Everton – Liverpool 3:3 (kon.) | Fulham – Swansea 1:2 (kon.) | Hull City – Crystal Palace 0:1 (kon.)
Newcastle – Norwich 2:1 (kon.) | Arsenal – Southampton 2:0 (kon.) | West Ham – Chelsea 0:3 (kon.)
Hull City AFC
0:1 (0:0)
Crystal Palace FC
Sobota 23.11.2013, 16:00 • The KC Stadium • Anglická Premier League

To je na dnes z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť. (18:08:06)

V druhom polčase sme sa už dočkali o niečo zaujimavejšieho predstavenia ako v prvej polovici. Domáci mali po celý čas optickú prevahu, no v útoku boli až príliš bezzubý. V 78.minúte dostal červenú kartu hoťujúci Bolasie a vyzeralo to tak že by mohli domáci niečo s výsledkom spraviť. Boli to však paradoxne hostia ktorý sa o pár minút neskôr dostali do jedinej svojej väčšej príležitosti a po výbornej prihrávke od Jeromeho, Bannan úspešne zakončil do prázdnej brány a získal tak pre svoj tím tri body.

Zákroky brankára Speroniho – 2
    Zákroky brankára McGregora – 0

Tak toto bude Hull City skutočne bolieť, strela Livermoreho v poslednej minúte nadstaveného času prešla cez čiaru, rozhodcovia však gól neuznali.

90+4
    A hneď na to tyčka, domácim to už nevýjde.

90+4
    Domáci sa teraz tešili, po tom čo jeden z obráncov hostí zachytil loptu na čiare, rozhodcovia však ukázali že to gól nebol.

90+3
    Center do šestnástky, ktorý zblokovali obráncovia hostí a následne chytil Speroni, píska sa však roh a Speroni je veľmi nespokojný.

90+2
    Presne dve minúty dokonca, hráči Hullu však nemajú loptu pod kontrolou.

90+1
    Strela Livermoreho, domáci si pýtaju roh, Speroni však bude zahrávať päťku.

90
    Na tabuľke štvrtého rozhodcu svietia 4 minúty.

90
    Obrana hostí šlape výborne tak, ako celý zápas a každý pokus domácich odvracia.

89
    Uvidíme odkop od brány hostí po neprestnosti Livermoreho.

89
    Ward teraz zasiahol pred domácim útočníkom a kopol loptu do autu.

88
    Dlhý center do šestnástky ktorý Speroni dobre prečítal a zmocnil sa vo vzduchu lopty.

88
    Center bol zblokovaný do autu.

87
    Domáci s loptou pred šestnástkou Crystal Palace.

86
    Z ihriska odchádza ešte hosťujúci Gayle a nahradí ho Jason Puncheon.

86
    Dokonca ďalšia kontra hostí, Jerome však nedokázal tento center dobre zakončiť.

84
    Domáci sa snažia niečo na súpera vymyslieť, uvidíme na koľko ich toto obrovské zaváhanie bude bolieť.

81
    Crystal Palace dal gól!
    Domáci mali obrovskú príležitosť na zisk všetkých bodov po tom čo Bolasie dostal červenú kartu, avšak udreli práve hostia. Po výbornej prihrávke od striedajucého Jeromeho ktorý zaviedol loptu do šestnástky, sa do prázdnej brány trafil BARRY BANNAN.

79
    A teraz vidíme dokonca aj červenú kartu, Bolasie sa dostával do šance no bol to práve on kto išiel po lopte príliš tvrdo a vyslúžil si jasnú červenú kartu.

78
    Ďalšie striedanie následne aj na strane domácich, z ihriska odchádza Robert Koren a nahradí ho Mohamed Gedo.

76
    Druhé striedanie hostí, odchádza Dikgacoi, nahradí ho Stuart O´Keefe.

75
    Domáci teraz tlačia na súpera, snažia sa niečo vymyslieť, obrana Crystal Palace hrá však dobre a domácich do veľkých šancí nepúšťa.

73
    Figueroa bol ošetrovaný, hrá sa už opäť ďalej.

70
    Elmohamady získava roh pre domácich. V druhom polčase sledujeme zaujimavejšie stretnustie ako v prvej polovici.

69
    Mela pred bránou Speroniho, Boyd však zakončiť nedokázal.

69
    Na druhej strane zvoleja kopal Koren a získava roh.

68
    Obráncovia hostí zapojili do hry aj svojho brankára, ten odkopol ďaleko na Jeromeho, ktorý sa dostal až k strele, tá síce spôsobila rozruch no bola vysoko nad.

66
    Žltá karta aj pre domáceho Huddlestoneho.

66
    Bolasie pekne udržal loptu medzi dvoma obráncami, jeho strela z hranice šestnástky bola však nepresná.

64
    O strelu sa opäť pokúšal hostujúci Gayle, z veľkej vzdialenosti sa však lopta po jeho strele k bráne ani nepriblížila.

