Taliansko – USA 5:1 (kon.) | Kanada – Kazachstan 2:4 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 2:5 (kon.)
Švédsko
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Lotyšsko
cz Nedeľa 15.12.2013, 20:30 • Gianmario Scola Arena - Canazei (ITA) • Zimná univerziáda

Lotyšsko tak nakonec poráží svého severského soupeře 2:5 a po této výhře je jisté, že se Švédové nepodívají do čtvrtfinále. Tam naopak mají namířeno Lotyši. Ti jsou sice až na třetím místě ve skupině A, ale dva nejlepší celky ze třetích míst také postoupí a k tomu čtyři uhrané body jistě budou stačit.

Skupina A je tedy uzavřeno, vítězem této skupiny se stali Italové, druhé místo patří USA, třetí je Lotyšsko a čtvrté Švédsko.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u zítřejšího zápasu Slovensko – Rusko, které Vám přineseme v podrobném přenosu. (22:46:41)

60:00

59:50
    Aronsson (SWE) zatáhl v samém závěru nešťastně soupeře hokejkou do obličeje a dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

59:17
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Definitivní pojistku Lotyšska přidává střelou z poloviny hřiště do prázdné branky MIKS KOMULS. Asistence: bude doplněno

59:08
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Ancse.

59:02
    Plyne již poslední minuta třetí třetiny a Švédsko se provinilo postavením mimo hry.

58:26
    Jeden z lotyšských hráčů získal puk, ale ze středního pásma minul odkrytou branku.

58:16
    Švédi to již zkouší v šesti, ale bez brankáře. Nyní je tu zakázané uvolnění Lotyšska a pochopitelně také oddechový čas pro Švédsko.

57:34
    Obrovská chyba Švédů, která jim zřejmě definitivně podepisuje ortel. Důraz na brankovišti se oplatil KRISPASU LEGZDINSOVI, který natřikrát dostal kotouč za brankovou čáru a zřejmě tak rozhoduje toto utkání. Asistence: bude doplněno

56:13
    Lotyšsko se soustředí na důkladné napadání rozehrávky a ještě důkladnější hlídání obranné modré čáry. Zatím oboje přináší potřebné ovoce.

08:44
    Dobře vypíchnul jeden z Lotyšů soupeři puk a chviličku to vypadalo, že mu nabraná rychlost bude stačit. Nakonec jej však dvojice bránících hráčů dojela a o puk obrala.

53:37
    Na první pohled to vypadalo, že byl Ogorodnikovs faulován na modré čáře, nakonec je pískáno pouze postavení mimo hru Švédů.

52:23
    Výborně zatím brání Lotyši obrannou modrou čáru a švédský tým tak má obrovské problémy s přechodem do útočného pásma.

50:13
    Třetí třetina se přechýlila už do své druhé poloviny a zatím se Švédové nemohou dostat k tolik potřebnému tlaku.

47:33
    Švédsko okamžitě po naskočení pátého muže na led začíná podnikat útočné výpady.

46:27
    Přesilová hra Lotyšů je téměř u konce a výraznější šance se zatím neurodila.

45:12
    Jonsson hned v úvodu oslabení musel řešit velmi zapeklitou situaci před svou brankou, nakonec vše zvládl a tři korunky vyhazují.

44:59
    Nedisciplinovanost nyní sráží Švédy na kolena, je tu další přesilová hra pro soupeře.

43:16
    Již jsou Švédové kompletní a po jednom z útoků se před lotyšskou brankou strhla menší strkanice. Rozhodčí však stačili situaci uklidnit velmi rychle.

40:30
    Lindkvist (SWE) nešťastně vyhodil puk mimo ledovou plochu a je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

Jozef Valenčík

Góly a asistencie: 19. Bolke (Viborg, Westlund), 38. Lindkvist (Jakobsson) – 3. Brants (Lipsbergs), 5. Komuls (Batraks), 26. Apsitis (Lipsbergs), 58. Legzdins, 60. Komuls

Švédsko: Jonsson (Helin) – Stigborn, Hastlund, Lindkvist, Westlund, Viborg, Norlin, Hellander – Jonsson, Aronsson, Thomson – Jakobsson, Ljunggren, Bolke – Rogne, Isaksson, Johansson – Renstrom, Moritz, Bergqvist
    Lotyšsko: Ancs (Calpa) – Zvirbulis, Apsitis, Bullitis, Cimermanis, Kuplais, Kalvitis, Brikainis, Lans – Ogorodnikovs, Lipsbergs, Birstins – Batraks, Abolins, Komuls – Legzdins, Melders, Brants – Egle, Berzins

Rozhodca: Stigell – Ondráček, Stefenelli