B. Bystrica – Košice 2:4 (kon.) | Žilina – Skalica 5:7 (kon.) | Trenčín – Poprad 7:4 (kon.)
Martin – Nitra 3:1 (kon.) | Piešťany – Zvolen 1:2 (po pr.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
HC Košice
Nedeľa 15.12.2013, 16:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Košice si zbytočne skomplikovali poslednú tretinu, v ktorej sa nechali vylučovať, čo domáci využili dvomi gólmi na návrat do zápasu. Na viac sa však už zverenci Vladimíra Országha nezmohli a Košičania si odvážajú hlavne za predvedenú hru v prvých dvoch tretinách zaslúžené tri body.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok víkendu a dovidenia. (18:46:52)

60:00

59:48
    Puk na striedačke Košíc, hra je prerušená, pár sekúnd pred koncom zápasu je rozhodnuté.

59:33
    Oddychový čas si vyžiadal tréner hostí Anton Tomko.

59:12
    Meland sa dostal k puku po závare pred Riečickým, ale nedokázal usmerniť puk do bránky, hostia opäť posielajú puk do stredného pásma.

58:51
    Aktivita Whitea v útočnom pásme, domáci tlačia, ale hostia práve posielajú puk do stredného pásma.

58:03
    Domáci odvolali brankára a skúšajú power-play.

58:00
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny, zdá sa, že hostia si už svoje vedenie podržia a odvezú si z Banskej Bystrice plný bodový zisk.

56:43
    Bambúch zabránil šanci hostí, keď Hinďoš cez neho nedostal puk na Hrnku, ktorý bol pred Kalembom osamotený.

56:16
    Rosandič sa dopustil hry so zdvihnutou hokejkou, rozhodcovia prerušujú hru, buly pred Kalembom.

55:44
    Košice sa už nehrnú do ofenzívy, teraz sa už zamerali na udržanie výsledku a čakajú na nájazdy Banskej Bystrice sformovaní na obrannej modrej.

55:32
    Po Petrovej príležitosti ostáva stav zápasu nezmenený a hostia vyhodili iba na zakázané uvoľnenie.

54:18
    Kadura si nakorčuľoval do útočného pásma, ale strela mu dobre nesadla, škoda pre domáci tím.

53:18
    Domáci viditeľne ožili a môžeme očakávať ich tlak v závere zápasu, počas ktorého sa budú snažiť ešte o skorigovanie alebo prípadné vyrovnanie.

52:59
    Hostia v plnom počte. Veľmi hektické momenty spôsobili svojimi vylúčeniami hosťujúci hráči, domáci tréner si teraz vyžiadal oddychový čas.

52:46
    Ešte krátka presilovka 5 proti 4, domáci stále nedokážu vystreliť na Riečického.

52:03
    Po veľkom tlaku domácich prichádza o puk White a hostia si na chvíľu môžu vydýchnuť.

51:17
    Ďalšia presilovka domácich 5 proti 3, tak to je veľká nedisciplinovanosť hosťujúceho tímu.

50:59
    Vylúčenie Košice – Tomáš Marcinko – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 48. White (Meland), 51. Handlovský (White, Meland) – 2. Jenčík (Bartoš, Spilar), 10. Bicek (Sojčík), 26. Štrbák (Kolba, Spilar), 36. Jenčík (Bartoš, Spilar)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Macík, Heizer, Kadura – Bambúch, Macháček, Handlovský, Hudec, White – Meland, Rosandič, Petro, Zigo, Chovan – Styk, Devečka, Bendík, Hegyi, Hamburg
    HC Košice: Riečický – Klouček, Macejko, Bicek, Marcinko, Sojčík – Deyl, Štrbák, Spilár, Bartoš, Jenčík – Cebák, Šeda, Hinďoš, Hrnka, Jokeľ – Kolba, Takáč, Matis, Češík, Konečný

Rozhodca: Brill, Kubuš – Jobbágy, Valach