Prajem príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja! Dnes sme pre Vás opäť pripravili veľké množstvo zápasov z Kontinentálnej hokejovej ligy. Moje meno je Martin Platko a ja Vám priblížim priebeh zo stretnutia medzi HC Barys Astana a Metallurgom Magnitogorsk. Favorizovaní sú domáci, ktorý majú v tabuľke Východnej konferencie o 11 bodov viac ako ich súper. Úvodné buly je naplánované na 13:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť aktérov tohto zápasu.

HC Barys Astana

Tím z metropoly Kazachstanu vstúpil do tejto sezóny skutočne impozantne. Barys doposiaľ prehral len 3 zápasy a na svojom konte má až 16 víťazstiev. Suma sumárum, Astane patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 46 bodov pri skóre 81:50. Domáci na prvú Kazaň strácajú len jeden bod a majú 2 zápasy k dobru. Barys má za sebou trip na klziskách súperov, kde vo všetkých štyroch zápasoch dokázali naplno bodovať. V poslednom zápase otočili zápas v Chabarovsku, z 1:3 na 4:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Američan Bochenski, ktorý nazbieral 19 kanadských bodov za 11 gólov a 8 asistencií.

Naopak hostia nemajú v poslednom čase dôvody na radosť. Magnetka vstúpila do sezóny taktiež veľmi dobre, ale počas posledného tripu na klziskách súperov prišlo akési poľavenie. Hostia síce vyhrali po predĺžení v Prahe, potom však prišli prehry po predĺžení v Bratislave, Moskve a Rige. Na domácom ľade začali víťazstvom 4:3 nad Mytišči, pokračovali prehrou 1:4 s Petrohradom. V poslednom zápase Magnetka prehrala doma s Jaroslavľom 1:2 po samostatných nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom tímu je Sergej Mozjakin, ktorý nazbieral 28 kanadských bodov za 10 gólov a 18 asistencií. Najlepším strelcom je však Danis Zaripov, ktorý súperom nasúkal až 14 gólov. Celkovo prvé tri miesta v tabuľke produktivity okupujú práve útočníci Magnitogorsku – Mozjakin, Zaripov a Kovář.

HC Barys Astana: Jeremejev (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Blochin, Grebešnikov – Bochenski, Dawes, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Panšin, Antropov, Žajlauov – Rachmanov, Panšin, Puškarjov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Malenkich, Chabarov, Metljuk, Ibragimov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Shenfeld, Kazionov, Gulaš – Brent, Timkin, Potěchin – Platonov, Malinovskij, Grigorenko..

Na ľadovej ploche už sú hráči oboch tímov. Nasleduje hymna Kazachstanu a potom Ruskej federácie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:03
    Úvodné buly vyhral Kovář.

00:27
    Dawes sa pokúšal vystreliť, ale trafil len obrancu hostí pred sebou.

00:55
    Domáci hráči vstúpili do stretnutia aktívnejšie a tlačia sa do útoku.

01:15
    Striedanie na oboch stranách. Zatiaľ sme nevideli žiadnu gólovú príležitosť.

01:28
    Hra sa začala kúskovať. Nasleduje zakázané uvoľnenie domácich.

01:45
    Aj Jeremejev si pripisuje zákrok, pred jeho bránkou ešte pokračuje menšia potyčka.

02:05
    Magnitogorsk začína akciu spoza vlastnej brány.

02:38
    Platonov nebezpečne vystrelil z bekhendu. Jeremejev však bol na svojom mieste.

03:11
    Kočeškin na druhej strane rozohráva puk. Aktivitu prebrali na chvíľu hostia.

03:30
    Potechin strieľal cez obrancu, Jeremejev bol aj v tomto prípade pozorný.

03:52
    Po krásnej kombinácii prvej formácie strieľal Birjukov, ale trafil len lapačku Jeremejeva.

04:02
    Ďalšiu strelu cez kĺbko hráčov vyslal na Jeremejeva kanadský obranca Lee.

04:13
    Košečkin si po Starčenkovej strele taktiež pripisuje úspešný zákrok.

04:44
    Grigorenko drží puk v útočnom pásme hostí. Hrá sa zo strany na stranu.

05:38
    Hostia nahadzujú puk za bránu Jeremejeva.

06:00
    Potechin opäť zamotal hlavu domácej defenzíve, po jeho prihrávke zakončoval Metljuk.

