L. Mikuláš – Trnava B 2:5 (kon.) | R. Sobota – Pohronie 1:0 (kon.) | Dubnica – Prešov 0:2 (kon.)
Šaľa – Podbrezová 0:1 (kon.) | Šamorín – Senec 0:3 (kon.) | Michalovce – Bardejov 2:1 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
2:1 (0:0)
Partizán Bardejov
Sobota 23.11.2013, 17:30 • MFK Zemplín Michalovce (Michalovce) • MONACObet liga

Viac sa už nestalo. Michalovce si udržali svoju bilanciu víťazných zápasov aj v poslednom zápase jarnej časti na vlastnom ihrisku. Dnes to bol naozaj skvelý futbal. Aktívnejším tímom boli Michalovce ktoré si pripisujú veľmi dôležité tri body a preskakujú práve Bardejov na druhé miesto. Bardejov dnes bol slabším tímom a tak skončil aj výsledok. Gól minútu pred koncom bol len kozmetický. Michalovce sa tak rozlúčili zo svojimi priaznivcami víťazstvom. To je odomňa na jesennú časť všetko. Ale zostante s nami aj pri poslednom kole ktoré sa odohrá za jeden týždeň. Pekný zvyšok večera. (19:24:40)

90
    Raška ešte dostáva žltú kartu za držanie lopty a zdržiavanie.

89
    Bardejov dal gól!
    CARLOS DE AZEVEDO ešte svojou strelou koriguje stav stretnutia na 2:1.

87
    Zapotoka fauloval Božoka v strede ihriska a domácim tak plynú dôležité sekundy.

86
    Domáci hráči pomaličky dohrávajú posledné minúty stretnutia.

85
    Síce je v Michalovciach pocitovo len päť stupňov nad nulou hráčom určite nie je zima, stále sa obe strany snažia skórovať.

84
    Ofsajd nedovolil uznať gól ktorý práve Božok strelil.

83
    Za potlesku tribún ide pomaly dole z ihriska strelec druhého gólu Kunca, ktorého nahradí mladík Regáli.

82
    Bardejov sa márne snaží streliť gól. Obrana Michaloviec dnes je naozaj špičková.

81
    Klzký povrch trávnik zrušil držanie lopty domácich po páde Gamkrelidzeho.

80
    Domáci hráči už hrajú ukľudnene, nikam sa neponáhľaju. Už len desať minút chýba Michalovciam ku potrebným trom bodom.

79
    Tvrdá, ďalekonosná strela Smreka končí tesne veďla ľavej tyči.

77
    Zapotoka bol nahradený Pisarikom.

76
    Dvojgólový náskok by už mal poskytnúť domácim pokoj v závere zápasu.

75
    Michalovce dali gól!

Faul ktorý každý očakával na bardejovského hráča nebol odpískaný a domáci sa tak chopili šance. Prišla dlhá prihrávka za obranu kde bol v šprinte DOMINIK KUNCA a ten zoči-voči brankárovi uspel a zvyšuje na 2:0!

74
    Bardejov sa neuspokojuje z týmto stavom a začína naplno tlačiť.

72
    Najlepšieho michalovského strelca Hamuľáka, ktorý sa ale dnes nepresadil strieda Gamkrelidze.

71
    De Azevedo vyslal tvrdú strelu na domáceho brankára. Raška len vyrazil nad seba kde ho podržalo brvno!

70
    Obrovská šanca na vyrovnanie! Lopta skončila na tyčke!!

69
    Tréner reaguje na inkasovaný gól a miesto Andrića posiela na ihrisko Cuprišina.

68

Domáci sa konečne po toľkých šanciach dočkali. Po rohu z ľavej strany prišla lopta, VERNON DE MARCO sa vyšplhal do vzduchu a krásnym oblúčikom prekonáva Čikoša.

67
    Faul na Pereza blízko šestnástky sa nepíska ale domáci získali aspoň rohový kop.

66
    Ďalší priamy kop pre Michalovce ale stále je tam Čikoš ktorý pokojne chytá.

