Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.)
Novokuzneck – HC Slovan 1:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavľ 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Nedeľa 29.09.2013, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele. (15:22:58)

Vhadzovania: 34 – 36

Favorizovaní domáci nakoniec po neúspešnej prvej tretine, ktorú prehrali 0:2, zápas otočili a body ostávajú doma. Víťazstvo je plne zaslúžené, hráči Metallurgu boli celý zápas aktívnejší, vynikal najmä český hráč Kovář.

60:00

59:58
    Po ofsajde sa ešte dostával do šance Kovář, puk mu však skĺzol.

59:55
    Domáci rozumne podržali puk v strednom pásme.

59:36
    Oddychový čas hostí.

59:36
    Nižnekamsk dal gól!
    Gól strelil BEREZIN presnou strelou cez húštinu tiel.

59:01
    Posledná minút riadnej hracej doby.

58:12
    Khokhryakov sa po pravej strane neprebil.

58:10
    Domáci držia puk ďaleko od vlastnej brány.

57:35
    Pred bránou domácich je teraz horúco a Koukal v páde zabránil strele od vlastného spoluhráča.

56:22
    Romanov pálil od modrej, no Košečkin vyrazil.

55:05
    Hostia v plnom počte a môžu sa pokúsiť s týmto zápasom ešte niečo urobiť.

54:28
    Romanov nahadzoval puk pred bránu, šanca z toho nebola.

53:05
    Šulakov zastavil podrazením útok domácich a odpočinie si dve minúty na trestnej lavici.

52:32
    Strelu Kovářa z ľavého kruhu brankár Sudnitsyn likviduje.

52:20
    Košečkin vyrazil betónom strelu Milovzorova.

51:48
    Grigorenko pred bránkoviskom poslal zadovku, no nikto zo spoluhráčov tam nebol.

Branislav Bodnovič

Góly a asistencie: 22. Potehin (Platonov), 37. Zaripov, 42. Kovář (Zaripov, Ibragimov), 44. Lee – 7. Osala (Milovzorov, Romanov), 10. Cibák (Milovzorov, Osala), 60. Berezin

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Ibragimov, Biryukov, Tereščenko, Lee, Chabarov, Malenkikh, Metlyuk – Kovář, Zaripov, Mozyakin – Gulaš, O´Reilly, Shenfeld – Potekhin, Timkin, Hodgman – Platonov, Malinovski, Kazionov.
    Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin – Šulakov,Belov, Romanov, Šhitov, Kosmačev, Berezin, Belyakov – Milovzorov, Osla, Cibák – Radivojevič, Koukal, Anisin – Yakimov, Taratuchin, Tolpeko – Alševsky, Kulikov, Khokhryakov.

Rozhodca: Ravodin, Shchenev – Sivov, Shelyanin