Novosibirsk – Omsk 3:0 (kon.) | Jekaterinburg – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 0:3 (kon.)
Ufa – Red Star Kunlun 5:0 (kon.) | Jaroslavľ – S.Moskva 3:1 (kon.) | Čerepovec – D. Moskva 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Kazaň 4:2 (kon.) | Soči – Helsinki 3:4 (kon.) | Riga – Novgorod 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Nižnekamsk sk 3:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Piatok 28.12.2018, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

V tretej tretine Slovan strelil dva góly zásluhou Taffea a Lampera, celkovo tak víťazí nad Nižnekamskom 3:1 a zaznamenáva druhé víťazstvo v rade. Najbližšie sa v Bratislave prestaví Jokerit Helsinki v nedeľu o 17:00, dovtedy dovidenia, prajem príjemný piatkový večer. (20:45:38)

59:50
    Celý štadión je na nohách a tlieska, Slovanisti predviedli najmä v tretej tretine veľmi dobrý výkon okorenený gólmi.

59:05
    Slovanisti poriadne zavarili obrane súpera, strela po ľade a ani následná dorážka však za Ježova neprešla, následná Baileyho strela bola zblokovaná.

58:21
    Ježov prinútený k zákroku, nasleduje buly v útočnom pásme.

58:17
    Toto už Slovan nemôže pokaziť, presilovka takmer do konca tretiny a vedenie o dva góly.

57:46
    Vylúčenie v tíme Neftechimik Nižnekamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekanie).

57:34
    Bačík zachytil puk a vyráža dopredu. Slovan nepripúšťa hru pred Štěpánkom, čo je dobré znamenie.

56:35
    Bailey strieľal tesne nad ľadom spoza modrej čiary, toto ale Ježova ohroziť nemohlo.

55:23
    Aktívny Lamper sa dostal až do bezprostrednej blízkosti brány, puk skončil v Ježovovej lapačke, nasleduje buly po jeho ľavici.

54:22
    Slovan neprestáva byť aktívny vpredu, Rau prešiel na os klziska, ale nenamieril presne.

53:28
    Lamper sa k prihrávke nedostal, Nižnekamsk nahadzuje puk za bránu Slovana.

52:47
    Hneď je to veselšie, belasí si vypracovali už dvojgólový náskok a do konca tretej tretiny zostáva niečo vyše sedem minút. Podarí sa Slovanu zvíťaziť v riadnom hracom čase? Všetci fanúšikovia dúfajú.
    50:59 Patrik Lamper (SBA) - 3:1

50:59
    Slovan Bratislava dal gól!
    PATRIK LAMPER dobiedzal, podarilo sa mu odzbrojiť hosťujúceho hráča, následne sa po ľavej strane rútil smer brána a prudkou strelou prestrelil Ježova!

Asistencie: Kyle Chipchura, Michal Sersen

50:36
    Prudkú strelu po buly Štěpánek vyrážačkou vyrazil na ochrannú sieť.

50:32
    Icing aj na druhej strane po nepresnej rozohrávke Gélinasa.

49:56
    Grman sa snažil prihrať do strany, čo mu nevyšlo, napriek tomu Slovan držal útočné pásmo, ale do zakončenia sa nedostal. Bude mať ďalšiu príležitosť, nakoľko sa hra po icingu sťahuje pred Ježova.

49:10
    Volgin vystrelil od modrej, hra je prerušená.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 11. Jánošík (Sukel'), 44. Taffe (Rau), 51. Lamper (Chipchura, Sersen) – 23. Padakin (E. Galimov, Nestrašil)

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Gelinas, Sersen (C), Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Baranov, Bačik – Rau, Taffe (A), C. Bailey – Lunter, Sukel', Červený – Lamper, Hrnka, Chipchura – Jeglič, Buc, M. Sloboda.
    Neftechimik Nižnekamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, D. Musin, Šaripzjanov (A), Ogurcov, Polášek, Bryncev, Volgin – E. Galimov (A), Nestrašil (C), Padakin – Poriadin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Puustinen, Jo. Nättinen, Ruohomaa – Šafigullin, Šarifjanov, Chajrullin – Zdunov.

Rozhodca: Naumov, Oskirko – Bersenyov, Yudin