Omsk – Čeljabinsk 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 3:6 (kon.)
Jekaterinburg – Ufa 7:4 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Lev 0:2 (kon.)
S.Moskva – Vladivostok 1:3 (kon.) | Viťaz – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | D. Moskva – Novosibirsk 5:1 (kon.)
Petrohrad – Riga 4:3 (2:0 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 26.10.2013, 13:00KHL

Prajem pekný zvyšok dňa a teším sa na Vás pri ďalších prenosoch. (15:26:28)

Hostia z Magnitogorsku nakoniec víťazia vďaka lepšej tretej tretine v ktorej boli jasne lepší ako hráči Astany. Rozhodujúci gól strelil v presilovej hre Chris Lee.

60:00

59:50
    Puk je v strednom pásme, už to asi domáci nestihnú.

59:40
    Hromada hráčov pred Košečkinom, ale ani jeden z nich nedokázal puk posunúť do brány. Nakoniec Košečkin prerušil hru.

59:25
    Košečkin zázračne chytá pokus Bochenskeho.

59:10
    Hostia vyhadzujú.

58:50
    Neuveriteľný záver pre Košečkinom, ten so šťastím odoláva.

58:32
    Platonov je vylúčený za podrazenie, obrovská šanca pre Barys, ktorý bude hrať bez brankára!

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:48
    Magnitogorsk drží puk čo najďalej od svojej brány.

57:24
    Jeremejev chytá puk do lapačky po chybe domáceho obrancu.

56:48
    Bochenski našiel Boyda, ktorý neprekonal Košečkina v dobrej pozícii z medzikružia.

56:34
    Hostia sú v plnom počte. Šance domácich na vyrovnanie sú opäť menšie.

56:00
    Domáci sa nedokážu udržať v útočnom pásme.

55:24
    Semjonov nahral na modrú, ale strelu Lundina kryje Košečkin.

54:53
    Domáci v plnom počte. Začína im teda presilovka.

54:34
    Bochenski obral Chrisa Leeho o puk a ten nemal inú možnosť ako ho podraziť.

54:05
    Domáca štvorica je už poriadne unavená a ledva korčuľuje.

53:34
    Mozjakin pri strele zlomil hokejku.

53:08
    Lee skúšal strelu od modrej, tečovať sa ešte pokúšal Zaripov, ale márne.

52:51
    Za úder do hlavy a krku je vylúčený Litvinenko, šanca pre hostí definitívne rozhodnúť tento zápas.

52:36
    Litvinenko od modrej trafil náručie Košečkina, tej je teraz vo veľkej permanencii.

52:14
    Rudenko sa predsa len dostal až pred Košečkina, ale ani tento forward neuspel.

51:08
    Magnitogorsk začína viac brániť a menej útočiť. Pokiaľ chcú domáci vyrovnať, budú musieť prekonať pevnú defenzívu Magnetky.

50:16
    Fadejev vletel do útočného pásma, ale jeho strelu Košečkin v pokoji pokryl.

50:01
    Začala sa posledná desaťminútovka tretej tretiny.

49:15
    Rudenko stratil puk po tom čo nedokázal spracovať ťažkú prihrávku.

48:47
    Barys postupne vyrovnáva hru a pokúša sa o čo najskoršie vyrovnanie.

48:21
    Dawes vyzýval spoluhráča, ale Bochenski v páde nezakončil kvalitne.

47:33
    Magnitogorsk začína útočnú akciu za vlastnou bránou.

47:00
    Potechin dokázal oklamať obrancu, ale tvárou v tvár Jeremejevovi neuspel!

46:43
    Puškarjov sa dostal k odrazenému puku, ale trafil len Košečkina.

46:07
    Domáci hrajú v plnom počte.

45:41
    Gulaš od modrej tvrdo vystrelil. Jeremejev puk zachytil svojou lapačkou.

45:22
    Brent má puk za bránou domácich.

44:40
    Prihrávku Antipina obrancovia Barysu vystihli a puk vyhadzujú.

44:07
    Za faul na Sergeja Mozjakina je vylúčený Maxim Semjonov.

43:27
    Potechin bol veľmi nahnevaný, keďže rozhodcovia mu zapískali postavenie mimo hru.

43:15
    Košečkin rozohráva puk.

42:59
    Metallurg má zatiaľ v tretej tretine na vrch, nedovolil domácim ani vystreliť.

42:46
    Teraz sa Magnitogorsk dopustil postavenia mimo hru.

