NY Rangers – Winnipeg 2:5 (kon.) | Montreal – NJ Devils 3:2 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 2:0 (kon.)
LA Kings – St. Louis 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Philadelphia Flyers
cz Utorok 03.12.2013, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje. Noční program NHL přináší i duel mezi Minnesotou Wild a Philadelphií Flyers. Divočáci se po dobrém začátku drží v tabulce Západní konference na sedmé příčce, ale v posledních zápasech se trápí a pomalu se musí začít obávat o místo v elitní osmičce. To Flyers tento ročník hodně špatně začali a nyní se na pozice, které zaručují postup do play-off, snaží dotáhnout. Uvidíme tedy, kdo dnes urve velice důležité body.

Philadelphia Flyers:
    Letci začali sezónu tragicky a i přes zlepšenou formu z poslední doby se stále nemohou vměstnat do elitní osmičky Východní konference. Nyní jsou v tabulce desátí s dvoubodovou ztrátou na osmé Rangers. Philadelphia prohrála z posledních jedenácti zápasů pouze třikrát, ale pokud chce do play-off, musí v podobných výkonech pokračovat i nadále. Flyers budou postrádat zraněného útočníka Vincenta Lecavaliera.

Minnesota Wild:
    Wild se nachází na sedmém místě tabulky našlapané Západní konference. Minnesota si dlouho vedla velmi dobře, ale poslední čtyři zápasy prohrála a zdá se, že se na jejích hráčích začíná usazovat krize. Divočáci se již v tabulce musí dívat i za sebe, jelikož na devátý Vancouver už mají náskok pouhých dvou bodů. Velkou oporou týmu Minnesoty je brankář Josh Harding, jenž má druhý nejlepší průměr obdržených branek v soutěži (1,52) a šestou nejlepší procentuální úspěšnost (93,6 %). V sestavě Wild bude scházet Mikael Granlund.

Vzájemné zápasy:
    Oba celky spolu moc často nehrají. Naposledy se utkaly už v sezóně 2011-12. Tehdy zvítězila Philadelphia na svém ledě 5:1.

Československá stopa:
    Jakub Voráček (PHI) – 26 zápasů, 12 bodů (3+9)
    Andrej Meszároš (PHI) – 11 zápasů, 2 body (0+2)

Minnesota Wild: Harding (Bäckström) – Brodin, Suter, Scandella, Spurgeon, Stoner, Ballard – Pominville, M. Koivu, Parise – Heatley, Coyle, Niederreiter – Mitchell, Brodziak, Cooke – Rupp, Konopka, Haula. Trenér: Mike Yeo

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Coburn, Timonen, Grossmann, Streit, Meszároš, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Rosehill. Trenér: Graig Berube

Rozhodčí: McCauley, Walsh – Amell, Vaughan.

Aktéři utkání jsou již na ledě. Následovat bude hymna Spojených států.

00:01

00:10
    Hned přichází nebezpečná střela Pariseho, Emery vyráží do ochranné sítě.

00:49
    Minnesota začala tlakem a uzavřela soupeře v jeho obranném pásmu.

01:06
    Flyers se vymanili ze sevření a zasahovat už musel i Harding. Střela Reada končí v jeho klíně.

01:56
    Od mantinelu vypálil Heatley, Emery vyráží.

02:37
    Po ztrátě hostí ve středním pásmu pálil po přejetí modré čáry Konopka, Emery si připisuje další zákrok.

03:40
    Divočáci jsou stále mnohem aktivnější, hráči Philadelphie mají problémy přejít přes střední pásmo.

04:28
    Coburnův golfák končí pouze na plexiskle za brankou Hardinga.

06:13
    Niederreiterovu nabídku se snažil tečovat Heatley, nemířil však přesně.

06:56
    Haula v dobré pozici po nahrávce Coyla. Emery znovu na místě.

07:53
    V síti neskončila ani střela zápěstím Stonera, který si najel až na osu kruhů.

08:58
    Už velice dlouho se hraje bez přerušení, hra má dobré tempo.

