Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.)
Novokuzneck – HC Slovan 1:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | D. Moskva – A. Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavľ 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Metallurg Novokuzneck
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
HC SLOVAN Bratislava
Nedeľa 29.09.2013, 12:00 • Metallurgs Sport Palace Novokuzneck • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Metallurg Novokuzneck, patrí medzi kluby reprezentujúce sibírsky hokej, ktoré doposiaľ nezaznamenali nejaké výraznejšie úspechy na hokejovej scéne. Klub vznikol už v roku 1949, v histórii ruských hokejových súťaží obsadil v sezóne 1999/2000 tretie miesto, čo je zatiaľ jeho najväčší úspech. V roku 2008 pri zrode KHL sa Metallurg stal jej členom, no v histórii sa ani raz nedostal do záverečného play-off súťaže a obsadil postupne 21., 24., 23., 17. a 21. miesto. Domáce zápasy Metallurgu sa odohrávajú v aréne s názvom Športový dvor kuzneckých metallurgov, ktorá má kapacitu 7.533 divákov.

Červeno-čierny dres Metallurgu obliekajú výlučne hráči Ruskej federácie, doplnení tromi hráčmi z Fínska a dvomi hráčmi z Kanady. Hlavným trénerom Metallurgu je domáci Alexander Kitov.

HC Slovan odohral v tejto sezóne päť zápasov na ihriskách súperov a získal len 2 body za víťazstvo v predĺžení na ľade nováčika v Záhrebe. Naposledy belasí podľahli hráčom v Novosibirsku, podarí sa im zabodovať na ihrisku v Novokuznecku?

V aktuálnej tabuľke formy je Novokuzneck bez zisku bodu na tom horšie ako hostia, HC Slovan má na konte body dva za víťazstvo v predĺžení nad AK Bars Kazaň. V tabuľke KHL je však Novokuzneck na tom o trochu lepšie ako HC Slovan, z 8 odohraných zápasov získal 7 bodov, čo mu zaručilo aktuálnu 26. priečku, kým HC odohral zápasov 9 a bodové vyjadrenie je na hodnote 4, ktoré je posledným v 28 člennom pelotóne KHL.

Srdečne Vás pozývam v nedeľu na obed k sledovaniu zápasu, v ktorom môžu hostia po disciplinovanom a koncentrovanom výkone naplno bodovať, onlajny Vám aj z tohto zápasu krátkymi písaným vstupmi priblížia aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Metallurg Novokuzneck:

HC Slovan Bratislava:

Kopřiva – Kutlák, Škoula, Mojžíš, Sersen, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Kudrna – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, matoušek, Kukumberg – Bakoš, Kolena, Daňo

Rozhodca:

Belyayev, Rogachyov – Streltsov, Tarasov.

Príjemné poludnie všetkým priaznivcom športu, ľadového hokeja, fanúšikom KHL a HC Slovan Bratislava obzvlášť. O štvrťhodinu vykorčuľujú hráči belasých na svoj ďalší zápas na ihriskách súperov, dnes by HC konečne mohol prelomiť smolu a zabodovať na ľade v súčasnosti hrajúceho nevýrazneho Novokuznecka.

V Novokuznecku je už všetko pripravené k vykorčuľovaniu hráčov na ľadovú plochu, vypočujeme si hymny oboch krajín a hlavný rozhodca Belyayev vhodí úvodné buly zápasu.

Domáci Metallurg nastúpi v červeno-čiernych dresoch, HC Slovan v bielo-modrej kombinácii.

Bartovič a Kosourov sa pozdravili s rozhodcami zápasu, o malú chvíľku začíname.

V bránke domácich sa predstaví Niko Hovinen, bránku hostí bude hájiť Miroslav Kopřiva.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:10
    Domáci vyhrali úvodné buly zápasu, v pásme hostí však o puk prišli a Slovan môže ísť vpred.

00:35
    Kopřiva si pripísal na konto prvý úspešný zákrok, puk poslal do rohu klziska.

00:59
    Zakázané uvoľnenie domácich, ktorí si nerozumeli v rozohrávke.

01:25
    Slovan v útočnom pásme tiež nič nevymslel, domáci pôjdu do útoku.

02:05
    Nahadzovaný puk na Kopřivu gólman hostí radšej prikryl, istota je istota.

