Vladivostok – CSKA Moskva 0:5 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:6 (kon.) | Novosibirsk – Čerepovec 1:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Nižnekamsk – Omsk 3:4 (kon.)

Salavat Ufa dala gól!
    TEEMU HARTIKAINEN sa objavil sám bez strážcu domácho obrancu pred bezmocným Děmčenkom, ktorý inkasuje hneď na úvod predĺženia rozhodujúci gól v dnešnom stretnutí.

61:03
    Dnešné stretnutie sleduje 6000 divákov.

60:52
    Domáci hokejisti vyhrávajú na strely 29:24!

60:48
    Traktor Čeljabinsk vstúpil do tohto predĺženia aktívnejšie, no defenzíva hostí dnes robí minimum chýb.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Obe mužstvá čakajú na sirénu. Duel pôjde do predĺženia.

58:36
    Zubarev dostal presnú prihrávku od svojho spoluhráča, no puk mu skĺzol z čepele, a tak sa hostia pripravili o sľubnú šancu.

57:49
    Wilson preveril strelou z ľavej strany pozornosť Kovala v bránke hostí, no strela trafila len rameno pozorného gólmana.

54:59
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    A je to tam! Domáci predsa len vyrovnávajú stav stretnutia na 1:1! Po perfektnej práci celej domácej päťky na ľadovej ploche sa dostal k puku VJAČESLAV OSNOVIN, ktorý strelou do prázdnej brány postavil fanúšikov na nohy! Asistoval mu Maxim Kondratěv.

52:07
    Domáci kouč Karri Kivi si zobral oddychový čas. Svojim zverencom ukazuje rôzne spôsoby ako na dnes perfektne pripravenú defenzívu hostí.

51:27
    Ďalšie vylúčenie. Domáci majú obrovskú šancu na vyrovnanie! Za hákovanie si ide odpykať dve minúty Alexander Kutuzov.

50:41
    Za seknutie dostáva dve minúty Alexander Stěpanov. Domáci si teda zahrajú kratšiu presilovku 5 proti 3.

50:10
    Konstantin Panov ostáva ležať na ľadovej ploche. Už sú pri ňom spoluhráči a aj pán doktor. Dúfame, že o nič vážne nepôjde a do dnešného duelu ešte zasiahne.

49:31
    Ivan Lekomcev, dve minúty, držanie.

48:23
    Antti Pihlström si nabehol po pravej strane, dostal sa k zakončeniu, no minul bránu domáceho mužstva.

47:15
    Ufa perfektne bráni stredné pásmo a nič nedovoľuje aktívnym domácim hokejistom.

46:05
    Ilkka Heikkinen dostáva dve minúty za podrazenie.

45:18
    Popov nahadzovaný puk od modrej z ľavej strany tečoval pred Kovalom. Nasleduje vhadzovanie po pravici brankára hostí.

44:51
    Ufa chybovala v rozohrávke a do šance sa dostali domáci, ktorí mohli vyrovnať na 1:1. Konkrétne to bol Bulis, ktorý minul len tesne bránku prekvapeného Kovala.

42:08
    Čistov preveril brankára hostí priamou strelou švihom do lapačky.

41:47
    HC Salavat Julajev Ufa sa previnila zakázaným uvoľnením, hra sa vráti pred Kovala.

40:01

40:00

39:05
    Posledných 55 sekúnd druhej časti hry. Traktor drží puk na svojej obrannej polovici a vyčkáva na chybu domácich hokejistov.

37:32
    Glinkin si nabehol po pravej strane, no prihrávka od Wilsona bola veľmi nepresná.

36:15
    Borodkin preveril z ľavého kruhu pozornosť Kovala, ktorý puk bezpečne zlikvidoval vo svojej lapačke.

34:54
    Na ľade môžme vidieť hru prevažne v strednom pásme, šance sa striedajú na oboch stranách a gólmani sa predvádzajú v plne paráde.

33:46
    Domáci teraz pekne kombinujú, fanúšikovia sa bavia hokejom.

32:18
    Popov mohol ísť do brejku, no defenzíva hostí bola na správnom mieste.

31:32
    Zubarevtvrdo pálil od modrej, Děmčenko vyrazil pred seba, no dorážku od Pihlströma chytil do svojej náruče.

29:49
    Hostia v plnom počte. Tak nakoniec sa im to nepodarilo. Ufa v plnom počte a ihneď vyráža do protiútoku.

28:08
    Traktor to už roztočil pred Kovalom, padne to tam?

27:49
    Alexander Stěpanov inkasuje dve minúty za hákovanie. Podarí sa domácim hokejistom zrovnať stav stretnutia na 1:1?

25:31
    Domáci sú o niečo lepším mužstvom. Svedčí o tom aj počet strel. Traktor vedie na strely 10:8, no zatiaľ ani jedna nepadla za Kovalov chrbát.