65
    Nakoniec rozohral Kovaľ. Chcel obstreliť múr z pravej strany ale lopta mierila mimo tri tyče.

64
    Nebezpečný faul na Kovaľa. Ponúka sa priamy kop tesne spoza šestnástky. Domáci hráči sa už dohadujú na akcii.

63
    Lopta skončila v náručí brankára hostí.

63
    Michalovce už musia streliť gól. Teraz získali priamy kop, ktorý im k tomu môže pomôcť.

62
    Hra je teraz nesmierne rýchla. Lopta behá rýchlo z jednej strany na druhú rychlejšie než sa dá všimnúť.

60
    Domáci sú ako keby vyvedení z miery poslednými verdiktami a ku lopte sa ľahko dostávajú Bardejovčania.

59
    Ďalší rozporuplný "ofsajd".

58
    V Michalovciach to začína naozaj vrieť. Čiarový rozhodca odpískal veľmi rozporuplný ofsajd Hamuľáka ktorý už loptu dostal aj za bránkovú čiaru. Domáci priaznivci, hráči a lavička sú veľmi nespokojný s týmto rozhodnutím.

57
    Nedáš dostaneš. Síce Michalovce teraz nedostali gól ale veľa nechýbalo. Prázdnu bránku prekopáva Zapotoka.

56
    Domáci diváci ženú svojich priaznovcov ku vytúženému gólu.

55
    Faulovaný bol Stanislav Smrek. Jednalo sa o jemný útočný faul a tak ošetrovanie nie je nutné.

54
    Michalovský diváci su vo vytržení. Jedna akcia skončí a hneď následuje ďalšia gólova. Teraz spadol Kunca v šestnástke ale rozhodca opäť nepíska.

53
    Bardejov si nedokáže udržať loptu a jednoducho ju stráca, čo je olejom na stroj na ktorom práve Michalovce frčia.

52
    Tlak sa stále zväčšuje! Raz už ku gólu musí prísť.

51
    Krásna akcia Kovaľa! Dostal sa cez dvoch protihráčov až na ľavú stranu šestnástky a tam poslal prihrávku na spoluhráčov. Hamuľák sa dostal ku strele ale z bránkovej čiary ju vykopol jeden z obrancov hostí.

50
    De Marcova hlavička v záklone skončila mimo ihriska.

49
    Vernon de Marco sa dostal ku strele ktorú krásne namieril do pravého rohu.Čikoš vyráža na roh.

48
    Aj po neúspešnom ohrození brány centrom, domáci zostávajú na lopte.

47
    Domáci si vydovili priamy kop. Rozohrávať ho bude Róbert Kovaľ.

46
    Začal sa druhý polčas duelu o druhé miesto tabuľky. Počas prestávky žiaden z lodivodov nestriedal.

46

Domáci priaznivci ešte stihli slovne napadnúť hlavného rozhodcu z otázkami prečo neodpískal penaltu pre Michalovce po faule na Kovaľa. V prvom polčase sme videli skvelý futbal. Oveľa aktívnejšími boli domáci hráči. Vydobili si veľa šancí ale žiadnu nepremenili do gólového konta. Uvidíme čo povedia lodivodi počas polčasovej prestávky a či uvidíme zlepšenie v gólovej efektivite.

45+1
    Počas nadstavenia bola jedna strela Michaloviec na bránu ale bola zblokovaná Zapotoko. Viac sa už v prvom polčase neudialo.

45
    Štvrtý rozhodca pridal k riadnemu hraciemu času jednu minútu.

44
    Tlak je po tejto šanci čoraz väčší ale chýba tomu dobre uskotočnená akcia.

43
    Kica dostáva žltú kartu za faul na unikajúceho Oberta.

41
    Najväčšia šanca zápasu sa odohrala v 41.minúte. Kovaľ sa po krásnej prihrávke dostal za obranu kde bol faulovaný brankárom Bardejova ale nadaľej sa dokázal udržať na kopačkách. Strela ale skončila na bočnej sieti.

40
    Priamy kop ktorý rozohral Božok končí v náručí Čikoša.

39
    Domáci hráči sa ešte snažia v závere prvého polčasu dať gól do šatne ale hráči Bardejova nepúšťajú ľahko loptu zo svojich kopačok.