06:14
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Mozjakin nepresne hľadal Zaripova.

06:45
    Fadejev mal v útočnom pásme rýchlosť a unikal obrancom Magnitogorsku.

06:59
    Birjukov hákoval protihráča a odsedí si 2 minúty. Prvá presilovka pre domácu Astanu.

07:24
    Dawesov pokus od modrej čiary dokázal pokryť obranca Magnetky.

08:02
    Barys sa drží v útočnom pásme.

08:12
    Až teraz dokázali hostia vyhodiť cez všetky čiary.

08:32
    Akciu domácich zastavil ofsajd.

08:55
    Hostia hrajú v plnom počte.

09:20
    Boyd sa ocitol pred prázdnou bránou, ale nedokázal skórovať!

09:37
    Domáci fanúšikovia mohutne podporujú svojich miláčikov.

10:15
    Traja hráči stáli osamotení pred Jeremejevom! Kovář nedokázal spracovať prihrávku pred prázdnu bránu a minul!

10:52
    Tempo zápasu sa stupňuje. Oba tímy pridávajú na obrátkach. Teraz sa strelou prezentoval Bochenski.

11:11
    Barys sa opäť hrnie do útočného pásma.

11:39
    Žajlauov sa dokázal zbaviť obrancu a vystrelil.

11:53
    Platonov rýchlo odvrátil hru od brankára hostí.

12:28
    Vhadzovať sa bude pre Jeremejevom.

13:08
    Antipov hľadal spoluhráča pred bránou, ten bol ale zahákovaný Blochinom. Nasleduje presilovka hostí.

13:18
    Metallurg sa už usadil v útočnom pásme.

13:39
    Bochenski však dokázal puk vyhodiť až ku Košečkinovi.

14:15
    Prihrávka od Kovářa na Zaripova bola nepresná, Zaripov sa k strele nedostal.

14:36
    Astana opäť vyhadzuje.

15:08
    Domáci sú v plnom počte.

15:14
    Hostia však ešte držia útočné pásmo, pri puku je český obranca Gulaš.

15:47
    Kazionov zaviezol puk do útočného pásma.

16:14
    Astana je v menšom útlme a navrch majú v tejto fáze hostia z Magnitogorsku.

16:31
    Vhadzovanie po pravici Jeremejeva.

16:42
    Pri puku je stále Magnetka, domáci pôsobia bezradne.

17:01
    Zaripov opäť skúšal strieľať cez obrancu.

17:42
    Starčenkov pokus z medzikružia v bránke neskočil.

18:00
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Prvá útočná formácia hostí udrela. JAN KOVÁŘ si po prihrávke nakorčuľoval za modrú čiaru a jednoduchou strelou prekonáva Jeremejeva. Asistencia: Sergej Mozjakin.

18:45
    Barys Astana dala gó!
    Astana okamžite dokázala odpovedať! Po zmätkoch v hosťujúcej obrane sa k puku dostal BRANDON BOCHENSKI a strelou medzi betóny prekonal Košečkina. Asistencia: Dustin Boyd.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:45
    Prvá tretina sa už len dohráva, ani jeden z tímov sa do útoku neženie.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Druhá tretina začne približne o 13:53.

V prvej tretine sme videli skutočne krásny hokej. Oba tímy si dokázali vypracovať svoje šance, ale brankári boli stále na svojom mieste. Až v posledných dvoch minútach prišli góly. Najprv sa dokázal presadiť český útočník Jan Kovář a po 45 sekundách vyrovnával domáci Bochenski.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:15
    Mozjakin okamžite preveril pozornosť Jeremejeva, ktorý si tak pripisuje prvý zákrok druhej tretiny.

20:35
    Prvá formácia hostí naďalej kombinuje v útočnom pásme. Kovářova strela skončila na vyrážačke Jeremejeva.

21:17
    Zaripov od červenej čiary preveril pozornosť domáceho gólmana.

22:02
    Za hákovanie bol vylúčený Michail Panšin.

22:15
    Prvá formácia začala pozvoľne kombinovať v útočnom pásme.

22:38
    Teraz sa domáci dokázali oslobodiť vyhodením.

23:06
    Antipin nedokázal spracovať ťažkú prihrávku pred bránou.

23:19
    Barys opäť vyhadzuje, hosťom táto presilová hra vôbec nevychádza.

23:38
    Kovář stratil puk v obrannom pásme.

