Jihlava – Kladno 3:5 (kon.) | Olomouc – Liberec 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta Praha 4:3 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Litvínov – Slavia 2:3 (0:1 po s.n.) | Pardubice – Třinec 0:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Rytíři Kladno
cz Sobota 04.10.2014, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Ode mě je to vše, z Jihlavy přeje hezké víkendové odpoledne Tomáš Lysý. (16:48:53)

Hosté nakonec berou tři body díky povedené třetí třetině. Kladno nejprve poslal do vedení Vojtěch Šilhavý. Jihlava sice krátce na to vyrovnala Alešem Dufkem, ale to byla její poslední radost v zápase. Osm minut před koncem vstřelil rozdílový gól Yuki Miura a výhru Rytířů stvrdil pět minut před koncem Patrik Machač.

60:00

59:07
    Zblokovaná střela Marcilise z mezikruží jde vedle pravé tyče branky hostí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, troufám si říct, celého zápasu.

57:24
    Svoboda dobrým zákrokem zlikvidoval střelu Křepelky, který zblízka mohl vstřelit šestý gól hostí.

55:59
    Dukla je sice před brankou Švihálka, ale vystřelit se jí nedaří. Kladno se navíc osvobozuje a posílá puk do středního pásma.

54:28
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté u levé tyče doslova dostrkali kotouč za levý beton Svobody. PATRIK MACHAČ (1+8) střílí díky svému důrazu první gól v sezoně. Asistence: Vojtěch Šilhavý (13+5).

53:27
    Ke skákavému puku se na pravém kruhu dostal Jakub Kuzďas. Neposedný puk zkrotil a vystřelil, nicméně Svoboda si s jeho pokusem věděl rady.

52:00
    Svoboda leží na ledě a nutno říct, že protí této akci nemohl naprosto nic dělat. Hráči Dukly nechali před brankou zcela volného YUKI MIURU (6+3), který měl stejně jako při svém prvním gólu snadnou úlohu a poslal přihrávku Machače snadno do volné branky. Asistence: Patrik Machač (0+8), Vojtěch Šilhavý (13+4).

51:43
    Simon Beran z pravé strany nahodil puk na branku. Hra je přerušena, protože Švihálek opět raději přerušil hr. Puk má v lapačce.

51:27
    Ofsajd Jihlavských.

50:53
    Kladno se nyní asi oprávněně diví, když se k pasu Kružíka z pravé strany před brankou nedostal Křepelka, neboť byl na hranici nedovoleného zákroku zastaven.

50:38
    Před dotírajícím Dvořákem raději schoval puk do lapačky Švihálek.

50:29
    Petr Křepelka udělal před útočnou modrou kličku a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

50:15
    Mezi kruhy se k puku dostal Liridon Dupljaku. S jeho střelou si věděl Švihálek rady, má jí ve výstroji a přerušuje hru.

49:45
    Zakázané uvolnění Kladna.

49:41
    Ofsajd Kladna.

49:16
    Střecha z otočky z pravé strany prověřil Švihálka, který byl připraven.

48:46
    Dundáček v situaci jeden na jednoho zastavil efektním pádem střelu Vladimíra Macháčka.

47:55
    Hosté opět pořádně zamotali hostům hlavy a Svoboda se měl znovu co otáčet, aby neinkasoval.

46:18
    Kladno bylo ve velké šanci. Po pasu Machače se dostal před brankou Svobody k zakončení Vojtěch Šilhavý. Byl však tísněn beky Dukly a svojí druhou branku v utkání nepřidal.

45:33
    Další situaci před svojí klecí řeší podržením puku Švihálek.

44:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Z vedení se radovalo Kladno přesně dvě minuty a 25 vteřin. Na pravé straně dostal od Dupljaka přesnou přihrávku ALEŠ DUFEK (2+5) a lapačka Švihálka promáchla vzduchem naprázdno. Asistence: Liridon Dupljaku (0+1), Simon Beran (1+2).

44:40
    Švihálek bezpečně likviduje nahození Pospíchala.

44:30
    Ofsajd Dukly.

44:07
    Kladno vstřelený gól povzbudil. Hosté jsou nyní aktivnější a tlačí se před Svobodu.

42:47
    Dva ofsajdy Kladna na útočné modré.