42:17
    Naopak hostia pokračujú vo svojej útočnej aktivite.

42:06
    Domáci sú týmto gólom pochopiteľne zaskočení.

41:19
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Ďalšia strela už skončila za Jeremejevom. CHRIS LEE prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a dostáva svoj tím po druhýkrát do vedenia .Asistencia: Danis Zaripov.

41:11
    Mozjakin našiel Zaripova, ale ten minul.

40:48
    Magnetka sa usadila v útočnom pásme a začína kombinovať.

40:10
    Hostia si zahrajú presilovku 4 na 3. Vykúčený bol Nigel Dawes za podrazenie.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina je za nami. Videli sme skôr viac vylúčení ako pekného hokeja. Veľkú šancu mal na hokejke Mozjakin, ináč sa nič vážne neudialo. Tretia tretina sa začne približne o 14:43.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:31
    Obojstranné vylúčenie. Domáci Semenov a aj hosťujúci Kovář dostávajú po 2 minúty za hrubosť.

39:30
    Hra sa začína veľmi pritvrdzovať, svoju rolu zohrávajú aj emócie.

39:11
    Vhadzovanie v strednom pásme po prihrávke rukou.

38:28
    Vyzerá to tak, že oba tímy si to najlepšie schovávajú na koniec tretín.

37:35
    Timkin hľadal bekhendom spoluhráča pred bránou, ale márne.

36:44
    Mozjakin dostal puk presne medzi kruhy, kde stál sám, ale nedokázal zakončiť! O chvíľu na to zvonila tyč Jeremejovej brány!

36:07
    Milan Gulaš sa vrátil z trestnej lavice a preveril pozornosť Jeremejeva.

35:14
    Metallurg opäť puk posiela až za bránu Jeremejeva.

35:07
    Košečkin radšej puk podržal a prerušil tak hru.

34:48
    S pukom teraz mieša Antropov a hľadá voľného spoluhráča.

34:36
    Astana sa veľmi skoro dokázala vrátiť do útočného pásma.

34:13
    Hostia dokázali veľmi skoro vyhodiť puk.

34:04
    Na trestnú lavicu opäť putuje Milan Gulaš, ktorý veľmi tvrdým spôsobom narazil domáceho Puškarjova na mantinel.

33:53
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.

33:21
    Puk sa dostal k Brentovi, ale ten z prvej nedokázal prekonať Jeremejeva.

33:04
    Boyd už posiela svojich spoluhráčov do útočného pásma.

32:45
    Prihrávka Kovářa späť na Zaripova však všetko zastavila. Pri puku sú domáci hokejisti.

32:27
    Zaripov už zavelil spoluhráčom k ďalšiemu útoku.

32:12
    Hostia hrajú v plnom počte.

31:51
    Opäť strieľal Savčenko, teraz však veľmi tvrdo a bránku prestrelil.

31:27
    Bochenskeho prihrávka bola veľmi nepresná.

31:01
    O puk sa teraz bojuje za bránou Barysu Astana.

30:38
    Ďalšie nahodenie tohto hráča zblokovala obrana hostí.

30:16
    Košečkin zachytil nahodenie od modrej čiary, ktorého autorom bol Savčenko.

30:11
    Za sekanie je opäť vylúčený Zaripov. Hostia sa musia brániť ďalšej oslabovke.

30:02
    Hostia v plnom počte. Pokračujeme v hre 5 na 5.

29:35
    Presilovka sa nedarí ani domácim.

29:10
    Žajlauov sa objavil sám pred Košečkinom, ten bol proti jeho strele úspešný.

28:39
    Litvinenko svoju strelou len nastrelil hráča Magnitogorsku.

28:17
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary.

28:02
    Za úder lakťom bol vylúčený Milan Gulaš. Presilovka pre Barys Astana.

27:38
    Rachmanov bojoval o puk v útočnom pásme, jeho snaha bola márna.

26:58
    Puk sa ocitol za bránou domácich, tí okamžite rozohrávajú svoju útočnú akciu.

26:30
    Už sa hraje vo štvorici na oboch stranách.

26:07
    Mozjakin netrafil z medzikružia priestor bránky.

25:54
    Magnitogorsk pokračuje vo svojej presilovke.

25:32
    Vylúčenie na oboch stranách. Za podrazenie si posedia na lavici hanby Boyd z Astany a Antipin z Magnitogorsku.

25:17
    Kovář z uhlu netrafil medzeru v postoji Jeremejeva.

25:01
    Teraz sa už hostia usadili pred Jeremejevom.

