Saint-Étienne – Évian TG 1:0 (kon.) | Remeš – Lyon 1:0 (kon.) | Lille – Lorient 5:0 (kon.)
Lille OSC
5:0 (4:0)
FC Lorient
cz Nedeľa 07.04.2013, 21:00 • Grand Stade Lille Métropole, Villeneuve d'Ascq • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

FC LORIENT:
    Průběžná osmá příčka a odstup šesti bodů od bojů o poháry patří FC Lorientu, který po několika nevydařených zápasech klesl téměř na střed ligové tabulky. Hosté sází hlavně na domácí prostředí, kde patří skoro ke špičce ligy, ovšem na venkovních hřištích je to utrpení. S bilancí 3-5-7 zaujímají podprůměr v hodnocení týmu francouzské nejvyšší fotbalové soutěže, tato nepříznivá statistika je také důvodem stínu celkům bojujících o pohárové příčky. Před týdnem brali bod s Bordeaux za remízu 1:1.

Nejlepší střelci:
    Jérémie Aliadière (13)
    Alain Traoré (6)
    Kévin Monnet-Paquet(5)

LILLE OSC:
    Domácí stále usilují o start v evropských pohárech. Na čtvrtou pozici ztrácí jediný bod před 31. kolem na St. Étienne a o bod méně mají hráči z Nice. Proto každý úspěch může hrát rozhodující roli v konečném součtu. Lille patří především k venkovním týmům, kde jim patří třetí pozice v hodnocení formy venkovních týmů. Naopak před vlastními příznivci zaujímají průměr s bilancí 7-4-3. V minulém kole přehráli Brest 1:2 a z posledních čtyřech zápasů brali devět bodů.

Dimitri Payet (11)
    Nolan Roux (11)
    Salomon Kalou (8)

Již jednatřicáté ligové kolo nabídne první víkend v dubnu, ve kterém se také střetnou celky z horní poloviny tabulky. O poháry bojující Lille přivítá na svém stadionu osmý Lorient. Vzájemné listopadové klání skončilo 2:0 pro FC Lorient. Sledujte s námi atraktivní večerní duel startující v devět hodin.

Vítám Vás na večerním zápase mezi Lille OSC a FC Lorient, kteří za malou chvíli změří síly o důležité body do ligové tabulky.

Týmy již nastupují na hřiště, aby mohlo dojít k zahájení utkání.

Právo výkopu si vylosovali hráči hostujícího celku.

1

1
    Hned v úvodu mají míč na kopačkách hráči z Lille. Kteří volí opatrný postup dopředu.

3
    Lille právě vstřelilo branku!
    Hned první vydařená akce pro hráče domácích, kde se na pravém křídle uvolnil Payet, poslal míč do vápna a SALOMON KALOU přehlavičkoval svého strážce a už ve třetí minutě utkání posílá svůj tým do vedení.

4
    Hosté z Lorientu se snaží rychle odpovědět, vybojovali rohový kop.

5
    Který zakončoval Rodelin, ovšem netrefil se při svém prvním ohrožení mezi tři tyče.

6
    Ovšem domácí opět obrací hru a usazují se na polovině soupeře.

8
    Nebezpečná rána ze střední vzdálenosti v podání domácího Rodelina, se kterou si ještě dokázal hostující gólman Audard poradit. Ovšem pouze ji vyrazil před sebe, kde stál úplně volný DIMITRI PAYET a ten již měl jednoduchou pozici.

10
    Domácí stále aktivnější, zatlačují soupeře, který má problém dostat se za vlastní polovinu.

11
    Vysoký míč na Kaloua s Payetem, který bere hostující brankář Audard.

12
    Lorient po delší době na polovině soupeře, ale Traore se neprosadil proti přesile.

12
    Na protější straně už znovu Payet, kterého tentokrát výborně ubránil Kone.

14
    Ve velké šanci hostující Aliadiere, který dostal přesný pas na přední tyč z levé strany. Ovšem fantastickým zákrokem se blýskl Elana.

15
    Domácí klidní hru kombinací na vlastní polovině.

16
    Přichází vysoký centr na nabíhajícího Kaloua, který je ovšem v postavení mimo hru.

17
    Hráči Lorientu se snaží nastěhovat se na polovinu soupeře, který ovšem podniká nebezpečné protiútoky.

18
    V další velké příležitosti domácí Salomon Kalou, který se dostal za záda obránců a povedenou ránou o centimetry mijí hostující klec!

