Olhanense – Ferreira 1:2 (kon.) | Lisabon – Setúbal 2:1 (kon.)
Sporting Lisabon
2:1 (2:1)
Vitória FC Setúbal
cz Sobota 16.03.2013, 20:15 • Estádio José Alvarade, Lisabon • Primeira Liga

S informací, že Sporting Lisabon porazil Vitórii Setúbal 2:1, se s Vámi pro tuto chvíli loučím a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:19:21)

Ten přichází až teď, a je to tak, tři body zůstávají domácímu Sportingu. Skóre se ve druhé půli už nezměnilo, byť zejména domácí van Wolfswinkel měl několik slibných šancí. Ale ani hosté nezaháleli, Sousa trefil tyč a Jorge Luiz jen těsně přestřelil. Celkově to bylo zajímavé utkání, u kterého jsme se určitě nenudili.

90+4
    Domácí fanoušci už oslavují výhru, byť ještě není odpískán konec.

90+3
    Zdá se, že hosté už trochu rezignovali, tuší, že vyrovnání je nad jejich síly. Navíc se hraje u rohového praporku na druhé straně.

90+1
    Přímý kop pro Sporting na polovině hřiště. Domácí se samozřejmě nikam neženou a šetří zbývající čas.

90
    Rozhodčí přidá čtyři minuty.

88
    Hosté si na tyto standardky dávají velký pozor a snaží se z nich vytěžit brejk.

88
    Roh pro Sporting.

86
    Závěrečné střídání Sportingu, pomalým krokem odchází Bruma a na zbývající minuty nastoupil Jeffren.

85
    Hosté cítí šanci na bod a vrhají tak své síly do útoku. Rána Pedra Santose však končí daleko vedle.

83
    Tak tenhle centr se vůbec nepovedl a ještě v letové fázi skončil v zámezí.

83
    Od rohového praporku rozehrají standardku i domácí fotbalisté.

81
    Rui Patrício jen zaplachtil vzduchem a zcela se minul s hlavičkou Jorge Luize. Ta šla jen těsně nad břevnem!

80
    Roh pro Setúbal.

78
    Z asi 25 metrů pokusil štěstí domácí Dier a jeden z diváků na tribuně za brankou si mohl zahrát na brankáře...

75
    Hned dva noví hráči se objevují na hrací ploše. Za hosty nastoupil Paulo Tavares, který vystřídal José Pedra a u domácích nahradil André Carrillo Diega Capela.

75
    van Wolfswinkel velice touží po gólu, ale dnes mu opravdu není přáno. Nyní nedosáhl na prudký centr z pravého křídla.

73
    A hned se také zapojil do útočení a vyslal na Rui Patrícia slušnou jedovku.

71
    Vynucenou změnu museli udělat hostující trenéři. Pro zranění odstoupil Ariz Makukula a novým hráčem na trávníku je Cristiano Moraes De Oliveira.

69
    Střídání v dresu Sportingu Lisabon. Své si dnes odehrál Zakaria Labyad a místo něj nastoupil Adrien Silva.

68
    Z něj nic nebylo, po centru na bližší tyč hosté odvrátili.

38
    van Wolfswinkelovi dnes není přán úspěch. Po centru zprava hlavičkoval ze záklonu a Kieszek pro jistotu posunul na roh.

66
    Sporting kopal dva rohy, ani jeden nebyl přímým ohrožením branky Setúbalu.

64
    Možná proto to vzal Capel celé na sebe, vybojoval si u brankové čáry míč, obešel protihráče a z úhlu provětral Kieszeka.

64
    Po pokutové území jsou domácí velmi nebezpečným celkem, jak ale dojde na centr, či jinou finální přihrávku, je to pak horší.

63
    Po faulu na Makukulu vidí Tiago Ilori žlutou kartu.

61
    Centr mířil na Makukulu, jeho hlavička šla o pár metrů nad.

60
    Rohový kop pro Setúbal.

59
    Tyč i na druhé straně. Po nenápadné akci zůstal ve vápně na chvíli volný Sousa a překvapený Rui Patrício jen koukal na letící míč.

57
    Tyč! Po centru hlavičkoval van Wolfswinkel a orazítkoval konstrukci Kieszekovy brány. Rojovu dorážku odvrátili hostující obránci!

56
    Chvíli to trvalo, ale nakonec hlavní rozhodčí píská faul a nařizuje přímý kop pro Sporting.

54
    Krásný, technický pokus van Wolfswinkela, bohužel pro domácí skončil o pár centimetrů vedle! Kieszek se natahoval marně.