42:23
    Hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení. Situaci dva na dva zakončuje kapitán VOJTĚCH ŠILHAVÝ (13+3) po přesné přihrávce Machače. Asistence: Patrik Machač (0+7), Yuki Miura (5+3).

41:24
    Ofsajd Kladna na útočné modré, vzahovat se bude ve středním pásmu.

41:15
    Švihálek před svojí brankou drží puk a likviduje nepřehlednou sitauci.

40:41
    Svoboda se zaskvěl výborným zákrokem lapačkou proti ráně kladenského kapitána Doležala z mezikruží.

40:25
    Balaštík ve středním pásmu nabral rychlost, ale dál než za útočnou modrou se nedostal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:32.

Druhá třetina je za námi. Dukla se nejprve opět radovala z vedení, když na začátku prostřední části poslal červenožluté do vedení Filip Nováček. Kladno ale v polovině zápasu vyrovnalo, když jeho první přesilovku v zápase využil Yuki Miura.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Proti střele Křepelky máchla vyrážečka Svobody naprázdno do vzduchu, jenže kotouč prosvištěl vedle levé tyče domácí svatyně.

38:17
    Po pasu Dufka se před brankou Švihálka nadvakrát neprosadil Dupljaku.

37:30
    Hohl se pokusil rychlou přihrávkou najít ve středním pásmu Marcilise, leč poslal puk pouze na hůl hráčů Kladna.

36:53
    Po rychlém úniku se zprava dostal před Svobodu Kružík, jehož ránu domácí gólman zneškodnil a ještě posunul holí puk na své spoluhráče.

35:42
    Jihlava je opět nastěhována před Švihálkem a získává alespoň buly před svatyní Kladna.

34:46
    Hohlovu střelu lapí Švihálek, který měl těžkou pozici, jelikož nevěděl, zda se některému z hráčů Dukly nepodaří tečovat puk.

34:33
    Dundáčkova dorážka z mezikruží jde těsně nad branku.

34:23
    Další střela Střechy je zblokována do ochranné sítě.

33:24
    Dělovku Střechy z pravého kruhu vyrazil Švihálek s obtížemi před sebe. Puk se dostal ke zcela volnému Dufkovi, který – sic bráněn – nedokázal trefit opuštěnou klec.

32:47
    Kladno si před brankou Svobody nahazuje puk po mantinelech, ke střele se hosté nemohou dostat.

32:13
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

31:30
    Až nyní se Dukla osvobozuje a hraje se také před Švihálkem.

30:51
    Ránu Doležala z pravého kruhu vyráží Svoboda svojí vyrážečkou.

30:32
    Kladno je po vstřeleném gólu aktivnější a Svoboda má co dělat, aby svůj tým ochránil od další pohromy.

29:06
    Také hosté využívají přesilovou hru. Rytíři rozebrali čtyři hráče Dukly a YUKI MIURA (5+2) zakončoval z levé strany do odkryté klece. Proti jeho pokusu neměl Svoboda šanci zasáhnout. Asistence: Křešimil Schildhabel (3+4), Petr Křepelka (0+13)

28:27
    Domácí gólman nadvakrát kryje tvrdou ránu Potěchina od modré a nedovolil tak dorážku Kružíkovi.

28:18
    Zád se, že nyní už je Kladno nastěhováno před Svobodou.

27:55
    Další hit Střechy u mantinelu na Potěchina.

27:47
    Dukla se hned po buly osvobozuje.

27:39
    První přesilová hra Kladna po vyloučení Ondřeje Leštiny (JIH) za držení protihráče.

Na vyloučení: 2-3.

27:30
    Švihálek je z klece venku, přesilovka pro Kladno.

26:01
    Dufek sice dvakrát vybojoval puk v rohu za brankou Švihálka, ale vše si pokazi následnou špatnou přihrávkou na své spoluhráče.

25:41
    Tečovaná rána Špačka prolétla těsně vedle pravé tyčky Svobody.

25:40
    Nepřesný pak Pospíchala na Dupljaka končí zakázaným uvolněním.

25:05
    Hosté hrají v plném počtu.

24:58
    Trma vrma před brankou pro Kladno, které v nepřehledné situaci posílá kotouč do středního pásma.

24:38
    Dundáčkův pokus od modré končí také na hrudi Švihálka.

24:24
    Dukla nejprve dostala puk do pásma, Kladno poté lehce vyhodilo do střednáho pásma, aby se domácí znovu snadno dostali před branku Švihálka, který chytá zakončení Hohla od modré.

