Slavia – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Sparta Praha 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:3 (kon.)
Třinec – Chomutov 2:1 (kon.) | Kladno – Hradec Králové 1:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
cz Nedeľa 15.12.2013, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Třetí tým tabulky Plzeň přijede pod Krušné hory. Jak dopadne předvánoční loučení na Zimním stadiónu Ivana Hlinky? Udrží se Verva i po neděli v "desítce"? Litvínov letos zdobí se Škodou Plzeň aktivní bilance. Doma vyhrál 4:1 a venku podlehl 0:1 až po samostatných nájezdech. Na body tedy zatím vede 4:2. Doma vyhrál Litvínov posledních pět duelů v řadě a probojoval se do "desítky", i když ostatní týmy okolo něj v posledních kolech vesměs také "zuřivě" bodují. O to víc se povedlo stáhnout odstup na týmy první "šestky". Domácím bude chybět Kamil Piroš (tříštivá zlomenina) Hosté už naopak mají v sestavě zpět kapitána Straku.

HC Verva Litvínov: Francouz – Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, J. Černý, R. Pšurný – Písařík, Zavřel, Jurčík

HC Škoda Plzeň: Machovský – Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, Mozík, D. Boháč, Slavík – Kratěna, Lev, Pletka – Duda, Vlasák, J. Sýkora – Indrák, Kašpařík, Holec – Dvořák, T. Sýkora, Schleiss.

Rozhodčí: Husička, Polák – Jinrda, Lhotský.

00:01

00:18
    Hübl to zkusil z pravého křídla, ale jeho bekhend minul prostor mezi tyčemi.

00:59
    Pletka neprošel do pásma, ale alespoň nahodil a před Francouzem už produkuje rozruch Duda.

03:00
    Jeřábek odzbrojil na modré Jánského. Oba týmy dobře brání.

03:40
    Martynek dostal puk mezi kruhy ,ale trefil pouze střed branky a v něm Machovského.

05:00
    Majdan se protáhl kolem Semana, nahodil na branku, ale na to bylo vše.

05:40
    Buly před Francouzem po Kašpaříkově nahození.

06:20
    Slovák dlouho váhal s rozehrou před napadajícím Jánským a je z toho další zákrok pro Machovského.

07:20
    Gerhát se natlačil před branku a opět trefil připraveného Machovského.

08:30
    Domácí jsou pod nyní zatlačeni do vlastního pásma, když 2x nepřesně rozehrávali a byla z toho zakázaná uvolnění.

09:00
    Sýkora ve spolupráci s Dvořákem dostali puk za Francouze a tam se snaží něco vymyslet.

09:08
    Nakonec to za ně vymyslel Chaloupka, který se provinil držením protihráče a jde pykat.

09:50
    Martynek vytlačil Dudu z pásma, ale Plzeň je bleskově zpět.

10:19
    Po Slovákově střele končí puk nad brankou a vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:30
    Litvínov vyhrál buly a vyhazuje.

10:50
    Kratěna nepřesně přihrával a puk je opět za Machovským.

11:10

11:45
    Boháč ve středním pásmu hákoval Hübla a bude to přesilovka pro domácí.

13:00
    Domácí mají problém s přechodem do třetiny, nakonec to řeší nahozením a Černého formace bude mít možnost vyhrát buly.

13:30
    Vhazování se domácím vydařilo, ale Gulu hned odzbrojil Kratěna.

13:45

13:53
    Za sekání je vyloučen Jeřábek a přesilovka Litvínova tak bude pokračovat.

14:30
    Ručinský s Jánským se pokusili obsadit pásmo, ale ani na dvakrát se jim to nepodařilo.

14:40
    Puk za Francouzem.

15:00
    Jánský tečoval střelu Ručinského. Machovský zasáhl špičkou hole.

15:54

16:10
    Gerhát nahodil za branku a domácí jsou střídat.

16:53
    Opět bude na ledě pouze 9 bruslařů. když tentokrát jdou do čtyřech za falu Kousalíka domácí.

17:27
    Duda sice zasáhl puk před brankou baseballovým úderem, ale ten se poroučel až do hlediště.

