Boston – Columbus 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 2:4 (kon.) | Carolina – Anaheim 2:4 (kon.)
Montreal – LA Kings 4:1 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:1 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 4:1 (kon.)
Florida – San Jose 2:4 (kon.) | Nashville – St. Louis 3:1 (kon.) | Calgary – Dallas 2:4 (kon.)

Peter Budaj (LAK) 60 minut, 19 zákroků, 3 gólů, 86,4%

Montreal Canadiens vyhrává devátý zápas doma, v tomto ohledu vede v celé NHL. Velkou zásluhu na výhře má brankář Carey Price, který zneškodnil 23 z 24 střel hráčů Los Angeles. Hosté dokázali ve třetí třetině v přesilové hře snížit, ale na víc se už nezmohli.

Los Angeles si dokázalo vytvořit dobré střelecké pozice, ale v mnoha případech hosté nedokázali prostřelit domácího brankáře, který v tomto zápase podal velmi dobrý výkon.

59:49
    Ještě jedna nepřesná střela Jeffa Petryho.

59:32
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí mají vše pod kontrolou.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry, domácí fanoušci v hledišti slaví, jejich oblíbenci tento duel vyhrají.

58:31
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina.
    58:11 Alex GALCHENYUK - 4:1

58:11
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté odvolali brankáře, kotouč do útočného pásma zavážel Drew Doughty. O puk ale přišel a následně trefil prázdnou branku ALEX GALCHENYUK. Asistence: Nathan Beaulieu a Max Pacioretty.

57:52

57:36
    Buly v útočném pásmu Králů. Souboj o puk vyhráli, následně ale domácí vyhazují.

56:59
    Los Angeles Kings se nyní dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se ve středním pásmu.

56:31
    Tyler Toffoli se dostal ke střele zápěstím, brankář Carey Price ležel na ledě. Hráči Kings stačilo poslat kotouč nad ledem, ale byla z toho jen střela po ledě do betonu.

56:00
    Domácí hokejisté hrající v oslabení posílají kotouč přes všechny čáry.

55:52
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrej Markov – 2 min., vysoká hůl).

55:38
    Zakázané uvolnění Canadiens znamená vhazování před brankou domácích.

54:20
    22:20, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí jsou aktivnější o dvě střely a i ve skóre mají náskok svou branek.

54:00
    Šest minut do konce třetí třetiny, hostující celek pokračuje v aktivní hře, Carey Price musí být pozorný. Jeden útok na druhým se na něho valí.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 8. Byron (Radulov, Jemelin), 14. Carr (Markov, T. Mitchell), 30. Danault (Petry, Pacioretty), 59. Galchenyuk (Beaulieu, Pacioretty) – 52. Toffoli (J. Carter, Doughty)

Montreal Canadiens: Price – Jemelin, S. Weber, Markov, Petry, Beaulieu, Pateryn – Byron, Galchenyuk, Radulov – Andrighetto, Plekanec, Gallagher – Pacioretty, Danault, Shaw – Carr, T. Mitchell, Flynn.
    Los Angeles Kings: Budaj – Forbort, Doughty, Martinez, Muzzin, Gravel, M. Greene – Pearson, Kopitar, Purcell – King, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – Clifford, N. Shore, Lewis.

Rozhodca: McCauley, Pollock – Barton, Murphy

Diváci: 21 288