38
    Lukáš Zapotoka vyslal tvrdú ale nepresnú strelu na domácu svätyňu.

37
    Faul Andraščíka na Božoka si hlavný rozhodca všimol a domáci majú tak šancu z priameho kopu.

35
    Posledných 10 minút v prvom polčase a hra sa opäť trochu vyrovnala. Bardejov ale zatiaľ po celý zápas nemal jednu poriadnu šancu.

34
    Vernon de Marco hľadal Kuncu ale s takouto prihrávkou akú práve poslal nemohol nájsť nikoho iného než striedačku.

33
    Zápotoka v obľúčení troch hráčov Michaloviec si dokázal vydobiť aspoň faul.

32
    Následoval ďalší roh. Jeden z hráčov Michaloviec si loptu spracoval nedovolene.

31
    Kovaľ sa dostal ku strele spoza šestnástky a krásne namieril pod brvno. Brankár Partizánu ale vyráža na roh.

30
    Domáci získavajú ďalší roh.

29
    Trošku akcie nám predviedol v šestnástke Hamuľák spolu z Andraščíkom. Hamuľak chcel prejsť cez spomínaného obrancu ale ten ho telom odstavil. Penalta sa nekonala. Nie je sa ani čomu čudovať. Hamuľak to trochu prikrášlil.

28
    Domáci v poseldných minútach si vytvárajú stále väčší a väší tlak. Teraz ho mohol využiť Kovaľ ale loptu nestihol trafiť a nasmerovať na bránu.

27
    Michalovce mali opäť šancu na strelenie úvodného gólu. Po pár hlavičkách sa dostal ku lopte aktívny Kunca a mal pred sebou skoro prázdnu bránu. V poslednej chvíli sa ale pred neho dostal jeden z obrancov a loptu telom zblokoval.

26
    Priamy kop z tridsiatich metrov pre Michalovce ktorý rozohrá Kovaľ.

25
    V prvej polovici prvého polčasu sledujeme skvelý futbal. Krásne akcie už tomu chýba len gól.

24
    Kunca z ľavého krídla odcentroval na Hamuľáka. Toho lopta ale preletela. Lopta sa nebezpečne zakrútila popod brvno a brankár Čikoš mal čo robiť aby ju vybil.

23
    Center z pravého krídla Kovaľ nespracoval podľa predstáv ale lopta letí mimo.

22
    Po kratučkom ošetrení sa môže pokračovať v hre.

21
    Na ihrisku leží otrasený Azevedo a potrebuje ošetrenie. Faul bol zapríčinený lakťom do chrbáta. Hlavný rozhodca ale nepískol faul.

20
    Hostia kombinujú pred obranným valom domácich, zatiaľ neúspešne.

18
    Domáci fanklub si žiada gól. Michalovce nie sú od neho ďaleko.

17
    Kovaľova strela skončila len na bočnej sieti.

16
    Bardejov sa nedokáže presadiť cez vynikajúcu obranu domácich. Skúšaju len strely z diaľky. Tá posledná skončila mimo troch žrdí.

15
    Oblúčiky vychádzajú a brankár Bardejova má čoraz viac práce.

14
    Domáci sa v posledných minútach snažia dostať cez obranu vďaka oblúčikovitým prihrávkam.

13
    Ten síce neskončil dobre pre Michalovce keď hostia získali loptu a vytvorili nebezpečný brejk. Šikovný Kunca ale získal prihrávku a ešte krajšou prihrávkou našiel za obranou Božoka. Božok sa krásne dostal za obranu ale bol príliš vo veľkom uhle na ohrozenie brány.

12
    Michalovčania získali rohový kop po zásluhe Hamuľáka.

11
    Črtajúci protiútok domácich prerušil Božok útočným faulom blízko poliaceho kruhu na Jána Zapotoku.

10
    Tlak domácich zo začiatočných minút trocha upadol a hra sa pomaly vyrovnala.

9
    Strela do stredu brány ktorú vyslal Zapotoka neurobila domácemu brankárovi žiaden problém.

7
    Ďalší útok sa črtal na domácej strane. Kovaľ nahral za obranu Hamuľákovi. Ten bol ale v postavení mimo hry.

