Boston – NJ Devils 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa Bay – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | LA Kings – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:4 (1:4, 1:0, 0:0)
Vancouver Canucks
cz Piatok 28.12.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hokejista do zápasu nenastoupil (05:43:45)

Tři hvězdy utkání:
    1. Elias Pettersson (VAN) 1+1
    2. Connor McDavid (EDM) 0+2
    3. Jacob Markström (VAN) 30 zák., 2 góly, 93,8%

Vancouver si v první třetině vypracoval vedení 2:0, trefili se Tyler Motte a Brock Boeser. Pak dokázal domácí celek snížit, přesilovku využil Ryan Nugent-Hopkins. Dvoubrankový náskok Canucks vrátil v předposlední minutě nováček Elias Pettersson. V samotném závěru pak čtvrtou branku hostů vstřelil Antoine Roussel.
    Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině. Dokázal se prosadit v přesilovce Leon Draisaitl, který snížil vedení hostů na dvoubrankový náskok.
    Ve třetí třetině jsme ani jednu branku neviděli, a tak vyhrává hostující celek 4:2.

59:34
    Další icing, buly před brankou Canucks, kteří míří za výhrou.

59:20
    Connor McDavid minul branku ze střední pozice.

59:12
    Zakázané uvolnění proti Vancouveru, vhazovat se bude před jeho brankou.

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canucks.

58:50
    Další domácí rána končí mimo branku.

58:26
    Mnoho času už domácí nemají. Jacob Markström kryje kotouč, dorážky nedovolil.

58:00
    Connor McDavid měl velkou šanci, ale obrana Canucks ho nenechala zakončit.

57:40
    Vancouver hraje tak, aby v poklidu zápas dohrál.

57:08
    Cam Talbot míří na střídačku, domácí hrají v šesti.

57:08
    Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:47
    Leon Draisaitl hledal před brankou Jesse Puljujärviho, pas byl však nepřesný.

56:15
    Ryan Spooner pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost, gólman zasahovat nemusel.

55:46
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.

55:27
    Vancouver se dostal do útočného pásma, Nikolaj Goldobin vedl akci a jeho střelu kryje gólman.

54:40
    Hostující celek kontroluje hru a zdá se, že duel dovede do vítězného konce.

54:20

52:55
    Erik Gudbranson pálil od modré čáry, jeho ránu kryje domácí brankář.

52:43
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Oilers.

51:59
    Chris Wideman pálil a Jacob Markström kryje jeho tvrdou ránu.

51:30
    27:16, tak vypadá statistika střel na branku, domácí celek je jednoznačně aktivnější, ale má velké problémy s koncovkou.

50:31
    Kevin Gravel přenechal kotouč spoluhráči, následně Jacob Markström kryje kotouč, Ryan Nugent-Hopkins se k dorážce nedostal. Komerční přestávka.

50:00
    Cam Talbot si nyní připsal dva velmi dobré zákroky, gólman Oilers drží své spoluhráče stále ve hře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:34
    Jake Virtanen se dostal do šance, přijal velmi dobrý pas od spoluhráče, ale jeho ránu senzačně vytáhl gólman.

49:08
    Dostáváme se prakticky do poslední desetiminutovky, domácí celek má stále dvoubrankový deficit.

48:10
    Matt Benning pálil od modré čáry, jeho rána se od tyčky odrazila mimo hrací plochu. Velká šance domácích byla nevyužitá.

47:40
    Hostující celek nyní rozehrává od své branky. Následně se do šance dostali domácí, a tak musel Jacob Markström zasahovat.

47:00
    Sedm minut ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který musí fanynky a fanoušky bavit. Bo Horvat hledal spoluhráče před brankou.

46:36
    Komerční přestávka.

46:22
    Ryan Nugent-Hopkins se to zkoušel prolomit individuálně, ale do zakončení se přes obranu soupeře dostat nedokázal.

46:00
    Mnoho šancí ve třetí třetině k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

45:36
    Jesse Puljujärvi rozehrával od své branky, ale daleko se s kotoučem nedostal.

43:52
    Buly před brankou Canucks po icingu.

43:34
    Jay Beagle čekal na modré na přihrávku, ale pas se k němu nedostal.

43:07
    22:12, tak vypadá statistika střel na branku, Mikko Koskinen své spoluhráče v první třetině příliš nepodržel.

42:30
    Antoine Roussel zakončoval z křídla, Cam Talbot jeho ránu kryje. Buly před brankou Oilers.

42:00
    Edmonton zkoušel rozjez útočnou akci, Milan Lucic se pokoušel dostat do útočného pásma, ovšem nepodařilo se mu to.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:16
    Sledujeme klidný úvod třetiny, ani jeden celek se do šancí nežene.

40:01
    Třetí třetina právě začala.

40:01

40:00

39:42
    Už se pravděpodobně nic nestane, ještě uvidíme jedno vhazování.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, hostující celek se pokouší hrát aktivně, ale domácí obrana je zodpovědná.

