Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:4 (0:1; 0:3, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

Posledná tretina bola len o snahe domácich o zníženie a o bránení Astany. Gól už sme nevideli, ani nejakú vážnejšiu akciu. Stav sa nezmenil. Stretnutie teda skončilo 0:4.
    Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (16:13:50)

60:00

58:19
    Hrá sa 5 na 5.

57:45
    Je sympatické vidieť snahu tímu, ktorý prehráva vysokým rozdielom. Je jasné, že tento duel nevyhrajú, ale snažia sa aspoň o skorigovanie výsledku.

56:19
    Čistov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

55:48
    Ahonen vyťahuje jeden zo zákrokov, aby zneškodnil Glinkinovu strelu. Vychytá Ahonen shotout?

53:45
    Hosita v plnom počte. Ani počas presilovej hry si nedokázal Traktor vypracovať nejakú šancu.

51:45
    Blochin si odsedí dve minúty za hákovanie. Hostia si zahrajú v oslabení.

50:00
    Hra sa v tretej tretine upkojila.Traktor tlačí, ale Astana skvele bráni a nechce súpera k ničomu pustiť.

47:05
    Hostia sa nehrnú dopredu, snažia sa duel dohrať a sústredia sa na obranu.

45:20
    Domáci nahadzujú puk, ale hráči Astany sú pri ňom prvý. Domácim sa vôbec nedarí založiť útok a vážnejšie ohroziť brankára hostí.

42:40
    Domáci sa snažia, ale hostia výborne bránia.

Dnešné stretnutie sleduje 7200 divákov.

41:15
    Kontiola skúšal strelu švihom, ale Ahonen bol v strehu.

40:01

Druhá tretina bola z pohľadu domácich doslova hororová. Trikrát ťahali puk zo siete a prakticky nedokázali vážnejšie ohroziť súperovu bránu.
    Po dvoch tretinách je stav 0:4.

40:00

39:42
    Hostia sa aj v oslabení dostali do prečíslenia dvoch na jedného, ale tentokrát sa nepresadili.

38:39
    Upper dostáva 2 minúty za krošček. Domáci majú možnosť aspoň skorigovať výsledok.

36:26
    Barys Astana dala gól!
    Neskutočné! Hostia vsietili ďalší gól! A opäť z medzikružia. Na 4:0 z pohľadu Astany zvyšuje MICHAJL PANŠIN. Asistencia: Gavrilin.

34:07
    Klimontov vystrelil na Ahonena, ale ten bol pripravený.

32:56
    Tretí gól v sieti Traktoru Čeľjabinsk. Hostia využívajú presilovú hru.
    Puk sa po strele z veľkého uhla odrazil medzi kruhy, kde bol opäť voľný hráč hostí. Tentokrát to bol NIGEL DAWES a ten poslal puk za chrbát Garnetta. Asistencie: Barker, Bochenski.
    Myslím, že to bol posledný kliniec do "rakvy" domáceho tímu.

32:13
    Za podrazenie si pôjde sadnúť na trestnú lavicu Bondratev.

31:56
    Kondratev ideálne vysunul Kosticyna, ale jeho zámer pokúsiť sa o blafák brankár hostí vystihol a vďaka zásahu jeho hokejky sa útočník nedostal do zakončenia.

31:10
    V týchto chvíľach ťahajú domáci za kratší koniec povrazu. Astana je aktívnejšia a Traktor nevie ako prekonať Ahonena či ako sa na dlhšiu dobu udržať v útočnej tretine.

30:00
    Popov sa dostal do šance, Ahonen bol na neho pripravený.

28:04
    Astana je opäť v útočnej tretine a kombinujú v nej.

25:50
    Čeljabinsk sa snaží vymyslieť recept na Astanu, ale zatiaľ sa im nedarí.

24:34
    Napokon hostia domáceho brankára prekonali druhý raz. Tentokrát sa z gólu raduje ROMAN STARČENKO. Po prečíslení dvoch na jedného perfektne nahrával Upper a Starčenko prekonal Garnetta v bráne hostí. Asistencie: Dmitrij Upper.

23:20
    Puku sa ujali hostia, preto sa domáci musia brániť, ale drží ich brankár Garnett.

21:26
    Domáci vyskúšali Ahonenovu pozornosť.

20:01

Videli sme skvelú prvú tretinu. Tempo bolo svižné, hralo sa systémom hore-dole.
    Padol aj prvý gól, keď v 9.minúte otvoril skóre kapitán hostí Upper a prekonal brankára Garnetta. Domáci zostali chvíľu zaskočený, ale napokon sa spmätali a začali hroziť aj oni.