24:40
    Astana okamžite vyhadzuje.

24:31
    Za hákovanie je opäť vylúčený domáci hráč Panšin.

24:18
    Platonov bekhendom preveril Jeremejeva.

24:02
    Domáci sa ubránili, hrajú v plnom počte.

23:38
    Kovář stratil puk v obrannom pásme.

23:19
    Barys opäť vyhadzuje, hosťom táto presilová hra vôbec nevychádza.

23:06
    Antipin nedokázal spracovať ťažkú prihrávku pred bránou.

22:38
    Teraz sa domáci dokázali oslobodiť vyhodením.

22:15
    Prvá formácia začala pozvoľne kombinovať v útočnom pásme.

22:02
    Za hákovanie bol vylúčený Michail Panšin.

21:17
    Zaripov od červenej čiary preveril pozornosť domáceho gólmana.

20:35
    Prvá formácia hostí naďalej kombinuje v útočnom pásme. Kovářova strela skončila na vyrážačke Jeremejeva.

20:15
    Mozjakin okamžite preveril pozornosť Jeremejeva, ktorý si tak pripisuje prvý zákrok druhej tretiny.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme videli skutočne krásny hokej. Oba tímy si dokázali vypracovať svoje šance, ale brankári boli stále na svojom mieste. Až v posledných dvoch minútach prišli góly. Najprv sa dokázal presadiť český útočník Jan Kovář a po 45 sekundách vyrovnával domáci Bochenski.

Druhá tretina začne približne o 13:53.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:45
    Prvá tretina sa už len dohráva, ani jeden z tímov sa do útoku neženie.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:45
    Barys Astana dala gó!
    Astana okamžite dokázala odpovedať! Po zmätkoch v hosťujúcej obrane sa k puku dostal BRANDON BOCHENSKI a strelou medzi betóny prekonal Košečkina. Asistencia: Dustin Boyd.

18:00
    Prvá útočná formácia hostí udrela. JAN KOVÁŘ si po prihrávke nakorčuľoval za modrú čiaru a jednoduchou strelou prekonáva Jeremejeva. Asistencia: Sergej Mozjakin.

17:42
    Starčenkov pokus z medzikružia v bránke neskočil.

17:01
    Zaripov opäť skúšal strieľať cez obrancu.

16:42
    Pri puku je stále Magnetka, domáci pôsobia bezradne.

16:31
    Vhadzovanie po pravici Jeremejeva.

16:14
    Astana je v menšom útlme a navrch majú v tejto fáze hostia z Magnitogorsku.

15:47
    Kazionov zaviezol puk do útočného pásma.

15:14
    Hostia však ešte držia útočné pásmo, pri puku je český obranca Gulaš.

15:08
    Domáci sú v plnom počte.

14:36
    Astana opäť vyhadzuje.

14:15
    Prihrávka od Kovářa na Zaripova bola nepresná, Zaripov sa k strele nedostal.

13:39
    Bochenski však dokázal puk vyhodiť až ku Košečkinovi.

13:18
    Metallurg sa už usadil v útočnom pásme.

13:08
    Antipov hľadal spoluhráča pred bránou, ten bol ale zahákovaný Blochinom. Nasleduje presilovka hostí.

12:28
    Vhadzovať sa bude pre Jeremejevom.

11:53
    Platonov rýchlo odvrátil hru od brankára hostí.

11:39
    Žajlauov sa dokázal zbaviť obrancu a vystrelil.

11:11
    Barys sa opäť hrnie do útočného pásma.

10:52
    Tempo zápasu sa stupňuje. Oba tímy pridávajú na obrátkach. Teraz sa strelou prezentoval Bochenski.

10:15
    Traja hráči stáli osamotení pred Jeremejevom! Kovář nedokázal spracovať prihrávku pred prázdnu bránu a minul!

09:37
    Domáci fanúšikovia mohutne podporujú svojich miláčikov.

09:20
    Boyd sa ocitol pred prázdnou bránou, ale nedokázal skórovať!

08:55

08:32
    Akciu domácich zastavil ofsajd.

08:12
    Až teraz dokázali hostia vyhodiť cez všetky čiary.

08:02
    Barys sa drží v útočnom pásme.

07:24
    Dawesov pokus od modrej čiary dokázal pokryť obranca Magnetky.

06:59
    Birjukov hákoval protihráča a odsedí si 2 minúty. Prvá presilovka pre domácu Astanu.

06:45
    Fadejev mal v útočnom pásme rýchlosť a unikal obrancom Magnitogorsku.