38:10
    Brock Boeser pálil z první, jeho projektil postrádal důraz i přesnost.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:40
    Elias Pettersson dostal hru do útočného pásma, ale jeho rána nebyla přesná.

37:26
    Cam Talbot přerušuje hru, necelé tři minuty před koncem druhé třetiny se bude vhazovat před jeho brankou.

36:14
    Connor McDavid se dostal do brejku, zkoušel blafák, ale Jacob Markström se oblafnout nenechal!

35:57
    Connor McDavid pálil z otočky, jeho rána o malý kousek minula branku.

35:34
    Connor McDavid ani na dvakrát nedokázal překonal brankáře soupeře.

35:04
    Milan Lucic nahodil kotouč do útočného pásma, na ledě už byl dlouho, a tak přenechal místo na hrací ploše kolegovi z jiné formace.

34:40
    Hosté však přesněji zakončit nedokázali.

34:34
    Jesse Puljujärvi hledal spoluhráče před brankou, směr hry se však otáčí.

34:00
    Šest minut hry nás dělí od konce druhé třetiny. Cam Talbot přerušuje hru. Komerční přestávka.

33:32
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Brock Boeser pálil hodně nepřesně.

32:24
    Canucks rozehráli na icing, vhazovat se bude před jejich brankou.

32:11

32:00
    Jake Virtanen to zkoušel samostatně, Ryan Nugent-Hopkins jej o kotouč dokonale připravil.

31:35
    Jeden z hostujících hráčů pálil od modré čáry, minul však branku.

31:21
    Cam Talbot si dokázal poradit s další ránou hostujícího hráče.

31:02
    Elias Pettersson to zkoušel ze střední vzdálenosti, jeho rána byla zblokovaná.

30:11
    Přesilovku hraje hostující celek, domácí ovšem bleskově po buly vyhazují.

30:11
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., faul loktem).

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, sledujeme nyní ovšem potyčku mezi Leonem Draisaitlem a Antoinem Rousselem. Komerční přestávka.

28:21
    Valentin Zykov pálil od modré čáry, jeho ránu vyrazil hostující brankář celkem bez problémů.

28:04
    27:05 Leon DRAISAITL - 2:4

27:05
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá, domácí celek snižuje. Connor McDavid našel výbornou křížnou přihrávkou spoluhráče, tím byl LEON DRAISAITL. Jeho rána z ještě vylepšené pozice zapadla přesně do branky, puk se od vzdálenější tyčky odrazil do brány. Asistence: Connor McDavid a Darnell Nurse.

26:53
    Edmonton hraje přesilovku.

26:37
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., podrážení).

24:45
    Z opakovaného záběru je patrné, že brankáři pomohla branková konstrukce.

24:12
    Connor McDavid měl velkou šanci, jeho střelecký pokus s velkou dávkou štěstí dokázal hostující brankář vytěsnit mimo branku.

23:21
    Jacob Markström znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Vancouveru, domácí nehrají přesilovku vůbec špatně.

22:08
    Leon Draisaitl zakončoval rychle po vhazování a Jacob Markström kryje kotouč.

22:00
    Darnell Nurse pálil od modré čáry mimo branku, následně kotouč vypadl z hrací plochy.

21:44
    Přesilovku hraje domácí celek, usadil se v útočném pásmu.

21:35
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., nedovolené bránění).

21:07
    Edmonton vstoupil do třetiny aktivně, usadil se v útočném pásmu, ovšem na branku nevystřelil.

20:22
    Zápas pokračuje druhou třetinou a domácí celek má před sebou pořádný kus práce. Prohrává o tři branky, zkusil vyměnit brankáře.

20:01
    Střídání v brance týmu Edmonton Oilers: z ledu odchází Mikko Koskinen, přichází Cam Talbot.

20:01

20:00
    19:49 Antoine ROUSSEL - 1:4

19:49
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Nedůslednosti obrany domácího celku využil v útočném pásmu ANTOINE ROUSSEL. Dostal se k puku a ránou z první překonal Mikko Koskinena. Asistence: Nikolaj Goldobin a Derrick Pouliot.

19:28
    Leon Draisaitl pálil z dobré pozice, Jacob Markström byl pozorný. Komerční přestávka.
    18:48 Elias PETTERSSON - 1:3

18:48
    Hostující celek navyšuje své vedení. Po pěkné akci se před branku dostal ELIAS PETTERSSON. Jeho rána na bližší tyč pravděpodobně zaskočila brankáře, který nedokázal zareagovat. Asistence: Nikolaj Goldobin a Derrick Pouliot.

18:00
    Ben Hutton nahodil do útočného pásma, na ledě byl dlouho, a tak šel střídat a přenechal své místo spoluhráči.

