Boston – NJ Devils 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa Bay – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | LA Kings – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
Winnipeg Jets
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Calgary Flames
cz Piatok 28.12.2018, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:43:11)

Calgary: 28.

Nejlepší tým Západní konference se dnes musel sklonit před svým pronásledovatele z Calgary. To dnes na ledě Winnipegu dominovalo svou vyrovnaností – výtečný výkon v defenzivě, podpořený i velmi dobrým výkonem v ofenzivě. Útočnou sílu domácích fantasticky otupil český gólman ve službách Calgary, David Rittich, který si připsal hodně důležitých zákroků.

58:38
    Calgary už si samozřejmě luxusní náskok podrží až do konce a hosté budou moci slavit nesmírně cenné vítězství.

57:54
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., sekání).
    57:54 Johnny GAUDREAU - 1:4

57:54
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JOHNNY GAUDREAU trefuje odkrytou branku soupeře a kompletuje hattrick! Nicméně z gólu ani hattricku se neraduje, neboť všemu předcházelo sekání Byfugliena. Asistence: Sean Monahan a Mark Giordano.

57:36
    Oddechový čas pro domácí.

57:16

57:05
    Elias Lindholm (Calgary) zkouší trefit prázdnou branku Jets, ale tu netrefuje.

56:58
    A David Rittich (Calgary) má puk pod lapačkou, znovu tak bere šanci domácím.

56:45
    Patrik Laine (Winnipeg) pálí z levé strany, Rittich se stihl přemístit.

56:15
    Domácí to zkouší v šesti proti čtyřem, branka Winnipegu je prázdná!
    55:39 Mark JANKOWSKI - 1:3

55:39
    Tak to je tvrdý direkt pro Winnipeg! Domácí propadli při vlastní přesilové hře, do brejku se dostali dva hráči Flames, přičemž MARK JANKOWSKI na levé straně nic nevymýšlel, prostě vystřelil nad pravé rameno stojícího Hellebuycka a puk končí v brance. Asistence: Elias Lindholm a Travis Hamonic.

55:16
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Derek Ryan – 2 min., hákování).

55:11
    Špatná rozehrávka Calgary, hostům je odpískán icing, hra se tak vrací před Davida Ritticha.

54:51
    A nyní již opět spolehlivý zákrok Ritticha, který si podruhé počíhal na Littleho, zakončujícího z levé strany.
    54:33 Patrik Laine (Winnipeg) trefuje tyč za zády Davida Ritticha

54:33
    Davida Ritticha podruhé v zápase zachránila branková konstrukce, po střele Patrika Laineho, z pravé strany, končí puk na jedné z tyčí.

54:10
    Vhazování po levici Hellebuycka, úspěšnější domácí, kteří tak dostávají puk ze třetiny.

53:08
    David Rittich (Calgary) má puk ve své lapačce, Mark Scheifele (Winnipeg) může jen zklamaně odjet od branky.

51:32
    Nehozený puk, spěchá za ním Kyle Connor, ale zbytečně, dříve je u puku obránce Calgary.

51:05
    Probíhá již poslední desetiminutovka a domácí stále prohrávají, dokáží se zápasem ještě něco udělat?

49:29
    Oba týmy jsou již v plném počtu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:20
    Hra ve čtyřech jednoznačně více svědčí Winnipegu.
    48:13 Bryan Little (Winnipeg) nepřekonal ve vyložené pozici Davida Ritticha

48:13
    Neskutečné, co nyní předvedl David Rittich! Dustin Byfuglien (Winnipeg) měl hodně prostoru, našel u levé tyčky volného Littleho, který vypálil z první, nicméně David Rittich fantastickým zákrokem jeho střelu chytá.

47:40
    Hraje se tak ve čtyřech na obou stranách, uvidíme, komu bude více prostoru na ledě svědčit.

47:29
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., držení).

47:20
    Mark Scheifele (Winnipeg) se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus dokázal zablokoval Travis Hamonic.

46:51
    Puk míří za branku Winnipegu, Jacob Trouba zbytečně váhá s rozehrávkou, až o puk přichází.