23:16
    Domáci opäť pohrozili svojou akciou, puk však skončil po teči na ochrannej sieti.

21:02
    Traktor Čeljabinsk poslal puk až za bránku Kovala, Ufa sa bude ponáhľať s pukom späť pred Děmčenka.

20:39
    Domáci sa v tomto oslabení zatiaľ dobre bránia.

20:01

20:00

19:57
    Jevgenij Katičev inkasuje na záver prvej tretiny dve minúty za držanie.

18:35
    Piganovič bol v sľubnej šanci na ohrozenie Kovala, no s pukom sa snažil nájsť spoluhráčov a nakoniec oň prišiel.

17:10
    Ufe už veľa času na využite druhej presilovky neostáva, a tak sa zrejme domáci dokážu ubrániť.

16:01
    Sjomin sa snažil dorážať puk za Děmčenkov chrbát, no domáci v poslednej chvíli získali puk na svoje hokejky.

15:14
    Martin Růžička putuje dnes druhý raz na trestnú lavici. Tentoraz za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

13:33
    Ufa i naďalej nasťahovaná pred Děmčenkom, ktorý sa v dnešnom zápase nudiť v bránke isto nebude.

12:05
    Růžička tvrdo vypálil, no Koval bez väčších problémov vyráža do bezpečia.

11:49
    Bulis nahodil puk do útočného pásma. Domáci nakoniec len striedajú.

9:56
    Domáci v plnom počte, no Ufa stále usadená v útočnom pásme.

8:25
    Zubarev vystrelil takmer od modrej, minul však bránku domáceho tímu, Ufa naďalej s pukom točí domácich v pásme.

7:55
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Za seknutie dostáva dve minúty Martin Růžička.

5:29
    Ivan Lekomcev vypálil na domáceho gólmana, no jeho strela bola zblokovaná mimo ohrozenia domácich.

4:31
    Zubarev z pravej strany poslal puk na druhú stranu k mantinelu na Sjomina, hostia sa snažia vypracovať si streleckú pozíciu.

2:40
    Traktor aktívne napadá útočníkov hostí a snaží sa o rýchlu odpoveď.

1:59
    Hostia sa dostávajú do vedenia. Po chybe domácich hráčov v rozohrávke sa dostal k puku Kolcov, ktorý našiel ANTTIHO PIHLSTRÖMA a ten zaskočil strelou švihom domáceho gólmana. Asistenciu si pripisuje Kirill Kolcov.

00:23
    Domáci vstúpili do tejto tretiny ofenzívne naladený. Martin Růžička mohol hneď na úvod otvoriť skóre v dnešnom stretnutí. Po domácom tlaku zasiahla strela od modrej do tváre obrancu Ivana Lekomceva, ktorý odchádza aj za pomoci spoluhráčov na striedačku.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fokin) – Quint, Kondratěv, Borodkin, Piganovič, Katičev, Aťušov, N. Chlystov – Růžička, Bulis, Panov – Popov, Glinkin, Čistov – Osnovin, Gubarev, Pěnkovskij – Wilson, Kosticyn, Mokin – Kokujov

HC Salavat Julajev Ufa: Koval (Irving) – Kutuzov, Lekomcev, Višněvskij, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Bodrov – Makarov, Sjomin, Hartikainen – Mereskin, D. Chlystov, Tolpeko – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev

Rozhodca: ulanov, Bukin – Goljak, Dedulja.

Príjemné popoludnie vážení športoví priatelia. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ďalšieho kola Kontinentálnej hokejovej ligy medzi domácim mužstvom menom Traktor Čeljabinsk a HC Salavat Julajev. Zápas sa začína o 13:00 hod.

sa po 12 odohratých dueloch nachádza zatiaľ na 9. mieste v tabuľke VÝCHODNEJ konferencie. Na svojom konte majú aktuálne 12 bodov a doma budú isto chcieť nejaký bodík udržať. V poslednom stretnutí si Čeljabinsk zmeral sily doma proti Barys Astane, no nakoniec podľahol vysoko 4:6!

je na tom oveľa lepšie. Po 12 odohratých dueloch sa nachádza na peknom štvrtom mieste v tabuľke. Mužstvo hrajúce vo VÝCHODNEJ konferencii má na svojom konte presne 21 bodov a na tretiu Kazaň stráca zatiaľ osem bodov.

Podarí sa domácim zlepšiť si umiestnené v tabuľke? Dokážu hostia stiahnuť náskok rozbehnutej Kazaňe? Na všetky tieto otázky dostaneme odpoveď počas zápasu, ktorý štartuje už o 13:00!!!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Michal Štetina

Góly a asistencie: 55. Osnovin (Kondratěv) – 2. Pihlström (Kolcov), 62. Hartikainen (Bodrov)

Rozhodca: ulanov, Bukin – Goljak, Dedulja