Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:1 (kon.) | Poprad – Nitra 1:6 (kon.) | B. Bystrica – Budapešť 7:2 (kon.)
Detva – Zvolen 6:5 (po pr.) | Nové Zámky – Žilina 6:0 (kon.) | Miškovec – Košice 5:4 (kon.)
HK Poprad
1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
HK Nitra
Piatok 28.12.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

V tretej tretine si Nitra ustrážila svoje vedenie a nedovolila, aby kamzíci prekvapili. V 56. minúte zavŕšil vysoké víťazstvo Versteeg. Nitra teda po domácom víťazstve nad Popradom 7:2 deklasovala kamzíkov opäť a získava tri body.

Ďakujeme za pozornosť. (19:24:23)

59:13
    Nitrania opäť s pukom v pásme, Popradčania už rozhodne do súbojov nepristupujú dôrazne.

58:35
    Mezei vypálil spoza ľavého kruhu. Nechvátal vyšiel z brány a zachytil puk na hrudi. Hra je prerušená.

57:58
    Domáci sa zaplietli s pukom v obrannom pásme a na hokejky si ho prebrali Nitrania, ktorí už budú chcieť dohrať zápas bez problémov.

57:13
    Hrušík krížnou prihrávkou našiel medzi kruhmi Denisa Pätoprstého, ktorý ihneď zakončoval z prvej a jeho pokus skončil na pravej žrdi.

56:36
    Vyhodený puk si Petran spracoval už v strednom pásme a následne vnikol do útočného opäť. Pískalo sa postavenie mimo hry.

55:58
    Nitra dala gól!
    Nitrania pridávajú už aj šiesty gól a je z toho už debakel. K odrazenému puku pri mantineli na modrej čiare sa dostal MITCH VERSTEEG, ktorý príklepom vypálil a Nechvátalovi puk nešťastne prepadol cez lapačku.
    Asistencia: Samuel Buček.

54:38
    V následnom protiútoku smeroval Majdan po pravom krídle a inkasoval tvrdý hit od Ťavodu práve v mieste, kde končí plexisklo a začína mantinel. Majdan je už na striedačke v opatere lekára.

54:22
    Popradčania rýchlo založili akciu. Bondra s Abdulom si následne nerozumeli a domáci šli preč z pásma.

53:37
    Mlynarovič nasmeroval prihrávku na Takáča, ktorý ešte skúšal niečo vymyslieť. Odrazený puk naopokon skončil u Foltána.

52:39
    Svitana nabil krížnou prihrávkou medzi kruhy Petranovi, ktorý pálil príklepom z prvej. Foltán však predviedol úspešný zákrok betónom.

52:03
    Nitra si svoje oslabenia naďalej predlžuje. Mitch Versteeg dostáva dve minúty za nečakané napadnutie.

51:50
    Ervingovi nevyšla rozohrávka a do veľkej šance sa dostal Kale Kerbashian, ktorý šiel sám na bránu. Nechvátal však spojil betóny a puk vyrazil.

51:31
    Popradčania prišli o puk v útočnom pásme. Nitra opäť bezpečne vyhodila puk.

50:50
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Juraj Majdan dostáva dve minúty za podrazenie.

50:31
    Erving sa snažil individuálne preniknúť po ľavom krídle. Korím ho však tvrdo telom poslal k ľadu a v akcii už teda nemohol pokračovať.

49:38
    Fabianovu strelu Foltán bezpečne vyrazil. Popradský obranca musel následne okamžite korčuľovať dozadu, s pukom na hokejke šiel dopredu Lantoši. Zakončiť sa mu už nepodarilo.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 33. Svitana (Mlynarovič) – 18. Slovák (Morrison, Lantoši), 23. Hrušík (Buček, Bortňák), 25. Scheidl (McCormack, Majdan), 29. Buček (Slovák, Pupák), 38. Pätoprstý (Versteeg, Bortňák), 56. Versteeg (Buček)

HK Poprad: Vošvrda (38. Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Ťavoda, Fabian (C), Česánek, Brincko – Bondra, Mlynarovič (A), P. Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, R. Svitana
    HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei (C), McCormack, Rais, Morrison, Pupák (A), Versteeg, Korím, Pätoprstý – Lantoši, Slovák (A), Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Čaládi, Šiška, Minárik

Rozhodca: Štefik, Soós – Durmis, Muzsik

Diváci: 3 580