Česko – Švajčiarsko 2:1 (po pr.) | USA – Slovensko sk 2:1 (kon.) | Kanada – Dánsko 14:0 (kon.)
Fínsko – Švédsko 1:2 (kon.) | Rusko – Dánsko 4:0 (kon.)
Rusko
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Dánsko
Štvrtok 27.12.2018, 22:00 • Rogers Arena • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina A

V poslednej tretej tretine padli ešte dva presné zásahy, o ktoré sa postaralo Rusko a tak zvíťazilo nad Dánskom 4:0. Naplnili sa teda papierové predpoklady, ale Dánsko bolo aspoň v prvej tretine vyrovnaným súperom a ďalší hanebný debakel sa nekonal. Teraz v noci ešte pokračujú ďalšie stretnutia, o malú chvíľu hrá Slovensko proti Švédsku!

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem peknú noc. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (00:24:16)

59:55
    Vylúčenie v tíme Rusko (Mark Rubinčik – 2 min., nedovolené bránenie).

58:34
    Rusko dalo gól!

Puk sa už teraz do prázdnej dánskej bránky dostal! IGOR MOROZOV to spravil šikovne a zvyšuje náskok Ruska na 4:0!
    Asistencia: Kirill Slepec, Alexandr Romanov.
    Ivan Morozov (RUS) - 4:0

58:20
    Dánska bránka je stále prázdna a tak to Rusi skúšajú aj cez cele klzisko. Je tu zakázané uvoľnenie už víťaza tohto stretnutia.
    57:51 Arťjom Galimov (RUS)

57:51
    Rusko založilo rýchly brejk, ale Galimov nedokázal v nádejnej pozícii dostať puk do prázdnej dánskej bránky!

57:31
    Setkov pálil od modrej čiary, ale len do miest, kde stál pripravený brankár Tarasov, ktorý si drží čisté konto aj naďalej.

57:10
    Takže sledujeme vlastne akoby presilovku Dánska, ktoré je už usadené v útočnom pásme. Rusi sa však bráni úspešne.

56:40
    Došlo k vzájomnému vylúčeniu na oboch stranách a Dánsko skúša šťastie pri hre bez brankára!

56:40
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Victor Cubars – 2 min., držanie hokejky).

56:40
    Vylúčenie v tíme Rusko (Alexandr Alexejev – 2 min., držanie).

55:27
    Dáni sa ešte snažia dosiahnuť ten spomínaný kontaktný gól, ale márne. Rusi už aj zrejme v závere zápasu troška poľavili.

54:54
    Blíži sa už samotný záver tretej tretiny a zrejme už môžme povedať aj celého tohto stretnutia. Rusi sa dnes na víťazstvo trocha natrápili, ale podstatné sú tri body do tabuľky.

54:20
    Aspoň čestného gólu sa chce dočkať Dánsko, blízko k nemu mal teraz Bach, ale ruský brankár včas vytasil svoj betón a tak si drží aj naďalej čisté konto!

53:54

Síce to už nebolo v početnej výhode, ale Rusku to určite nevadí! Rusi aj po skončení presilovky naďalej operovali v útočnom pásme, Romanov mal dostatok priestoru na túto strelu a jeho následný pokus si niekto z Dánov zrazil do vlastnej siete – 3:0! Gól je napokon pripísaný PAVELOVI ŠENOVI, ktorý aktívne pracoval pred dánskou bránkou a tak sa zrejme ako posledný z Rusov dotkol puku.
    Asistencia: Alexander Romanov.
    Alexandr Romanov (RUS) - 3:0

53:37
    Dánsko v plnom počte!

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 7. Kravcov (K. Kostin, Muranov), 38. Romanov (K. Kostin, Kravcov), 54. Šen (Romanov), 59. Morozov (Slepec, Romanov)

Rusko: Tarasov (Kočetkov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov (A), Rubinčik, Alexejev, Romanov, Olšanskij – Galimov, Muranov, Slepec – Kravcov (A), K. Kostin (C), Denisenko – Starkov, Kovalenko, Šen – Podkolzin, Marčenko, Ivan Morozov.
    Dánsko: Rørth (Adamsen) – Setkov, Schulze, Mogensen, Baasstrup (A), Mortensen, V. Andersen, Koch – Brinkman, Röndbjerg (C), Schultz – L. Andersen, Grundtvig (A), Madsen – Bach, Green, Marcussen – Kjær, Gath, Cubars.

Rozhodca: Anderson (USA), Heikkinen – Nikulainen (obaja FIN), Šefčík (SVK)