63
    Boydov točený center nikto nezachytil a lopta prešla za ihrisko na druhej strane. Odkop od Speroniho brány.

62
    Dlhá loptu pred šestnástku a domáci získavaju roh.

62
    Od brány teraz bude odkopávať domáci brankár.

61
    Sagbo sa snažil centrovať do šestnástky, Speroni bol však pozorný a jeho skákany center chytil.

60
    Hostia sa snažili vysunúť Bolasieho, pred ním však zasiahol Davies ktorý odkopol lopti do autu.

59
    Hostia majú loptu na svojich kopačkách.

58
    McShane, ktorý bol takisto ako Chamakh ošetrovaný na začiatku zápasu, teraz nahradí Rosenior.

58
    K Slabučkej strele sa dostal Gayle a domáci brankár môže poďakovať za loptu.

57
    Bolasie ukázal svoju techniku proti domácemu obráncovi, následne odcentroval do priestoru kde boli len hráči Hullu.

57
    Huddlestone zakončoval z poza šestnástky, jeho pokus však bol dosť nepresný.

56
    Po rohu sa dostal k lopte domáci brankár a kľudne rozohráva.

55
    Teraz sa snažili hostia vymyslieť niečo na pravej strane, dobrý center však hlavičkujú obráncy Hullu do rohu.

54
    Žltá karta teraz aj pre hostí, ktorú si vyslúžil Dikgacoi.

53
    Z kontry príležitosť aj na druhej strane, McGregor však zasahuje bez problémov.

52
    Následne dostal výbornu prihrávku Sagba ktorý však zoči voči Speronimu neuspel.

51
    Domáci sa teraz snažili o peknú kombináciu pred šestnástkou súpera strela však bola zblokovaná.

50
    Domáci držia loptu na polovici súpera. Vymyslieť však nič nedokážu.

49
    Ani z tohoto rohu väčšia šanca nevznikla a päťku bude zahrávať McGregor.

48
    Po dlhom najodený hostí, výborný obranný zákrok Figueroa, ten sa hnevá že z toho bude roh pre Crystal Palace.

48
    Zákrok na Warda vyzeral nepríjemne, ten leží na zemi, faul sa však nepíska.

47
    Loptu od brány odkopáva McGregor.

46

46
    Počas prestávky prestriedaly domáci, odchádza Robbie Brady a nahradí ho Danny Graham

Druhý polčas začína približnr v 17:05

Na prvom polčase v skutku ani nie je vela k hodnoteniu. Zápas sa hral prevažne v strede ihriska a úplne bez šancí, o ničo aktívnejší sú však domáci a uvidíme či sa im v druhom polčase podarí strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

45+3
    Domáci odvracajú loptu a je pískany koniec.

45+3
    Elmohamady stiahol pred šestnástkou prenikajúceho útočníka hostí a vyslúžil si žltú kartu.

45+2
    Nastavene boli tri minúty, čaká nás teda ešte približne jedna minútka prvého polčasu.

45+2
    Hostia odohrávaju opäť na ďalší roh.

45+1
    Center Hullu do šestnástky a domáci získavaju ďalší roh.

45
    Pri lopte však opäť domáci.

44
    Dikgacoi bol faulovaný na svojej polovine, všetci hráči sa nastahovali na polovicu súpera a odkopávať bude Speroni.

43
    Elmohamady zdvihol nohu pri vhode autu a loptu tak zadarmo získavaju hostia.

41
    Toto môžeme nazvať ako prvá šanca zápasu, Boyd sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky, snažil sa strielať cez hráč, ktorý jeho strelu výrazne spomalil a Speroni bez väčšich problémov zasiahol.

40
    Na center Hullu do šestnástky dobre vyskočil brankár Speroni.

39
    Hull teraz kombinuje na polovici hostí, za obranu súpera sa však dostať nedokáže.

37
    Korenova nepresná rozohrávka na polovici ihriska po ktorej prišiel útočný faul a lopru tak majú hostia.

36
    Williams sa dočkal. Chamakh nakoniec strieda pre tržné zranenie na hlave ktoré si privodil už na začiatku zápasu.

35
    Bolasie sa snažil presadiť sám proti obrane domácich, to mu však nevyšlo.

34
    Chamakhovi po hlavičkom súboji opäť spadol obväz a už tretí krát ho dnes musia ošetrovať lekári. Hrá sa bez neho ďalej.

33
    Lopta sa už zase dostala na polovicu hostí, no až za bránu Speroniho a ten bude odkopávať od svojej brány.

32
    Domáci rohový kop úspešne odvrátili, za šestnástkou sa však lopty opäť zmocnili hostia a po centry uvidíme ďalší rohový kop.

32
    A roh z lavej strany teraz aj pre hostí.

31
    Ďalší dlhý nákop domácich, loptu však opäť hostia dokázali odvrátiť.