02:50
    HC Slovan úspešne odoláva nájazdom domácich, ktorí sa nevedia presadiť v pásme, obrana hostí hrá veľmi dobre.

03:09
    Aj hostia zaútočili, domáca obrana im puk berie pod kontrolu a budú to hráči v červených dresoch, ktorí pôjdu pred Kopřivu.

03:31
    Úmyslený ofsajd hostí, vhadzujeme v strednom pásme.

04:59
    Slovan sa dostával do prečíslenia, Bakoš podržal puk na hokejke a čiarový píska ofsajd hostí.

06:16
    Vondrka výborne napadá domácich hráčov už v strednom pásme, Slovan si je vedomý, že na tomto ľade sa dnes body dajú získať.

06:40
    Ölvecký dostal dve minúty za seknutie, domáci majú pred sebou prvú presilovú hru v zápase.

08:10
    Slovan opäť vyhadzuje puk z pásma, domácim sa nedarí dostať hostí pod tlak.

07:40
    Navyše posunutá bránka hostí, keď pred totuto situáciou Kopřiva schoval puk do lapačky po strele Valuiskeho z medzikružia.

08:05
    Mihalik dobre zabojoval za bránkou, domáci tím však teraz točí hostí v pásme.

08:24
    Držanie hokejky a dve minúty dostáva Gimbatov.

08:40
    Hostia v plnom počte a budú hrať teraz svoju presilovku.

09:15
    Slovan hrá presilovku v pásme hostí, no strelu na Hovinena sme nevideli.

09:55
    Po druhýkrát Novokuznek vyhadzuje puk zo svojho pásma, Slovan nevie dostať Metallurg pod tlak.

10:24
    Domáci v plnom počte, ani Slovan ponuknutú príležitosť nevyužil.

10:53
    Podrazenie a dve minúty dostal Matoušek.

11:15
    Slovan poslal puk až k Hovinenovi, Metallurg zakladá ďalší svoj útok.

12:01
    Slovan nepúšťa domácich do svojho pásma, veľmi výborne bráni svoju modrú čiaru.

12:29
    Opäť puk v obrannom pásme domácich, toto by sme mohli už ubrániť.

12:53
    Hostia v plnom počte, Novokuzneck nevyužil, na šťastie, ani druhú svoju presilovú hru.

13:28
    Nazarov teraz pekne vystrelil z medzikružia, Kopřiva jeho puk kryje a drží hostí v hre.

13:55
    Anttila vystrelil smer Kopřiva, aj s jeho strelou si Miroslav poradil a puk vyráža späť do hry.

14:31
    Akhmetov pekne vystrelil spoza medzikružia, aj túto strelu Kopřiva bravúrne kryje.

15:09
    Kukumberg vystrelil z pravého kruhu spoza obrancu, jeho puk minul bránku a končí na ochrannom skle.

15:29
    Vyglazov vystrelil, obranca hostí však jeho strelu svojou hokejkou zblokoval, Kopřiva bol teraz bez ráce.

16:36
    Anttila s Yemelinom sa dostali do brejku dva na nula, Marko Anttila zvolil strelu a Kopřiva superzákrokom schoval puk vo svojej lapačke!!!

17:48
    Yegor Martynov bol autorom ďalšej strely, jeho pokus bol však na dlhú hokejku a Slovan drží stále prijateľnú remízu.

18:11
    Lapenkov teraz vybojoval puk za bránkou hostí, nedokázal však nikomu prihrať a o puk prišiel, vpred pôjde Slovan.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny, puk na hokejkách hráčov hostí.

19:14
    Mojžíš vystrelil od modrej tvrdo, Hovinen jeho puk vyráža a z následnej dorážky Slovan taktiež nič nevyťažil.

19:28
    Domáci borci za bránkou Hovinena ukľudňujú hru, s útokom sa moc neponáhľajú.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Skončila nám prvá tretina dnešného zápasu, videli sme aj nejaké tie vylúčenia, Slovan v oslabení hral veľmi dobre a aj keď boli ku gólu bližšie domáci, Kopřiva krásnymi zákrokmi podržal belasých, famózny bol zákrok v brejku dvoch hráčov na brankára po strele Anttilu. Teraz si chlapci na chvíľku oddýchnu a my sa už tešíme na druhú tretinu dnešného duelu.

