Rusko – Dánsko 4:0 (kon.) | Slovensko – Švédsko sk 2:5 (kon.) | Švajčiarsko – Kanada 2:3 (kon.)
Fínsko – Kazachstan 5:0 (kon.)
Slovensko
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Švédsko
Piatok 28.12.2018, 00:40 • Save-on-Foods Memorial Centre, Victoria, Kanada • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

S konštatovaním, že Slovensko vo svojom druhom vystúpení na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov prehralo so Švédskom 2:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám dobrú noc. (02:57:33)

Najlepší hráči zápasu:
    Slovensko: Adam Liška
    Švédsko: Emil Bemström

59:45
    Hostia v plnom počte.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:45
    Ďalšia výborná strela Filipa Krivošíka, Ersson puk len vyrazil pred seba, no Marek Korenčík sa nedokázal dostať ku dorážke.

58:12
    Šikovná strela Filipa Krivošíka, Samuel Ersson bol však pozorný.

57:45
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Johan Södergran – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

57:10
    Kelemen našiel prihrávkou Martina Pospíšila, tomu však dnes zrejme nebude dopriate dať gól.

56:38
    Na ľade ostáva otrasený obranca Žiak, kolenom veľmi nepríjemne narazil do otvorenej striedačky.

56:21
    Naši hráči zo všetkých síl ešte bojujú o každý puk, dnes to však už na zisk čo i len bodu pravdepodobne nebude.

55:32

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako päť minút, so Švédskom prehrávame 2:5.

54:50
    Slovensko stále pokračuje v tlaku počas presilovej hry.

54:05
    Naši chlapci sú v útočnom pásme, zatiaľ sa im však nedarí nájsť recept na obranu hostí.

53:32
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Fabian Zetterlund – 2 min., podrazenie).
    52:37 Isac Lundeström (SWE) - 2:5

52:37
    Švédsko dalo gól!
    Švédom vraciame požičané, po chybe v obrane sa puk odrazil priamo na hokejku ISACA LUNDESTRÖMA, ktorý nedal Sklenárovi šancu na úspešný zákrok. Bez asistencie.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 14. Liška (Hrehorčák, Fehérváry), 49. Fafrák – 12. Elvenes, 17. Bemström (Lundkvist, Holmberg), 27. Bemström (Elvenes, Sandin), 46. Brännström (Lundeström, Boqvist), 53. Lundeström

Slovensko: Sklenár (Hlavaj) – Ivan, Fehérváry (C), Korenčík, Žiak (A), Dlugoš, Demo, Golian – Liška (A), Roman, Hrehorčák – Pospíšil, Ružička, Krivošík – Kelemen, Kollár, Baláž – Regenda, Kukuca, Fafrák.
    Švédsko: Ersson (Ahman) – Brännström (C), Westerlund, Sandin, Boqvist, Ginning, Lundkvist, Broberg – Elvenes (A), Gustafsson, Fagemo – Hugg, Holmberg, Bemström – Olofsson (A), Lundeström, Zetterlund – Södergran, Hållander, Bäck – Sveningsson.

Rozhodca: Ingram, Pražák – Harrington, Hyněk