Red Star Kunlun – D. Moskva 3:5 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.)
Helsinki – Togliatti 3:4 (0:1 po s.n.) | Záhreb – Čerepovec 2:1 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Severstaľ Čerepovec
cz Pondelok 09.01.2017, 19:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
    Dokáže se dnes Francis Paré gólově prosadit v dnešním utkání?

???????? #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální hokejové ligy co nejpříjemnější sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Medveščak Záhřeb – Severstal Čerepovec.

Severstal Čerepovec z posledních pěti zápasů vyhrál dva. V základní hrací době porazil Helsinky 4:1 a v nájezdech pak Minsk 2:1. Nestačil na Nižněkamsk 3:4, Kazaň 2:3 a Rigu 2:5.

Medveščak Záhřeb z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Magnitogorskem 6:3, po nájezdech s Ufou 3:2, v základní hrací době s Kunlunem 1:0 a Chabarovskem 3:1. Nestačil na Vladivostok 1:4.

V tabulce západní konference jsou hosté třináctí (14-3-8-21; 46 bodů) a domácí dvanáctí (16-4-3-24; 59 bodů).

Medveščak Záhřeb: Garnett (Gajdučenko) – Parlett, Bezina, J. Krejčík, Katic, T. Larkin, D. Smith, Kozák – Paré, A. Giroux, Hedberg – Bolduc, Smejkal, Lessio – K. Voronin, Mahbod, Glumac – Arkalov, Zanoški, Perkovich.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Sizov, Masuhr, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Chochlov – Mons, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Chacej, Avcin, Ugarov – Monachov, Karlin..

00:01

00:27
    Sledujeme klidný úvod zápasu, aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří se ale nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

01:06
    Jakub Kovář výborně dokázal zastavit střelecký pokus domácího hráče.

01:25
    Mike Glumac autorem další střely, český brankář znovu pozorný.

01:35
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Ježov – 2 min., nedovolené bránění).

02:00
    Domácí se nemohou probojovat do střelecké pozice, hosté se zodpovědně brání.

02:40
    Čerepovec hraje v oslabení velmi dobře, Jakub Kovář nemá v brance mnoho práce, domácí střelci se nemohou probojovat do zakončení.

03:35
    Hosté v plném počtu. Velmi dobře se ubránil Čerepovec. Jakub Kovář mnoho těžkých zákroků neměl.

03:45
    Buly před brankou českého brankáře. Domácí Francis Paré vyhrál buly, Tomislav Zanoški se dostal do zakončení, ale minul branku.

03:53
    Hosté se nyní poprvé dostali do útočného pásma, Pavel Černov zakončoval bekhendovou střelou. Puk končí na boční síti.

04:48
    Jevgenij Mons dalším autorem střely na branku Záhřebu. Domácí brankář pozorný a nenechal se překonat. Následuje komerční přestávka.

04:49
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

05:25
    Jakub Krejčík si jako obránce sjel od modré do předbrankového prostoru, ale Kováře prostřelit nedokázal. Zatím hosté hrají dobře oslabení.

05:40
    Medveščak Záhřeb se usadil před brankou soupeře, ale nedokázal nic vymyslet před brankou. Jakub Kovář kryje další ránu Buldoce.

06:51
    Blake Parlett to zkoušel od modré čáry, jeho pokus zblokoval obránce soupeře.

07:15
    Buly v domácím útočném pásmu,

07:50
    Sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté se brání oslabení.

08:20
    Přesilovka domácích se blíží ke svému konci, Jakub Kovář zatím drží své spoluhráče nad vodou.

08:45
    Český brankář znovu kryje střelecký pokus soupeře. Buly před brankou Severstalu.

09:18
    Nyní přerušuje hru domácí brankář, Michael Garnett byl připravený. Po střele od modré a jeho zákroku následuje komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny. Po dlouhém oslabení se hosté dostávají do střeleckých pozic. Brankář domácích musí být pozorný.

10:21
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Blake Parlett – 2 min., hákování).

10:53
    Maxim Truňov zavezl puk do útočného pásma, dostal se do zakončení, ale branku přesněji trefit nedokázal.

11:34
    V přesilovce jsou hosté aktivnější, snaží se něco vymyslet. Michael Garnett si na nedostatek práce naříkat nemůže.

12:21

12:46
    Dva na dva se nyní dostali domácí do útočného pásma. Skvělý zákrok vytáhl Jakub Kovář. Lapačkou zastavil kotouč směřující do branky.

14:12
    Adam Masuhr se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale do zakončení se probojovat nedokázal.

14:38
    Po rychlé akci se do zakončení dostal domácí útočník Alexandre Bolduc. S jeho pokusem si brankář Jakub Kovář poradit dokázal.