24:02
    Domáci sa ubránili, hrajú v plnom počte.

24:18
    Platonov bekhendom preveril Jeremejeva.

24:31
    Za hákovanie je opäť vylúčený domáci hráč Panšin.

24:40
    Astana okamžite vyhadzuje.

25:01
    Teraz sa už hostia usadili pred Jeremejevom.

25:17
    Kovář z uhlu netrafil medzeru v postoji Jeremejeva.

25:32
    Vylúčenie na oboch stranách. Za podrazenie si posedia na lavici hanby Boyd z Astany a Antipin z Magnitogorsku.

25:54
    Magnitogorsk pokračuje vo svojej presilovke.

26:07
    Mozjakin netrafil z medzikružia priestor bránky.

26:30
    Už sa hraje vo štvorici na oboch stranách.

26:58
    Puk sa ocitol za bránou domácich, tí okamžite rozohrávajú svoju útočnú akciu.

27:38
    Rachmanov bojoval o puk v útočnom pásme, jeho snaha bola márna.

28:02
    Za úder lakťom bol vylúčený Milan Gulaš. Presilovka pre Barys Astana.

28:17
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

28:39
    Litvinenko svoju strelou len nastrelil hráča Magnitogorsku.

29:10
    Žajlauov sa objavil sám pred Košečkinom, ten bol proti jeho strele úspešný.

29:35
    Presilovka sa nedarí ani domácim.

30:02
    Hostia v plnom počte. Pokračujeme v hre 5 na 5.

30:11
    Za sekanie je opäť vylúčený Zaripov. Hostia sa musia brániť ďalšej oslabovke.

30:16
    Košečkin zachytil nahodenie od modrej čiary, ktorého autorom bol Savčenko.

30:38
    Ďalšie nahodenie tohto hráča zblokovala obrana hostí.

31:01
    O puk sa teraz bojuje za bránou Barysu Astana.

31:27
    Bochenskeho prihrávka bola veľmi nepresná.

31:51
    Opäť strieľal Savčenko, teraz však veľmi tvrdo a bránku prestrelil.

32:12

32:27
    Zaripov už zavelil spoluhráčom k ďalšiemu útoku.

32:45
    Prihrávka Kovářa späť na Zaripova však všetko zastavila. Pri puku sú domáci hokejisti.

33:04
    Boyd už posiela svojich spoluhráčov do útočného pásma.

33:21
    Puk sa dostal k Brentovi, ale ten z prvej nedokázal prekonať Jeremejeva.

33:53
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.

34:04
    Na trestnú lavicu opäť putuje Milan Gulaš, ktorý veľmi tvrdým spôsobom narazil domáceho Puškarjova na mantinel.

34:13
    Hostia dokázali veľmi skoro vyhodiť puk.

34:36
    Astana sa veľmi skoro dokázala vrátiť do útočného pásma.

34:48
    S pukom teraz mieša Antropov a hľadá voľného spoluhráča.

35:07
    Košečkin radšej puk podržal a prerušil tak hru.

35:14
    Metallurg opäť puk posiela až za bránu Jeremejeva.

36:07
    Milan Gulaš sa vrátil z trestnej lavice a preveril pozornosť Jeremejeva.

36:44
    Mozjakin dostal puk presne medzi kruhy, kde stál sám, ale nedokázal zakončiť! O chvíľu na to zvonila tyč Jeremejovej brány!

37:35
    Timkin hľadal bekhendom spoluhráča pred bránou, ale márne.

38:28
    Vyzerá to tak, že oba tímy si to najlepšie schovávajú na koniec tretín.

39:11
    Vhadzovanie v strednom pásme po prihrávke rukou.

39:30
    Hra sa začína veľmi pritvrdzovať, svoju rolu zohrávajú aj emócie.

39:31
    Obojstranné vylúčenie. Domáci Semenov a aj hosťujúci Kovář dostávajú po 2 minúty za hrubosť.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina je za nami. Videli sme skôr viac vylúčení ako pekného hokeja. Veľkú šancu mal na hokejke Mozjakin, ináč sa nič vážne neudialo. Tretia tretina sa začne približne o 14:43.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:10
    Hostia si zahrajú presilovku 4 na 3. Vykúčený bol Nigel Dawes za podrazenie.

40:48
    Magnetka sa usadila v útočnom pásme a začína kombinovať.

41:11
    Mozjakin našiel Zaripova, ale ten minul.

