Remeš – Paríž 0:3 (kon.) | Évian TG – Lorient 0:4 (kon.) | Lyon – Valenciennes 1:1 (kon.)
Montpellier – Guingamp 1:1 (kon.) | Rennes – Bordeaux 1:1 (kon.) | Sochaux – Bastia 1:1 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
0:4 (0:2)
FC Lorient
cz Sobota 23.11.2013, 20:00 • Parc des Sports • Ligue 1 Uber Eats

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (21:53:48)

Zápas je u konce, jasným výsledkem skončil možná překvapivě pro hostující Lorient. Hosty k dnešní vysoké výhře nastartoval rychlými dvěma góly v úvodních patnácti minutách útočník Aboubakar, ve druhé půli přidali hosté další dvě branky a dnešní utkání tak zcela jasně opanovali.

90
    Sudí nastaví v dnešním zápase pouhou jednu minutu.

89
    Aboubakar vybojoval pro hosty rohový kop, z něj se však hostům již nic vymyslet nepodařilo.

89
    Na trávníku se již nic zajímavého neděje, oba celky spíše vyčkávají finální zapískání rozhodčího.

87
    Lorient právě vstřelil branku!
    Penalta proměněna! YANN JOUFFRE nedal svoji pumelenicí Hansenovi žádnou šanci.

86
    Ale pozor! Když už se nedaří, tak se nedaří pořádně. Hosté budou k tomu všemu zahrávat ještě pokutový kop! Angoula poslal nevybíravě zezadu k zemi hostujícího Aboubakara a sudí Thual okamžitě ukázal na penaltovou značku.

85
    Hosté kombinují kolem šestnáctky domácích. Ti se nemohou na míč dostat.

84
    Domácí jsou na tom psychicky hodně špatně, hosté si s nimi momentálně dělají co chtějí.

82
    Hosté přidávají třetí branku a já si troufám tvrdit, že je již rozhodnuto! Trefil se střídající SADIO DIALLO po kompletním vyšachování domácí obrany.

81
    Lautoa nebezpečně zlobil na útočné polovině, rychle a důrazně k němu přistoupil domácí Rubén, který se vůbec nebál případné druhé žluté karty.

81
    Poslední střídání domácích a poslední pokus na oživení útoku. Sorlin přenechá své místo N'Sikuluovi.

79
    Centr Monnet-Paqueta z levého křídla, ten byl však zblokovaný domácí obranou.

78
    Mensah se nakonec dostal ke střele, tu však vytáhl hostující brankář Chaigneau na rohový kop.

78
    Wass rychlým přikopnutím uvolnil svého spoluhráče Dja Djédjého, toho však vzápětí obral čistě o míč hostující Guerreiro.

76
    Lorient se stále spíše brání aktivní hře domácího celku. Evianští se však na dostřel Chaigneauovi dostávají jen sporadicky.

74
    V rozpětí pěti minut jsme tak viděli hned čtyři žluté karty, to není příliš obvyklý jev v tomhle sportu.

73
    Žlutí se dále, kartonek stejné barvy vidí i hostující Doukouré.

72
    Statistika držení míče je více nakloněna domácímu celku (57 %), hosté však pozorně brání a pro domácí je tak velmi náročné se prosadit.

70
    Stejný trest vidí za svůj prohřešek i domácí Wasse. Domácí pomalu ztrácí kontrolu nad svými činy.

69
    Střídají Cambon (EVA) vidí žlutou kartu.

68
    Parádní zákrok hostujícího brankáře Chaigneaua proti střele domácího Sorlina přímo z přímého kopu.

67
    Chyba Lautoy na domácího Rubena, hostující hráč vidí žlutou kartu, domácí navíc budou zahrávat přímý kop ze zajímavé situace.

65
    Špatná přihrávka Aboubakara na Traorého končí v rukavicích domácího brankáře Hansena.

63
    Domácí se sice snaží něco vymyslet na polovině soupeře, těžko se jim ale také prosazuje.

62
    Hosté mají míč na svých kopačkách, nikam ale nespěchají.

61
    Ošetřený Manga se vrací na trávník, publikum ho přivítalo hlasitým pískotem.

59
    Atakovaný Manga musí být ošetřen za postranní čárou, pokračuje se tedy zatím v deseti na obou stranách.

58
    Další komplikace pro domácí celek. Útočník Ehret vidí červenou kartu za faul na Mangu, který sudí Thual označil za velmi nebezpečný. Domácí hráč tak dohrál a míří předčasně do sprch!

