Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.)
Novokuzneck – HC Slovan 1:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavľ 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
5:3 (4:0, 0:3, 1:0)
Lev Praha
Nedeľa 29.09.2013, 12:00KHL

To je k tomuto zápasu odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zbytok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších online prenosoch. (14:32:38)

Strely na bránu:
    Sibir 25 – 42 Lev
    Vylúčenia:
    Sibir 4 – 5 Lev

Skončil zápas medzi Sibirom Novosibirsk a Levom Praha, v ktorom napokon domáci vyhrali 5:3. Lev totálne nezvládol prvú tretinu, ktorú prehral 4:0. V druhej tretine Lev vstrelil 3 góly a znížil na 4:3 ale v tretej tretine si domáci Sibir vedenie ustrážil a v 49. minúte pridal poisťovací gól Monja. V závere to hostia skúšali aj bez brankára ale skvele chytajúceho Koskinena už neprekonali.

60:00

59:55
    Ofsajd hostí a dovolím si tvrdiť, že dnes už je rozhodnuté.

59:33
    Lev sa snaží ale Sibir má záver pod kontrolou.

59:27
    Lukáš na striedačke a Lev v šestici.

59:00
    Začala posledná minúta zápasu.

58:11
    Levu sa nedarí presadiť sa pri presilovej hre, chýba tomu streľba.

57:00
    Lev teraz dobre kombinuje v tretine súpera.

56:30
    Kutuzov (NOV) hákoval a veľká šanca pre Lev.

55:40
    Koskinen teraz opäť podržal svoj celok sériou zákrokov.

54:33
    Zackrisson a Lekomcev vo vzájomnom vylúčení za hrubosť.

54:10
    Po skvelej strele od modrej čiary musel Koskinen predviesť akrobatický zákrok a taktiež svoje umenie.

53:07
    Lev sa tlačí do šancí ale Koskinen drží svoj tím nad vodou.

52:27
    Sibir bol pod veľkým tlakom ale nakoniec sa presilovke súpera ubránil.

51:27
    Nemec to skúšal spoza hráča ale Koskinen chytá.

50:35
    Hneď po buly sa dostal Lev k strele a Koskinen sa vrhal po puku ale nedočiahol naň a takmer z toho bol gól ale Kudroč puk napokon upratal z pred brány.

50:27
    Ožiganov (NOV) dostáva dve minúty za nedovolené bránenie. Lev má šancu znížiť.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 11. Sannikov (Alexejev), 14. Lehterä (Alexejev), 18. Gubin (Kudroč), 20. Enlund, 49. Monja – 24. Zackrisson (Sekáč), 32. Zackrisson, 33. Azevedo (Humphries)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Lehterä, Enlund, Romanov – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Monja, Gubin, Sannikov – Karamnov, Lemťugov, Vorošilo – Butuzov
    Lev Praha: Engren (Lukáš) – Oystrick, O’Byrne, Ševc, Nakládal, Jaakola, Němec, Humphries – Novotný, Klepiš, Christensen – Birner, Vrána, Danielsson – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Azevedo, Kubalík – Cingel