23:49
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

23:45
    Střechova rána od modré našla pouze hruď Švihálka.

23:25
    Kladenští se osvobozují.

23:05
    Nováček byl blízko druhé brance, když se po rychlém útoku prosmýkl před Švihálka a dorážek puk k jeho pravé tyči. Gólman Kladna odolal i z toho důvodu, že byl Nováček zahákován Danielem Kružíkem (KLA), který jde na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1-3.

22:35
    Kladenští se dopustili úmyslného ofsajdu, takže se bude vzahovat po levici Švihálka.

21:50
    Střelu Křepelky z pravé strany likviduje Svoboda, který má puk ve své výstroji.

21:04
    Domácí korunují aktivní vstup do druhé třetiny gólem. FILIP NOVÁČEK (1+0) zblízka udělal Švihálkovi kličku a poté zasunul puk do opuštěné části klece. Asistence: Ladislav Pospíchal (0+1).

20:44
    Opět to byl Tomáš Střecha, který z pravé strany ohrozil Švihálka. Jeho pokus gólman hostí likviduje.

20:25
    Obrana Dukly zastavila útok hostí před svojí modrou čárou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:46.

Viděli jsme zajímavou první třetinu, ve které se nehrál špatný hokej. Hraje se nahoru dolu a šance jsou k vidění na obou stranách. Domácí poslal minutu před koncem do vedení Tomáš Střecha, krátce poté ale vyrovnal Křešimir Schildhabel.

20:00

19:58
    Tvrdá rána Dundáčka, která byla ještě tečovaná, prolétla těsně vedle levé tyče Švihálka.

19:28
    Jihlavské vedení dlouho nevydrželo. Dukla si nepohlídala závěr třetiny a v dalším útoku se již hosté radují, když KŘEŠIMIR SCHILDHABEL (3+3) zblízka překonává Svobodu. Asistence: Patrik Machač (0+6), Petr Křepelka (3+12).

19:11
    Port ve spolupráci s Dupljakem ubránili najíždějícího Křepelku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:19
    Jihlava po dvanácti vteřinách přesilovku využívá, když po přihrávce Anděla zamířil TOMÁŠ STŘECHA (5+4) naprosto přesně pod víko. Asistence: Lukáš Anděl (4+5).

18:12
    Andělův pokus ze středu útočného pásma prolétl vedle pravé tyčky Kladna.

18:07
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází František Matula (KLA) za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-2.

16:40
    Kladno nyní zasypalo Svobodu sprškou střel. Domácí gólman zatím odolává. Hlavně dělovka Větrovce měla gólové parametry.

16:18
    Šilhavý posílal puk před branku Svobody, kde scházel Kružíkovi k teči zhruba metr.

15:36
    Rána Střechy z pravého kruhu končí u Švihálka.

15:02
    Hohlovo nahození tečoval před brankou Dupljaku a kladenský gólman měl co dělat, aby skákavý puk zkrotil.

13:52
    Jihlavští smolně sklepli nahození hostů před branku, kde byl zcela volný Daniel Kružík, který v obrovské šanci trefil přemísťujícího se Svobodu.

13:08
    Po ráně Větrovce se snažil tečovat puk Kružík, což se mu povedlo a kotouč opravdu nasměroval do sítě, jenže do ochranné.

12:33
    Střela švihem v podání Filipa Doležala krátce po jeho přejetí útočné modré končí dobrým zásahem Svobody, který proti jeho pokusu vystavil levý beton.

12:11

11:36
    Nováček vybojoval v útočném pásmu puk pro Marcilise, který se s kotoučem dostal za branku a přihrávkou před Švihálka našel znovu Nováčka. Jihlavský útočník v obtížné pozici zamířil těsně vedle.

10:02
    Dufek ihned po přejetí útočné modré vypálil. Jeho pokus šel těsně nad horní tyčku kladenské svatyně.

08:41
    Lukáš Anděl se probíjel před Švihálka, což se mu povedlo. Lépe zakončit před Kladenskou brankou nemohl, neboť byl ubráněn obráncem hostí na hranici dovolených pravidel.

08:22
    Ránu Miury zlikvidoval Svoboda, který si pohlídal prostor u levé tyče.

07:20
    Útočné snažení Kladna končí ofsajdem na modré čáře.