57
    Manga po kontaktu s domácím Ehretem končí na trávníku a s bolestivou grimasou na něm leží.

56
    Druhé střídání domácího celku v dnešním zápase. Tie Bi odchází ze hřiště, místo něj máme na pažitu Cambona.

54
    Z rohu se však domácím nepodařilo nic vymyslet, hosté jednoduše odvrací.

53
    Rána Ehreta byla sražena na roh.

52
    Zajímavá šance pro hostující Lorient! Po jednom z útoku hostí se zdálo, že domácí Angoula zahrál rukou v šestnáctce, a že by se měla kopat penalta. Rozhodčí však není stejného názoru jako hráči Lorientu.

50
    Ehret ztratil balón, když se snažil obehrát hostujícího Lautou.

48
    Začátek druhého poločasu tak patří hostujícímu týmu, stejně jako začátek poločasu prvního.

47
    Hostující Monnet-Paquet hned ve velké šanci druhého poločasu! Ten však měl ve vápně již spíše střílet, prostoru měl spoustu. Místo toho hostující útočník hledal marně ještě Traorého.

46
    Hned jedno poločasové střídání na straně domácích. Dja Djédjé přichází na trávník místo Nistora.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

První poločas je za námi, viděli jsme v něm vyvedený nástup hostujícího Lorientu, který se díky dvěma brankám útočníka Vincenta Aboubakara dostal do slibného dvoubrankového náskoku. Domácí sice v průběhu poločasu vyrovnali hru, branky se zatím ale nedočkali.

45+1
    Aboubakar se chystal na svůj další ofenzivní výpad, cestu mu ale na poslední chvíli zkřížil domácí Sorlin.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu v prvním poločase.

45
    Tie Bi a Doukouré se srazili ve vzdušném souboji hlava na hlavu a oba upadli na zem. Naštěstí se však brzy zvedli a budou moci pokračovat dále ve hře.

44
    Před dotírajícím Rubénem odehrál dobře míč do bezpečí obránce hostí Manga.

41
    Sabaly se dral do zajímavé šance, na pravé straně však zcela ztratil kontrolu nad míčem a ten se tak odkutálel do zámezí. Škoda pro domácí.

39
    Míč mají na kopačkách stále spíše domácí, hosté se na něj již delší dobu nedostali. To ovšem neznamená, že se nemohou rychle utrhnout do nějakého protiútoku a zasadit soupeři další ránu.

38
    Domácí zahrávali přímý kop, míč si však ze vzduchu stáhl mezi rukavice brankář Lorientu Chaigneau.

36
    Poslední okamžiky zápasu patří domácímu celku, ten se však zatím zaměřuje jen na dlouhé nákopy a čeká, který z nich se uchytí.

34
    Sabaly našel pěknou kolmicí do útoku si sbíhajícího Rubéna, do jeho rány však stačil vložit svoji nohu hostující obránce Baca a zblokovat tak míč mimo.

32
    Dva hostující hráči zůstávají po svých soubojích ležet na trávníku. Rozhodčí Thual si volá kapitána domácích, aby uklidnil své svěřence.

30
    Již to mohlo být klidně 3:0 pro hosty! Monnet-Paquet se ocitl sám před Hansenem, na nic nečekal a rozhodl se pro střelu, kterou trefil jen domácího brankáře. Kdyby nebyl tolik sobecký, mohl přihrát na volného Aboubakara u pravé tyče, který by nejspíš zkompletoval hattrick.

29
    Z rohu se ale již domácím nepodařilo nic vymyslet.

29
    Zajímavá šance domácího Ehreta. Centr Rubena z levé strany našel po odrazu od jednoho z hostí volného Ehreta, kterému do rány padl na poslední chvíli jeden z obránců hostí. Roh pro Evian.

26
    Domácí jsou lehce frustrovaní a jejich drobné fauly začínají narůstat. O další z nich se postaral Wass, který k zemi poslal jednoho z hostí.

25
    K míči se dostal následně hostující Traoré, jeho pokus ale letěl velmi nepřesně. Míč končí na tribunách.

24
    Angoula v souboji s hostujícím Aboubakarem, míč pro domácího hráče.

24
    Domácím fanouškům se hra jejich týmu příliš nezamlouvá a na své miláčky začínají pískat. Probere to fotbalisty Evianu?

23
    Dlouhý pas Angouly na Rubena, míč však na poslední chvíli odhlavičkoval do bezpečí hostující Baca.

22
    Špatná přihrávka Nistora na Wasse, z téhle akce domácích tak také nic nebude.