15:38
    Dostáváme se do finální části první třetiny. Více ze hry mají nyní domácí hokejisté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.

16:26
    Ruslan Karlin se po velmi rychlé akci dostal do střelecké pozice, Michael Garnett byl připravený.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty první třetiny.

17:43
    Záhřeb se probojoval do útočného pásma, zakončit se mu nepodařilo. Střelu Thomase Larkina zablokoval hostující bek.

18:09
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, hraje se zejména ve středním pásmu.

18:30
    Oba týmy střídají, na led přichází odpočinuté formace.

19:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry v první třetině.

19:14
    Adam Masuhr našel na modré čáře postaveného spoluhráče, jehož rána končí mimo branku.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

15:9, střelecky byly v první třetině aktivnější domácí hokejisté. Ti ale nedokázali překonat v brance Severstalu skvěle chytajícího Jakuba Kováře. Čerepovec svých devět střel neproměnil, a tak platí bezbrankový stav.

20:01

21:28
    Zápas pokračuje druhou třetinou, na úvodní střelecký úspěch čekáme.

21:46
    Hosté mají kotouč za svou brankou, snaží se něco vymyslet a rychle se dostat přes střední pásmo. Výsledkem je zakázané uvolnění a buly před Kovářem.

22:44
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho šancí k vidění není, převládá spíše takticky vedený hokej.

23:24
    Medveščak právě vstřelil branku!
    K velké radosti domácí fanoušků se Záhřeb dostává do vedení. Tvrdou střelou od modré čáry se prosazuje GORAN BEZINA. Jakub Kovář nedokázal puk zastavit. Asistence: Kirill Voronin a Mike Glumac.
    23:24 Goran BEZINA - 1:0

25:15
    Hostující celek se snaží rychle vyrovnat, ale domácí obrana hraje velmi dobře. Čerepovec hraje aktivně, ale nemůže se dostat do výraznějších šancí.

26:12
    Sledujeme rychlý hokej, nyní vypadl puk z hrací plochy. Následovat bude komerční přestávka.

27:16
    Hraje se nyní na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.

28:35
    Tato pasáž zápasu nenabízí mnoho šancí, brankáři nemají takřka žádnou práci. Sledujeme hodně bruslivý hokej bez střel.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, stále platí jednobrankový náskok domácích.

30:33
    Ilja Arkalov vybojoval puk před vlastní brankou,a tak mohl založit rychlou akci pro spoluhráče. Do zakončení se ale nikdo z domácích nedostal.

31:00
    Aktivněji nyní hrají hokejisté Záhřebu. Snaží se přidat další gól.

31:06
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostal do tlaku v útočném pásmu. Domácí hokejisté nedokázali puk vyhodit, a tak přišel trest. JEVGENIJ MONS se prosazuje z dorážky a vyrovnává tak na 1:1. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Anton Sizov.
    31:06 Jevgenij MONS - 1:1

32:15
    Jakub Krejčík předvedl výborný obranný zákrok po střele protihráče.

33:05
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Střel na branky však není mnoho.

33:43
    Jakub Kovář kryje střelecký pokus, který vysla Ilja Arkalov. Komerční přestávka.

34:25
    Domácí se probojovali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.

34:55
    Derek Smith si jako obránce sjel hodně hluboko do útočné třetiny, jeho pokus ovšem nebyl přesný.

35:14
    Maxim Truňov se pokoušel dobruslit vystřelený kotouč spoluhráčem. Nepodařilo se mu to.

35:45
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

36:03
    Jurij Trubačjov se dostal do obrovské šance, jeho pokus tak tak vytěsnil domácí brankář Michael Garnett nad bránu.

36:30
    Tři a půl minuty nás dělí od konce druhé třetiny, aktuálně je stav vyrovnaný. Buly před brankou českého maskovaného muže ve službách Čerepovce.

37:30
    Domácí Alexandre Bolduc se už radoval, že dostal kotouč za brankovou čáru. O malý moment později se ukázalo, že Jakub Kovář udržel beton před brankovou čárou.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:11
    Domácí celek se nastěhoval do útočného pásma, pokouší se ještě ve druhé třetině vstřelit rozdílovou branku. Následně ale Severstal vyhazuje.

39:11
    Jakub Kovář skvěle zastavil domácího Edwina Hedberga, který se dostal do brejku. Český brankář byl pozorný.

39:45
    Už se nic nestane.

40:00

Dvě branky přinesla druhá třetina. Nejprve se do vedení ve 24. minutě dostali domácí, když se prosadil Goran Bezina. Krátce po polovině zápasu hostující celek dokázal vyrovnat, postaral se o to Jevgenij Mons.