Ďalšia tretina začne približne o 12:51.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:15
    Aj druhé vhadzovanie na úvod tretiny vyhrali hostia, ktorí sa budú tlačiť pred Kopřivu.

20:55
    HC Slovan pískaný ofsajd, vzadzovať budeme v strednom pásme.

21:15
    Metallurg drží puk na svojich hokejkách, no tiež vo svojom pásme, ubieha nám akurát tak čas.

22:08
    Mihalík sa vybral s pukom poza bránku na výlet, no až tak, že s ním vyšiel von z pásma, Slovan síce prišiel o pásmo, no puk má na svojich hokejkách, hráme dlho bez prerušenia hry.

23:11
    Nedovolené bránenie, dve minúty dostal Kapotov.

23:28
    Domácim sa podarilo spraviť si výlet pred Kopřivu, hostia však pôjdu smer Hovinen, chcelo by to peknú streleckú pozíciu.

24:05
    Slovan teraz vyvíja tlak v pásme domácich, k streľbe sa však hráči nedostávajú.

24:55
    Slovan Bratislava dal gól!

Kopřiva rozohral akciu, prihral puk do stredného pásma Vondrkovi, ktorý vyzvŕtal domácu obranu. Michal puk posunul na Ölveckého, ktorý sa neulakomil na strelu a posunul ešte lepšie postavenému MICHELOVI MIKLÍKOVI, ktorý prekonáva Hovinena v bránke domácich. Asistencie: Michal Vondrka a Peter Ölvecký.

25:28
    Hostia sa ujali vedenia po peknej kombinačnej akcii, treba však pochváliť Miroslava Kopřivu, ktorý nielenže výborne likviduje strely súpera, ale má aj prehľad a vie čítať hru, v zárodku gólovej akcie bola jeho myšlienka a rozohrávka!

26:49
    Bakoš potiahol puk do pásma, no nepodal ho dozadu Daňovi a tak ho domáca obrana odzbrojila.

27:49
    Kosourov nakorčuľoval do pásma, vystrelil, jeho puk končí na ochrannom skle.

28:45
    Akhmetov si pomohol faulom, za podrazenie dostáva dve minúty.

28:49
    Slovan vyhral buly a usadil sa v pásme domácich, kde ich točí ako na kolotoči.

29:49

JURAJ MIKÚŠ si z rohu klziska nakorčuľoval s pukom na pravý kruh, vystrelil švihom a prekonáva Hovinena v bránke. Pekná akcia hostí, pekný gól. Asistencie: bez asistencií.

30:05
    Slovan odskočil domácim na dva góly dvomi využitými presilovými hrami, konečne si HC vylepší aj tieto štatistiky, veru, točili chlapci domácich v pásme, točili, až ich dotočili.

31:37
    Obrovská šanca domácich, puk pred bránkovisko od Kapotova dostal Nazarov, vystrelil, Kopŕiva sa stihol presunúť a jeho puk kryje vo svojom náruči!

32:04
    Aktivitu sa snažia prevziať domáci hráči, Slovan však dnes hrá výborne a ovláda aj stredné pásmo, tam je ťažké sa presadiť proti defenzíve belasých.

32:57
    Zakázané uvoľnenie HC Slovan, vhadzovať budeme po ľavej ruke výborného Kopřivu.

33:28
    Kolena vystrelil tvrdý projektil od modrej čiary, jeho puk však minul bránku domácich.

33:58
    Zakázané uvoľnenie domácich, ktorí sa veru nestíhajú čudovať, čo to hostia na ľade s nimi robia. Nedarí sa im prechod cez modrú, nevychádzajú im nahodené puky, Slovan má jednoznačne v druhej tretine navrch.

34:39
    Novokuzneck aj keď sa dostane do pásma hostí, o puky prichádza, obrane belasých vypomáhajú aktívne aj útočníci.

34:55
    Domáce publikum kričí šajbu, šajbu, no celý hokej sa hrá v takej komornej atmosfére.

35:19
    Hovinen si poradil so strelou v podaní Juraj Mikúša, vhadzovať budeme po ľavej ruke fínskeho gólmana v červenom drese.

