Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.)
Novokuzneck – HC Slovan 1:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavľ 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Nedeľa 29.09.2013, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele. (15:22:58)

Vhadzovania: 34 – 36

Favorizovaní domáci nakoniec po neúspešnej prvej tretine, ktorú prehrali 0:2, zápas otočili a body ostávajú doma. Víťazstvo je plne zaslúžené, hráči Metallurgu boli celý zápas aktívnejší, vynikal najmä český hráč Kovář.

60:00

59:58
    Po ofsajde sa ešte dostával do šance Kovář, puk mu však skĺzol.

59:55
    Domáci rozumne podržali puk v strednom pásme.

59:36
    Oddychový čas hostí.

59:36
    Nižnekamsk dal gól!
    Gól strelil BEREZIN presnou strelou cez húštinu tiel.

59:01
    Posledná minút riadnej hracej doby.

58:12
    Khokhryakov sa po pravej strane neprebil.

58:10
    Domáci držia puk ďaleko od vlastnej brány.

57:35
    Pred bránou domácich je teraz horúco a Koukal v páde zabránil strele od vlastného spoluhráča.

56:22
    Romanov pálil od modrej, no Košečkin vyrazil.

55:05
    Hostia v plnom počte a môžu sa pokúsiť s týmto zápasom ešte niečo urobiť.

54:28
    Romanov nahadzoval puk pred bránu, šanca z toho nebola.

53:05
    Šulakov zastavil podrazením útok domácich a odpočinie si dve minúty na trestnej lavici.

52:32
    Strelu Kovářa z ľavého kruhu brankár Sudnitsyn likviduje.

52:20
    Košečkin vyrazil betónom strelu Milovzorova.

51:48
    Grigorenko pred bránkoviskom poslal zadovku, no nikto zo spoluhráčov tam nebol.

51:00
    Hráči Metallurgu vytláčajú hostí pred vlastného brankára a s prehľadom si tak udržujú dvojgólové vedenie.

50:11
    Hostia v plnom počte.

49:33
    Veľký tlak domácich, no do vyloženej šance sa nedostávajú.

48:22
    Hostia zase len vyhadzujú, tentoraz to zakázané uvoľnenie nebude, pretože sa hrá presilovka.

48:11
    Hráč hostí Romanov je vylúčený za hákovanie.

47:56
    Znovu aktívny český reprezentant Kovář robil problémy hosťom, puk však teraz nestečoval.

47:52
    Hajsing hostí, ktorí miestami pôsobia po štvrtom góle domácich dezorientovane.

47:00
    Domáci napádajú hostí už pri rozohrávke vo vlastnom pásme.

45:40
    Domáci Tereščenko ostal ležať vo vlastnom bránkovisku, v šanci Osala, puk však nedostal popri ľavej žrďke do brány.

45:28
    Timkin v šanci, Sudnitsin túto príležitosť domácich vyriešil.

44:39
    Lee znovu ušiel po pravej strane, jeho strelu však tentoraz Sudnitsyn chytá.

43:53
    Domáci v plnom počte.

43:06
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Gól strelil obránca LEE po úniku vo vlastnom oslabení.

42:30
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

41:53
    Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú lavicu domáci Chabarov.

41:17
    KOVÁŘ si našiel ideálne miesto pred bránou a po závare a strelách Zaripova a Ibragimova, dorazil puk do odkrytej brány.

40:25
    Prvá formácia domácich sa na chvíľu usadila v útočnom pásme, no kazí rozohrávku.

40:01
    Začala tretia tretina.

Tretia tretina začne približne o 14:42.

Domáci teda rozdiel skóre v druhej tretine vyrovnali a čaká nás zrejme napínavá tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:39
    Kovář nahrával pred odkrytú bránu Zaripovovi a ten ju netrafil!

39:13
    Na lavicu hanby odchádza Berezin po kroščeku na Mozyakina.

38:32
    Znovu v šanci domáci, hosťujúca obrana po dorážke Gulaša situáciu vyriešila.

37:56
    Cibákovú zadovku vystihol Kovář.

