Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.) | Topoľčany – Trenčín 2:3 (kon.) | Zvolen – Skalica 9:2 (kon.)
B. Bystrica – HC Slovan 2:1 (kon.) | Poprad – Košice 5:3 (kon.) | Nitra – Žilina 11:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Nedeľa 15.12.2013, 11:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Extraliga juniorov

Skončilo sa stretnutie 30. kola juniorskej extraligy medzi domácou Banskou Bystricou a hosťujúcim HC Slovanom Bratislava. Zápas to bol od úvodu vyrovnaný, na góly nie príliš bohatý. Už keď sa zdalo, že o víťazovi sa rozhodne až v predĺžení, prípade v samostatných nájazdoch, podarilo sa domácemu tímu sekundu pred koncom streliť rozhodujúci gól.
    Lúčim sa s Vami, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjmný zvyšok víkendu. (13:44:14)

60:00

59:59
    Banská Bystrica dala gól!
    JOZEF HUŇA v poslednej sekunde dnešného zápasu dorazil strelu Mária Rótha za chrbát Rybára, Asistencie: Mário Róth, Matej Kovalík.

59:21
    Strela Kovalík z otočky skončila na ľavom betóne Rybára.

59:00
    Bratislava hrá s piatimi hráčmi.

58:41
    Prebiehajú už posledné dve minúty tretej tretiny a o víťazovi zápasu stále nie je rozhodnuté.

58:22
    V oslabení vystrelil Brodek, strela išla ale vysoko ponad bránu Molnára.

57:42
    Strela Šiloviča od modrej čiary tečovaná na ochrannú sieť.

57:05
    V závere tretiny majú teda domáci hokejisti možnosť streliť rozhodujúci gól.

57:00
    Vylúčenie na strane Slovana – Samuel Petráš – 2 minúty za podrazenie,

56:34
    Hneď po buly opäť ďalšie zakázané uvoľnenie domácich.

56:23
    Zakázané uvoľnenie domácich.

55:15
    Hostia opäť na dlhší čas nasťahovaní v útočnom pásme, ale banskobystrickí hokejisti sa dobre bránia.

54:25
    Ofsajd hostí.

53:35
    Tempo hry sa nám v porovnaní s predchádzajúcimi dvomi tretinami podstatne zvýšilo, obidve mužstvá sa snažia rozhodnúť v riadnom hracom čase.

51:45
    V útočnom pásme hostia, ktorí teraz neboli ďaleko od strelenia gólu.

50:50
    Útočná akcia domácich prerušená kvôli postaveniu mimo hry.

50:06
    Potom ako Molnár podržal puk v lapačke sa vhadzovať bude napravo od neho.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 12. Hricko (Mikuš), 60. Huňa (Róth, Kovalík) – 23. Brodek (Novák)

HC´ 05 Banská Bystrica: Molnár – Košecký, Jendroľ, Mikuš, Šilovič, Tarabík, Kleinedler, Janovský, Ramaj – Macko (A), Surový, Šeliga, Valent, Výhonský, Huňa, Andrisík, Róth (C), Predajnianský M., Kovalík, Hricko (A)
    HC Slovan Bratislava: Rybár – Gula, Jurkovič, Benčat, Černák, Lukáčik, Turan – Kojda, Môcik, Mikšík (A), Brodek (A), Trenčan, Ernst, Danišovský, Klimčík, Novák (C), Bednarič, Petráš

Rozhodca: Majling – Valko, Frimmel