35:39
    Kukumberg s Hudáčkom išli do prečíslenia, nič nevymysleli a domáci sa dostávajú do brejku, hra sa nám prelieva zo strany na stranu, aj domáci vedia udreť.

36:28
    Skrumáž pred Kopřivom, Mantyla a Matoušek si posedia na trestnej lavici, obaja za hrubosť.

36:50
    Hráme štyria proti štyrom, komu táto hra bude viac vyhovovať?

37:11
    Giroux krásne vystrelil od modrej, jeho tvrdú strelu kryje Kopřiva vo svojej roztancovanej lapačke.

37:32
    Hráme zo strany na stranu, miernu prevahu majú domáci, hostia sa nepotrebujú nikam ponáhľať, stačí kontrolovať hru.

38:28
    Obe mužstvá hrajú s plným počtom hráčov.

38:40
    Kopřiva vyrazil puk pred seba, Lapenkov sa k dorážke už nedostal, dnes hrá defenzíva HC Slovan na jednotku.

39:06
    Domáci sa snažia v poslednej minúte druhej tretiny čo to s výsledkom urobiť, HC Slovan by mohol vyjsť jeden brejk, čo poviete?

40:00
    Druhá tretina skončila.

HC Slovan v druhej tretine zaskočil domácich nielen na ľadovej ploche, ale aj v hľadisku. Pozornou defenzívou vykrýval hráčov domácich a podarilo sa mu vypýtať si fauly. Rozhodcovia trestali a trestal aj Slovan, využil dve presilové hry a odskočil Metallurgu na dva góly. Ak Slovan zopakuje svoj výkon aj v záverečnej časti hry, tri body si odvezie cez Chabarovsk a Vladivostok do Bratislavy.

Ďalšia tretina začne približne o 13:42.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:08
    Tak až tretie buly sa podarilo vyhrať Ölveckému, Slovan poslal puk do svojho pásma a pôjde vpred, no nikam sa ponáhľať nemusí a to hráči veľmi dobre vedia.

40:52
    Yemelin vystrelil z ľavého kruhu, no len do ochranného skla.

42:15
    Metallurg Novokuzneck dal gól!

Domáci hráči po nevyužitom prečíslení hostí založili svoj útok, v prečíslení troch na dvoch dostal puk na hokejku YEGOR MARTYNOV a ten prestrelil Kopřivu v bránke. Asistencie: bez, rozhodcovia nikomu asistenciu nepripísali?

42:52
    Lapenkov hákoval a tak dostal dve minúty, otvára sa priestor pre útočníkov hostí.

43:15
    Netík nemohol hrať, v pásme mal Bartoviča, Novokuzneck dobre bráni svoju modrú čiaru.

43:48
    Slovan nehrá presilovku dobre, opäť je puk až pri Kopřivovi, odkiaľ vyrazia belasí pred bránku Hovinena.

44:51
    A je to tu, Vondrka si neustrážil svoju hokejku a za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokjekou po zranení tváre protihráča dostáva 2 + 2 minúty.

44:52
    Domáci v plnom počte a majú pred sebou dlhú presilovú hru.

45:39
    Slovan sa oslobodil, poslal pozdrav až Hovinenovi, domáci sa budú ponáhľať do útočného pásma.

46:09
    Slovan hrá veľmi, veľmi dobre, Novokuzneck aj keď sa dostane do pásma, hostia puky hneď posielajú von, až k Hovinenovi, získavajú tak cenné sekundy.

46:49
    Až teraz sa podarilo domácim usadiť sa v pásme, Kosourov vystrelil od modrej, Kopřiva vykorčuľoval pred bránkovisko, zmenšil strelecký uhol a puk v pokľaku chytá.

48:23
    Za zovretie puku v ruke dostal dve minúty Martynov, veru, neviem, ako to arbiter posúdil, najskôr som myslel, že pôjde von hráč hostí.

48:51
    Hostia v plnom počte a nasleduje ich presilová hra, poďme Slovan.....

49:26
    Slovan sa taktiež nevie usadiť v pásme domácich, strelu na Hovinena sme nevideli, získavame akurát tak čas.

50:04
    Novokuzneck dokonca na výlete v pásme hostí, no o nič sa ani len nepokúsil.

50:23
    Domáci v plnom počte, ani Slovan presilovku nevyužil, vedie však stále o jeden gól.

