Valladolid – Getafe 2:2 (kon.) | Bilbao – Rayo Vallecano 3:2 (kon.) | Sociedad – Eibar 1:1 (kon.)
Girona – Villarreal 0:1 (kon.) | Valencia – Levante 3:1 (kon.)
Athletic Club Bilbao
3:2 (1:1)
Rayo Vallecano
cz Nedeľa 14.04.2019, 14:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španielska LaLiga • 32. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou. (15:58:55)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:16.

Je dobojováno. Nakonec se ve druhém poločase dostali domácí do dvoubrankového vedení – 3:1, hosté snížili na rozdíl jediné branky, srovnat se jim už nepovedlo. Tři body tak zůstávají v Bilbau, hosté naopak odjedou s prázdnou.

90+6

90+6
    Domácí mají k dispozici autové vhazování a ještě se tak možná podívají do útoku. Spíše se ale už blíží samotný konec tohoto duelu.

90+5
    Žlutou kartu dostává Iñaki Williams (Athletic Bilbao).

90+5
    Na řadě je poslední nastavená minuta, domácí brankář si rovná míč a odkopne ho od svého zařízení.

90+4
    Abdoulaye Ba byl v držení míče, zakládal další akci hostů, ale domácí obrana byla znovu proti. Hráči Bilbaa tak otáčejí hru na opačnou stranu.

90+3
    Raúl García střílel na branku soupeře, avšak jeho pokus za zády hostujícího brankáře neskončil.

90+1
    Nastavuje se ještě šest minut nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase.

89
    Brankář hostů Alberto García je v pořádku a nyní odkopl míč od své branky. Útočit tak jdou hosté.

89
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Kenan Kodro.

87
    Hostující brankář je z nějakého souboje otřesen a nyní je v péči lékaře. Uvidíme, zda bude moci dohrát toto utkání.
    85. Raúl De Tomás - 3:2

85
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají na kontaktní branku. RAÚL DE TOMÁS si naběhl před prázdnou branku soupeře a poté v pohodě uklidil míč za Herrerínova záda – 3:2. Naděje Vallecana tak ještě žije. Asistence: Adrián Embarba.

84
    Další rohový kop zahrávalo Vallecano, letící míč pak obrana Bilbaa odhlavičkovala do bezpečí.

82
    Bébé centroval míč do pokutového území, ale dříve u něho byli hráči domácích, kteří jeho úmysl zmařili. Dostali balon pod kontrolu a už s ním míří na druhou stranu.

81
    Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu a domácí mají stále náskok o dva góly. Hostům se naopak nedaří snížit na rozdíl jediné branky, aby se dostali zpět do zápasu.

79
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází José Angel Pozo, přichází Franco Di Santo.

Dnešní utkání sleduje 38 732 diváků.

77
    Další pokus domácích nyní skončil na brankáři hostů, který v pádu dostal míč k sobě a poté ho odkopl od své branky. Hosté tak mohou zaútočit.

75
    Hosté tak musejí dohánět dvoubrankové manko a nyní se pokusili ohrozit domácí branku. Pokus Álvara Garcíi šel ale mimo tři tyče.

74
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Álvaro García.
    72. Raúl GARCÍA - 3:1

72
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Nyní se to už přeci jen povedlo a domácí jdou do dvoubrankového náskoku. RAÚL GARCÍA z pravé strany velkého vápna zakončoval přízemní střelou a míč pak pod padajícím gólmanem hostů propadl za jeho záda – 3:1. Asistence: Iker Muniain.

71
    Domácí byli ve velké šanci, míč už směřoval za brankovou čáru, avšak na poslední chvíli ho dokázal dostat do bezpečí Medrán.

70
    Žlutou kartu dostává Abdoulaye Ba (Rayo Vallecano).

69
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro Medrán, přichází Adrián Embarba.
    66. Suárezova trefa byla ofsajdová

66
    Mario Suárez se sice dokázal prosadit z dorážky po volném přímém kopu, ale tato akce byla ofsajdová a video to jen odhalilo. Branka tak platit nemůže.

