Slavia – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Sparta Praha 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:3 (kon.)
Třinec – Chomutov 2:1 (kon.) | Kladno – Hradec Králové 1:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Slavia Praha
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Nedeľa 15.12.2013, 15:00Tipsport extraliga (ČR)

Z druhého bodu se tedy radují hosté z Vítkovic. V nájezdech jim výhru zařídil Roman Szturc, který byl jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů. (17:35:02)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem branky je ROMAN SZTURC.

Szturc si nejdříve roztáhl Furcha a poté poslal kotouč mezi jeho betony!

Proti Skokanovi zasáhl Šindelář vyrážečkou.

Růžičkova rána prošla Šindelářem a o tyčku zamířila mimo.

Roman jel z jedné strany na druhou a poté branku úplně minul.

Krenželok se snažil rozhýbat Šindeláře, to se mu nepovedlo.

Svačina si najel z levé stran, jeho pokus ale zachytil Furch do lapačky.

Žejdl bekhendem trefil jen roztáhnutého Šindeláře.

Vandas to zkusil na vyrážečkou, kterou Furch úspěšně zasáhl.

Samostatné nájezdy začínají.

Jelikož prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Kadlecův pokus od modré skončil až na zadním mantinelu.

63:48
    Svačina se natlačil před obránce a snažil se udělat kličku. Furch se ale natáhl a hokejkou mu puk vypíchl!

63:07
    Hosty sráží nepřesnost v rozehrávce.

61:49
    Sešívaní se dostalo do velkého ofsajdu.

60:59
    Rychle ale o puk přišli, zkusit to mohou domácí.

60:38
    Rozehrávat budou hosté.

60:01

Ve třetí části se povedlo Vítkovicím snížit, když se pod víko trefil Vandas. Ve zbytku třetiny hrály oba týmy hodně opatrně a hlídali si každou šanci soupeře. Dojde tedy na pětiminutové prodloužení.

60:00

59:23
    Petr Jelínek (SLA) byl sražen k zemi protihráčem, což náležitě okomentoval. Dostává desetiminutový osobní trest.

58:50
    Hráči domácího celku se dostali do ofsajdu.

57:33
    Krenželok z levé prověřil Šindeláře, ten si připsal pohodlný zákrok.

57:29
    Káňův pokus srazil nad branku Šenkeřík.

56:48
    Svačina ve středním pásmu tečoval kotouč mimo hřiště.

55:42
    Stránský se dral do zakončení, nakonec ho dva Vítkovičtí odzbrojili.

55:07
    Slávisté dobře napadají a hosté mají velké problémy s rozehrávkou.

54:29
    Hraje se za brankou Vítkovic.

53:59
    Wharton málem ve vlastním pásmu přišel o puk, nakonec to s vypětím všech sil zvládl.

53:20
    Hraje se hlavně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

52:47
    Doležal se snažil procpat puk na své spoluhráče, nepovedlo se.

51:32
    Klhůfek vypálil po samostatné akci nepřesně.

51:08
    Stehlík se vrátil na ledovou plochu.

50:59
    Sražený puk schoval Šindelář do lapačky.

49:57
    Šenkeřík od modré ještě hledal Krenželoka, ten už byl ale ve velkém úhlu.

49:08
    Richard Stehlík (VIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

47:59
    Z druhé strany to zkoušel ještě Skokan, neúspěšně.

47:48
    Z otočky pálil Sklenář, Šindelář zasáhl betonem.

47:14
    Vrdlovec se snažil najít spoluhráče v brankovišti, Hruška ale puk zablokoval.

46:16
    Jiří Doležal nebezpečně prověřil Šindeláře.

45:06
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nahození Baila zastavil Šenkeřík přímo pro Valčáka, který přistrčil puk na volného MICHAELA VANDASE a ten se trefil přesně pod víko! Furch neměl sebemenší šanci! Asistence: Patrik Valčák a Marek Bail.

44:55
    Žejdl si posunul puk do výhodnější pozice a tvrdě vypálil na Šindeláře.

43:57

43:55
    Szturc se natlačil před obránce a zblízka vyzkoušel pozornost Furcha.

43:40
    Káňa přejel modrou příliš rychle a odpískán byl ofsajd.

42:37
    Rána Slobody prolétla těsně kolem levé tyče!

41:57
    Tomáš Doležal (SLA) je vyloučen za hákování.