20
    Lorient drží míč na vlasntí polovině a snaží se jej přesunout bez ztráty na druhou polovinu, kde však domácí rozestavili hodně variabilní obrannou hráz.

21
    Hosté mají v obraně obrovské problémy s křižnými pasy. V další slibné příležitosti domácí Payet, kterého vyslal do zakončení Kalou, ale obětavý obránce mu naposlední chvíli skočil do rány.

23
    Kalou kombinoval s Rodelinem u pravé postranní čáry, ale defenzíva FC Lorientu zafungovala bezchybně.

24
    Audard měl opět plné rukavice práci s centrovaným balónem z kopačky Balmonta, který hledal na malém vápně Payeta.

25
    Oba celky se předhání v zahahování brankových příležitostí, na protější straně se dostal po chybě obrany do zakončení Aliadiere, ale těsně před brankářem mu míč podskočil a jeho rána zmizela ve svítících reflektorech stadionu.

26
    Hra se přesunula na střed hřiště, kde si přihrávají hlavně hráči Lille.

27
    Ti se vrátili až před vlastní šestnáctku po rychlém napadání soupeře.

28
    Stále domácí drží míč a snaží se kontrolovat průběh hry, do které vstoupila téměř jako z říše snů.

29
    Stále jejich hra postrádá směr dopředu, ovšem Lorient již vysoko napadá váhající hráče soupeře.

30
    Po téměř úspěšném pressingu Aliadiereho, hrají domácí opět na své polovině.

31
    Ovšem následně přichází hodně překvapivý pas na nabíhajícího Payeta, kterého skolil až v pokutovém území hostující Manga. Penalta!

31
    Po vybojovaném pokutovém kopu se jej ujal domácí LUCAS DIGNE, který se trefil přesně k levé tyči Audardovy brány a zvyšuje již na rozdíl tří gólů!

32
    Za předcházející zákrok dostává žlutou kartu hostující Bruno Ecuele Manga.

33
    Lille však pokračuje v nátlakové hře.

33
    Hosté jsou zralí na ručník! Po pohledné akci po levém křídle se prohnal kolem bránícího hráče Payet a napálil míč do levé tyče, odkud se střela odrazila k úplně volnému SALOMONU KALOUOVI, který již uklidnil balón do odkryté brány.

35
    Domácí v poklidu hlídají výsledek, kdy kombinují na půlící čáře před stále ustupujícím soupeřem.

36
    Hostům se stále nedaří dostat k míči, který je výlučným vlastníctvím jejich dnešního soupeře, který si dovoluje i "parádičky" pro diváky.

37
    Na kombinaci od domácího gólmana po hrot útoku se mohli hráči Lorientu pouze dívat. Lille jsou vládci svého trávníku v dnenším zápase.

38
    Opět přišla po uspávající rozehrávce přihrávka za obranu na nabíhajícího Payeta, kterému však míč utekl až k soupeřovu brankáři.

39
    Lille stále ve větší pohodě kontroluje závěrečné minuty prvního poločasu.

42
    Stále probíhá ukázková kombinace po krátkých přihrávkách mezi hráči Lille, kteří svým stylem a velmi aktivním pohybem napodobují své vrstevníky z Kataláncka.

42
    Hodně ostrý zákrok na polovině hřiště, za který dostává žlutou odměnu hostující Wesley Lautoa. Postiženým byl Balmont, který musí k ošetření za postranní čáru.

44
    Hosté se na malou chvíli dostali k míči a usadili se na polovině soupeře, který zřejmě odehraje závěrečné chvíle první části utkání o deseti.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě minutu nad základní hrací dobu v prvním poločase.

45+1
    Domácí se nastěhovali před šestnáctku protivníka.

45+1
    Přichází sražená rána Rodelina.

V prvním poločase od úvodních minut diktovali tempo domácí, kteří se po parádní jízdě dostali do vedení 4:0 a tímto stavem také skončilo zahajovací dějství zápasu.
    Držení míče: 66%/34%.
    Celkem střel: 8/3.
    Rohové kopy: 0/1.
    Fauly: 2/3.
    Žluté karty: 0/2.
    Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.

Hráči se již vrací na hrací plochu, kde za jednoznačného stavu 4:0 pro Lille začne druhá část zápasu.

46

46
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Traore, přichází Baca.

