Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.)
Novokuzneck – HC Slovan 1:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavľ 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
5:3 (4:0, 0:3, 1:0)
Lev Praha
Nedeľa 29.09.2013, 12:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Uvidíme súboj medzi celkom zo Západnej konferencie (LEV) a celkom z Východnej konferencie (NOV).

HK Sibir Novosibirsk

Po ôsmich zápasoch má na svojom konte 12 bodov a drží si deviate miesto v tabuľke Východnej konferencie. V poslednom zápase celok zo Sibíru zdolal Slovan Bratislava 3:1. Zápas predtým prehrali na ľade Traktoru Čeľjabinsk 1:0. Trénerom je Rus Dmitry Kvartalnov. Najproduktívnejším hráčom je Jori Lehterä s 8 kanadskými bodmi (2+6).

HC Lev Praha

Po deviatich zápasoch je na piatom mieste Západnej konferencie, zo ziskom 18 bodov. V poslednom zápase si poradil na svojom tripe na východ z Metallurgom Novokuzneck 3:5. Zápas predtým Lev prehral doma s Kazaňou 1:2. Najproduktívnejším hráčom je Niko Kapanen so 7 kanadskými bodmi (5+2).

00:01
    Stretnutie práve začalo.

02:10
    Thornberg rozohráva prvú utočnú akciu domácich.

03:05
    Riderwall pálil ale Koskinen bol dobre postavený a strelu kryje.

04:05
    Kurgyšev sa teraz individuálne pretlačil do zakončenia ale Engren bol pripravený.

05:30
    Lev dobre bráni v strednom pásme a Sibiru robí problém presne si v ňom prihrať.

06:10
    Thörnberg pálil z diaľky a Koskinen radšej podržal puk.

06:50
    Lehtera teraz dostal puk od Enlunda pred prázdnu bránu ale netrafil ho.

07:33
    Lev bol teraz chvíľu pod tlakom ale už sa oslobodil.

08:14
    Ridderwall teraz len tesne minul bránu súpera.

09:16
    Sibir zakladá nový útok od Koskinena.

10:05
    Koskiranta v šanci ale Engren ho vychytal.

10:47
    Novosibirsk dal gól!

Lev pokazil kombináciu v strednom pásme a k puku sa dostal STEPAN SANNIKOV a strelou k tyčke prekonal Engrena. Asistencia: Konstantin Alexejev.

12:00
    Lev teraz v snahe o vyrovnanie a strela od Thörnberga ale Koskinen chytá.

13:08
    Christensen vyhral buly na Oystricka a ten hneď pálil smerom na Koskinena.

13:37

Oystrick teraz skazil rozohrávku a to potrestal JORI LEHTERÄ ktorý backhnadom prekonáva Engrena. Asistencia: Konstantin Alexejev.

14:34
    Sekáč teraz backhandom tesne minul bránu.

14:53
    Lev je teraz lepší smerom dopredu, tlačí súpera a chce vyrovnať.

15:42
    Prvá päťka Sibiru na ľade a to je dnes veľké nebezpečenstvo pred bránou Leva.

16:15
    Teraz sa Lev dostal pod tlak.

17:21

OLEG GUBIN šikovne tečoval tvrdú strelu Kudroča od modrej čiary. Asistencia: Kristián Kurdroč.

18:45
    Lev prvú tretinu vôbec nezvláda.

18:50
    Klepiš bol teraz faulovaný v úniku a bude to trestné strieľanie.

18:50
    Klepiš pri svojom nájazde skúsil kľučku do backhandu ale Koskinen ho vychytal, to bol veľmi dôležitý zákrok.

19:18
    Danielsson teraz pálil ale Koskinem v posledných minútach skvele podržal svoj celok.

19:59

Tak toto je nepríjemné, Lev inkasuje ďalší gól sekundu pred koncom prvej tretiny. JONAS ENLUND najprv prestrelil bránu ale následnu mu puk vrátil Lehterä a na druhý pokus mu to už višlo.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou prvú tretinu po ktorej Sibir vedie nad Levom 4:0 a domáci zatiaľ jednoznačne prehrávajú súpera. Druhá tretina začne približne o 12:55.