06:46
    Dvořákův pokus z pravého kruhu vyráží Švihálek.

06:11
    Střecha díky důrazu hned třikrát vybojoval ve vlastním obranném pásmu kotouč.

05:34
    Rychlý útok Doležala po levé straně likviduje Svoboda, který levým betonem vyráži jeho střelu.

05:19
    Pospíchal nasměroval svojí střelu z vrcholu pravého kruhu jen do clonících hráčů.

05:11

04:16
    A do třetice Střecha, jehož střela prolétla těsně vedle levé tyče Švihálka.

04:05
    Střecha je pořádně nabuzený a nyní sundal na obranné modré Větrovce, který pocítil tvrdost jihlavských mantinelů.

03:47
    Střecha vybojoval na útočné modré puk a po dvou kličkách se dostal až na pravý kruh k zakončení. Švihálek nadvakrát kryje.

03:15
    No, tohle si Jakub Kuzďas (KLA) rozhodně mohl odpustit, protože bylo jasné, že Svoboda bude u puku dřív než útočník hostí, který před ním rychle zabrzdil a ohodil ho ledovou sprchou. To se samozřejmě nelíbilo Dominiku Hohlovi (JIH). Oba dva dostávají dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 1-1.

02:48
    Dundáček se proháčkoval do útočného pásma a nahodil puk na gólmana hostí, který jej schovává v lapačce.

01:58
    Dufek s Dupljakuem vybojovali puk v útočném pásmu a Liridon Dupljaku se před kladenským gólmanem dostal k zakončení. Švihálek kryje.

01:43
    Nováčkovou nahození posílá Švihálek do ochranné sítě.

00:58
    Pumelice Špačka od modré se odrazila před jihlavského gólmana, kde odvedli dobrou práci beci Dukly.

00:45
    Hosté jsou od úvodního buly před Svobodou, který tak, zdá se, bude opět v permanenci.

00:01

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Adam) – Hohl, Dundáček, Pospíchal, Půža, Kochánek, Port – Balaštík, Střecha, Anděl – Nováček, Dvořák, Marcilis – Hubert, Beran, Dufek – Dupljaku. Trenér: Petr Svoboda.

Rytíři Kladno: Švihálek (Jiroušek) – Špaček, Potěchin, Větrovec, Matula, Zelingr – Kružík, Machač, Šilhavý – Kaprál, Miura, Doležal – Křepelka, Schildhabel – Hajný, Macháček, Kuzďas. Trenér: Jindřich Lidický.

Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich.

S dalšími podrobnostmi – a hlavně se sestavami – se přihlásíme v 11:40.

Rytíři Kladno na tom jsou přece jen o něco lépe. V tabulce jim patří sedmá pozice se ziskem 24 bodů. Středočeši se radovali z výhry v devíti případech, z čehož hned šestkrát vyhráli po šedesáti minutách. Pětkrát pak odešli z ledu poraženi bez zisku jediného bodu. Na rozdílové deváté místo má Kladno náskok dvou bodů.

Dukla Jihlava je ve svízelné situaci. Z úvodních dvanácti zápasů (dva odložené) vyhráli jihlavští hokejisté v řádné hrací době pouze jednou. Jednou si připsali vítězství na nájezdy a dvakrát odcházeli na nájezdy poraženi. Ve zbylých osmi zápasech odcházeli z ledu poraženi. Momentálně jsou přikováni na předposlední pozici v tabulce se ziskem 7 bodů z 12 utkání a "zdobí" je nelichotivá bilance sedmi prohraných zápasů v řadě.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u 15. kola extraligy juniorů, ve kterém se jihlavská Dukla utká s kladenskými Rytíři.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 19. Střecha (Anděl), 22. Nováček (Pospíchal), 45. Dufek (Dupljaku, Beran) – 20. Schildhabel (Machač, Křepelka), 30. Miura (Schildhabel, Křepelka), 43. Šilhavý (Machač, Miura), 52. Miura (Machač, Šilhavý), 55. Machač (Šilhavý)

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Adam) – Hohl, Dundáček, Pospíchal, Půža, Kochánek, Port, Leština – Balaštík, Střecha, Anděl – Nováček, Dvořák, Marcilis – Hubert, Beran, Dufek – Dupljaku. Trenér: Petr Svoboda.

Rozhodca: Homola – Guth, Rittich