46:05
    Michael Frolík (Calgary) má zatím v útočné fázi hodně malou podporu svých spoluhráčů, pokud český útočník zaveze puk do útočného pásma, téměř ihned získávají puk domácí...

45:49
    Mathieu Perreault (Winnipeg) se poroučel u pravého mantinelu na led, ale nepíská se faul.

45:18
    Hra je v tuto chvíli taková neurovnaná, na domácích je vidět patrná snaha, ale je to zatím spíše křeč, Calgary odráží jeden útok za druhým.

44:25
    Bojuje se ve třetině Jets, Calgary vydolovalo puk.

43:36
    Blake Wheeler (Winnipeg) donutil Davida Ritticha k zákroku, je patrné, ře dnes domácím hraje v podstatě jen jedna lajna, to je málo.

43:27
    Winnipeg se dostává do útočného pásma, ano, opět je na ledě elitní řada Jets.

42:35
    I po skončení přesilové hry se Calgary drží v útočném pásmu.

42:01

41:38
    Calgary se drží v útočném pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:53
    Calgary opět v útočném pásmu, ale jen na chvíli, než se k puku dostal Blake Wheeler (Winnipeg).

40:29
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) dokázal udržet puk před brankovou čárou, i přes velkou aktivitu dorážejícího Tkachuka.

40:01
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 2 min., hrubost).

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:54.

Ve druhé třetině jsme již konečně viděli nějaké góly. Calgary se jako první ujalo vedení a vypadalo to, že hosté udrží těsné vedení do konce třetiny. Jenže pak sami chybovali v rozehrávce, čehož využil k vyrovnání Adam Lowry. Nicméně ani vyrovnaný stav netrval dlouho, po parádní individuální akci se z druhého gólu Flames radoval Johnny Gaudreau, který tak stanovil konečný stav po druhé třetině na 2:1 pro Flames.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.
    38:47 Johnny GAUDREAU - 1:2

38:47
    JOHNNY GAUDREAU krásně vymíchal hned několik obránců Jets a pak zadovkou všechny překvapil, puk získal Elias Lindholm, který si počkal, až Gaudreau sjede k brance, poslal mu přihrávkou puk a Gaudreau ho bekhendem dostal do branky Jets. Asistence: Elias Lindholm a Sean Monahan.

38:38
    Connor Hellebuyck (Winnipeg) zastavuje za vlastní brankou nahozený puk soupeře.
    37:53 Adam LOWRY - 1:1

37:53
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Když už to vypadalo, že hosté v poklidu rozehrají, přišla nepochopitelná chyba v rozehrávce, kdy se puk dostal do mezikruží, kde pohotově, z první, vypálil ADAM LOWRY, který zaskočil i přesouvajícího se Ritticha. Bez asistence.

37:15
    Domácím se nedaří, kazí hodně přihrávek, navíc dnes proti nim stojí výtečně bránící Calgary.

36:38
    Michael Frolík (Calgary) zavezl puk do útočného pásma, ale to bylo ze strany hostů všechno.

35:47
    Vhazování po pravici Davida Ritticha, který dnes parádním výkonem drží útočnou sílu Jets doslova na uzdě.

35:20
    David Rittich zastavil nahozený puk za vlastní brankou a pomohl obráncům s rozehrávkou.

34:10
    Johnny Gaudreau (Calgary) přihrává za sebe, Monahan pálí, ale netrefuje branku Jets.

33:42
    Mason Appleton (Winnipeg) se dostal za obranu Flames, pak ale netrefil branku Davida Ritticha.

33:25
    Patrik Laine (Winnipeg) pouze posunul puk do útočného pásma, hrají ale hosté.

32:18
    Oliver Kylington (Calgary) se dokázal vrátit a zabránit samostatnému úniku Mathieua Perreaulta.

31:35
    Mark Jankowski (Calgary) se snažil dostat k dorážce, ale obránce Jets dokázal puk získat pro sebe.

30:50
    James Neal (Calgary) vystřelil z voleje, z pravé strany, ale Hellebuycka nepřekvapil.

