Carolina – Boston 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Tampa Bay 6:2 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Ottawa – Edmonton 5:3 (kon.) | Chicago – Nashville 5:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Minnesota Wild
cz Pondelok 09.01.2017, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Střelecky aktivnější po první třetině byli hosté, v tomto ohledu vedli 8:7. Domácí hokejisté však dokázali jednu se sedmi střel proměnit, prosadil se Ryan Kesler, a tak Ducks vedli 1:0 po první třetině.

Dvakrát se ve druhé třetině dokázali prosadit hostující hokejisté. Díky brankám Dumby a Spurgeona se Minnesota po čtyřiceti minutách dostala do náskoku 2:1.

Jednobrankový náskok hostující celek díky taktické hře udržel i ve třetí třetině. Anaheimu nepomohla ani hra bez brankáře. Ondřej Kaše kanadský bod v tomto zápase nezískal. (04:52:08)

59:43
    Anaheim se nemůže dostat do střelecké pozice.

59:28
    Icing, buly před brankou Wild. Oddechový čas hostů.

59:00
    Poslední minuta hry, Devan Dubnyk výborně zasáhl proti střele od modré i dorážce.

58:38
    Domácí se probojovali do útočného pásma, ale znovu mají problémy se střelou.

58:16
    Hostující celek špatně rozehrál, je z toho zakázané uvolnění, John Gibson míří na střídačku. Domácí to zkusí v šesti.

57:36
    Hra je ve středním pásmu znovu přerušena, nyní je hokej hodně rozkouskovaný. Další buly ve středním pásmu.

57:07
    Minnesota Wild odehrála jen na icing, vhazovat se tedy bude před brankou Dubnyka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí hokejisté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

56:44
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.

56:17
    John Gibson kryje další střelecká pokus hostujícího celku. Minnesota hraje v závěru třetí třetiny výborně.

55:31
    Corey Perry to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Puk jen o malý kousek minul tyčku. Obrovská šance pro Ducks zůstává nevyužitá.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, Minnesota stále drží jednobrankové vedení.

54:40
    Marco Scandella se po rychlé akci spoluhráče dostal ke střele od modré čáry, John Gibson byl pozorný.

54:18
    Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, který se tak bude muset bránit. Se střelou od modré si dokázal Devan Dubnyk poradit.

53:56
    Kotouč vylétl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu ve středovém kruhu.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 12. Kesler (Silfverberg) – 25. Dumba (Parise, E. Staal), 27. Spurgeon (Pominville, Zucker)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Montour, Bieksa – Cramarossa, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Wagner, L. Shaw, Boll.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Folin, Scandella, Dumba – Parise, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Gabriel, Graovac, Stewart.

Rozhodca: Nicholson, Walsh – Cormier, Gibbs

Diváci: 15 645