Boston – Columbus 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 2:4 (kon.) | Carolina – Anaheim 2:4 (kon.)
Montreal – LA Kings 4:1 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:1 (kon.) | Tampa Bay – NY Islanders 4:1 (kon.)
Florida – San Jose 2:4 (kon.) | Nashville – St. Louis 3:1 (kon.) | Calgary – Dallas 2:4 (kon.)

3. Pontus Åberg (NSH) 0+1 (04:43:54)

Statistiky: Střely na bránu: 28-24; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 23-12; Přesilové hry: 0/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
    Nashville předvedl mocný finiš a bodoval popáté v řadě.

St. Louis se již ve 4. minutě ujalo v Bridgestone Areně vedení zásluhou Jadena Schwartze a dlouho vedlo, v závěru druhé třetiny ale vyrovnal Calle Järnkrok a ve třetí třetině Predators předvedli mocný finiš, když se v jejím úvodu v rozpětí pouhých 66 sekund prosadili James Neal a Calle Järnkrok, který vstřelil svůj druhý gól v utkání a střelou do prázdné brány mohl završit hattrick, jenže ji o vlásek těsně minul. Konečný výsledek. Nashville Predators 3 St. Louis Blues 1.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta a Nashville může bezstarostně vyhazovat puk za bránu Blues.

58:14
    Calle Järnkrok mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho střela po ledě od modré čáry zamířila těsně vedle pravé tyče prázdné brány!

58:03
    St. Louis má k dispozici v závěru utkání přesilovou hru, která je umocněna hrou bez brankáře. Hra se tedy v šesti proti čtyřem s tím, že brána hostů je prázdná.

57:39
    Bluesmani na nic nečekají a Carter Hutton během oddechového času zůstal na střídačce!

57:39
    Craig Smith podsekl před vlastní bránou levou nohu clonícího Alexandera Steena a dostal menší trest za podržení.

57:17
    Alexander Steen a Jay Bouwmeester v rychlém sledu vypálili, jejich střely ale byly zablokovány. Predators nyní skvěle brání.

56:32
    Predators se snaží od druhé třetiny častěji střílet a zlepšená střelba třikrát přinesla kýžený efekt. Do konce utkání zbývají odehrát necelé čtyři minuty a zřejmě se blíží pomalu čas, kdy to St. Louis Blues zkusí při hře bez brankáře.

55:48
    Ryan Ellis si najel mezi kruhy pro vhazování na přihrávku z pravé strany útočného pásma a bez přípravy mířil tvrdou střelou s příklepem k levé tyči, Carter Hutton ale vytáhl další skvělý zákrok a pravým betonem puk vyrazil mimo!

55:21
    Craig Smith dokázal udržet na modré čáře útočné pásmo, následná kombinace Predators ale nic nepřinesla.

54:25
    Nail Jakupov vypálil z levého kruhu pro vhazování, Pekka Rinne si ale připsal snadný zákrok a puk vyrazil.

54:14
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Nashville vede krátce před koncem o dvě branky a po skvělém obratu míří za vítězstvím.

53:31
    Vladimir Tarasenko se v blízkosti levé tyče snažil ze vzduchu napálil puk na bránu, což se mu podařilo, jeho následný pokus ale zablokoval dobře postavený Yannick Weber.

53:02
    Colton Sissons vypomohl v obraně a skvělým obranným zákrokem zastavil Naila Jakupova.

52:15
    Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu a fanoušci v Bridgestone Areně sledují hodně fyzicky náročný hokej.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 39. Järnkrok (C. Wilson, Irwin), 44. Neal (Ribeiro, Åberg), 45. Järnkrok (Fisher, Forsberg) – 4. Schwartz (Tarasenko, Parayko)

Nashville Predators: Rinne – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, Neal – C. Wilson, Ribeiro, C. Smith – Forsberg, Fisher (C), Åberg – Järnkrok, Sissons, Watson.
    St. Louis Blues: C. Hutton – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Gunnarsson, Shattenkirk, Lindbohm, Parayko – Steen, Berglund, Perron – Schwartz, Stastny, Tarasenko – Jaškin, Lehterä, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodca: Steve Kozari, TJ Luxmore. Čároví: Shandor Alphonso, Bryan Pancich

Diváci: 17 259