50:39
    Ešte niečo viac ako 9 minút a držme belasým palce, v defenzíve to vedia, jeden úspešný brejk by potešil fans HC Slovan.

50:59
    Zhafyarov neskoro poslal puk do pásma, ofsajd Metallurgu.

51:19
    Chyba v rozohrávke, vhadzujeme opäť v strednom pásme, ešte nejaké sekundy k ôsmim minútam.....

51:59
    Metallurg teraz pomotal trochu hlavy obrane hostí, k streľbe sa však nedostal a to je dôležité.

52:37
    Mojžíš vystrelil, Hovinen vykorčuľoval z bránkoviska a v pokľaku puk chytá medzi svoje betóny. Slovan má pásmo.

53:06
    Slovan drží puk na svojich hokejkách, Metallurg nenachádza odpoveď na ich hru.

53:28
    Vondrka bol v šanci, Slovan sa dostal do prečíslenia, pred Hovinena nakorčuľoval Vondrka a trafil len do jeho betónov!

54:07
    Ak to takto bude hrať Metallurg až do konca tretiny, Slovan sa o víťazstvo báť nemusí. Domáci však isto do záveru zaberú, bude ešte horúco.

55:05
    Do prečíslenia sa dostali domáci, traja na dvoch, Kopřiva však zasahovať na šťastie nemusel.

55:22
    Vondrka nabil Ölveckému, krtorý od ľavého kruhu z jeho vnútornej strany trafil do žrde Hovinenovej bránky, následne domáca obrana puk dostala pod kontrolu.

55:33
    Dnešné stretnutie sleduje 3.275 divákov.

55:57
    Kolena sa pokúsil o strelu, jeho puk ale minul Hovinenovu bránku.

56:18
    Martynov vystrelil od modrej, ani jeho pokus si cieľ nenašiel, Slovan výborne bráni.

57:05
    Metallurg nevie získať pásmo, Slovan bráni jednogólové vedenie, tri body sú tri body.

58:04
    Pokúsi sa Metallurg o hru bez brankára, teraz sa natlačil do pásma hostí....

58:35
    A je to tu, Hovinen na striedačke, Metallurg hrá v pásme hostí power – play.

58:58
    Oddychový čas domácich, Slovan sa musí ubrániť, ešte minúty a dve sekundy, chce to vyhrať buly a vystreliť na opustenú bránku.

59:11

Kutlák vybojoval v pásme puk, vykorčuľoval do stredného pásma, nahral MICHELOVI MIKLÍKOVI a ten už nemohol nedať do prázdnej bránky! Asistencia: Zdeněk Kutlák.

59:11
    Pochopiteľne, Hovinen sa vrátil do svojej bránky, Slovan má tri body, prvé víťazstvo v tejto sezóne, prvé na ľade hostí!

59:39
    Domáci sa ešte nasťahovali do pásma hostí, Slovan však posiela puk von až k Hovinenovi.

60:00

Je tu záver stretnutia, HC Slovan sa dotiahne bodovo na dnešného súpera, po dobrom a koncentrovanom výkone a vďaka krásnym zákrokom Kopřivu dnes Slovan právom víťazí a berie Metallurgu všetky tri body. Treba pochváliť celý tím, chlapci hrali veľmi dobre a o dva dni nás čaká náročný súper, Amur Chabarovsk. To je odo mňa na dnes všetko, peknú pohodovú nedeľu všetkým želá Vladimír Korduliak. (14:17:43)

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 43. Martynov – 25. Miklík (Vondrka, Ölvecký), 30. Mikúš, 60. Miklík (Kutlák)

Metallurg Novokuzneck: Hovinen – Martynov, Giroux, Mantyla, Chernov, Kapotov, Korabeynikov, Skutar, Kanarsky – Valuisky, Kosourov, McLean – Gimbatov, Vyglazov, Lapenkov – Yemelin, Anttila, Nazarov – Akhmetov, Zhafyanov, Kurepanov
    HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva – Kutlák, Škoula, Mojžíš, Sersen, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Kudrna – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Bartovič, Juraj Mikúš, Netík – Hudáček, Matoušek, Kukumberg – Bakoš, Kolena, Daňo

Rozhodca: Belyayev, Rogachyov – Streltsov, Tarasov

Diváci: 3.275