Red Star Kunlun – D. Moskva 3:5 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.)
Helsinki – Togliatti 3:4 (0:1 po s.n.) | Záhreb – Čerepovec 2:1 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Severstaľ Čerepovec
cz Pondelok 09.01.2017, 19:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

15:9, střelecky byly v první třetině aktivnější domácí hokejisté. Ti ale nedokázali překonat v brance Severstalu skvěle chytajícího Jakuba Kováře. Čerepovec svých devět střel neproměnil, a tak platil bezbrankový stav.

Dvě branky přinesla druhá třetina. Nejprve se do vedení ve 24. minutě dostali domácí, když se prosadil Goran Bezina. Krátce po polovině zápasu hostující celek dokázal vyrovnat, postaral se o to Jevgenij Mons.

Rozhodující branku tohoto zápasu vstřelili domácí hokejisté v čase 51:13, tvrdou střelou od modré se prosadil Francis Paré. Jeho gól rozhodl o výhře domácího celku. (21:27:51)

Československá stopa v zápase
    Lukáš Kozák (ZAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 05:00
    Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:18
    Jiří Smejkal (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:04
    Jakub Kovář (CER) 59 minut, 37 střel, 35 zákroků

59:40
    Michael Garnett kryje další střelu hostů.

59:35
    Medveščak Záhřeb posílá hru do středního pásma.

59:13
    Domácí odehráli jen na icing, vhazovat se bude před brankou Záhřebu.

58:40
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    Mnoho času už hosté na vyrovnání nemají, zkouší to bez brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:15
    Michael Garnett rozehrává od své branky, puk mají obránci domácího celku.

56:52
    Domácí hrají v útočné třetině, snaží se držet hru co nejdál od vlastní branky.

56:00
    Poslední čtyři minuty hry do konce třetí třetiny, domácí vedou o jednu branku.

55:25
    Tlak v útočném pásmu mají hokejisté Záhřebu, hosté se musí nyní bránit.

55:01
    Dostáváme se do finální čísti třetí třetiny.

53:46
    Alexandr Jevsejenkov od modré čáry vyslal nebezpečný pokus, Michael Garnett byl pozorný a dokázal si poradit.

53:22
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí vyhrávají buly a snaží se hrát co nejvíc takticky.

53:03
    Nyní jsou na řadě hostující hokejisté, ti prohrávají a musí skórovat, pokud chtějí pomýšlet na body z tohoto zápasu.
    51:13 Francis PARÉ - 2:1

51:13
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Po polovině třetí třetiny se domácí hokejisté dostávají do vedení. Střelou mezi ruku a tělo se prosazuje FRANCIS PARÉ. Asistence: Derek Smith, Kirill Voronin.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Bezina (K. Voronin, Glumac), 52. Paré (D. Smith, K. Voronin) – 32. Mons (Kagarlickij, Sizov)

KHL Medveščak Záhreb: Garnett (Gajdučenko) – Parlett, Bezina, J. Krejčík, Katic, T. Larkin, D. Smith, Kozák – Paré, A. Giroux, Hedberg – Bolduc, Smejkal, Lessio – K. Voronin, Mahbod, Glumac – Arkalov, Zanoški, Perkovich.
    Severstaľ Čerepovec: Jakub Kovář (Smiriagin) – Sizov, Mazur, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Chochlov – Mons, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačov, Truňov – Chacej, Avcin, Ugarov – Monachov, Karlin.