41:19
    Ďalšia strela už skončila za Jeremejevom. CHRIS LEE prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a dostáva svoj tím po druhýkrát do vedenia .Asistencia: Danis Zaripov.

42:06
    Domáci sú týmto gólom pochopiteľne zaskočení.

42:17
    Naopak hostia pokračujú vo svojej útočnej aktivite.

42:46
    Teraz sa Magnitogorsk dopustil postavenia mimo hru.

42:59
    Metallurg má zatiaľ v tretej tretine na vrch, nedovolil domácim ani vystreliť.

43:15
    Košečkin rozohráva puk.

43:27
    Potechin bol veľmi nahnevaný, keďže rozhodcovia mu zapískali postavenie mimo hru.

44:07
    Za faul na Sergeja Mozjakina je vylúčený Maxim Semjonov.

44:40
    Prihrávku Antipina obrancovia Barysu vystihli a puk vyhadzujú.

45:22
    Brent má puk za bránou domácich.

45:41
    Gulaš od modrej tvrdo vystrelil. Jeremejev puk zachytil svojou lapačkou.

46:07
    Domáci hrajú v plnom počte.

46:43
    Puškarjov sa dostal k odrazenému puku, ale trafil len Košečkina.

47:00
    Potechin dokázal oklamať obrancu, ale tvárou v tvár Jeremejevovi neuspel!

47:33
    Magnitogorsk začína útočnú akciu za vlastnou bránou.

48:21
    Dawes vyzýval spoluhráča, ale Bochenski v páde nezakončil kvalitne.

48:47
    Barys postupne vyrovnáva hru a pokúša sa o čo najskoršie vyrovnanie.

49:15
    Rudenko stratil puk po tom čo nedokázal spracovať ťažkú prihrávku.

50:01
    Začala sa posledná desaťminútovka tretej tretiny.

50:16
    Fadejev vletel do útočného pásma, ale jeho strelu Košečkin v pokoji pokryl.

51:08
    Magnitogorsk začína viac brániť a menej útočiť. Pokiaľ chcú domáci vyrovnať, budú musieť prekonať pevnú defenzívu Magnetky.

52:14
    Rudenko sa predsa len dostal až pred Košečkina, ale ani tento forward neuspel.

52:36
    Litvinenko od modrej trafil náručie Košečkina, tej je teraz vo veľkej permanencii.

52:51
    Za úder do hlavy a krku je vylúčený Litvinenko, šanca pre hostí definitívne rozhodnúť tento zápas.

53:08
    Lee skúšal strelu od modrej, tečovať sa ešte pokúšal Zaripov, ale márne.

53:34
    Mozjakin pri strele zlomil hokejku.

54:05
    Domáca štvorica je už poriadne unavená a ledva korčuľuje.

54:34
    Bochenski obral Chrisa Leeho o puk a ten nemal inú možnosť ako ho podraziť.

54:53
    Domáci v plnom počte. Začína im teda presilovka.

55:24
    Semjonov nahral na modrú, ale strelu Lundina kryje Košečkin.

56:00
    Domáci sa nedokážu udržať v útočnom pásme.

56:34
    Hostia sú v plnom počte. Šance domácich na vyrovnanie sú opäť menšie.

56:48
    Bochenski našiel Boyda, ktorý neprekonal Košečkina v dobrej pozícii z medzikružia.

57:24
    Jeremejev chytá puk do lapačky po chybe domáceho obrancu.

57:48
    Magnitogorsk drží puk čo najďalej od svojej brány.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:32
    Platonov je vylúčený za podrazenie, obrovská šanca pre Barys, ktorý bude hrať bez brankára!

58:50
    Neuveriteľný záver pre Košečkinom, ten so šťastím odoláva.

59:10
    Hostia vyhadzujú.

59:25
    Košečkin zázračne chytá pokus Bochenskeho.

59:40
    Hromada hráčov pred Košečkinom, ale ani jeden z nich nedokázal puk posunúť do brány. Nakoniec Košečkin prerušil hru.

59:50
    Puk je v strednom pásme, už to asi domáci nestihnú.

60:00

Hostia z Magnitogorsku nakoniec víťazia vďaka lepšej tretej tretine v ktorej boli jasne lepší ako hráči Astany. Rozhodujúci gól strelil v presilovej hre Chris Lee.

Prajem pekný zvyšok dňa a teším sa na Vás pri ďalších prenosoch. (15:26:28)