Nitra – Poprad 2:5 (kon.) | Žilina – B. Bystrica 2:6 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.)
Trenčín – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Martin – Košice 3:4 (0:1 po s.n.)
HK Nitra
2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
HK Poprad
Piatok 11.11.2016, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Po reprezentačnej prestávke sa v Nitra aréne predstaví v 18. kole Tipsport ligy HK Poprad.
    Kamzíkom patrí v aktuálnej tabuľke posledné miesto so ziskom 16 bodov. K lepšiemu tabuľkovému postaveniu má dopomôcť nový hlavný tréner, Marcel Ozimák, ktorý je v Nitre dobre známy. Ten má za sebou mnohoročné pôsobenie v Rusku. Naposledy pôsobil na pozícii asistenta trénera Andreja Razina v mužstve Avtomobilist Jekaterinburg. Jeho asistentom bude František Štolc. Trénerská rošáda v Poprade je štvrtá tohtosezónna.
    Nitra nepozná chuť víťazstva už dve strenutia. V poslednom domácom súboji podľahli Corgoni pre vlastnými fanúšikmi a novým maskotom Corgim Žiline, čím Nitra aréna stratila svoju nedobytnosť. Nepresvedčivými výsledkami sa Nitrania pred reprezentačnou prestávkou prepadli až na tretiu pozíciu za druhými Košicami a vedúcou Banskou Bystricou,
    Či sa Nitra vráti na víťaznú vlnu, ale Poprad poteší nového trénera ziskom bodov sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.
    Zrodí sa dnes v Nitre prekvapenie?

00:01

00:10
    Úvodné buly bolo vhodené, úspešnejší hráč hostí.

00:16
    Vhadzuje sa pred Valentom.

00:20
    Mlynarovič sa ocitol po buly sám pred Valentom, jeho bekendové zakončenie letelo nad bránku domácich.

00:49
    Postavenie domáceho hráča v bránkovisku, hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

00:58
    Zakázané uvoľnenie Poprad.

01:51
    Obe mužstvá striedajú počas hry, pri puku sú domáci.

02:19

03:25
    Slovák vo veľkej príležitosti, Šúrek svoje mužstvo podržal.

03:41
    Na opačnej strane si Valent pripisuje ďalší úspešný zákrok.

04:27
    Ofsajd Poprad.

05:18
    Poprad dal gól!
    Rýchla akcia hostí, v ktorej unikol obrane domácich PETER LICHANEC je pretavená v úvodný gól stretnutia. Asistencie: Jan Semorád, Martin Krempaský.

06:44
    Domáci rozohrávajú akciu od vlastného brankára.

07:30
    Peknou individuálnou akciou sa prezentoval ANDREAS ŠTRAUCH, ktorý unikol po pravej strane, dostal sa až pred brankára a pridáva druhý gól hostí. Bez asistencie.

07:30
    Oddychový čas domácich.

08:21
    Pokovič s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

08:31
    Vhadzuje sa pred Valentom a v Nitra aréne nasleduje reklamná prestávka.

08:48
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

09:45
    Macík sa skúšal pretlačiť pred Šúreka, obrana hostí ho odstavila od puku a nedovolila zakončiť.

10:07
    Posunutá bránka hostí, vhadzuje sa pred Šúrekom.

10:34
    Ofsajd Nitra.

11:31
    Prvými vylúčenými v stretnutí sú Kutálek a Brejčák za hrubosť. Hrá sa 4 na 4.

12:44
    Prvá minúta počas vylúčenia hráčov je za nami, Nitra bola usadená v útočnom pásme, do zakončenia sa však domáci hráči nedostali.

13:36
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

14:23
    Keď nevieš čo s pukom, tak vystrel. Týmto heslom sa teraz riadil BRANISLAV RAPÁČ, kedy vyslal ľahký puk na Valenta od modrej čiary. Domácemu brankárovi cez lapačku puk prepadol až za chrbáť a hosita strieľajú tretí gól. Asistencie: Tomáš Troliga, Dávid Bondra.

14:23
    Valenta po góle nahradil v domácej bránke Foltán.

15:50
    Nitra má šancu znížiť pri vylúčení Fabiana.

16:40
    Prvá minúta presilovky domácich je na konci a Pupák je s pukom za vlastným brankárom.

17:38
    Hostia v plnom počte.

18:12
    Ďalším vylúčeným hráčom v stretnutí je Henderson a Nitra si zahrá ďalšiu presilovku.

19:01
    Popradčania odpaľujú puk až k Foltánovi.

19:33
    Domáci opäť pokazili prihrávku v útočnom pásme a hostia odpaľujú puk až k domácemu brankárovi.

19:58
    Fabian si sadá na trestnú lavicu za seknutie a Nitra si zahrá v úvode tretiny 13 sekúnd presilovku 5 na 3.

20:00

V prvej tretine sme videli viacero vylúčení a 3 góly. Všetky padli do domácej bránky a tak hostia vyhrávajú po prvej tretine 0:3. Pomer striel po úvodných dvadsiatich minútach je 9:8.