53
    Z levé strany střílel Capel, jeho křížný pokus se nevešel do branky.

52
    Bruma si u autové čáry vzal míč, obešel dva hráče, jakoby to byly kužely a najednou stál před rozhodnutím, zda střílet, nebo přihrávat. Rozhodl se pro druhou možnost a bohužel celá akce skončila nepřesnou přihrávkou.

50
    Hosté střídají, odešel Nelson Pedroso a na trávníku se objevuje Bruno Gallo.

49
    Z velké dálky střílel Dier, našel pouze náruč gólmana Kieszeka.

47
    Capel se už chystal vhodit aut, když ho překvapil praporek asistenta sudího, který ukazoval, že vhazovat budou hosté.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:20.

Máme za sebou první polovinu utkání a sledujeme fotbal nahoru dolů. Obrany mají plné ruce a nohy práce, aby zvládaly útočné nápory. Tři akce skončily gólem, nejprve si hostující Amoreirinha srazil míč do vlastní sítě, o chvíli později proměnil Labyad penaltu po faulu na van Wolfswinkela a nakonec se prosadili i hosté - prudkou hlavičkou snížil Makukula. Teď si dáme 15 minut na oddych a pak budeme pokračovat v tomto zajímavém utkání.

45+2
    Hosté ho rozehráli nakrátko, ale bez jakéhokoliv náznaku šance.

45+2
    Joãozinho trochu zazmatkoval a i když kolem něj nikdo nebyl, odkopl míč na rohový kop.

45+1
    Centr hledal Makukulu, tentokrát jeho hlavička zamířila mimo tři tyče a Rui Patrício může pomalu rozehrát.

45+1
    Před odchodem do kabin tu máme rohový kop Vitórie.

45
    Zahrajeme si ještě dvě minuty nad plán.

44
    Žlutá karta za nešetrný zákrok na Capela. Kartu uviděl Pedro Queirós.

42
    Z pravé strany prudce nacentroval Bruma na dobíhajícího van Wolfswinkela, jeho teč špičkou kopačky končí mimo.

41
    I po něm bylo před Kieszekem dusno, vše ale končí hlavní rozhodčí, který píská útočný faul.

40
    Neuvěřitelné, co dokáží domácí spálit! Capel napálil z pěti metrů hlavou tyč a následná dorážka zcela volného van Wolfswinkela končí rohem.

39
    Rohový kop zůstal nevyužit.

38
    Labyad podnikl sólo akci, prošel mezi dvěma obránci, snažil se obstřelit gólmana, ten ale s vypětím všech sil vytěsnil tuto střelu na tyč a poté na roh.

37
    Amoreirinha teď trochu odčinil vlastní gól, když zabránil domácím v průniku před Kieszeka a sám vyvezl míč do bezpečí.

35
    Najednou je hostů plné hřiště a z hlediště se začíná ozývat pískot.

34
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Setúbal je zpět ve hře! Hra se velice rychle otočila směrem k brance Sportingu, z pravé strany přilétl centr na zcela nebráněného ARIZE MAKUKULU a jeho prudká hlavička skončila přesně u tyče!

33
    Obrana Vitórie byla sice rozhozená po nečekané ztrátě míče, domácí toho ovšem nevyužili.

31
    Z centrem na zadní tyč neměl Rui Patrício mnoho práce a okamžitě rozehrál.

31
    Přímý kop Setúbalu z pravé strany. K brance je to 31 metrů.

29
    Pedro Santos na svém průniku narazil na zformovanou obranu, která mu tvrdě, ale čistě odebrala míč.

28
    Po dvou obdržených brankách se konečně začínají probouzet i hráči Setúbalu a poslední minuty patří jim.

26
    Centr do vápna Sportingu, do vzduchu se krásně pověsil Jorge Luiz a moc nechybělo a bylo tu snížení.

24
    Na druhé straně se vcelku povedenou ranou prezentoval Pedro Santos a donutil Rui Patrícia k zákroku u své levé tyče.

23
    Tlak Sportingu neustává, ze střední vzdálenosti se do balonu opřel Rinaudo a i když přestřelil, vysloužil si potlesk tribun.

21
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    K penaltě se postavil ZAKARIA LABYAD, poslal gólmana na druhou stranu a zvýšil na 2:0.