47
    Lorirent se ihned tlačí v úvodu druhého poločasu dopředu, ale jejich snahu kazí nepřesné přihrávky.

48
    Nakonec získali přece jen standartní situaci na polovině soupeře.

48
    Po které nebezpečně hlavičkoval hostující Aliadiere na přední tyči. Elana připraven.

49
    Hráčům z Lille se nedaří prosadit se do šance, soupeř z Lorientu zkvalitnil obranu.

50
    Ovšem domácí se přeci jen prosadili po pravém křídle, odkud pospíchal do vápna Payet. Jeho přízemní ránu zastavil efektivním zákrokem Audard.

51
    Dobře se pohybující domácí nadále úspěšně zastavují kombinaci soupeře, který po překročení půlící čáry ztrácí míče.

52
    Hráči Lille se však znovu tlačí dopředu.

53
    Centrovaný míč na hrot útoku zklepl na Kaloua RONNY RODELIN, který se poté dostal k dorážce střely, která se odrazila od břevna ven a hlavou střílí pátou branku svého celku.

54
    Domácí dostávají hru opět pod vlastní režii, hostům výrazně "ublížila" další inkasovaná branka.

57
    Probíhá zdlouhavá rozehrávka Lille OSC, kteří si přihrávají na půlící čáře.

58
    Z obou stran je již zřejmé, že utkání je rozhodnuto. Očividně však zůstává otázka, na jakém skóre se čísla v kolonce branek zastaví.

60
    Hostující Aliadiere se snažil rozhýbat statickou ofenzívu svého týmu, ale neprosadil se proti přesile.

61
    Na protější straně se tlačil do zakončení Kalou, ale u delšího pasu byl dříve hostující gólman Audard.

62
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Lautoa, přichází Lemina.

64
    Rodelin po menší odmlce vybojoval u levé postranní čáry standartní situaci pro Lille. Zahraje ji Payet.

65
    Právě Payet mířil přímo z ostrého úhlu do brány. Audard však vytáhl výborný zákrok proti jeho překvapivému zakončení.

66
    Salomon Kalou nachytán v offsidové pasti.

67
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Kalou, přichází Roux.

69
    Utkání stále kontrolují domácí, kteří se sice nedostávají do střeleckých příležitostí, ale stačí jim pozorně bránit přechod přes půlící čáru.

72
    Lorient se po několika neúspěšných pokusech nastěhovat se na polovinu soupeře usadil na území Lille.

73
    Přichází však nepřesná přirhávka na nabíhajícího Aliadiereho, před kterým bere míč Elana.

73
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Barthelme, přichází Autret.

74
    Pokus o střelu právě střídajícího Autreta, ale s jeho pokusem neměl Elana nejmenší problémy. Střela šla na něj z velké vzdálenosti.

75
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rodelin, přichází Origi.

77
    Origi se neprosadil na levém křídle přes Mangu, který jej pozorně pokryl.

78
    Ovšem další útok Lille byl již mnohem nebezpečnější. Payet napřáhl z hranice pokutového území, kde dostal více prostoru, a technckou ránou se snažil obstřelit hostujícího gólmana, který se po jeho ráně marně natahoval. Ta šla však o kousek vedle.

80
    Opět ve slibné možnosti domácí Payet, který dostal znovu více prostoru od bránících hráčů, ale svoji ránu poslal těsně mimo pravou tyč Audardovy brány.

81
    Payet dělá v závěru hodně starostí hostující obraně. Záhy vybojoval rohový kop.

82
    Ale s centrem od rohového praporku si defenzíva Lorientu poradila.

85
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Payet, přichází Bruno.

86
    Lille si bez větších starostí hlídají pětigólové vedení. Kontrolují závěr zápasu, který je bez vyjímky v jejich režii.

87
    Po zaváhání jednoho z bránících hráčů Lille se dostal Aliadiere do zakončení, ale Elana nepustil svůj čistý štít.

89
    Za ostrý zákrok na pravého obránce Lille Beriu dostává žlutou kartu Mario Lemina.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.

90+1
    V postavení mimo hru hostující Aliadiere.

90+2
    Domácí znovu bezpečně kontrolují závěr zápasu.

Nástup do druhého poločasu měli lepší hosté, kteří se tlačili do zakončení, ovšem v zápětí inkasovali a zbytek utkání se nesl v režii Lille, kteří přehráli svého soupeře jednoznačně 5:0. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 55%/45%.
    Celkem střel: 14/5.