Videli sme aj prvé vylúčenie, keď sa previnil hráč Čeljabinsku Kontiola.

Ak sa tempo hry nezmení, čakajú nás ešte dve zaujímavé tretiny. Zostaňte s nami.

20:00

16:25
    V momente ako previnilec opúšťal trestnú lavicu, pálil ešte jeden hráč hostí, ale brankár nemal s týmto pokusom najmenší problém.

16:24
    A je po presilovke. Domáci sú v plnom počte.

15:40
    Hostia sú v útočnej tretine.

14:24
    A máme tu prvé vylúčenie v stretnutí. Fauloval Kontiola.

12:45
    Domáci sa už spamätali a veľmi nebezpečne pohrozili aj teraz. Po prečíslení sa dostal k puku Bulis, ktorý zľava tvrdo vypálil a brankár Ahonen puk len vyrazil.

12:04
    Po rýchlom protiútoku nebezpečne pohrozili aj domáci.

11:43
    Opäť sa bude vhadzovať buly pred bránou domáceho celku.

11:00
    Zdá sa, že domáci zostali po tomto góle zaskočený a snažia sa založiť vlastný útok, no pri puku sa držia viac hostia.

8:13
    A máme tu úvodný gól stretnutia, ktorý vsietil DMITRIJ UPPER. Kapitán hostí bol úplne voľný medzi kruhmi a po jeho delovke vyťahoval Garnett puk zo siete. Asistencia: Rudenko.

7:15
    Stretnutie má od úvodného buly svižné temto. Takýto hokej sa musí divákom páčiť.

6:15
    Hostia teraz zahodili obrovskú príležitosť, konkrétne to bol Rachmanov, ktorý nedokázal prekonať brankára domácich.

5:07
    Tentoraz musel byť v pohotovosti brankár domácich Garnett.

4:10
    Tentoraz sa do útoku hrnú hostia, no ich strelecký pokus bol zblokovaný, ale podarilo sa im udržať pásmo.

3:25
    Hrá sa spôsobom hore-dole. K puku sa však teraz dostal Popov, ktorý vyslal strelu na bránu hostí, ale Ahonen bol pripravený.

1:10
    Aktívnejší domáci sa dostali k puku a spoza brány nahrávali do medzikružia, kde si nakorčuľoval jeden z hráčov domáceho celku, ale jeho strela bola nepresná.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Petrov) – Bondarev, Kondratev, Katičev, Klimontov, Borodkin, Artamonov, Rjabykin, Chlystov – Popov, Glinkin, Kokujov – Čistov, Kontiola, A. Kosticyn – Dugin, Bulis, Kuznecov – Osnovin, Sajustov, Abdullin.

HC Barys Astana: Ahonen (Poluektov ) – Lundin, Blochin, Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Barker – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Upper – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Rachmanov, Panšin.

Rozhodca: Oskirko, Sergjyev – Medvedev, Sivov.

Dobrý deň, dovoľte mi privítať vás pri sledovaní prenosu ďalšieho zo zápasov KHL. Dnes sa stretnú domáci Traktor Čeľjabinsk a hostia z tímu Barys Astana.
    Domáci sú zatiaľ na ôsmom mieste tabuľky so 44 bodmi.

Posledné dva zápasy sa im príliš nevydarili, keď podľahli najprv vonku Dinamu Minsk 2:4 a potom nestačili na domácom ľade Avangardu Omsk 1:2.

Hostia sú na druhom mieste tabuľky so 64 bodmi.
    Aj oni prehrali posledné dve stretnutia. Najprv podľahli 2:3 Levu a potom Metallurgu Magnitogorsk 3:4 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil R. Starchenko.

V tejto sezóne sa stretli 28.10. a vtedy boli úsešnejší práve hráči Čeľjabinsku, ktorí na súperovom ihrisku vyhrali 5:1.

Čo sa týka vzájomných zápasov: tieto dva celky sa stretli spolu 5x. 3x sa z víťazstva tešili hráči Traktoru Čeľjabinsk (6:3,5:3,5:1) a dvakrát sa tešili hráči Astany (4:2,3:2).

Uvidíme, kto bude úspešnejší dnes. Ostaňte s nami.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Petra Beblavá

Góly a asistencie: 9. Upper (Rudenko), 25. Starčenko (Upper), 33. Dawes (Barker, Bochenski), 37. Panšin (Gavrilin)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov ) – Lundin, Blochin, Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Barker – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Upper – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Rachmanov, Panšin.

Rozhodca: Oskirko, Sergjyev – Medvedev, Sivov