40:51
    Slávistická rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

40:01

V prostředním dějství už jsme se gólu dočkali, a to když se prosadili domácí. Růžička v přesilové hře našel volného Žejdla, jehož nepovedený pokus usměrnil za záda Šindeláře Jelínek. V závěru měl poté ještě obrovskou příležitost Růžička, vítkovický brankář ale předvedl fantastický zákrok hokejkou. Třetí třetina začne přibližně v 16:44.

40:00

39:48
    Ondřej Roman (VIT) a Marek Tomica (SLA) dostávají dvě minuty za vzájemnou potyčku.

38:48
    Rozehrávku hostí vystihl Růžička, který se tak dostal do úniku. Šindelářovi udělal perfektní kličku do bekhendu a mířil do zcela odkryté klece. Vítkovický brankář ale ještě stihl dát do střely hokejku a srazit kotouč za branku!

38:23
    Sloboda našel na levé straně Svačinu, který vypálil z první. Furch puk zastavil ramenem a následně ho přikryl pod lapačku.

37:56
    Petr Kadlec (SLA) si odpočine za nedovolené bránění.

37:10
    Strapáč přenechal puk Němcovi, který donutil Furcha k zákroku.

36:26
    Po teči Skokana skončil kotouč v ochranné síti.

36:04
    Snahu jim překazil Vrdlovec, který vyvezl puk pryč.

35:41
    Slezané kombinují před Furchem.

34:30

34:27
    Tomica pláchl obráncům ,následnou střelou však nastřelil jen betony brankáře.

33:51
    Skokan trefil jen lapačku Šindeláře.

33:40
    Húževka v oslabení zaútočil, ani nadvakrát si však na Furcha nepřišel.

32:30
    Vladimír Svačina (VIT) je podruhé poslán na trestnou lavici, tentokrát za napadení.

32:25
    Tečovaný pokus Slobody vyrazil Furch na poslední chvíli betonem.

31:45
    Slávisté se snaží o rozehrávku, Vítkovice ale zatím velmi dobře napadají.

31:17
    Při přechodu přes modrou čáru se hosté dostali do ofsajdu.

30:07
    Holub vypálil ze středního pásma a Šindelář měl velké problémy se zákrokem.

28:52
    Slavia právě vstřelila branku!
    Růžička nahrál na střed Žejdlovi, kterému ale střela příliš nesedla. Puk ovšem zamířil před odkrytou klec k PETRU JELÍNKOVI, který už měl lehkou úlohu! Asistence: Lukáš Žejdl a Vladimír Růžička.

27:22
    Vladimír Svačina (VIT) je potrestán za hákování.

26:54
    Húževka si lehl do střely, odražený puk poté chtěl ještě poslat na Šindeláře Šenkeřík. Přerazil se ovšem o ležícího Húževku a skončil na ledě.

26:07
    Nahození od modré Furch vyrazil k Vandasovi, který se snažil kotouč dorazit bruslí. Branku však netrefil.

24:58
    Hruškův pokus Furchovi vypadl z výstroje, proto puk odpálil do rohu.

24:11
    Po souboji s Tomicou zůstal na ledě ležet Kovář. Rozhodčí pro jistotu přerušil hru a Kovář se poměrně rychle zvedl a odjel na střídačku.

23:24
    Němcovi rána nesedla, jelikož skončila za domácí klecí.

22:50
    Vítkovická rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

22:34
    Z první střílel z velkého úhlu Kolouch, Furch si však připsal další zákrok.

21:41
    Hosté se usadili v útočném pásmu, červenobílí se ubránili jen za cenu icingu.

20:54
    Po dlouhém pasu Svačiny pálil z voleje Huna, Furch se stačil přesunout.

20:01

Prvních dvacet minut dnešního duelu nenabídlo příliš pohledných a nadějných příležitostí. Tu asi největší spálil Barinka, když z mezikruží nastřelil jen Furcha do masky. Druhá dvacetiminutovka, která začne přibližně v 15:51, může nabídnout už jen lepší hokej.

20:00

19:51
    Zbytek první části tráví hosté za brankou Slavie.

19:20
    Domácí ale rychle získali puk.

18:57
    Rozehrávat budou zpoza branky Vítkovice.

18:32
    Húževka ihned po buly prověřil Furcha.

17:38
    Svačina zpoza branky našel volného Barinku, který ale trefil Furcha do masky!

16:58
    Krenželok od mantinelu nebezpečně nahazoval na branku.