30:02
    Polovina dnešního utkání za námi, hosté drží těsné vedení, v brance Flames předvádí parádní výkon český gólman David Rittich.

29:38
    Hokej dostal prvním gólem rozhodně spád, nyní se hraje ve velmi rychlém tempu.

28:50
    Jack Roslovic (Winnipeg) se nedostal ke střele a hosté poté dostávají puk ze třetiny.

27:45
    Pohotová střela Taneva, z pravé strany, Rittich ale střelu ztečoval vedle branky Flames.

27:02
    A Connor Hellebuyck (Winnipeg) se nyní musel předvést proti střele Gaudreaua i proti následné dorážce.

26:40
    Mark Scheifele (Winnipeg) nahazuje puk do třetiny Flames, hrají ale hosté.

26:02
    Mark Jankowski (Calgary) pálí od modré, ale netrefuje branku Jets.

25:35
    Tyler Myers (Winnipeg) neměl šanci zachytit přihrávku na útočné modré, hosté se tak dostanou ze třetiny.

25:08
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, hrají ale hosté, jmenovitě Michael Frolík.

24:32
    Winnipeg v útočném pásmu, Rittich si připisuje další skvělé zákroky, bravo!

24:16
    Andrew Copp (Winnipeg) bojuje o puk s bránícím Brodiem, zatím je to tak nějak nerozhodně...

22:52
    Nikolaj Ehlers (Winnipeg) přešel přes obránce Flames, dostal se z pravé strany před Ritticha, který si připisuje další důležitý zákrok.

22:21
    Davida Ritticha nyní zachránila, po střele Myerse, branková konstrukce, od níž se puk odráží!

21:46
    Na druhé straně nachází Lowry Taneva, který ale z pravé strany míjí branku soupeře.
    21:04 Johnny GAUDREAU - 0:1

21:04
    Při signalizovaném vyloučení překvapil všechny svou střelou z levé strany JOHNNY GAUDREAU, který nachytal i gólmana Hellebuycka, jenž jeho střelu propustil do branky. Asistence: Sean Monahan.

20:20
    Bryan Little (Winnipeg) drží puk v útočném pásmu, je to souboj u mantinelu, nakonec hrají hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:00
    .

První třetina asi nenabídla to, co se od těchto dvou špičkových týmů dosavadního průběhu základní části NHL čekalo... je to spíše taktická bitva s čekáním na první gól. K němu nemělo blízko ani jedno mužstvo, uvidíme, co nás čeká v další třetině.

20:00

19:35
    Domácí v plném počtu, hosté nevystřelili na branku.

19:20
    Puk opět míří ze třetiny Winnipegu, který, zdá se, i toto oslabení přečká bez úhony.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, přesilová hra Calgary zatím hodně rozpačitá.

18:25
    Ne, ani tentokrát se Calgary nedokázalo usadit v útočném pásmu.

17:58
    Calgary opět v útočném pásmu, ale k puku se znovu dostávají domácí a ti ho posílají pryč z vlastní třetiny.

17:39
    Jacob Trouba (Winnipeg) odpaluje puk z vlastní třetiny.

17:35
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hákování).

17:25
    Noah Hanifin (Calgary) se snažil rozehrát, ale před svou brankou se svalil na led, v ošemetné situaci ho ale podržel David Rittich, který dokázal puk odehrát za branku.

16:50
    Mason Appleton (Winnipeg) zachytil rozehrávku soupeře, pak ale nepřesně rozehrál, takže domácí o puk zase přišli.

16:08
    První třetina spěje ke svému konci, stále čekáme na první gól, který by určitě zápasu prospěl.

15:45
    Matthew Tkachuk (Calgary) nedokázal vystřelit z levé strany, dobrá práce obránce Jets.

14:48
    David Rittich (Calgary) a spol. si mohou oddechnout, Scheifele a jeho řada odešla z ledu.

14:22
    Winnipeg má na ledě svou nejnebezpečnější řadu a hned je to znát, domácí jsou v útočném pásmu.