20:01

20:17
    Henderson je na ľade a hostia hrajú vo štvorici.

20:22
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred brankárom hostí.

21:33
    Hostia s pukom v útočnom pásme, domáci sa nevedia usadiť pred Šúrekom.

21:49

22:09
    Vhadzuje sa pred Foltánom.

23:10
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia, obe mužstvá striedajú počas hry.

24:01
    Rapáč strieľa spoza obrancu, Foltánovi vypadol puk z lapačky.

24:26
    Domáci brankár si pripisuje ďalší úspešný zákrok a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

25:13
    Sľubne rozvíjajúcu sa domácu akciu zastavil hvizd rozhodcu pre ofsajd.

26:10
    Hostia zovreli Nitru pred vlastným brankárom, ktorý zastavil akciu zalahnutím puku po teči Hendersona.

26:28

26:52
    Domáci roztočili svižnejšiu akciu v útočnom pásme na konci ktorej bola Milamova strela od modrej a zákrok brankára hostí.

26:52
    Po prerušení hry si zopár rán vymenili Kurali a Bajtek. Rozhodcovia ich poslali oddýchnuť na trestnú lavicu.

28:11
    Hrá sa 4 na 4, domáci s pukom pri vlastnom brankárovi.

29:01

29:10
    Ručkay dvakrát v krátkom časovom slede nebezpečne zakončoval. Šúrek podržal svoje mužstvo.

29:15
    Ďalším vylúčeným hráčom hostí je Zagrapan za hákovanie.

30:22
    V oslabení našiel osamoteného Semoráda pred domácim brankárom Kroták. Zakončenie útočníka Popradu letelo nad bránku domácich.

31:20

31:31
    Krištof skúsil pozornosť dobre chytajúceho brankára hostí strelou z ľavej strany. Ten je však doposiaľ oporou svojho mužstva a pokus domáceho hráča zneškodnil.

31:41
    Presilovku si zahrajú aj hostia pri vylúčení Mezeia za nedovolené bránenie.

32:15
    Nitra dala gól!
    JURAJ ŠTEFANKA v oslabení znižuje stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov po tom, čo skvelú robotu odviedol Macík, ktorého hráči hostí nevedeli odstaviť od puku. Macík doviezol puk do útočného pásma, zadovkou prihral na ľavý kruh svojmu spoluhráčovi, ktorý nevymýšľal a príklepovou strelou prekonal brankára hostí. Asistencie: Radoslav Macík.

32:45
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

33:12
    Hostia hrali v šestici a na trestnú lavicu si sadá Henderson.

33:24
    Foltán zasahuje po Semorádovej strele a hru prerušuje.

33:44
    Domáci v plnom počte.

34:38
    Domáci v presilovke zovreli hostí pred vlastným brankárom. Akciu zastavila strela Krištofa z ľavého kruhu a zákrok brankára hostí.

34:50
    Zagrapan v strednom pásme podrazil Slováka a Nitra si zahrá 22 sekúnd 5 na 3.

34:56
    JUDD BLACKWATER po 6 sekundách využíva presilovku o dvoch hráčov a znižuje stav stretnutia na rozdiel jedného gólu. Základom úspechu bolo vyhraté buly, delovka Königa od modrej, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu a Blackwater už iba dopravil puk do odkrytej branky hostí. Asistencie: Peter König, Jamie Milam.

35:26
    Macíkova strela z ľavej strany minula svoj cieľ. Domáci pokračujú v nápore.

36:23
    Pupák teraz neprestrelil puk do odkrytej bránky hostí. Šúreka zrejme zastúpil jeden z jeho spoluhráčov a nedovolil domácim vyrovnať.

36:40
    Vhadzuje sa pred Šúrekom.

36:57

37:44
    Po dlhom čase sú hostia s pukom pred domácim brankárom, do zakončenia sa však nedostávajú.

38:43
    Mlynarovič skúsil pozornosť domáceho brankára, ten hru prerušil a nasleduje reklamná prestávka.

39:37
    Po zakončení Adama Lapšanského sa na ľade ocitol domáci brankár, ktorý je v opatere domáceho lekára.

39:37
    Domáci brankár pokračuje v hre, vhadzuje sa po jeho pravici.

39:47
    Na trestnú lavicu si sadol Mezei za držanie hokejky a hostia si zahrajú presilovku.

39:56

40:00

V druhej tretine sme videli ďalších vylúčených na oboch stranách a dva góly, ktoré tentokrát strelili domáci. Najskôr v oslabení znížil Štefanka a po šiestich sekundách využil presilovku 5 na 3 Blackwater.

Pomer striel v druhej tretine je 20:8, celkovo 29:16.

Dnešné stretnutie sleduje 2541 divákov. Jedným z nich je aj prezident Martin Kohút, ktorý si pri úvodnom predstavení vyslúžil potlesk z domácich tribún.

40:01

41:12
    Hostia pokračujú v presilovke pri vylúčení Mezeia z konca druhej tretiny.

