SAPA Fehérvár – Znojmo 3:2 (kon.)
Fehérvár AV19
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Piatok 25.10.2013, 19:15 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

59:55
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Tak to je velmi hořký závěr pro znojemské barvy. Domácí rozhodují o své výhře pět vteřin před koncem, kdy za Hoviho záda neskutečným způsobem propadlo nahození ADAMA NAGLICHE, jenž se od Pavlikovského helmy odrazilo přes Hoviho lapačku do sítě. Asistence: Richard Jackman a Colton Yellow Horn.

59:13
    Timeout domácích.

59:13
    Ovšem Znojmo má problém. Bořuta (ZNO) a Beránek (ZNO) jsou současně vyloučeni na 2 minuty a domácí budou hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku v samotném závěru.

59:13
    Obrovská šance Fehérváru k rozhodnutí. Banhamova dorážka propadla za Hoviho, pár centimetrů před brankovou čarou ji odpálil Bořuta pryč.

55:09
    Dva útočníci v bílém stáli v útočném pásmu proti jedinému znojemskému obránci, jenže Naglich totálně pokazil přihrávku a zazdil rodící se šanci svého týmu v oslabení.

53:41
    Fehérvár hrál v šesti. Trest odpyká Banham (FEH), Znojmo bude hrát přesilovku.

51:36
    Orli právě vstřelili branku!
    Totální ticho zavládlo na stadionu. Aby taky ne, na dvě stoprocentní šance domácích navázal protiútok Znojma a střela RICHARDA PAVLIKOVSKÉHO přesně k levé tyči Rajnovy branky. Zkušený obránce si za dnešní výkon gól zasloužil, přišel navíc v důležité chvíli. Asistence: Adam Havlík a Zdeněk Blatný.

51:15
    Vzápětí další velká šance Fehérváru, Banham z mezikruží trefuje jen přesouvajícího se Hoviho!

51:07
    Hovi udržel Znojmo v zápase. Po obrovské chybě v rozehrávce jel sám na finského brankáře Sarauer, jeho forhendový blafák ale zastavila Hoviho lapačka!

47:35
    Rajna zachránil domácí od vyrovnání. Pavlikovský z mezikruží poslal střílenou přihrávku Pucherovi, toho i následnou dorážku Lattnera ale zastavily rychlé betony maďarského brankáře.

46:52
    Mihály (FEH) inkasuje dvouminutový trest, další šance pro Znojmo v početní výhodě.

44:02
    Havlík dostal ránu holí do obličeje od Tokajiho (FEH), jsou z toho 2 minuty pro domácího hráče a další přesilovka pět na tři pro Znojmo.

42:51
    Vznikající přečíslení Orlů hasili domácí za cenu faulu, je z toho přesilovka pro tým v červeném. Kiss (FEH) vyloučen za držení.

39:36
    Trochu nejasná signalizace rozhodčích, po níž Thomas (ZNO) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

37:41
    Orli propásli dobrou možnost srovnat. Opět u toho byl druhý útok, konkrétně Adam Havlík, který nejprve nabil Bořutovi, následně třikrát dorážel u pravé tyče, puk ale nad Rajnův beton nedokázal zvednout.

28:21
    Bořuta (ZNO) při rychlém útoku domácích téměř zalehl soupeřova hráče, jsou z toho dvě minuty a přesilovka Fehérváru.

24:27
    Jiří Režnar si vybírá oddechový čas.

24:27
    Druhý tvrdý direkt za sebou. Hovi čekal u pravé tyče, jenže přihrávka Benka od zadního mantinelu našla ARPÁDA MIHÁLYHO volného u té levé, a tak domácí zčista jasna vedou. Asistence: András Benk a Colton Yellow Horn.

23:50
    No a hned je z toho vyrovnávací trefa. ATTILA NÉMETH si v rohu vyměnil puk s Nemesem, vybruslil před Hoviho a podél betonu znojemského brankáře vyrovnává. Stíhající Kolarz už situaci zachránit nestihl. Asistence: Benjamin Nemes a Ferenc Kocsis.

21:04
    Krásně sehraná akce Znojma v útočném pásmu. Havlík zpoza branky našel volného ONDŘEJE FIALU, který neměl problém se zakončením do odkryté branky. Tato dvojice si tak zopakovala úspěšnou spolupráci z úterního zápasu v Linzi. Asistence: Adam Havlík a Milan Procházka.

17:17
    Nakonec je to zřejmě Fiala (ZNO), kdo je v nepřehledné situaci označen jako faulující hráč. Dvě minuty za sekání.

16:46
    Velká šance domácích. Banham nabil do mezikruží Sarauerovi, jeho příklep z první našel Hovi na hrudi.

11:37
    Šeda zakončoval v dobré pozici brejk dvou na jednoho, Rajna se ale bleskově přesunul a situaci zachránil.

07:42
    Na druhé straně orazítkoval v brejku tyč za Hovim Mihály! Halou to jen zahučelo.

07:07
    Série šancí Znojma, v té největší byl sám před Rajnou Blatný, ale poslal puk jen do Rajnova náručí.

05:50
    Publikum bouří, dalším vyloučeným hráčem domácích je Pozsgai (FEH) za podražení.

04:10
    Pavlikovského střela byla sražena, Blatný následně z dorážky těsně minul odkrytou branku.

03:48
    Společně s návratem vyloučeného Sikorcina páli Pucher jen do lapačky Rajny.

02:31
    Yellow Horn (FEH) vyloučen za hákování, Znojmo bude hrát v pěti proti třem.

01:43
    Při snaze o forčeking to ale přehnal Sikorcin (FEH), který treful Kolarze do obličeje. Přesilovka Znojma.

Lukáš Peroutka

Góly a asistencie: 24. Németh (Nemes, Kocsis), 25. Mihály (Benk, Yellow Horn), 60. Naglich (Jackman, Yellow Horn) – 22. Fiala (Havlík, Procházka), 52. Pavlikovský (Havlík, Blatný)

Fehérvár AV19: Rajna (Agoston) – Pozsgai, Gawryletz, Kiss, Jackman, Szirányi, Tokaji, Orbán, Hetényi – Benk, Yellow Horn, Mihály – Sarauer, Naglich, Banham – Kovács, Sikorcin, Magosi – Németh, Nemes, Kocsis.
    HC LERAM Orli Znojmo: Hovi (Landsman) – Sova, Pavlikovský, Thomas, Štach, Kolarz, Bořuta, Magovac – Lattner, Pucher, Blatný – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Finsterle, Bartoš.

Rozhodca: Erd, Warschaw – Hofer, Nothegger