Strely na bránu po prvej tretine:
    SIbir 13 – 22 Lev

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Zmena v bráne Leva nastúpil Jan Lukáš namiesto Engrena.

20:35
    Lehterä šikovne pálil ale minul bránu.

21:20
    Na druhej strane takisto minul Klepiš.

22:10
    Nakládal nemal komu a tak len nahodil za Koskinena.

22:50
    Sibir v útoku v situácii 2 na 2 ale Romanov bol tiesnený a puk skončil u Lukáša.

23:30
    Zakázané uvoľnenie v podaní domácich.

23:59
    Lev Praha dala gól!

Po dobrej práci Sekáča, ktorý nahodil na bránu Koskinena a puk sa odrazil na PATRICKA ZACKRISSONA a ten poslal puk do odkrytej brány. Asistencia: Jiří Sekáč.

24:20
    Azevedo (LEV) vylúčený na dve minúty a je tu prvá presilovka domácich.

25:55
    Nemec (LEV) fauluje a Lev bude v oslabený o dvoch hráčov.

26:16
    Kutuzov páli s prvej ale skvelý zákrok Lukáša.

26:28
    Lev v štyroch.

27:11
    Lev sa teraz oslobodil z veľkého tlaku cez všetky čiary.

27:55
    Hostia v plnom počte.

28:09
    Lehterä teraz tesne nezachytil zlú rozohrávku súpera, Lev mal šťastie.

28:36
    Kudroč (NOV) fauluje Azevedu a presilovku si zahrajú hostia.

29:00
    Obrovský závar pred Koskinenom ale ani jeden hráč Leva nepretlačil puk za jeho chrbát.

30:00
    Sibir pod takom konečne vyhadzuje.

30:58
    Hráči Leva stále pred Koskinenom a domáci sú už v plnom počte.

31:24

PATRICK ZAKRISSON dobrým forčekingom vybojoval puk a rychlo strelo znižuje na 4:2. Bez asistencie.

32:02

A z ničoho nič je tu ďalší gól ktorý dáva JUSTIN AZEVEDO strelo s kruhu na vhadzovanie po prihrávke od Humphriesa. Asistencia: Spencer Humphries.

32:02
    Oddychový čas domácích.

33:00
    Nielen hráči ale i tribúny sú zaskočené tým čo sa deje.

34:01
    Nemec teraz pálil od modrej ale Koskinen kryje.

34:50
    SIbir v útoku 2 na 2 a Lukáš vytiahol zákrok betónom.

35:11
    Lev zakladá ďalší útok spoza svojej brány.

36:30
    Lev teraz operuje v útočnom pásme ale Sibir dáva súperovi minimum priestoru.

37:02
    Zakázané uvoľnenie domácich.

37:20
    Domáci teraz pod tlakom, Nakládal vystrelil z uhla ale trafil len bočnú sieť.

38:10
    Kopejkin teraz fantasticky napádal a vybojoval puk v útočnom pásme.

38:35
    Sibiru sa nedarí v prechode cez stredné pásmo.

39:51
    Ešte v závere je tu tlak domácich ale Lukáš podržal teraz svoj celok a Lev sa oslobodzuje a už sa nič nestane.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po prvej tretine akoby sa SIbir uspokojil z výsledkom a druhú prehral 0:3 a Lev sa dotiahol už na rozdiel jedného gólu. Stav po druhej tretine je 4:3 pre domáci Sibir. Dokáže si Sibir ustrážiť vedenie alebo uvidíme obrat v podaní Leva? To sa dozvieme v tretej tretine ktorá začne približne o 13:45.

40:41
    Domáci budú hrať oslabovku potom ako hrali v šestici.

41:50
    Po minúte presilovky Leva sa nič zaujímavé neudialo a puk je za Lukášovou bránou.

42:41
    Domáci v plnom počte.

43:10
    Domáci pri svojej kombinácii spravili ofsajd.

