Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Viťaz Moskovská oblasť
2:3 (1:1, 0:2,1:0)
Ak Bars Kazaň
Utorok 03.12.2013, 16:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Dobrý deň vážení športový priatelia. Dovoľte mi aby som vás privítal pri dnešnom textovom prenose zápasu KHL. My sa pomocou tohto prenosu pozrieme na zápas Viťaz Podolsk a AK Bars Kazaň. Úvodné buly zápasu je naplánované na 16:30. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás z komentátorskej lavičky týmto zápasom sprevádzať.

Program bohatých zápasov KHL pokračuje. Domáci dnes nastúpia na svoj 32 zápas v tejto sezóne, hostí čaká 33 zápas v sezóne. Oba tímy si teraz predstavíme :

Viťaz Podolsk :
    Domáci celok, ktorý minulú sezónu pôsobil pod názvom Víťaz Čechov asi všetci dobre poznali. Známi bitkári, ktorý sa prišli v zápase len pobiť s kým sa dalo a moc hokej ani nehrali. To je však minulosť a po zmene názvu prišla aj zmena v tom, že hrajú hokej a stále majú šancu o play-off. Momentálne im v Západnej konferencii patrí 10.miesto a na 8.miesto strácajú 9 bodov – čo sa ešte dá dobehnúť. Toto miesto získali za 41 bodov, ktoré postupne nazbierali za 9 výhier, 1 výhru po predĺžení, 1 prehru po predĺžení a v 13 zápasoch bodovo neuspeli. V posledných zápasoch podávajú dobré výkony, v tom poslednom dokázali vyhrať 2:1 po nájazdoch nad Amur Chabarovsk.

AK Bars Kazaň :
    Ani hostí netreba obzvlášť predstavovať. Tradičný účastník play-off patrí medzi najlepšie tímy vo Východnej konferencii. Patrí mu totiž to 1.miesto za 65 získaných bodov. Tieto body im boli udelené za : 17V, 3VP, 1PP a v 6 zápasoch sa im body získať nepodarilo. Play-off už majú takmer istú, ale stále tvrdo bojujú o prvenstvo v tejto konferencii. Posledné 2 zápasy im však vôbec nevyšli a prehrali ich. V tom poslednom prehrali po nájazdoch 5:4 nad posledným tímom v tejto konferencii Metallurg Novokuzneck.

Podľa tabuľkového postavenia sú jasným favoritom hostia. Tým sa však v posledných zápasoch nedarilo a domáci naopak darilo. Preto bude zaujímavé sledovať ako tento zápas skončí. Všetci ste na toto sledovanie srdečne pozvaný.

Viťaz Podolsk: Lisutin ( Ivanchik ) – Khafizullin, Klimenko, Shitikov, Iggulden, Malevich – Solodukhin, Mezei, Koksharov, Korolyov, Pyett – Seleznyov, Golovkov, Afinogenov, Rybakov, Makeyev – Tatalin, Rozin, Ziazov, Makarenko, Ivanov.

AK Bars Kazaň: Garipov ( Yaroslavlev ) – Nikulin, Korneyev, Tereshchenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Pesonen, Heshka, Burmistrov, Medvedev – Zakharchu, Bodrov, Svitov, Varnakov, Osipov – Obukhov, Tkachyov, Lukoyanov, Faizullin.

Rozhodca: Anisimov, Kulakov – Misyur, Raming.

00:01

00:01
    Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali hostia.

00:35
    Tí naďalej držia puk, ale do útoku sa nehrnú.

01:00
    Domácim rýchly prechod do útoku nevyšiel a tak sa o puk pripravili. Budú nútení sa brániť.

01:35
    Hostia ich však vôbec neohrozujú a s pukom sú za svojou bránkou.

02:00
    Tkachyov vyslal len ľahkú strelu na bránu a s ňou nemal brankár Lisutin žiadne problémy. Pri puku teda budú domáci.

03:00
    Pri puku hostia a začínajú stupňovať svoj tlak.

04:00
    Bars Kazaň dala gól!
    A ten vystupňovali až do gólu ! Domáca obrana si nedala pozor na úplne voľného ALEXIA TERESCHENKOA a ten svoj nájazd na brankára dokázal premeniť – 0:1 !
    Asistencia : Heshka, Petrov.

04:45
    Domácich gól moc nerozhodil a začínajú vyvíjať tlak na hosti. Snažia sa o rýchle vyrovnanie skóre.

05:15
    Domáci zakončili peknú kombináciu aj strelou. Tú vyslal z hokejky Seleznyov, ale puk bez problémov skryl do lapačky Garipov.

06:00
    Domácim sa celkom dlho udržali v útočnom pásme. Gól sa im však nepodarilo streliť a puku sa zmocnili hostia.