13:58
    Mark Jankowski (Calgary) pálí z levé strany, žádný problém pro Connora Hellebuycka.

13:10
    Hosté opět v útočném pásmu, ale Johnny Gaudreau pokazil přihrávku, po čemž se puku zmocnili domácí.

12:40
    Calgary v útočném pásmu, nahození Giordana, od modré, končí vedle branky Jets.

12:20
    Další vhazování před Rittichem, i tentokrát jsou úspěšnější hosté.

11:32
    Winnipeg napadá rozehrávku Calgary, puk nakonec skončil v hledišti, hra opět přerušena.

11:02
    David Rittich (Calgary) má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

10:29
    Mark Scheifele (Winnipeg) přihrává z levé strany před branku, kde se nabízel Nikolaj Ehlers, před nímž ale dobře zasáhl bránící Travis Hamonic.

09:58
    Vhazování po levici Hellebuycka, puk získávají domácí.

08:58
    Adam Lowry (Winnipeg) přestřeluje branku Flames, David Rittich nemusel zasahovat.

08:30
    Travis Hamonic (Calgary) nahazuje puk za branku Hellebuycka, hrají ale domácí.

07:35
    Winnipeg rozehrává, Mark Scheifele posílá pas do středního pásma, nepřesný.

06:49
    Calgary se díky vlastnímu oslabení dostalo pod tlak.

05:59
    Jacob Trouba (Winnipeg) pálí z pravé strany, jeho dělovku však David Rittich (Calgary) dokázal vyrazit.

05:33

05:26
    Sedm vteřin před koncem přesilové hry Jets přerušuje David Rittich (Calgary) hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

05:06
    Tyler Myers (Winnipeg) nedokázal přihrát, puk skončil na hokejce jednoho z bránících hráčů Flames.

04:25
    Zatím velmi dobrý výkon Calgary při vlastním oslabení, hosté drží vlastní modrou a nepouští soupeře do třetiny.

03:56
    Winnipegu odpískán ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:45
    Travis Hamonic (Calgary) dostává puk ze třetiny.

03:33
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., podrážení).

03:15

02:53
    A Blake Wheeler (Winnipeg) znovu v brejku, tentokrát zakončil, David Rittich (Calgary) jeho střelu vyráží.

02:33
    Po nepřesné přihrávce Gaudreaua ale domácí opět puk vyhazují přes všechny čáry.

02:18
    Calgary se snaží dostat do pásma a to se hostům také daří.

01:45
    Blake Wheeler (Winnipeg) dostal puk ze třetiny, vypadalo to, že zkusí jeden na jednoho, ale místo toho šetří čas.

01:22
    Calgary vyhrává vhazování ve třetině soupeře a tím pádem drží útočné pásmo.

01:15
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., podrážení).

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Connor, Little, Laine – Perreault, Lowry, B. Tanev – Copp, Roslovic, Appleton.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, S. Bennett – Quine, Jankowski, Neal – Frolík, D. Ryan, Hathaway.

Rozhodčí: Chmielewski, Walsh – Mach, Murchison.

V souboji dvou kanadských mužstev se máme na co těšit! Půjde totiž o souboj dvou aktuálně nejlepších týmů Západní konference. Winnipeg letos šlape jako hodinky, excelentní výkony podává hlavně elitní formace Ehlers, Scheifele, Wheeler, která drtí soupeře rychlými útočnými brejky, většinou zakončenými góly.
    Proti této útočné síle se postaví Calgary, které si letos také počíná nad očekávání dobře a také Flames se pyšní parádní útočnou produktivitou, máme se opravdu na co těšit.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž WINNIPEG JETS přivítá na svém stadionu CALGARY FLAMES.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 38. Lowry – 22. J. Gaudreau (Monahan), 39. J. Gaudreau (E. Lindholm, Monahan), 56. Jankowski (E. Lindholm, Hamonic), 58. J. Gaudreau (Monahan, Giordano)

Rozhodca: Chmielewski, Walsh – Mach, Murchison

Diváci: 15 321