16:32
    Sešívaní se sice drží v útočném pásmu, kotouč ale létá jen po mantinelech.

15:57
    Slávisté zakládají útok.

15:19
    Jiří Doležal se hezky zbavil obránce, jeho následný pokus už ale příliš povedený nebyl.

14:45
    Húževka se vrátil na led.

14:31
    O vyhození se postaral Hruška.

13:36
    Svačina ujel s Romanem do úniku dvou proti jednomu. Slávisté se ale včas vrátili a jejich šanci zneškodnili.

13:11
    Kadlecovu ránu zachytil Šindelář v klidu do lapačky.

12:45
    Peter Húževka (VIT) inkasuje dvě minuty za podražení.

11:27
    Nejdříve Svačina nebezpečně pálil z levého kruhu a Furch jeho pokus vyrazil se štěstím. Následná rána Barinky skončila mimo hřiště.

10:42
    Pokus Strapáče z prostoru mezi kruhy byl ztečován do ochranné sítě.

10:03
    Kolouch od modré trefil jen clonící obránce.

09:20
    Szturc nahrál přes útočné pásmo Káňovi, kterého trochu zradilo zpracování, přesto ještě stačil vyzkoušet Furcha, který se mezitím stačil přesunout.

08:42
    Holub v nouzi prověřil Šindeláře, ten je zatím naprosto jistý.

08:25
    Jelínek kličkoval za brankou, poté mu puk trochu ujel a Vítkovice tedy mohli rozehrát.

07:17
    Stránský přenechal ve středním pásmu puk rozjetému Klhůfkovi, který se s tím nepáral a tvrdě vypálil. Šindelář musel předvést pohotový zákrok ramenem.

06:27

06:21
    Z první pálil od modré Burger, pravou tyč minul jen o kousek.

05:24
    Z voleje pálil Sloboda, do rány si lehl Jiří Doležal a vyrazil puk z obranné třetiny.

04:51
    Roman poslílal kotouč do brankoviště na teč, puk odehrál Kolařík.

04:27
    Dávid Skokan (SLA) je prvním vyloučeným v zápase, provinil se držením protihráče.

04:15
    Další zakázané uvolnění v podání hostí. Vítkovicím se zatím příliš nedaří konstruktivní rozehrávka.

03:50
    Slávisté se natlačili do útoku a Vítkovice poté vyhodili na icing.

03:10
    Němec se obtáčel kolem branku, vypálil však nepřesně.

02:37
    Odražený kotouč bekhendem dorážel Jiří Doležal, Šindelář si prostor u své levé tyče pohlídal.

01:58
    Žejdl se snažil vypálit zpoza obránce, Hruška mu ale klepl do hole a Šindelář ani nemusel zasahovat.

01:14
    Slobodovu tvrdou ránu ještě dorážel Roman, Furch si s oběma pokusy poradil.

00:37
    Sklenář se snažil protlačit podél mantinelu, hostující obránce mu ale zkřížil cestu.

00:01

HC Slavia Praha: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík – Sklenář, Růžička, Skokan – Tomica, Jelínek, Doležal T. – Krenželok, Žejdl, Stránský – Doležal J., Klhůfek, Vrdlovec

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Pastor, Stehlík, Kovář, Sloboda, Barinka, Hruška, Bail – Húževka, Němec, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Burger, Káňa – Vandas, Valčák, Kolouch.

Ještě jednou vítejte u sledování zápasu 31. kola Tipsport extraligy, ve kterém se proti sobě postaví Slavia a Vítkovice. Sešívaní jsou v posledních zápasech na vzestupu, v pátek porazili Mountfield vysoko 6:1. Kromě Bednáře táhne sešívané slovenský obránce Juraj Valach, který v posledních dvou utkáních nasbíral pět bodů. Vítkovice mají za sebou dvě výhry, když dokázali porazit Kladno a Brno. Nejproduktivnějším hráčem je Ondřej Roman, obránce pak Karol Sloboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Mencl

Góly a asistencie: 29. Jelínek (Žejdl, Růžička) – 46. Vandas (Valčák, Bail), rozh. náj. Szturc

HC Vítkovice Ridera: Šindelář – Pastor, Stehlík, Kovář, Sloboda, Barinka, Hruška, Bail – Húževka, Němec, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Burger, Káňa – Vandas, Valčák, Kolouch

Rozhodca: Šindler, Hodek – Bádal, Pouzar

Diváci: 3 326