64
    Williams byl hodně nebezpečný před hostující brankou, jeho pokus však dokázal vyrazit brankář hostů Alberto García.

63
    Hostující brankář musel zasahovat proti nebezpečnému výpadu Raúla Garcíi. Ten kolem něho proběhl, zakončit se mu ale nepovedlo.

61
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Iñigo Lekue.

59
    Raúl García se po ošetření dostal do akce a střílel na branku hostů, míč však zaletěl mimo tři tyče.

58
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Unai López.

58
    Nakonec je zraněný hráč v pořádku a už se vrací na hrací plochu. Hra tak může pokračovat dále. U balonu jsou hosté a míří s ním před domácí branku.

57
    Domácí se dostali do další akce, při ní však byl zraněn jeden z domácích a bude potřebovat ošetřit.

55
    S ním však Bilbao dobře nenaložilo a branku soupeře tak vůbec neohrozilo. U balonu tak budou nyní zase hosté.

53
    Volný přímý kop budou mít k dispozici domácí hráči.

52
    Hosté budou dohrávat v deseti hráčích. Advíncula inkasuje za svůj faul druhou žlutou kartu a samozřejmě pak hned následovala i ta červená.
    50. Iñaki WILLIAMS - 2:1

50
    Domácí si vrací zpět své vedení, o které přišli v závěru prvního poločasu. IÑAKI WILLIAMS přidává svůj druhý gól v utkání, když se prosadil skrze hráče hostů a míč umístil k pravé tyči z pohledu hostujícího brankáře. Ten se po balonu marně natahoval – 2:1. Asistence: Iñigo Córdoba.

49
    Žlutou kartu dostává Luis Advíncula (Rayo Vallecano).

47
    Muniain byl faulován kus před velkým vápnem, dožadoval se standardní situace, avšak sudí naznačuje, že bylo vše v pořádku. Hosté tak budou u míče.

46

Střely na branku: 3 – 2

První poločas je za námi. V něm jsme viděli dvě branky. Nejprve se už ve druhé minutě dostali do vedení domácí hráči, ti mohli své vedení navýšit o něco později, neproměnili však pokutový kop. V závěru pak udeřili hosté a srovnali na 1:1. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne přibližně v 15:05.

45+4

45+4
    Už se jenom dohrává, hlavní sudí už za malou chvilku tuto část hry ukončí.

45+2
    Z pravé strany centroval balon do pokutového území Muniain, ale přihrávka byla příliš prudká a míč prosvištěl jen k postranní čáře na druhé straně.

45+1
    Sudí nastavuje nad rámec řádné hrací doby v první půli ještě čtyři minuty navíc.
    45. Álex MORENO - 1:1

45
    V závěru prvního poločasu hosté srovnávají stav utkání. Po odrazu od hráčů v pokutovém území se míč dostal k ÁLEXI MORENOVI, jenž ho z voleje napálil k protější tyči – 1:1. Začíná se znovu od začátku.

44
    Nyní bude k vidění odkop od branky hostů, který provede Alberto García.

43
    Domácí stále obléhají polovinu soupeře, do zakončení před Albertem Garcíem se nedostali.

42
    Tak nakonec ne, video nejprve nařízenou penaltu hlavním sudím, odvolalo.
    39. Ba srazil k zemi Williamse v pokutovém území

39
    Williams se uvolnil na pravé straně velkého vápna, než stačil přihrát před branku, byl sražen k zemi Abdoulayem Ba. A znovu je možné, že budou domácí kopat další penaltu. Vše se opět řeší u videa.

38
    Další střela hostů skončila pouze na domácím brankáři a ten bude mít k dispozici další odkop.

37
    Williams uvolnil přihrávkou nabíhajícího Córdobu, jenže ten byl v ofsajdovém postavení a hned na to končí také akce domácího Athletico Bilbaa.

