Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.)
Novokuzneck – HC Slovan 1:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavľ 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Atlant Mytišči
Nedeľa 29.09.2013, 15:00KHL

Moskovské Dinamo napokon nebolo až takým favoritom, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Na výhru v tomto zápase sa totiž poriadne natrápili. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu Pestushko, lenže domáci potom zmiernili tempo a v 35.minúte vyrovnal Haataja. Dve minúty pred koncom ale opäť vrátil dvojgólove vedenie na stranu Dinama Pestushko. Na začiatku tretej tretiny bol opäť stav vyrovnaný, keď sa presadil znova Haataja. Rozhodnutie tak priniesla až 53.minúta, v ktorej si pripísal víťazný gól Marek Kvapil. Dinamo Moskva si tak do tabuľky pripisuje 3 body a upevňuje si druhé miesto v západnej konferencii. (17:24:02)

60:00

59:27
    Oddychový čas pre Atlant.

56:00
    Engqvist strieľal pozdĺž bránky, ale pred ňou nebol nikto na dorážku.

54:30
    Niskala sa z ničoho nič dostal k strele, ale puk preletel iba ponad bránku.

52:44
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Po prihrávke Volkova vystrelil MAREK KVAPIL z ostrého uhlu, puk sa obtrel o hokejku jedného z hosťujúcich obrancov a zapadol presne do horného roku Borisovovej bránky. Asistencie: Konstantin Volkov

50:00
    Desať minút pred koncom tretiny bol blízko ku gólu Filip Novák, ktorý vystrelil spoza ľavého kruhu. Jeho pokus Borisov horko-ťažko vyráža.

49:00
    Dinamo teraz zatlačilo. Gorovikov si obhodil obrancu a vystrelil, pozorný Borisov znova kryje.

48:30
    Štvrtá lajna domácich pohrozila, Kvapil sa pokúsil o ranu z ostrého uhla. Borisov bol ale na mieste.

48:10
    Maxim Pestushko sa vďaka dvom dnešným gólom dostáva na čelo tabuľky strelcov.

48:00
    Obranca Mironov prenechal puk Tsvetkovovi, ktorý z dobrej pozície však ani nevystrelil.

45:00
    Strelou od modrej sa Yeryomenka pokúsil prekvapiť obranca Batyrshin, ruský gólman jeho strelu kryje.

44:30
    Mayorov prekabátil na modrej čiare obrancu a pokúsil sa vystreliť, ale Yeryomenko chytá.

42:47
    Atlant Mytišči dál gól!
    Druhý gól svojho tímu a druhý gól v zápase pridáva JUHA-PEKKA HAATAJA a vyrovnáva tak skóre stretnutia na 2:2. Asistencie: Maxim Mayorov

42:00
    Úvodné minúty tretej tretiny sú veľmi opatrné.oba tímy hrajú organizovane.

Vyhrané buly: 20-12.

V druhej časti hry sme videli 3 góly. Najprv využil dvojnásobnú početnú prevahu Pestushko. Potom však boli aktívnejší hostia, a tak dlho si Dinamo koledovalo o vyrovnanie, až sa trafil fínsky útočník Haataja. O pár minút neskôr však vylúčenie Artyukhina potrestal opäť Pestushko. Do kabín tak odchádza spokojnejšie Dinamo, stále však o víťazovi nie je rozhodnuté.

Monika Krutá

Góly a asistencie: 21. Pestushko (Komarov), 38. Pestushko (Gorovikov, Novák), 53. Kvapil (Volkov) – 35. Haataja (Sanguinetti, Velikov), 43. Haataja (Mayorov)

Dynamo Moskva: Yeryomenko (Bocharov) – Novák, Graňák, Jalasvaara, Solovyov, Koryagin, Mironov, Bolkov, Barantsev – Gorovikov, Pestushko, Komarov – Tsvetkov, Kokarev, Karsums – Volkov, Babenko, Kasyanchuk – Petstunov, Mosalyov, Kvapil
    Atlant Mytišči: Borisov (Galimov) – Batyrshin, Rukavishnikov, Velikov, Sanguinetti, Niskala, Petrov, Atyushov, Dyblenko – Glukhov, Kablukov, Koltsov – Mikhnov, Engqvist, Haataja – Artyukhin, Kadeykin, Shmelyov – Trubachyov, Mayorov, Radulov