36:39
    ZARIPOV vypichol puk hosťom a unikol po pravej strane. Presnou strelou nedal Sudnitsinovi šancu.

36:28
    Romanovova strela na teč nevyzvala spoluhráčov.

35:15
    Yakimov sa cez obranu domácich nepreštrikoval.

34:25
    Bojuje sa prevažne v rohoch obranného pásma hostí.

33:22
    Sudnitsin vyrazil veľkú príležitosť Platonova. Skóre sa nemení.

32:37
    Mozjakin sa takmer dostal k dorážke, nič zo šance však nevyťažil.

31:50
    Lee nahrával pred bránu, kde však nebol nikto z jeho spoluhráčov.

31:16

30:21
    Belov pálil len do hradby tiel pred domácou bránou.

29:16
    Romanov nahadzoval puk do ohňa pred bránu, kde sa strhla mela a bude sa vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza Biryukov.

28:59
    Košečkin po drvivom tlaku svojho mužstva zabránil a Alshevskému v skórovaní z úniku.

27:12
    Kovář nastrelil žrďku hosťujúcej brány!

26:24
    Shenfeld nepremenil samostatný nájazd!

26:09
    Nepresná rozohrávka hostí v útočnom pásme.

25:23
    Hodgman pred bránou nestečoval skákavý puk od Potehina.

24:22
    Séria prerušení teraz nahráva hosťom.

22:34
    A hráči Metallurgu nasťahovaní v obrannom pásme hostí, no prevažne sa bojuje po rohoch.

21:15
    Gól strelil bekhendovou strelou POTEHIN. Brankár Sudnitsin sediaci v bránkovisku ešte lapačkou puk nadvihol, ale len pod hornú žŕďku. Asistencie: Platonov.

21:05
    Hostia v útočnom pásme stratili puk a dlhý pas domácich končí v lapačke Sudnitsina.

20:32
    Nahrávku Kovářa cez celé útočné pásmo hostia zblokovali.

20:01
    Začala druhá tretina.

Druhá tretina začne približne o 13:50h.

Po prvej tretine vedú hostia 2:0 po góloch Osalu a Cibáka 2:0, hoci aktívnejší boli hráči domácich. Strely na bránu v prvej tretine boli 12:10.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:53
    Košečkin ešte na záver tretiny zabránil strele Tolpeka v prieniku do brány.

18:52
    Kovářová strela po samostatnom prieniku končí vedľa brány Sudnitsyna po jeho zásahu betónom. Predtým zabránil český hráč nebezpečnej situácii hostí.

18:01
    Útočný pokus hostí končí zakázaným uvoľnením.

17:25

16:58
    Domácich akcia popri mantineli opäť končí v strednom pásme.

16:18
    Domáci sa pri presilovke trápia s rozohrávkou.

15:25
    Na lavicu hanby odchádza hosťujúci Berezin za nedovolené bránenie v hre.

15:00
    Hostia sa netlačia dopredu, majú náskok dvoch gólov.

14:22
    Sudnitsin vyhodený puk chytá do lapačky.

13:49
    Kovářovú strelu Sudnitsin betónom vyrazil, ale bola to dobrá šanca.

13:31
    Taratukhinov pokus o brejk, pozorná obrana domácich zastavila.

10:54
    Gulaš dobiedzal pred bránou hostí po strele krajana Kovářa, ale neúspešne.

10:30
    Timkinovú strelu do stredu brány brankár hostí kryl.

09:51
    Gól strelil CIBÁK. Milovzorov vybojoval za bránou puk, poslal ho pred bránu, kde už číhal Cibák a z prvej zakončil.
    Asistencie Milovzorov, Osala.

09:38
    Opäť v akcii gólman hostí.

09:00
    Domáci nasťahovaní pred brankárom Sudnitsinom, gól visí vo vzduchu.

07:12
    Magnitogorsk ihneď po góle hostí zaútočil, ale brankár Sudnitsin bol na mieste.

06:39
    Gól strelil OSALA z prvej po nezištnej nahrávke Milovzorova. Asistencie Milovzorov, Romanov.