09:50
    Coyle v rohu kluziště hodně tvrdě dohrál Andreje Meszároše a slovenský bek se jen těžce zvedal z ledu.

10:18
    Parise číhal před brankovištěm Emeryho. Přesné přihrávky se však nedočkal.

11:40
    Čas nám s minimem přerušení rychle plyne, kotouč se teď pohybuje hlavně ve středním pásmu.

12:29
    Luke Schenn střílel od modré vedle.

12:51
    Scandella od mantinelu posílal zajímavou nabídku do ohně, kotouč jen prošel kolem brankoviště.

13:37
    První lajna Minnesoty soupeře dost zmáčkla, na skóre se ale nic nemění.

13:44
    Na druhé straně vyvezl puk Read a nahodil ho na Hardinga. Ten přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.

14:31
    Před Meszárošem se na modré uvolnil prostor. Hostující obránce si tak sjel více dopředu a vypálil. Harding udržel kotouč na svém těle a nedovolil dojíždějícím hráčům dorážky.

14:39
    Hned po buly pálil nepřesně Streit.

15:17
    Voráček odpálil puk až na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Emeryho.

15:42
    Rinaldo nahazoval z rohu puk před branku, Rosehill se však k teči nedostal.

16:01
    Strkanice u střídačky Flyers, vylučovat se ale nebude.

16:01
    Komerční přestávka.

16:10
    Pokus Simmondse byl sražen nad domácí branku.

16:40
    Střela Spurgeona od modré byla sice prudká, ale kotouč jen zaduněl o zadní mantinel.

17:12
    Největší šance dosavadního průběhu zápasu! Mitchell v rohu vybojoval puk a našel před brankou Brodziaka, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Emeryho. Ten svůj tým hodně podržel.

17:31
    Downieho pokus od levého mantinelu domácí branku netrefil.

18:31
    Mitchell si to v útočném pásmu namířil mezi dva hráče a v pádu se ještě pokusil tečovat puk na Emeryho. Místo toho však dojel až do branky a hra je přerušena.

18:51
    Domácí útok ukončila píšťalka čárového – ofsajd.

19:01
    S ohlášením poslední minuty třetiny se z pravé strany dral před brankoviště Giroux, Harding si situaci pohlídal.

19:26
    Simmonds v útočném pásmu sváděl souboje se Spurgeonem. Nakonec domácího beka stáhl rukama na led a je vyloučen na dvě minuty.

19:57
    Minnesota se v přesilovce usadila v útočné třetině, ale Letci už bezbrankový stav do přestávky uhájí.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Aktivnější byla určitě domácí Minnesota, která soupeře přestřílela a také si vypracovala největší šanci úvodní části. Emery však Brodziakovu tutovku zlikvidoval.

Střely na branku v 1. třetině – 9:4

Další třetina začne přibližně ve 3:01.

20:01

20:01
    Pokračuje přesilovka domácích při vyloučení Simmondse.

20:31
    Hostům se podařilo vyhodit.

20:49
    Ofsajd domácích.

20:56
    Harding byl donucen přikrýt vyhozený puk a Flyers tak vybojovali buly v útočném pásmu.

21:21
    Letci se opět osvobozují a jejich oslabení za malou chvilku skončí.

21:25

22:37
    Domácí si připravili velkou šanci, tedy vlastně Mitchell si ji připravil. Útočník Wild nejprve ostře pálil z pravého kruhu a Emery vyrazil. Volný puk pak dojel opět Mitchell a jen díky Emerymu Flyers neprohrávají.

23:30
    Postavení mimo hru hráčů Minnesoty.

23:30
    Bitka mezi Rosehillem a Ruppem. Jasným vítězem hostující útočník, který sokovi přetáhl dres přes hlavu a poslal ho k zemi.

23:30
    Oba hráči dostali pětiminutové tresty.

24:23
    Suterova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě za brankou Emeryho.

25:12
    Nahození Grossmanna od levého mantinelu branku Hardinga minulo.

25:25
    Ke střele od modré se odhodlal Streit, Harding úspěšně zasáhl.

26:20
    Rafflovu lehkou střelu od modré čáry schoval Harding do lapačky, je tu reklamní pauza.