41:55

42:16
    Bondra strieľa spoza obrancu, Foltán jeho pokus na dvakrát skryl do svojej moci a hru prerušuje.

42:20
    Po vyhratom buly MARTIN KREMPASKÝ strieľa od modrej a puk na radosť hráčov hostí končí za chrbtom domáceho brankára. Asistencie: Peter Lichnanec.

43:12

44:15
    Hostia s pukom za vlastným brankárom, obe mužstvá striedajú počas hry.

44:32
    Postavenie mimo hry na strane hostí posúdené ako úmyselne. Vhadzuje sa pred Šurekom.

45:49
    Zakázané uvoľnenie Poprad. Hostia sa nemajú kam ponáhľať, sú nasťahovaní na vlastnej polovici a v prípade hroziaceho nebezpečia odpaľujú puk až k domácemu brankárovi.

46:43

46:51
    Lalibertého pokus zblokovaný na ochrannú sieť a vhadzuje sa po ľavici brankára hostí.

47:24
    Domáci prvý útok zovrel hostí pred brankárom, Milamova strela ani Blackwaterova dorážka sa neujala a hostia odpalujú puk aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

48:37
    Podobný scenár ako v predchádzajúcich minútach. Tentokrát Štefankov útok si vypracoval príležitosti pred Šurekom. Hostia odpalujú puk iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

48:37
    Oddychový čas hostí.

50:13
    Po strelenom štvrtom góle hostí sa zvyšok tretiny odohráva pred brankárom Šúrekom, ktorý doposiaľ odoláva.

51:11
    Krištof nepresne prihráva a tak puk vyviezol Lapšanský až do útočného pásma.

51:50
    Hostia prepadli v útočnom pásme a z následného protiútoku pekná kombinácia domácich, zakončenie Blackwatera a skvelý zákrok brankára hostí.

52:33
    Rapáč strieľa, Foltán vyráža a dorážka Bondru letí nad domácu bránku.

53:07
    Domáci diváci za hosťujúcou bránkou začali kričať gól. Hra je prerušená a situáciu konzultuje hlavný rozhodca s videorozhodcom.

53:07
    Rozhodca rozpažil a tak pokračujeme v hre za nezmeneného stavu.

53:54
    Mezeiov pokus od modrej skryl Šúrek do svojej lapačky a hru prerušil.

54:45
    Puk na domácej striedačke, vhadzuje sa v strednom pásme.

55:22
    Semorád strieľa z ľavej strany, Foltán vyráža puk do bezpečia.

56:43
    Hostia dali piaty gól, ktorému predchádzal tvrdý zákrok na Slováka v strednom pásme, po ktorom ostal domáci hráč ležať na ľade. Rozhodcovia teraz diskutujú s oboma kapitánmi.

56:44
    Gól hostí neplatí, naopak zákrok na Slováka rozhodcovia potrestali pätminútovým vylúčením Abramova za napadnutie.

57:25
    Postavenie domáceho hráča v bránkovisku a hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.

57:57
    Medzi striedačkami sa do seba pustili Versteeg a Lichnanec. V Nitre sa nám chvíľu hrať nebude.

57:57
    Versteeg aj Lichnanec inkasovali tresty za hrubosť, domáci hráč o jeden viac a tak domáci hráči budú hrať vo štvorici.

57:57
    Hrá sa nám 4 na 4 za predchádzajúcu šarvátku Versteega s Lichnancom.

58:30

59:30
    Domáci hrajú bez brankára.

59:48
    MAREK ZAGRAPAN strieľa gól do opustenej domácej bránky po tom, čo sa jeden z domácich hráčov zrazil v strednom pásme s rozhodcom a hráč hostí unikol domácej obrane. Bez asistencie.

Najlepším hráčom na domácej strane je vyhlásený Juraj Štefanka, na strane hostí brankár Marek Šúrek. Ceny odovzdáva Július Šupler.

Skončilo sa stretnutie, v ktorom druhýkrát za sebou Nitra prehrala na domácom ľade, tentokrát podľahla Popradu 2:5. V nedeľu majú Corgoni šancu na reparát, kedy v repríze posledného finále privítajú na domácom ľade Bansku Bystricu. (20:34:37)

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 33. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (König, Milam) – 6. Lichanec (Semorád, Krempasky), 8. Šrauch, 15. Rapáč (Troliga, Bondra), 43. Krempaský (Lichnanec), 60. Zagrapan

HK Nitra: Valent – Versteeg, Milam, Mezei, Pupák, Ordzovenský, König, Kuzma, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté, Kutálek, Krištof, Ručkay, Bajtek, Štefanka, Macík, Bene, Paukovček, Chalupa
    HK Poprad: Šúrek – Fabian, Pokovič, Brajčák, Dinda, Kurali, Suchý, Bagin, Krempaský – Mlynarovič, Abramov, Kroták, Zagrapan, Henderson, Lapšanský, Troliga, Bondra, Rapáč, Lichanec, Štrauch, Semorád

Rozhodca: Lokšík, Novák – Krajčík, Výleta