30
    Ani z tejto štandartky pre domácich nezapršalo.

29
    Elmohmady potiahol loptu po pravej strane, snažil sa odcentrovať a získal ďalší roh pre domácich.

28
    Z proti útoku ani hostia nič nevyťažili.

27
    Dlhá lopta na Sagba, domáci hráč hu však nedokázal spravovať napriek tomu aut budu zahrávať práve domáci hráči.

25
    Obrana domácich však situáciu v pohode zvládla a maju teraz loptu na svojich kopačkách.

24
    Boyd fauluje Bolasieho v blízkosti vlastnej šestnástky a budeme sledovať dobrú štandartnú situáciu hostí.

23
    Sagba dostal dlhú loptu, stál však v ofsajde.

23
    Loptu maju domáci na svojej polovici a budú sa snažiť založiť útok.

20
    Po rohu Huddlestonea z laves strany sa k strele dostal Brady, lopta mu však nesadla a pri lopte je Speroni.

20
    Delaney síce hlavičkoval avšak iba na ďalší roh.

19
    Domáci budú zahrávať už druhý rohový kop.

17
    Davies sa pokúšal o strelu z väčšej vzdialenosti, tá však bola zblokovaná a zaútočiť môžu hostia.

16
    Hull City zahrávajú prvý roh zápasu po zlom odkope Speroniho. Obrana hostí však s touto štandartkou nemala väčší problém.

15
    Center hostí do šestnástky bol posúdený ako ofsajd.

13
    Hostia teraz kombinovali na polovici Hullu, jeden z obráncov sa snažil poslať optu na Gayleho za obranu hostí, tam bol však pozorný McGregor.

11
    Hostia sa teraz snažili založiť ďalší útok, Jedinak ich zastavil na polovici za cenu faulu.

9
    Speroni opäť odkopáva od svojej brány, lopty sa však zmocnili domáci.

7
    Chamakh je opäť na ihrisku, Williams si teda ešte bude musieť na svoju príležitosť v tomto zápase počkať.

6
    Po faule Warda, Davies zahrával priamy kop, avšak pri jeho centry bol brankár hostí pozorný a stiahol loptu do rukavíc.

5
    Opäť sa hrá no Chamakh sa zatial do hry nevrátil.

2
    Hneď na začiatku zápasu sú po strete ošetrovaný McShane a Chamakh a hra je teda na niaky čas prerušená.

1

Hull City AFC: McGregor – Elmohamady, Davies, McShane, Figueroa, Koren, Huddlestone, Livermore, Boyd, Brady, Sagbo
    Náhradníci: Rosenior, Bruce, Meyler, Graham, Gedo, Harper, Faye

Crystal Palace FC: Speroni, Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey, Dikgacoi, Jedinak, Bannan, Bolase, Chamakh, Gayle
    Náhradníci: Mariappa, Phillips, O´Keffe, Puncheon, Williams, Alexander, Jerome

Rozhodca: Taylor – Flynn, Lennard.

Po reprezentacnej prestávke, nás aj tento víkend čaká dalšie kolo asi najlepšiej futbalovej ligy sveta, anglickej Premier League.
    Ja vás od 16:00 hodiny stredoeurópskeho času budem sprevádzat zápasom medzi Hull City AFC a Crystal Palace FC

Posledné zápasy

Hull City pred reprezentačnou prestávkou utrpel vysokú prehru na trávniku silného Southamptonu 4:1. Ako jediný vtedy za Tigrov rozvlnil sieť súpera hrotový hráč Yannick Sagbo.

S oveľa prijaznivejším výsledkom do tejto prestávky vstupovali hráči Crystal Palace, ktorý konečne pretrhli sériu 7 porážiek v rade bezgólovou remízou doma s Evertonom FC

Absencie

Domácemu tímu budu v zápase chýbať Sone Aluko a James Chester pre dlhodobejšie zranenia. Spoliehať sa takisto nebudú môcť na Stephena Quinna ktorý si obnovil zranenie počas reprezentačnej prestávky v tíme Írska.
    Do zostavy by sa však mohol vrátiť brankár Allain McGregor a takmer istý je návrat najlepšieho strelca tímu Robbie Bradyho .

Tím Crystal Palace sa bude musieť v tomto zápase zaobísť takisto bez viacero hráčov. Až štvorica,
    Adlene Guedioura, Jack Hunt, Paddy McCarthy, a Glenn Murray
    , budu chýbať pre dlhodobé zranenia. Po zranení by sa však do zostavy mohol vrátiť Jonathan Williams a otázny je aj štart Jerome Thomasa, ktorý si privodil zranenie slabín.

Posledné slova pred zápasom

Proti poslednému tímu tabuľky by mal byť samozrjeme favoritom domáci tím, o presnom opaku však hovoria vzájomné zápasy a teda sa môžeme tešiť na stretnutie v ktorom sa môže udiať skutočne čokoľvek.. Je však pravdou že toto bude historický prvý zápas v Premier League týchto dvoch tímov. Mužstvo Hull City je v tejto sezóne doma veľmi silné po tom čo zaznamenali 3 výhri a dve remízy. V pohárových súťažiach v zápasoch medzi touto dvojicou nepadalo veľa gólov a myslím, že ako najpravdepodobnejší sa javí výsledok 1:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.