Vladivostok – CSKA Moskva 0:5 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:6 (kon.) | Novosibirsk – Čerepovec 1:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Nižnekamsk – Omsk 3:4 (kon.)

Salavat Ufa dala gól!
    TEEMU HARTIKAINEN sa objavil sám bez strážcu domácho obrancu pred bezmocným Děmčenkom, ktorý inkasuje hneď na úvod predĺženia rozhodujúci gól v dnešnom stretnutí.

61:03
    Dnešné stretnutie sleduje 6000 divákov.

60:52
    Domáci hokejisti vyhrávajú na strely 29:24!

60:48
    Traktor Čeljabinsk vstúpil do tohto predĺženia aktívnejšie, no defenzíva hostí dnes robí minimum chýb.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Obe mužstvá čakajú na sirénu. Duel pôjde do predĺženia.

58:36
    Zubarev dostal presnú prihrávku od svojho spoluhráča, no puk mu skĺzol z čepele, a tak sa hostia pripravili o sľubnú šancu.

57:49
    Wilson preveril strelou z ľavej strany pozornosť Kovala v bránke hostí, no strela trafila len rameno pozorného gólmana.

54:59
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    A je to tam! Domáci predsa len vyrovnávajú stav stretnutia na 1:1! Po perfektnej práci celej domácej päťky na ľadovej ploche sa dostal k puku VJAČESLAV OSNOVIN, ktorý strelou do prázdnej brány postavil fanúšikov na nohy! Asistoval mu Maxim Kondratěv.

52:07
    Domáci kouč Karri Kivi si zobral oddychový čas. Svojim zverencom ukazuje rôzne spôsoby ako na dnes perfektne pripravenú defenzívu hostí.

51:27
    Ďalšie vylúčenie. Domáci majú obrovskú šancu na vyrovnanie! Za hákovanie si ide odpykať dve minúty Alexander Kutuzov.

50:41
    Za seknutie dostáva dve minúty Alexander Stěpanov. Domáci si teda zahrajú kratšiu presilovku 5 proti 3.

50:10
    Konstantin Panov ostáva ležať na ľadovej ploche. Už sú pri ňom spoluhráči a aj pán doktor. Dúfame, že o nič vážne nepôjde a do dnešného duelu ešte zasiahne.

49:31
    Ivan Lekomcev, dve minúty, držanie.

48:23
    Antti Pihlström si nabehol po pravej strane, dostal sa k zakončeniu, no minul bránu domáceho mužstva.

47:15
    Ufa perfektne bráni stredné pásmo a nič nedovoľuje aktívnym domácim hokejistom.

Michal Štetina

Góly a asistencie: 55. Osnovin (Kondratěv) – 2. Pihlström (Kolcov), 62. Hartikainen (Bodrov)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fokin) – Quint, Kondratěv, Borodkin, Piganovič, Katičev, Aťušov, N. Chlystov – Růžička, Bulis, Panov – Popov, Glinkin, Čistov – Osnovin, Gubarev, Pěnkovskij – Wilson, Kosticyn, Mokin – Kokujov
    HC Salavat Julajev Ufa: Koval (Irving) – Kutuzov, Lekomcev, Višněvskij, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Bodrov – Makarov, Sjomin, Hartikainen – Mereskin, D. Chlystov, Tolpeko – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev

Rozhodca: ulanov, Bukin – Goljak, Dedulja