26:42
    Protiútok domácích zakončil střelou z pravého kruhu Brodziak, Emery vyráží. Hostující gólman je dnes zatím bezchybný.

26:58
    Na trestnou lavici odchází hostující Claude Giroux, který vyhodil kotouč do hlediště.

27:26
    Wild musí rozehrávat od své branky.

28:00
    Ostrá střela Pominvilla se mezi tyče nevešla.

28:26
    Read vyvezl kotouč do středního pásma, nahodil ho za branku a šel střídat.

28:59

29:53
    Brayden Schenn objel domácí branku, ale své najíždějící spoluhráče už nenašel.

30:38
    Začala druhá polovina zápasu a na první gól stále čekáme.

30:43
    Kouč Minnesoty Mike Yeo si vzal po icingu svého týmu oddechový čas, aby si jeho unavená pětice odpočinula.

31:15
    Zach Parise měl velkou šanci pohnout s ukazatelem skóre. Ze situace 2 na 1 udělal svůj souboj s brankářem Emerym, kterého se pokusil roztáhnout a zasunout mu puk mezi betony. Emery se však nenechal překvapit a černý kus gumy má někde pod sebou.

31:56
    Voráček spíše jen nahazoval kotouč na Hardinga, který ho vyrazil do rohu.

32:46
    Domácí si hledají prostor v útočném pásmu, zatím bez zakončení.

33:02
    Simmonds už hosty z tlaku osvobodil a vybojoval dokonce buly v jejich útočném pásmu.

34:04
    Nutno říci, že Philadelphia si dnes ještě nevypracovala vyloženou šanci. Domácí už minimálně tři měli.

34:48
    Hráči Minnesoty vyhodili puk přes všechny čáry, ale tak, že nejde o icing.

35:05
    Couturier se dostal mezi kruhy ke kotouči, ale Harding jeho střelu vyrazil.

36:16
    Pominville z modré čáry nahazoval puk před branku, jelikož mu tam sjížděl spoluhráč Parise. Kotouč se však doklouzal až k Emerymu, který jej přikryl.

36:32
    Je tu ofsajd Philadelphie.

36:49
    Střelu aktivního Mitchella vytěsnil Emery mimo svou klec.

37:25
    Giroux u mantinelu vybojoval kotouč pro Voráčka, který však zápěstím nezamířil přesně.

38:26
    Harding musel likvidovat hned dvě střely během několika vteřin. Pokusy Braydena Schenna a Simmondse ale za jeho zády nekončí.

39:00
    Přesně minutu před koncem druhé třetiny pálil od modré Meszároš, Harding měl odkrytý výhled a puk v pohodě zachytil.

39:50
    Emery měl teď velké problémy. Už ležel za brankou a u kotouče byl Mitchell. Domácí útočník toho však nevyužil.

40:00

Čekání na první gól zápasu trvá. Blíže k němu měli přeci jen domácí Divočáci, kteří si za dvě třetiny vytvořili 3-4 šance, které měly gólové parametry. To hráči Philadelphie testují Hardinga spíše ze střední vzdálenosti a to ještě ne moc často. Uvidíme, zda se ve třetí části konečně dočkáme.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:6, celkem – 15:10

Třetí třetina začne přibližně ve 3:57.

40:01

40:53
    Coburn se podél mantinelu dostal až do střelecké pozice, jeho pokus vytěsnil Harding.

41:39
    Další zákrok Hardinga, který vyrazil Streitovu střelu od modré.

42:13
    Nahození Rakušana Raffla ze středního pásma zastavil Harding.

43:03
    Třetí třetinu začali aktivněji hosté, Minnesota zatím na Emeryho nevystřelila.

43:52
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A teď už ano a hned je z toho gól! Mikko Koivu objel branku a naservíroval puk před brankoviště na hůl JASONA POMINVILLA, jenž zblízka překonal Emeryho. Asistence: Mikko Koivu.

44:49
    A hned je tu i druhý gól domácích! Spurgeonovu bombu Emery vyrazil, ale pouze na hůl CHARLIEHO COYLA, který měl před sebou už jen odkrytou klec – 2:0. Asistence: Jared Spurgeon a Marco Scandella.