06:47
    Presilovku si zahrajú domáci a majú tak šancu na vyrovnanie. Medvedev sa previnil hákovaním a putuje na trestnú lavicu.

07:00
    Presilvku zatiaľ hrajú domáci veľmi dobre. neustále tlačia na hostí a Garipov len tak tak puky vyráža.

07:15
    Ani strela Malevicha sa gólom neskončila. Puk vyrazil pozorný Garipov.

08:35
    Viťaz Podolsk dal gól!
    A domáci presilovku využívajú ! Skvelá hru predviedli domáci pri presilovke a sú za to odmenení gólom. VYACHESLAV SOLODUKHIN skvelo vložil hokejku do strely Koksharova a tečoval tak puk do bránky hostí – 1:1 !
    Asistencia : Koksharov, Korolyov.

10:35
    Domáci si opäť zahrajú presilovku. Petrov si pomohol hákovaním pri bránení a dostáva 2 minúty. Uvidíme či sa domácim opäť podarí využiť presilovku.

11:35
    Hostia sa z predchádzajúcej presilovky poučili a tento raz sa bránia veľmi dobre. Domácim sa nedovolia dlho udržať v útočnom pásme.

11:45
    Hostia sa oslobodzujú. Na Garipova prichádzajú zatiaľ len nepresné strely.

12:15
    Opäť sa podarilo hosťom vyhodiť puk. Domáci sa moc ku strelám nedostávajú. Ak aj hej, tak sú veľmi nepresné.

12:35
    Hostia v plnom počte. Domácim sa presilovku nepodarilo využiť.

13:00
    Domáci Afinogenov to teraz skúsil veľmi zaujímavo. S pukuom sa otočil okolo bránky Garipova, ale zakončil len do pravého betóny brankára hostí. Následná dorážka v podaní Rybakova už len putovala do lapačky Garipova.

13:25
    Rýchly brejk hostí sa gólom nekončí. Petrov to skúšal od modrej, ale mieril nepresne.

14:25
    Ani brejk domácich nepriniesol úspech. Strela Pyetta putuje len do lapačky brankára Garipova.

16:00
    Hra sa začína prelievať zo strany na stranu. Ani jeden z tímov však moc dlho puk nedokáže udržať, pretože robia veľké chyby v kombinácii.

16:45
    Domácim rýchle prechod do útoku nevyšiel, založiť ho môžu teda hostia.

17:15
    Po brejku zo strany domácich prišla strela v podaní Pyetta. Tá len však putovala do lapačky Garipova.

17:45
    Opäť si Medvedev počínal nedovolene – tento krát sekaním, a dostáva 2 minúty. Tretia presilovka pre domácich v tejto tretine.

18:15
    A bude tu hra 5 na 3 a tá bude dosť dlhá. Osipov za nedovolené bránenie dostáva 2 minúty a tak sa budú hostia musieť veľmi dobre brániť.

18:50
    Tlak domácich je enormný. Avšak gól stále neprichádza. Hosťom sa navyše podarilo vyhodiť puk.

19:00
    Beží posledná minúta 1.tretiny.

19:25
    Garipov má pri tejto hre 5 na 3 dosť veľa roboty. Puky však zatiaľ chytá s veľkou istotou.

19:45
    Garipov dokázal tvrdú strelu Pyetta chytiť do svojej lapačky.

19:55
    Hostia sa opäť oslobodzujú.

20:00

Po 1.tretine je stav 1:1. Videli sme rýchly hokej a aj dosť vyrovnaný. Hostia išli do vedenia hneď v 4.minúte, ale domáci využili presilovku v 9.minúte a tak je teda stav nerozhodný.

Uvidíme ako sa bude vyvíjať 2.tretina.

Oba tímy sú už na ľadovej ploche. Druhá tretina sa nám o chvíľu začne.

20:01

20:01
    Druhá tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali hostia.

20:15
    Hostia v plnom počte. Krátko presilovku na začiatku druhej tretiny domáci nemali šancu využiť, napokon sa aj tak stalo.

20:45
    Hostia zatlačili na domácich, ale z ich strany neprišla žiadna strela a tak strácajú pásmo.

21:15
    Pre zmenu sa domáci usadili v útočnom pásme, avšak im sa tiež nepodarilo presnejšie ohroziť brankára. Garipov nemal teda žiadnu prácu.

21:35
    Teraz však musel Garipov prevetrať svoju lapačku. Strelu Malevicha do nej chytil.

22:00
    Hostia teraz začínajú tlačiť na domácich, ale Lisutin chytá spoľahlivo.

22:35
    Opäť sa brankár domácich musel mať na pozore. Strelu Vincoura vyrazil svojim pravým betónom.

23:00
    Tatalin si počínal pri bránení dobre, dokázal odstaviť Medvedeva, ktorého nakoniec natlačil do domácej bránky. Hra je teda prerušená.