06:14
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Mozjakin nepresne hľadal Zaripova.

06:00
    Potechin opäť zamotal hlavu domácej defenzíve, po jeho prihrávke zakončoval Metljuk.

05:38
    Hostia nahadzujú puk za bránu Jeremejeva.

04:44
    Grigorenko drží puk v útočnom pásme hostí. Hrá sa zo strany na stranu.

04:13
    Košečkin si po Starčenkovej strele taktiež pripisuje úspešný zákrok.

04:02
    Ďalšiu strelu cez kĺbko hráčov vyslal na Jeremejeva kanadský obranca Lee.

03:52
    Po krásnej kombinácii prvej formácie strieľal Birjukov, ale trafil len lapačku Jeremejeva.

03:30
    Potechin strieľal cez obrancu, Jeremejev bol aj v tomto prípade pozorný.

03:11
    Kočeškin na druhej strane rozohráva puk. Aktivitu prebrali na chvíľu hostia.

02:38
    Platonov nebezpečne vystrelil z bekhendu. Jeremejev však bol na svojom mieste.

02:05
    Magnitogorsk začína akciu spoza vlastnej brány.

01:45
    Aj Jeremejev si pripisuje zákrok, pred jeho bránkou ešte pokračuje menšia potyčka.

01:28
    Hra sa začala kúskovať. Nasleduje zakázané uvoľnenie domácich.

01:15
    Striedanie na oboch stranách. Zatiaľ sme nevideli žiadnu gólovú príležitosť.

00:55
    Domáci hráči vstúpili do stretnutia aktívnejšie a tlačia sa do útoku.

00:27
    Dawes sa pokúšal vystreliť, ale trafil len obrancu hostí pred sebou.

00:03
    Úvodné buly vyhral Kovář.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na ľadovej ploche už sú hráči oboch tímov. Nasleduje hymna Kazachstanu a potom Ruskej federácie.

HC Barys Astana: Jeremejev (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Blochin, Grebešnikov – Bochenski, Dawes, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Panšin, Antropov, Žajlauov – Rachmanov, Panšin, Puškarjov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Malenkich, Chabarov, Metljuk, Ibragimov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Shenfeld, Kazionov, Gulaš – Brent, Timkin, Potěchin – Platonov, Malinovskij, Grigorenko..

Prajem príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja! Dnes sme pre Vás opäť pripravili veľké množstvo zápasov z Kontinentálnej hokejovej ligy. Moje meno je Martin Platko a ja Vám priblížim priebeh zo stretnutia medzi HC Barys Astana a Metallurgom Magnitogorsk. Favorizovaní sú domáci, ktorý majú v tabuľke Východnej konferencie o 11 bodov viac ako ich súper. Úvodné buly je naplánované na 13:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť aktérov tohto zápasu.

HC Barys Astana

Tím z metropoly Kazachstanu vstúpil do tejto sezóny skutočne impozantne. Barys doposiaľ prehral len 3 zápasy a na svojom konte má až 16 víťazstiev. Suma sumárum, Astane patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 46 bodov pri skóre 81:50. Domáci na prvú Kazaň strácajú len jeden bod a majú 2 zápasy k dobru. Barys má za sebou trip na klziskách súperov, kde vo všetkých štyroch zápasoch dokázali naplno bodovať. V poslednom zápase otočili zápas v Chabarovsku, z 1:3 na 4:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Američan Bochenski, ktorý nazbieral 19 kanadských bodov za 11 gólov a 8 asistencií.

Naopak hostia nemajú v poslednom čase dôvody na radosť. Magnetka vstúpila do sezóny taktiež veľmi dobre, ale počas posledného tripu na klziskách súperov prišlo akési poľavenie. Hostia síce vyhrali po predĺžení v Prahe, potom však prišli prehry po predĺžení v Bratislave, Moskve a Rige. Na domácom ľade začali víťazstvom 4:3 nad Mytišči, pokračovali prehrou 1:4 s Petrohradom. V poslednom zápase Magnetka prehrala doma s Jaroslavľom 1:2 po samostatných nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom tímu je Sergej Mozjakin, ktorý nazbieral 28 kanadských bodov za 10 gólov a 18 asistencií. Najlepším strelcom je však Danis Zaripov, ktorý súperom nasúkal až 14 gólov. Celkovo prvé tri miesta v tabuľke produktivity okupujú práve útočníci Magnitogorsku – Mozjakin, Zaripov a Kovář.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:00.