17:42
    Jacob Markström špatně rozehrál, Leon Draisaitl vybojoval na malý moment kotouč, ovšem na branku jej poslat nedokázal.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Ben Hutton rozehrává špatně, píská se icing.

16:26
    Vancouver se snaží hrát co nejdál od své branky, což se mu daří bez výraznějších problémů.

16:00
    Adam Larsson rychle rozehrál ze svého obranného pásma, daleko s kotoučem se ale nedostal.

15:10
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vancouver vede o jednu branku.

14:50
    Connor McDavid se propracoval k zakončení, jeho rána byla zblokovaná, dorážka pak nepřesná.

14:30
    Obrovská chyba hostující obrany, jeden z domácích se tak dostal k volnému kotouči, který však nedokázal poslat do brány.

14:14
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

12:54
    Jesse Puljujärvi to zkoušel individuálně, ale do šance se nepropracoval. Následně Ben Hutton rozehrává od své branky.

12:30
    Canucks rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

11:34
    Adam Larsson bojoval s Jay Beaglem o kotouč za svou brankou. Domácí hráč souboj prohrál, a tak mohou hrát hosté. Vancouver se ke střele nedostal.

11:00
    Jacob Markström vyjel za svou branku, kotouč však rozehrát nedokázal, a tak mohou hrát domácí. Ti se do zakončení nedostali.
    10:24 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:2

10:24
    Přesilovou hru poměrně rychle domácí celek využil a snižuje. Po výborné přihrávce McDavida se prosazuje obranou nepokrytý RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.

09:51
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., hákování).

09:38
    Jesse Puljujärvi a Connor McDavid se dostali do útočného pásma, kde si vykoledovali faul.

08:56
    Antoine Roussel hledal přihrávkou před branku spoluhráče, ale kotouč kryje domácí brankář. Vhazovat se bude v obranném pásmu Oilers.

08:25
    Chris Wideman zakončoval a jeho ránu kryje Jacob Markström.

08:07
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

07:18
    06:25 Brock BOESER - 0:2

06:25
    V pohodě hrající celek se dostává do dvoubrankového vedení. Elias Pettersson už mohl zakončovat, ale akci ještě vyšperkoval pasem na volného BROCKA BOESERA. Ten zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Elias Pettersson a Nikolaj Goldobin.

06:11
    Ben Hutton rozehrával od své branky, našel spoluhráče, Nikolaj Goldobin dostal hru do útočného pásma.

05:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

04:51
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

04:22
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Jacoba Markströma.
    03:48 Tyler MOTTE - 0:1

03:48
    Jeden z domácích hráčů špatně rozehrál u mantinelu, přišel o puk. Roussel našel volného TYLERA MOTTEA, který si vybruslil do lepší pozice a z osy střelou k tyčce překonal brankáře. Asistence: Antoine Roussel.

03:23
    Chris Wideman rozehrává od své branky, daleko se ale k kotoučem nedostal, a tak hrají hosté.

02:23
    Connor McDavid musel v obranném pásmu bojovat o kotouč, což zvládl, a tak mohl Alex Chiasson otočit směr hry.

01:43
    Jacob Markström rozehrával od své branky, jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma. Zakončit se jim nepodařilo.

01:10
    V poklidném tempu zápas začíná.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Gravel, Jones, Ch. Wideman, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Rieder, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Zykov, Spooner, Rattie.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Eriksson, Horvat, Virtanen – Goldobin, Pettersson, Boeser – M. Granlund, B. Gaunce, Leivo – Roussel, Beagle, Motte..

Jedná se o druhý ze čtyř vzájemných zápasů v této sezóně. Ten první vyhrál Vancouver 4:2, Brock Boeser vstřelil jednu branku a dva góly zařídil.

Oba týmy bojují o místa zajišťující play-off, každý bod se může v konečném zúčtování nesmírně hodit. Edmonton má problémy se zraněními, jeho formace Klefbom, Russel a Sekera není zdravotně v pořádku a dnes tato trojice nenastoupí.

Edmonton má z posledních deseti zápasů bilanci 5-4-1. Elias Pettersson vede kanadské bodování klubu, zaznamenal 36 bodů. Na marodce je Sven Baertschi, Brandon Sutter a Troy Stetcher.

Utkání se hraje na ledě Rogers Areny v Edmontonu. Hokejisty Canucks čeká série venkovních zápasů, neboť v jejich aréně se koná juniorský hokejový šampionát.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 11. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 28. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 4. Motte (Roussel), 7. Boeser (Pettersson, Goldobin), 19. Pettersson (Goldobin, D. Pouliot), 20. Roussel (Goldobin, D. Pouliot)

Edmonton Oilers: Koskinen (21. Talbot) – Nurse, A. Larsson, Gravel, Jones, Ch. Wideman, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Rieder, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Zykov, Spooner, Rattie.

Rozhodca: Lambert, Joannette – Cameron, Knorr

Diváci: 18 347