20
    Uedson Ney dos Santos srazil v pokutovém území van Wolfswinkela, dostal žlutou kartu a navíc je z toho pokutový kop.

20
    Penalta pro Sporting!

20
    Domácí jsou na koni, do vápna Setúbalu létá jeden centr za druhým - je tu další roh.

18
    Lisabonští reklamovali faul v pokutovém území, sudí ale ukazuje jasně - nic se nestalo, pokračujeme!

16
    Domácí jdou do vedení a pro Setúbal je to velice smolný okamžik. Po centru z pravého křídla chtěl EURIPIDES AMOREIRINHA odkopnout před dotírajícím van Wolfswinkelem, ale nasměroval míč přímo do vlastní branky.

15
    Hosté vystrčili růžky akcí po pravé straně, Santos hledal Makukulu, ten byl ale velice těsně bráněn.

13
    Slušná akce Sportingu, po prudkém centru z pravé strany odvracel před dotírajícím Capelem Queirós na další roh.

12
    Bruma (SPL) bojoval u autové čáry s Pedrosem, k centru, ani jinému ohrožení branky hostů se ale nedostal.

10
    Druhý roh Sportingu, po centru hlavičkoval Rojo, polský gólman Setúbalu si poradil.

9
    Hosté hrají hodně tvrdě, předvedl to Pedro, zatím se tyto zákroky obešly bez karetního trestu.

8
    Před Kieszekem vznikl menší závar, míč se odrazil k Labyadovi, ten ale možná z přemíry snahy zamířil vysoko nad.

7
    Centr byl jednoduše odvrácen, dopředu mohou vyrazit hráči Setúbalu.

6
    Je tu první rohový kop utkání, k dispozici jej dostali domácí.

4
    Po souboji s Pedrem zůstal na trávníku ležet van Wolfswinkel, jsou u něj lékaři a kontrolují jeho pravý kotník.

2
    Jak se dalo očekávat, úvodní vteřiny se nesou v duchu oťukávání.

1

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Soares, Ilori, Rojo, Joãozinho – Rinaudo, Dier, Labyad – Bruma, Capel, van Wolfswinkel. Trenér: Jesualdo Ferreira.

Vitória FC Setúbal: Kieszek – Queirós, Amoreirinha, Jorge Luiz, Pedroso – Ney Santos, Bruno Amaro, Pedro – Santos, Jorginho Sousa, Makukula. Trenér: José Mota.

Rozhodčí: Marco Bruno dos Santos Ferreira – Cristóvão Moniz, Sergio David Serrao.

Dobrý večer, o své slovo se hlásí portugalská Primeira Liga a utkání mezi Sportingem Lisabon a Vitórií FC Setúbal. Je to utkání tabulkových sousedů, domácí jsou jedenáctí, hosté dvanáctí.

Sportingu se letos moc nedaří a současná pozice je určitě pro klub zklamáním. V minulém kole zajel lisabonský klub na půdu Académicy Coimbra a utkání skončilo remízou 1:1. Coimbra se dostala do vedení v první půli, to když Eduardo proměnil pokutový kop po faulu na Cabrala. Sporting toho moc nepředvedl a zlepšený výkon přišel až v poslední dvacetiminutovce. Stačilo to alespoň na vyrovnání, po centru se zblízka prosadil Wolfswinkel. Hosty gól neuvěřitelně nakopl a dral se za výhrou, jenže Coimbra dobrou obranou bod uhájila.

Setúbal hrál doma proti Vitórii SC Guimarães a po divokém závěru podlehl 2:3. Do vedení se v prvním poločasu dostali hosté a to po trefě Soudaniho. Tento stav trval velmi dlouho, až do 73. minuty, kdy na 0:2 zvýšil El Adoua. V té chvíli to se Setúbalem vypadalo zle nedobře a na drama by si asi moc lidí nevsadilo. Jenže v 84. minutě už bylo srovnáno! Nejprve skóroval Makukula a o chvíli později se radoval Santos. Každý už tak čekal remízu, ale hosté chtěli všechny a taky je dostali. Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Baldé.

Jestli i toto utkání bude plné zvratů a napínavé do posledního hvizdu, to zjistíme od 20:15, kdy je na Estádio José Alvarade naplánován výkop. Rozhodovat jej bude Marco Bruno dos Santos Ferreira a na pomezí budou působit Cristóvão Moniz a Sergio David Serrao. Určitě si najděte večer čas a sledujte náš psaný onlajn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.