36
    Až nyní udržel míč na kopačce Abdoulaye Ba, ale než stačil vystřelit, přišel o něj. Nyní tak půjdou do akce zase domácí hráči.

34
    S blížícím se koncem prvního poločasu není k vidění nijak oslnivý fotbal. Je to spíše boj o míč.

33
    Luis Advíncula hledal na ose hřiště spoluhráče, nakonec jeho přihrávka skončila na prvním obránci domácích a ten tak odvrací míč na polovinu Vallecana.

31
    Dlouhý nákop na Williamse nevyšel, míč doplachtil až k brankáři hostů a Alberto García tak bude mít k dispozici další odkop.

30
    Po třiceti minutách hry je zatím stále stav 1:0, který hraje ve prospěch domácích. Ti po neproměněném pokutovém kopu nemohou najít znovu optimální herní pohodu. Naopak hosté více ožili.

29
    Hosté o sobě znovu dali vědět a dostali se do šance, ta byla sražena za zadní čáru. Vallecano tak bude zahrávat rohový kop.

27
    Tito poslal skrze obránce domácích míč nabíhajícímu De Tomásovi, ten ale z levé strany vyslal hodně nepřesný centr směrem do pokutového území. Hosté tak znovu ztrácejí balon.

26
    Po nepřesném pokusu ze strany Bilbaa šli do akce znovu hosté, ale následný pokus Advínculy končí mimo tři tyče.

24
    Z vlastní poloviny se domácím zatím nedaří dostat se znovu před branku soupeře. Hostující obrana je nyní neprostupná.

23
    Nepovedlo se. Hosté míč získali, vyslali si několik přihrávek, avšak nakonec zasáhla obrana Bilbaa. Ta už v poklidu zakládá další akci.

22
    Domácí budou tentokráte zahrávat autové vhazování. Ale z vlastní poloviny, takže se pokusí dostat se na polovinu Vallecana.

20
    Hosté to hned na to zkusili před domácí brankou, jejich střela z rohu velkého vápna byla sražena za postranní čáru a Vallecano zahrává autové vhazování.
    18. Neproměněný pokutový kop z kopačky Raúla Garcíi

18
    Raúl García si postavil míč na značku pokutového kopu, ale jeho pokus pak skončil na jeho jmenovci. Brankář hostů Alberto García totiž penaltu nejprve chytil, míč ale srazil vedle sebe. Ani následná dorážka spoluhráče Raúla Garcíi neskončila mezi třemi tyčemi!

17
    Tak nakonec ano, video potvrdilo, že byl García sražen k zemi nedovoleně v pokutovém území a domácí budou kopat penaltu!

16
    Sám sudí nakonec jde k videu a za chvíli se rozhodne, zda domácí budou kopat pokutový kop.

15
    Raúl García byl ale při pokusu sražen k zemi a nakonec po menší debatě komunikuje hlavní sudí s videem. Uvidíme, zda to nakonec nebude penalta.

14
    Domácí po chvilce vybojovali rohový kop. Raúl García si v pokutovém území naskočil hlavou na míč, který se k němu snášel. Poté ho však poslal jen vysoko nad.

14
    Špatný centr Muniaina se odrazil od hrudi hostujícího hráče a velmi rychle tak skončil náznak akce Bilbaa.

13
    Po levé straně unikal směrem k pokutovému území Iñigo Córdoba, míč mu však utekl a skončil za postranní čárou. Autové vhazování tak mají k dispozici hosté.

11
    Hrálo se převážně na polovině hřiště, ani jeden tým se nedostal do blízkosti branky soupeře. Nyní už operují hosté před domácí brankou, avšak zatím neúspěšně.

9
    Agilní Williams byl znovu u zrodu další domácí akce, avšak hosté je do blízkosti branky nepustili a Bilbao tak musí začínat znovu z vlastní poloviny.

7
    Dlouhý nákop domácím nevyšel, nabíhající de Marcos na míč nedosáhl a ten zůstal u obránce soupeře. Hosté tak mohou pomalu založit další útočnou akci.