17:54
    Chaloupka se octl na hrotu domácího útoku a nepříjemně tečoval Ručinského střelu.

18:20
    Mozík nahodil a následně neudržel puk na modré.

18:49
    Kratěna střílí vysoko nad branku.

18:59

19:20
    Majdan hledal zadovkou spoluhráče na modré, ale puk nebyl dost rychlý a tak obrana raději couvá.

19:53
    Ručinský v souboji zvedl hůl Slovákovi, ale zasáhl ho přitom do obličeje. Sudí zákrok neviděl a tak se netrestá.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:23
    .

20:01

22:00
    Ján Sýkora si to namířil neohroženě až Francouze a nikdo ho nedokázal zastavit.

23:20
    Majdan na modré inkasoval střelu pukem do ruky a s bolestivou grimasou jde střídat.

23:38
    Po Dvořákově střele zasahuje Francouzova lapačka.

25:00
    Písařík poslal puk na lavičku Plzně a po delší době se přerušuje jinak nepříliš pohledný hokej.

28:33
    Za podražení vyloučen Duda.

29:00
    Gerhát s Trávníčkem nevyzráli na položený beton brankáře Machovského!

29:40
    Plzeň se osvobozuje.

30:25
    Ručinský se po Zemanově střele nedostal k dorážce před odkrytou brankou.

30:45

30:58
    Na 2 minuty za vysokou hůl je vyloučen Ján Sýkora a jako bonus dostává 10 minut za nesportovní chování.

31:34
    Majdan inkasoval několik tvrdých zásahů před brankovištěm a souboj se Slovákem dohrává ještě po odpískání.

32:18
    Za vystřelení kotouče jde pykat Mozík. Nutno říci, že to bylo v souboji o puk a trest je tak hodně přísný, ale sudí byl u celé akce velmi blízko. 40 vteřin 5 na 3.

32:50
    Posmyk dlouho váhal se střelou a hosté už budou ve čtyřech.

32:59
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Puk se nakonec dostal k MARTINU RUČINSKÉMU a ten křižnou střelou nad pravý beton rozvlnil síť. Asistence: Viktor Hübl, Marek Posmyk.

35:38
    Pletka dostal puk ihned po vhazování a trefuje horní tyč!

38:00
    Stříteský musel vynaložit hodně síly a ne několikrát se mu podařilo vystrkat Pletku z prostoru před Francouzem, když domácí brankář měl již kotouč v moci.

38:24

39:18
    Lev v šarvátce před brankovištěm s Trávníčkem. Vylučovat se nebude.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:01

40:30
    Hübl nevyzrál na Machovského v samostatném úniku.

41:05
    Trestoměřič si volá hlavního sudího.

41:05
    Až po minutě se přišlo na to, že na trestné lavici chybí Ján Sýkora.

43:12
    Ján Sýkora se až nyní vrací na střídačku.

44:18
    Boháč si dal záležet na tom, aby nepustil kotouč za sebe, kde číhal Jánský, ale je z toho přihrávka rukou.

45:55
    Několik velmi tvrdých zákroků Plzně končí vyloučením Slováka, který nevybíravě přetáhl přes záda Gulu. 2 minuty – sekání.

46:10
    Jánský nedostihl kotouč a Hanzlík vyhazuje.

47:03
    Jánský se zastavil v útočné třetině, kde mu upadla na led hůl a Hübl se tak dostal do ofsajdu.

47:56

48:12
    Černého pokus na bližší tyči zastavil Machovský.

49:36
    Jánský vyloučen na 2 minuty za držení.

Utkání sleduje 5115 diváků.

50:10
    Slovákův pas na Jeřábka dostává Plzeň z pásma.

50:32
    Pletka a Gula vyloučeni oba na 2 minuty, když Gula je trestán za zákrok na Pletku, který sekl brankáře, který přikryl kotouč.

50:51
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po rychlé kombinaci se přesně k tyči trefuje RADEK DUDA. Asistence: Ondřej Kratěna, Tomáš Vlasák.

51:41
    Chaloupka je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.