23:30
    Následný brejk domácich sa gólom nekončí. Nepresná strela v podaní Pyetta si miesto do bránky nenašla.

24:00
    Domácich Iggulde dostáva 2 minúty za držanie. Presilovka pre hostí.

24:35
    Hosťom sa však nedarí držať pásmo a domáci sa oslobodzujú.

25:00
    Teraz sa až podarilo hosťom sa usadiť pred brankárom Lisutinom, ale strela z ich hokejok neprichádza.

25:30
    Opäť sa domácim podarilo sa oslobodiť. Hostia musia puk ísť až ku brankárovi Garipovovi.

25:45
    Ani teraz sa nepodarilo hosťom vystreliť. Domáci sa opäť oslobodzujú.

26:00
    Domáci v plnom počte. Hostia presilovku nevyužili.

26:15
    Domáci sa dostali do rýchleho brejku, ale nepresná strela Klimenka nijak neohrozila brankára Garipova.

27:00
    Burmistrov dvoma strelami preveril pozornosť Lisutina, tá je však stále dobrá a s oboma strelami si poradil.

27:35
    Hostia usadený v útočnom pásme. Domáci sa s poriadnou dávkou šťastia bránia.

28:00
    Domácim rýchly brejk nevyšiel. Do útoku vyrážajú hostia.

28:55
    A hostia sú opäť vo vedení. Hrubú chybu domácej obrany dokonale zúžitkoval ALEXANDR BURMISTROV, ktorý svoj samostatný nájazd na brankára Lisutina premenil strelou do ľavého horného rohu – 1:2 !
    Bez asistencie.

29:15
    Hostí gól nakopol a naďalej sa držia v útočnom pásme. Domáci sa musia teda brániť.

29:46
    Varnakov, hráč hostí to teraz poriadne prehnal. Pri súboji o puk si počínal veľmi zákerne. Za faul kolenom dostáva 5 minút + do konca zápasu. Uvidíme teda 5 minútovú presilovku domáceho tímu.

30:15
    Domácim sa však nedarí sa dostať do útočného pásma. Hosťom sa darí vyhadzovať puk.

31:00
    Hostia sa opäť oslobodzujú. Domáci hrajú túto predĺženú presilovku veľmi zle.

31:45
    Trápenie domácich v presilovke pokračuje. Opäť sa podarilo hosťom sa oslobodiť.

32:47
    A v oslabení dávajú hostia gól ! Do prečíslenia 2 na 1 sa dostali hráči Faizullin a KIRILL PETROV, druhý menovaný nemal problém puk zasunúť za bezmocného Lisutina – 1:3 !
    Asistencia : Faizulin.

33:15
    Domáci pokračujú v predĺženej presilovke, ale naďalej sa v nej len trápia.

34:15

34:46
    Hostia v plnom počte. Domácim sa 5 minútovú presilovku nepodarilo využiť a dokonca v nej inkasovali aj gól. Takto sa presilovka nesmie hrať.

35:55
    Hosťom hra veľmi chutí a naďalej tlačia na domácich.

36:25
    Domácim sa podarilo dostať pred brankára Garipova, ale ich nepresné strely im gól nepriniesli.

37:35
    Teraz si presilovku zahrajú hostia. Golokov sa previnil držaním a odsedí si 2 minúty na trestnej lavici.

38:00
    Hostia ju hrajú zatiaľ veľmi aktívne. Ohrozujú brankára Lisutina nepríjemnými strelami.

Bolo nariadené trestné strieľanie proti domácim.

38:05
    Sám faulovaní Kirill Petrov bol jeho exekútorom. Svojím blafákom však Lisutina neprekonal.

39:00
    Beží posledná minúta 2.tretiny.

39:15
    Hostia pri puku, ale nikam sa sním nehrnú. Čakajú na koniec 2.tretiny.

39:55
    Puk v strednom pásme.

40:00

V 2.tretine jasne dominovali hostia, a dokázali to aj tým, že strelili dva góly. Domáci mali možnosť 5 minútovej presilovky, ale zahrali ju tak zle, že v nej dokonca dostali gól.

Uvidíme ako sa bude vyvíjať 3.tretina a či si v nej hostia víťazstvo ustrážia, alebo to domáci ešte zdramatizujú.

40:01

40:01
    Tretia tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

41:00
    Puk však rýchlo stratili a opäť sú aktívnejším tímom hostia.

41:35
    Svojou tvrdou strelou preveril Tereshchenko brankára Lisutina. Jeho pokus však brankár domácich ukryl vo svojej lapačke.

42:00
    Naďalej pretrváva lepšia hra hráčov hostí. Domáci sa moc často ku puku nedostávajú.

42:25
    Pesonen preveril svojou tvrdou strelou brankára domácich Lisutina. Ten je však pozorný a pokus kryje.