40:01

41:11
    Goran Bezina to zkoušel od modré čáry, jako první vystřelil ve třetí třetině, ale brankář Jakub Kovář byl pozorný.

41:56
    Hostující Nikolaj Stasenko má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se pokusil o rychlou rozehrávku, ale je z toho jen icing. Buly před Michaelem Garnettem.

42:30
    Domácí se usadili před brankou soupeře, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice.

43:15
    Puk je nyní ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Diváci sledují klidnější pasáž hry. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

43:45
    Jakub Kovář výborně zasáhl proti střeleckému pokusu Lucase Lessia.

44:30
    Michael Garnett kryje rychlé zakončení hostujícího Alexandra Jevsejenkova. Buly v útočném pásmu Severstalu.

45:06
    Nyní se Čerepovec probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale zakončení se nepodařilo podle představ.

45:52
    Jakub Krejčík vedl akci svého celku, ale do zakončení se nedostal. Jako obránce se však nebojácně pustil až před branku.

46:16
    Kirill Voronin napřáhl na modré čáře, jeho rána však nebyla přesná ani důrazná, neboť zlomil hůl.

47:13
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Nathan Perkovich – 2 min., podražení).

47:40
    Michael Garnett velmi dobře zastavil střelu od modré, kterou vyslal Alexandr Jevsejenkov.

47:55
    Bránící se celek vyhazuje přes všechny čáry, hosté se nemohou probojovat před branku Záhřebu.

49:10
    Přesilovka končí, hosté se do výraznější šance nedostali.

49:13

49:55
    Alexandr Avcin se dostal do dobré střelecké pozice, ovšem branku nedokázal trefit z bezprostřední blízkosti.

50:41
    Kirill Voronin se dostal do brejku, čekal na první pohyb brankáře. Dočkal se, ale Kováře nepřekonal.

51:13
    Po polovině třetí třetiny se domácí hokejisté dostávají do vedení. Střelou mezi ruku a tělo se prosazuje FRANCIS PARÉ. Asistence: Derek Smith, Kirill Voronin.
    51:13 Francis PARÉ - 2:1

53:03
    Nyní jsou na řadě hostující hokejisté, ti prohrávají a musí skórovat, pokud chtějí pomýšlet na body z tohoto zápasu.

53:22
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí vyhrávají buly a snaží se hrát co nejvíc takticky.

53:46
    Alexandr Jevsejenkov od modré čáry vyslal nebezpečný pokus, Michael Garnett byl pozorný a dokázal si poradit.

55:01
    Dostáváme se do finální čísti třetí třetiny.

55:25
    Tlak v útočném pásmu mají hokejisté Záhřebu, hosté se musí nyní bránit.

56:00
    Poslední čtyři minuty hry do konce třetí třetiny, domácí vedou o jednu branku.

56:52
    Domácí hrají v útočné třetině, snaží se držet hru co nejdál od vlastní branky.

57:15
    Michael Garnett rozehrává od své branky, puk mají obránci domácího celku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:35
    Mnoho času už hosté na vyrovnání nemají, zkouší to bez brankáře.

58:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Domácí odehráli jen na icing, vhazovat se bude před brankou Záhřebu.

59:35
    Medveščak Záhřeb posílá hru do středního pásma.

59:40
    Michael Garnett kryje další střelu hostů.

Československá stopa v zápase
    Lukáš Kozák (ZAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 05:00
    Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:18
    Jiří Smejkal (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:04
    Jakub Kovář (CER) 59 minut, 37 střel, 35 zákroků

15:9, střelecky byly v první třetině aktivnější domácí hokejisté. Ti ale nedokázali překonat v brance Severstalu skvěle chytajícího Jakuba Kováře. Čerepovec svých devět střel neproměnil, a tak platil bezbrankový stav.

Rozhodující branku tohoto zápasu vstřelili domácí hokejisté v čase 51:13, tvrdou střelou od modré se prosadil Francis Paré. Jeho gól rozhodl o výhře domácího celku. (21:27:51)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Bezina (K. Voronin, Glumac), 52. Paré (D. Smith, K. Voronin) – 32. Mons (Kagarlickij, Sizov)

KHL Medveščak Záhreb: Garnett (Gajdučenko) – Parlett, Bezina, J. Krejčík, Katic, T. Larkin, D. Smith, Kozák – Paré, A. Giroux, Hedberg – Bolduc, Smejkal, Lessio – K. Voronin, Mahbod, Glumac – Arkalov, Zanoški, Perkovich.
    Severstaľ Čerepovec: Jakub Kovář (Smiriagin) – Sizov, Mazur, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Chochlov – Mons, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačov, Truňov – Chacej, Avcin, Ugarov – Monachov, Karlin.