22
    Hlavička Traorého po centru od Monnet-Paqueta. Jeho pokus však mířil poměrně vysoko nad.

21
    Centr Sabalyho dopadl přesně na kopačky hostujícího Mangy, který pohodlně odkopává míč do bezpečí.

20
    Domácí se na útočné polovině trápí, chybí jim patřičný pohyb.

19
    Monnet-Paquet povalil k zemi Mongongua. Rozehrávat tak budou domácí.

18
    Zajímavá šance pro domácí Evian ke snížení! Wass centrem z pravé strany hledal v šestnáctce Rubéna, který v dobré pozici jen těsně nedosáhl na míč.

16
    Domácí trenér Pascal Dupraz je na lavičce hodně rozzuřený a není se čemu divit. Tahle špatný úvod duelu si favorizovaný celek nepředstavoval.

13
    VINCENT ABOUBAKAR přidává ve třinácté minutě duelu svůj druhý gól v zápase! Po zahrané standardní situaci se hostující střelec vyhnul o centimetry postavení mimo hru a znovu sám proti Hansenovi se nemýlil. Zatím velký večer hostujícího útočníka z Kamerunu.

13
    Hosté pokračují ve své aktivní hře a napadají rozehrávku domácích.

12
    K míči se postavil domácí Wass, jeho centr však v poklidu odvrací hostující obrana.

11
    Následovat bude přímý kop pro domácí.

9
    Jedná se již o letošní šestý gól hostujícího útočníka, který se zároveň stává nejlepším střelcem týmu.

7
    Zápas sice začal poklidně, z první vážné šance se ale hosté ujímají vedení! Domácí Ehret ztratil míč na polovině hřiště, čehož využili Lorientští a vrhli se do rychlého protiútoku. VINCENT ABOUBAKAR si naběhl do vápna, dostal míč přesně na hlavu a sám proti brankáři Hansenovi si počínal bezchybně. Na jeho střelu do levé části brány neměl Hansen šanci zareagovat.

6
    Začátek zápasu se odehrává v poklidném tempu, nikdo se nikam bezhlavě nehrne.

4
    Po pravé straně se do šance prodíral Jouffre, i jemu ale bylo odmáváno postavení mimo hru.

3
    Aboubakar zůstává ležet na zemi po jednom ze vzdušných soubojů, o nic vážného se ale nejedná.

3
    Hraje se zatím opatrně, oba celky se snaží dlouhými nákopy dostat blíže k bráně soupeře.

1
    Uběhlo pouhých dvacet vteřin hry a hostující Traoré se nachází v ofsajdovém postavení.

1

Oba celky pomalu nastupují na trávník, brzy budeme moci začít.

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Mensah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Sorlin, Nistor, Tié Bi – Wass, Rubén, Ehret.
    Náhradníci: Laquait – Cambon, Dja Djedjé, Koné, Baouia, Escobar, N'Sikulu.

FC Lorient: Chaigneau – Baca, Lautoa, Ecuele Manga (C), Guerreiro – Monnet-Paquet, Jouffre, Coutadeur, Doukouré – Traoré, Aboubakar.
    Náhradníci: Mboka – Pedrinho, Gassama, Diallo, Abdullah, Pelé, Sunu.

Rozhodčí: Thual.

Favoritem zápasu tedy budou domácí fotbalisté, kteří, nebýt špatného úvodu soutěže, mohli klidně okupovat daleko vyšší příčky v tabulce Ligue 1.

FC Lorient

Hostující Lorient je na tom ještě o poznání hůře než domácí Evian. Fotbalisté z regionu Bretaň okupují s jedenácti body na kontě až sedmnáctou příčku v tabulce, na 18. Valenciennes mají náskok dvou bodů.
    Lorientu se navíc v posledních zápasech také nedaří, za posledních devět odehraných zápasů si hostující fotbalisté připsali jednu výhru, jednu remízu a sedm proher, naposled podlehli favorizovanému Paris SG jasně 0:4.

Domácí fotbalisté z města proslulé minerální vody Evian v letošním ročníku odehráli třináct zápasů, ze kterých získali 16 bodů. V tabulce dvacetičlenné soutěže je proto najdeme na čtrnácté pozici, jediný bod od jedenáctého Rennes.
    Poslední zápasy se fotbalistům Evianu vydařili, ti totiž aktuálně drží sérii tří výher v řadě. Poradili si postupně s Valenciennes, Guingampem a Toulousem, vždy zvítězili těsně o jednu branku.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání francouzské nejvyšší fotbalové soutěže Ligue 1. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Évian Thonon Gaillard a hosty z FC Lorient. Úvodní výkop je naplánován od 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.