05:47
    Vylúčená dvojica domácich. Na trestnú lavicu odchádza Chabarov.

05:27
    Chabarov sa po ľavej stane neprebil.

04:22
    Sudnitsin pozorný pri strele spoza modrej čiary.

03:12
    Po ďalšom zakázanom uvoľnení, hostia pomaly rozohrávajú.

02:55
    Košečkin sám zoči-voči dvojici útočníkov hostí, no spoľahlivo zasiahol.

02:42
    Znovu zakázané uvoľnenie hostí.

02:12
    O´Reilly ohrozil Sudnitsina, tan však pozorný.

01:32
    Zakázané uvoľnenie hostí.

0:16
    Hneď na úvod veľká šanca Kovářa, ktorý však z výhodnej pozície gól nedal!

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Hráči už sú zoradení na modrých čiarach, znie ruská hymna.

Preview

Príjemné popoludnie prajem a pozývam Vás na dezert po nedeľňajšom obede v podobe onlajn prenosu z ruskej KHL medzi mužstvami Metallurg Magnitogorsk a Neftechimik Nižnekamsk. V oboch vzájomných dueloch minulú sezónu zvíťazil tím z Magnitogorska, doma 3:0 a vonku 7:2. Súboj susedov v tabuľke dnes nemá výrazného favorita, vzostup formy však okrem minuloročnej vzájomnej bilancie, mierne nahráva domácim. Navyše Nižnekamsk naposledy vyhral na ľade Metellurgu už 5.3.2008, teda pred viac ako 5,5 rokmi. Uvidíme teda ako to bude vyzerať na ľade.

Metallurg Magnitogorsk – je víťazom ligy z rokov 1999, 2001 a 2007 a minulý rok toto mužstvo skončilo v Charlamovovej divízii na treťom mieste práve pred svojim dnešným súperom. V štvrťfinále konferencie potom Magnitogorsk prehral napínavú vyrovnanú sériu s Ufou 3:4, keď rozhodujúci siedmy zápas Ufa vyhrala až v predĺžení. Momentálne sa Magnitogorsk delí spolu s Nižnekamskom a Nižným Novgorodom (všetci 17b.) za Kazaňou (20b.) o 2-4 miesto Charlamovovej divízie. Metallurg začal sezónu prehrou na ľade Dynama Moskva 1:3 a z prvých štyroch duelov až trikrát prehral. Potom prišla séria piatich víťazných stretnutí, naposledy na ľade Traktora Čeľjabinsk 5:0.

Neftechimik Nižnekamsk – skončil minulý rok v Charlamovovej divízii na 4. mieste a len o tri body pred Jugrou sa kvalifikoval do vyraďovacích bojov. V nich to už hráči z tatárskeho mesta zabalili štyrmi prehrami s Kazaňou. Tento rok sú len o skóre na štvrtom mieste Charlamovovej divízie práve za Magnitogorskom. Nižnekamsk po sérii piatich víťazstiev v piatok pohorel na ľade Ufy 1:2, hoci po góle Yakimova viedol. V drese hostí sa môžeme tešiť na slovenských reprezentantov Branka Radivojeviča a Martina Cibáka.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:00.

Branislav Bodnovič

Góly a asistencie: 22. Potehin (Platonov), 37. Zaripov, 42. Kovář (Zaripov, Ibragimov), 44. Lee – 7. Osala (Milovzorov, Romanov), 10. Cibák (Milovzorov, Osala), 60. Berezin

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Ibragimov, Biryukov, Tereščenko, Lee, Chabarov, Malenkikh, Metlyuk – Kovář, Zaripov, Mozyakin – Gulaš, O´Reilly, Shenfeld – Potekhin, Timkin, Hodgman – Platonov, Malinovski, Kazionov.
    Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin – Šulakov,Belov, Romanov, Šhitov, Kosmačev, Berezin, Belyakov – Milovzorov, Osla, Cibák – Radivojevič, Koukal, Anisin – Yakimov, Taratuchin, Tolpeko – Alševsky, Kulikov, Khokhryakov.

Rozhodca: Ravodin, Shchenev – Sivov, Shelyanin