Carolina – Boston 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Tampa Bay 6:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Ottawa – Edmonton 5:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Philadelphia Flyers
cz Pondelok 09.01.2017, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    První hvězda utkání – Sergej Bobrovskij.

Tři hvězdy v utkání

Sergej Bobrovskij (CBJ) (25 zásahů)
    Nick Foligno (CBJ) (1 + 0)
    Steve Mason (PHI) (23 zásahů) (02:50:38)

Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CBJ) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 9:30)
    Jakub Voráček (PHI) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 21:26)
    Radko Gudas (PHI) (0 + 0, 0 střel, čas na ledě 20:01)

Dnešní utkání sledovalo 17 962 diváků.

Střely na branku v zápase

Columbus Blue Jackets: 25

Philadelphia Flyers: 26

Máme za sebou utkání mezi Columbusem a Philadelphií, ve kterém příliš branek nepadalo. Rozhodčí hned na startu první třetiny neuznal Flyers gól, pak se musela ze stejného důvodu (nedovolené bránění brankáře) konzultovat i trefa Blue Jackets. Ta však byla posvěcena a domácí dlouho drželi nejtěsnější možné vedení. Přišli o něj až těsně před koncem základní hrací doby. Sedmnáct vteřin před sirénou srovnal Brayden Schenn. Columbus si ale přeci jen po dvou prohrách připisuje vítězství. Nick Foligno v prodloužení skvěle zakončil a rozhodl. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek nového týdne.

62:33 Nick FOLIGNO - 2:1

62:33
    Columbus právě vstřelil branku!
    Teď už je ale hotovo. První šance Blue Jackets v prodloužení končí gólem, Steve Mason skoro neměl možnost něco udělat. Domácí bojovníci přečíslili Philadelphii ve třech proti dvěma a NICK FOLIGNO si skvěle poradil se střelou z prostoru mezi kruhy, kam dostal nahrávku od spoluhráče. Na samostatné nájezdy tedy nedojde, Columbus po dvou porážkách vítězí. Asistence: Seth Jones.

62:16
    Skoro to zatím vypadá, jako by oba celky čekaly a nájezdy. Kromě šance Jakuba Voráčka jsme nemohli ještě v prodloužení sledovat větší možnost.

61:36
    Del Zottovi odskočil v útočném pásmu puk z hokejky, tudíž se nemohl vydat sám na branku. Obrana domácích potom raději počkala, než naskočí na led čerstvé síly.

61:15
    Mason podržel střelu Atkinsona s raději přerušil hru.

61:08
    Zatím nesledujeme ani na jedné straně žádné zběsilé akce, obě strany trpělivě vyčkávají.

60:28
    Na druhé straně se pokusil překvapit Bobrovského Jakub Voráček, jenže neměl dostatek času na přípravu zakončení, což se také projevilo.

60:10
    Jako první hraje s pukem v prodloužení Columbus, konkrétně vypálil Saad, i když nevýhodné pozice.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily. Columbus měl blízko k výhře, ale sedmnáct sekund před koncem inkasoval. Rozhodnout tedy bude muset prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 28. D. Savard (W. Karlsson), 63. N. Foligno (S. Jones) – 60. B. Schenn (Provorov)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.
    Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Del Zotto, Gudas, Manning, Gostisbehere – Raffl, Giroux, Read – Konecny, Couturier, Voráček – Cousins, B. Schenn, Simmonds – VandeVelde, Bellemare, Gordon.

Rozhodca: Schlenker, O'Rourke – Wheler, Racicot

Diváci: 17 962