43:45
    Rýchli protiútok domácich skončil len v rohu klziska.

44:30
    Sibir rozohrá novú útočnú akciu zo svojej tretiny.

45:10
    Lev teraz zavrel súpera ale ten sa dokázal dostať z tretiny a Romanov sa takmer rútil do nájazdu ale nedostal presnú nahrávku.

46:15
    Kubalík bol v šanci ale z uhla nedokázal trafiť Koskinenovu bránu.

46:20
    Za hákovanie pôjde na trestnú ľavicu Ševc (LEV).

47:00
    Lev sa s vypätím všetkých síl oslobodzuje.

48:06
    Tvrdá strela obrancu Sibira od modrej teraz zrazená na ochrannú sieť.

48:20

48:49

DMITRI MONJA vybojoval puk v strednom pásme, vošiel do tretiny súpera a tvrdou bombou spoza obrancu prestrelil Lukáša ponad jeho pravý betón. Bez asistencie.

49:06
    Nakládal dostal veľmi tvrdý hit a ostáva ležať na ľade.

49:22
    No, začína to byť na ľade poriadne ostré.

50:27
    Ožiganov (NOV) dostáva dve minúty za nedovolené bránenie. Lev má šancu znížiť.

50:35
    Hneď po buly sa dostal Lev k strele a Koskinen sa vrhal po puku ale nedočiahol naň a takmer z toho bol gól ale Kudroč puk napokon upratal z pred brány.

51:27
    Nemec to skúšal spoza hráča ale Koskinen chytá.

52:27
    Sibir bol pod veľkým tlakom ale nakoniec sa presilovke súpera ubránil.

53:07
    Lev sa tlačí do šancí ale Koskinen drží svoj tím nad vodou.

54:10
    Po skvelej strele od modrej čiary musel Koskinen predviesť akrobatický zákrok a taktiež svoje umenie.

54:33
    Zackrisson a Lekomcev vo vzájomnom vylúčení za hrubosť.

55:40
    Koskinen teraz opäť podržal svoj celok sériou zákrokov.

56:30
    Kutuzov (NOV) hákoval a veľká šanca pre Lev.

57:00
    Lev teraz dobre kombinuje v tretine súpera.

58:11
    Levu sa nedarí presadiť sa pri presilovej hre, chýba tomu streľba.

59:00
    Začala posledná minúta zápasu.

59:27
    Lukáš na striedačke a Lev v šestici.

59:33
    Lev sa snaží ale Sibir má záver pod kontrolou.

59:55
    Ofsajd hostí a dovolím si tvrdiť, že dnes už je rozhodnuté.

60:00

Skončil zápas medzi Sibirom Novosibirsk a Levom Praha, v ktorom napokon domáci vyhrali 5:3. Lev totálne nezvládol prvú tretinu, ktorú prehral 4:0. V druhej tretine Lev vstrelil 3 góly a znížil na 4:3 ale v tretej tretine si domáci Sibir vedenie ustrážil a v 49. minúte pridal poisťovací gól Monja. V závere to hostia skúšali aj bez brankára ale skvele chytajúceho Koskinena už neprekonali.

Strely na bránu:
    Sibir 25 – 42 Lev
    Vylúčenia:
    Sibir 4 – 5 Lev

To je k tomuto zápasu odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zbytok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších online prenosoch. (14:32:38)

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 11. Sannikov (Alexejev), 14. Lehterä (Alexejev), 18. Gubin (Kudroč), 20. Enlund, 49. Monja – 24. Zackrisson (Sekáč), 32. Zackrisson, 33. Azevedo (Humphries)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Lehterä, Enlund, Romanov – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Monja, Gubin, Sannikov – Karamnov, Lemťugov, Vorošilo – Butuzov
    Lev Praha: Engren (Lukáš) – Oystrick, O’Byrne, Ševc, Nakládal, Jaakola, Němec, Humphries – Novotný, Klepiš, Christensen – Birner, Vrána, Danielsson – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Azevedo, Kubalík – Cingel