Brugge – Lierse 3:0 (kon.) | Liége – Lokeren 0:2 (kon.) | Gent – Anderlecht 1:1 (kon.)
Beerschot – Cercle Brugge 3:1 (kon.) | Charleroi – Waasland-Beveren 3:0 (kon.) | Kortrijk – Leuven 0:0 (kon.)
Mechelen – Waregem 2:3 (kon.) | Mons – Genk 1:5 (kon.)
RAEC Mons
1:5 (1:0)
KRC Genk
cz Sobota 16.03.2013, 20:00 • Charles Tondreau. • Belgická Jupiler Pro League

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Užijte si zbytek víkendu. (22:08:01)

Domácí sice vyhráli první poločas, ovšem v tom druhém už jasně dominovali hosté. Celkem pětkrát překonali hráči Genku ve druhé pětačtyřicetiminutovce soupeřova gólmana, pro kterého to možná bylo trochu kruté, a zaslouženě vítězí.

88
    Peter Franquart hrubě zajel do Oja a právem vidí červenou kartu. Pro Mons je to završení mizerného druhého poločasu.

87
    Domácí také nakonec střídají, Thomas Chatelle jde ven a zahraje si Tim Matthys.

80
    Posledně změna v sestavě hostů. Steeven Joseph-Monrose dohrál, na poslední minuty přichází Anthony Limbombe.

78
    Genk právě vstřelil branku!
    Gólovým hodům ještě není konec, BENJAMIN DE CEULAER dává svůj druhý gól v zápase a zvyšuje mizérii soupeře ještě víc.

77
    Jarju se pokusil o střelu, ovšem ta nebyla vůbec nebezpečná a míč šel navíc mimo branku.

75
    Hosté poprvé střídají, končí Kalidou Koulibaly a zahraje si Kara Mbodj.

74
    Peter Franquart vidí žlutou kartu.

73
    Je rozhodnuto, BENJAMIN DE CEULAER poslal míč hezky do dolního rohu branky a troufnu si říct, že defenitivně rozhoduje o vítězi dnešního střetnutí. Domácí se úplně sesypali.

69
    Genk je nyní v psychické výhodě a hru má zcela pod kontrolou. Domácím se nedaří skoro nic.

59
    Tak to je neuvěřitelné. Hosté během první čtvrt hodiny druhého poločasu dávají už třetí gól, tentokrát je úspěšným střelcem KIM OJO, který nastoupil do zápasu až na začátku druhé půle.

56
    Krátce po srovnání jdou hosté do vedení. BENNARD KUMORDZI na nic nečekal a tvrdou ranou překonává bezmocného Wernera.

54
    JULIEN GORIUS přesnou ranou srovnává na 1:1.

53
    Byla nařízena penalta. Sapina stáhl v pokutovém území Simaeyse.

46
    Hosté vystřídali, Elianiv Barda dohrál a místo něj přišel Kim Ojo.

46

Hosté byli sice v první půli o něco aktivnější, ale góly dávali jen domácí, respektive gól. Jedinou branku prvního poločasu vstřelil po půl hodině z penalty Shlomi Arbeitman, který tak zařídil pro svůj tým vedení. Genk měl několik dobrých šancí, ale Werner je zatím bezchybný.

Petr Frömel

Góly: 32. Arbeitman (pen.) – 54. Gorius (pen.), 56. Kumordzi, 59. Ojo, 73. Ceulaer, 78. Ceulaer

Karty:   24. Chatelle (MNS), 74. Franquart (MNS) – 29. Kumordzi (GNK), 31. Koulibaly (GNK)   88. Franquart (MNS)

RAEC Mons: Werner - Franquart, Sapina, Lorenzi, Timmermans, Chatelle, Jarju, Le Postollec, Nyoni, Arbeitman, Nong.
    KRC Genk: Köteles - Hamalainen, Ngongca, Koulibaly, Kumordzi, Simaeys, Gorius, Barda, De Ceulaer, Joseph-Monrose, Buffel.

Rozhodca: Christof Dierick.