44:49
    Hostující kouč Berube si bere oddechový čas.

46:24
    Tak dlouho se čekalo na první branku a pak domácí skórovali hned dvakrát během necelé minuty. Jak odpoví Letci?

47:06
    Před brankou se dostal k odraženému puku Jakub Voráček, Harding však zasáhl a přerušil hru. Komerční přestávka.

47:19
    Spurgeon si na své konto připisuje další zblokovanou střelu.

47:48
    Philadelphia si zahraje přesilovku. Střelec druhého gólu domácích Charlie Coyle vyloučen na dvě minuty.

48:03
    Neskutečné! Po Simmondsově přihrávce měl před sebou Jakub Voráček tařka odkrytou klec, ale Harding se stačil tygřím skokem přesunout a Voráčka senzačně vychytal!

49:17
    Domácí vyhazují.

49:41
    Harding zastavuje také dělovku Couturiera z pravého kruhu. Domácí brankář ukazuje, proč patří ve statistikách k nejlepším v soutěži.

49:49

50:09
    Další zákrok Hardinga, který přerušuje hru. Reklamní brejk.

50:53
    Giroux si hledal prostor k zakončení, ale kotouč končí opět v moci Joshe Hardinga.

51:16
    Puk se od Braydena Schenna odrazil k jeho bratrovi Lukovi, jehož volej vyráží betonem Harding. Ten v těchto chvílích Minnesotu drží.

51:50
    Zahrozili také Wild a zasahovat musel i Emery, na kterého nebezpečně dotíral Brodziak.

52:53
    Je tu strkanice za domácí brankou, vylučovat se ale zřejmě nebude.

53:08
    Hartnella před brankovištěm podrazil Mikko Koivu a hosté si zahrají přesilovku. Možná jedna z posledních šancí pro Flyers s utkáním ještě něco udělat.

53:36
    Matt Cooke vyhazuje.

54:01
    Teď se hosté vyhodili nepřesnou přihrávkou sami.

54:40
    Letcům se tato přesilovka nedaří, Minnesota se zase osvobodila.

55:05
    A znovu...

55:04
    Koivu na ledě, domácí kompletní a už jsou hodně blízko k vítězství.

56:08
    Prudkou střelu Voráčka vyráží Harding ramenem.

56:23
    Střela Meszároše sražena mimo hrací plochu. Následuje komerční pauza, po které se bude vhazovat před domácí brankou.

56:23
    Tak se nakonec vhazuje ve středním pásmu.

56:38
    Icing domácích.

56:38
    Hosté hrají bez brankáře!

57:19
    Závar před domácí brankou. Dorážet se pokoušel Hartnell, ale puk končí samozřejmě pod Hardingem.

57:45
    Meszárošovi puk na modré přeskočil hůl, hosté se musí vracet do středního pásma.

58:40
    Tečovaná střela Meszároše skončila vedle.

59:01
    Poslední minuta, hraje se v obranném pásmu Wild.

59:23
    Rána Meszároše byla zblokována, domácí pak mohli vyhodit...

59:54
    Letci se dopustili postavení mimo hru. Je rozhodnuto!

60:00

Je konec! Minnesota nakonec ve třetí třetině Letce přetlačila a vítězí 2:0. Na první gól zápasu se dnes čekalo až do 44. minuty a pak padly hned dva během 57 sekund. Skóre otevřel Pominville a krátce poté ho upravil do konečné podoby Coyle. Philadelphia se ještě snažila se zápasem něco udělat, ale narážela na skvělého Joshe Hardinga, který si nejlepší zákrok zápasu schoval na Jakuba Voráčka, jemuž dokázal fantasticky lapit střelu do prakticky odkryté klece. Hostům v závěru nepomohla alespoň ke snížení ani více než tříminutová hra bez gólmana.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:11, celkem – 21:21

Minnesota po čtyřech porážkách konečně zabrala a upevnila si pozici v elitní osmičce Západní konference. Naopak Philadelphii se osmá pozice na Východě zase o něco vzdálila.