43:00
    Domáca obrana si medzi sebou nerozumela a dopustila sa hrubej chyby. Tá sa však našťastie pre domácich gólom neskončila. Včas sa vrátili obrancovia a svoju chybu tak napravili.

44:15
    Hra začína chytať dosť rýchlo tempo. Už dlhšiu dobu sa hra neprerušila.

45:00
    Domáci Afinogenov sa obtočil s pukom okolo bráni, ale včas Garipov vysunul svoj betón a gólu tak zabránil.

46:25
    Teraz sa hrá trochu pomalý hokej. Pri puku sú častejšie hostia, ale moc sa do útoku nehrnú.

47:35
    Teraz sa osmelili domáci a pritlačili na hostí. Tí sa musia len a len brániť.

48:35
    A domáci predsa ešte zápas zdramatizujú !
    Pritlačili na hostí a podarilo sa im znížiť na 2:3 ! Peknú sériu kombinácii zakončil svojim gólom AIRATA ZIAZOV. Domáci majú teda ešte šancu na získanie nejakého bodu. Musia však ešte streliť 1 gól !
    Asistencia : Afinogenov, Klimenko.

50:00
    Domáci cítia šancu na vyrovnanie a hra sa teraz odohráva zväčša pred brankárom Garipovom. Ten zatiaľ všetko chytá s istotou. Afinogenov to teraz skúsil strelou švihom, ale ani tá sa gólom neskončila.

50:45
    Do brejku vyrazili hostia a skončil sa strelou bodrova. To bola však malina pre brankára Lisutina.

52:35
    Hostia teraz hrajú veľmi pasívne, domáci naopak aktívne. Hrozia svojimi nebezpečnými strelami, tie však zatiaľ všetky chytá brankár hostí Garipov.

53:15
    Hostia už hrajú len na brejky. Tento im však tiež nevyšiel. Lisutin včas zareagoval na strelu Vincoura.

53:55
    Korneyev oslabuje hostí. Dostáva 2 minúty za držanie. Veľká šanca pre domácich na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

54:15
    Domáci na nič nečakajú a už sú v útočnom pásme. Hostia sa však zatiaľ dobre bránia.

54:39
    Burmistrov neudržal nervy na uzde a za vrazenie na mantinel dostáva 2 minúty. Domácich tak čaká presilovka 5 na 3. Veľká šanca na strelenie gólu.

54:55
    Domáci točia a točia svoj kolotoč a prichádzajú aj strely. Všetko však chytá dnes skvelý Garipov.

55:25
    Ani strela od modrej v podaní Pyetta gól domácich nezaznamenala. Domácim sa hra 5 na 3 rýchlo kráti.

55:55
    Hostia hrajú so 4 hráčmi. Presilovka 5 na 3 ostala nevyužitá. Ešte tu však bude presilovka 5 na 4 v prospech domácich.

56:39
    Hostia v plnom počte. Ani presilovka 5 na 4 gól nepriniesla. Domáci tak premrhali obrovskú šancu na vyrovnanie. Budú musieť streliť gól dosť rýchlo, čas na vyrovnanie sa totiž to kráti.

57:35
    Domáci tlačia a tlačia, ale gól nemôžu streliť.Hostia sa skvelo bránia.

58:35
    Hostia hrajú už len na brejky. Tie im však poistku v zápase zatiaľ neprinášajú.

59:00
    Beží posledná minúta 3.tretiny.

59:25
    Domáci strácajú puk v útočnom pásme. Čas sa strašne rýchlo kráti.

59:45
    Puk na hokejkách hostí.

60:00

V 3.tretine sme videli len jeden gól a ten strelili domáci. Snížili tak na 2:3, ale naviac sa nezmohli. Mali veľa šancí a boli lepším tímom v tejto tretine. Ďalší gól však nestrelili a tak víťazom zápasu sa stali HOSTIA.

Pekný zvyšok večera ešte želá Miroslav Revaj. (18:48:38)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 9. Solodukhin (Koksharov, Korolyov), 49. Ziazov (Afinogenov, Klimenko) – 4. Tereshchenko (Heska, Petrov), 29. Burmistrov (bez asistencie), 33. Petrov (Faizullin)

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin ( Ivanchik ) – Khafizullin, Klimenko, Shitikov, Iggulden, Malevich – Solodukhin, Mezei, Koksharov, Korolyov, Pyett – Seleznyov, Golovkov, Afinogenov, Rybakov, Makeyev – Tatalin, Rozin, Ziazov, Makarenko, Ivanov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov ( Yaroslavlev ) – Nikulin, Korneyev, Tereshchenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Pesonen, Heshka, Burmistrov, Medvedev – Zakharchu, Bodrov, Svitov, Varnakov, Osipov – Obukhov, Tkachyov, Lukoyanov, Faizullin.

Rozhodca: Anisimov, Kulakov – Misyur, Raming