6
    Na druhé straně už měli také šanci hosté, míč však zachytil jeden z domácích a poslal ho na malou domů Herrerínovi, ten tak bude mít k dispozici odkop od své branky.

5
    Domácí jsou stále při chuti a potvrzují aktivitu úvodním minut zápasu. Raúl García z pravé strany vyslal přízemní pokus, ten však zastavila obrana Vallecana.

3
    Znovu autor úvodní branky zahrozil před hostující brankou, avšak jeho další pokus už šel mimo tři tyče. Následuje tak pouze odkop od Garcíovy branky.
    2. Iñaki WILLIAMS - 1:0

2
    A hned je z toho úvodní branka zápasu. IÑAKI WILLIAMS si naběhl na pravé straně na centrovaný míč, napálil pravačkou a ten se odrazil od jednoho z hostujících hráčů, změnil směr a nakonec nepomohl ani brankář Vallecana, který si na balon sice sáhl, ale nezabránil inkasovanému gólu – 1:0. Asistence: Beñat.

1
    Domácí byli od úvodních minut u balonu a nyní budou zahrávat volný přímý kop.

1

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Beñat – Muniain (C), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
    Náhradníci: Simón – Lekue, Núñez, Unai López, Susaeta, Aduriz, Kodro.

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, A. Ba, Amat, Tito – Mario Suárez – Bébé, Pozo, Medrán, Á. Moreno – De Tomás.
    Náhradníci: Dimitrievski – Velázquez, Á. García, Agbo, Comesaña, Embarba, Di Santo.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.

Vzájemná utkání

První utkání v sezóně skončilo nerozhodně. Ve Vallecanu se zrodila remíza 1:1. Bude i dnes duel vyrovnaný, nebo se jeden z týmů dočká výhry? To nám samozřejmě napoví až samotný zápas, který si nenechte ujít.

To hosté z týmu Rayo Vallecano jsou v tabulce na devatenácté pozici a jsou tak ohroženi v sestupovém pásmu do druhé španělské ligy. Na svém kontě mají sedmadvacet bodů a na pozice záchrany mají ztrátu tří bodů. Takže nemají rozhodně ještě nic ztraceno. Dnes však proti Bilbau nebudou mít jednoduchou pozici, o body se však poperou. Naposledy se jim dařilo doma proti Valencii, kterou porazili 2:0.

Athletic Bilbao

Domácí fotbalisté z Bilbaa jsou na tom velmi dobře. Nacházejí se na osmém místě se ziskem třiačtyřiceti bodů a jsou tak stále ve hře o pohárovou Evropu. Na kvalifikaci o Evropskou ligu ztrácejí dva body, do její skupinové fáze sedm bodů a dokonce by mohli uvažovati i o skupinovou fázi Ligy mistrů, tam ztrácejí bodů devět. Každopádně mají o co hrát a rozhodně se pokusí zabojovat. V posledním duelu Bilbao nestačilo na Getafe, na jehož hřišti padlo těsně 0:1.

Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu španělská LaLiga a její dvaatřicáté kolo. V rámci tohoto textového online přenosu se zaměříme na duel mezi týmy Athletic Bilbao a Rayo Vallecano.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vendula Zdražilová

Góly: 2. I. Williams (Beñat), 50. I. Williams (I. Córdoba), 72. Raúl García (Muniain) – 45. Á. Moreno, 85. De Tomás (Embarba)

Karty:   90+5. I. Williams (ATB) – 49. Advíncula (VLL), 70. A. Ba (VLL)   52. Advíncula (VLL)

Nepremenená penalta: 18. Raúl García (ATB), brankár Alberto García zneškodnil

Athletic Club Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche (61. Lekue) – Dani García (58. Unai López), Beñat – Muniain (C) (89. Kodro), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, A. Ba, Amat, Tito – Mario Suárez – Bébé, Pozo (79. Di Santo), Medrán (69. Embarba), Á. Moreno (74. Á. García) – De Tomás.

Rozhodca: Martínez – Barbero, Noval

Diváci: 38 732