6
    Šanca pre domácich na prvý gól! Pred bránkou sa ocitol Hamuľák a vystrelil na Čikoša. Jeho strelu ku pravej tyči ale brankár hostí vyrazil.

5
    Zapotoka za nepekný faul na unikajúceho Kuncu vidí prvú žltú kartu.

4
    Už od začiatku sa domáci snažia naplno útočiť.

3
    Faul na Zapotoku, ku lopte sa dostanú hostia.

2
    Zo spomínaného rohu nič nebolo ale ku následnej hlavičke sa dostal Kunca. Ten bol v záklone a tak nedokázal namieriť presne. Domáci naďalej zostávajú na lopte.

1
    Po akcii na pravom krídle Pereza získali domáci prvý roh zápasu.

1
    Domáci hráči na pokyn hlavného rozhodcu rozohrali zo stredového kruhu a zápas sa môže začať.

1

-1
    Hráči oboch tímov sú už na hracej ploche. Domáci Zemplínčania v tradičnej modrej a hostia z Bardejova v bordovej farbe dresov.

-5
    Michalovský štadión sa pomaly ale isto zapĺňa do šlušných počtov. Stretnutie za chvíľu začne.

MFK Zemplín Michalovce: 1- Martin Raška-"K", 3- Michal Gallo, 4- Stanislav Smrek, 7- Marcos Calero Perez, 12- Miroslav Božok, 17- Dominik Kunca, 18- Vernon De Marco Morlacchi, 19- Igor Obert, 21- Michal Hamuľak, 23- Róbert Kovaľ, 27- Tomáš Sedlák
    Náhradníci: 5- Michal Vanák, 6- Lukáš Janič, 9- Georgii Gamkrelidze, 10- Vladimír Janočko, 14- Martin Regáli, 20- Oliver Podhorin, 30- Tomáš Jenčo

Partizán Bardejov: 22- Ján Čikoš-Pavličko, 2- Ján Zápotoka, 3- Vladislav Palša, 4- Michal Grohoľ, 6- Ján Petráš, 7- Dragan Andrić, 8- Slavomír Kica, 10- Dyjan Carlos De Azevedo, 16- Vladimír Andraščík, 17- Lukáš Zapotoka-"K", 18- Michal Berecký
    Náhradníci: 1- Dušan Molčan, 11- Stanislav Cuprišin, 20- Juraj Kuhajdík, 24- Gabriel Pisarik

Rozhodca: Peter Vlčej- Miroslav Benko, Peter Jenčura.

Partizán Bardejov-2.miesto, 36 bodov
    Partizán poskočil po minulom kole na druhé miesto, ktoré bolo dlho okupované práve Michalovcami.
    Pod umelými reflektormi o 17.30 sa stretne druhý tím tabuľky FK Partizán Bardejov, ktorého hráči sa minulú nedeľu ozaj vytiahli a zvíťazili na pôde trnavského béčka 1:0.
    Práve takýmto výsledkom v prospech Partizána sa skončil aj prvý vzájomný duel týchto tímov v tejto sezóne. Podarí sa Bardejovu zlomiť šnúru domácich zápasov Michaloviec bez prehry alebo Zemplín ostane verný skvelému výkonu, ktorý je preň vlastný pred svojimi priaznivcami?

MFK Zemplín Michalovce-3.miesto, 34 bodov
    Michalovčania sú doma naozaj neprekonateľným mužstvom.
    Ich bilancia 22:3 hovorí za všetko. Z deviatich zápasov vyhrali osem a len juniori Trnavy si dokázali vydobyť jeden bod za remízu. V poslednom domácom zápase dokázali poraziť vedúcu Podbrezovú 1:0. Každý si uvedomujú silu Michaloviec na vlastnom štadióne.
    To sa ale nedá povedať o výsledkoch na ihriskách súpera. Tam Zemplínčania vyhorievajú na celej čiare. Aj v poslednom kole boli zdolanými Sencom 2:0.

Futbalová jeseň a s ňou spojená zimná prestávka sa nezadržateľne
    blížia aj v druhej slovenskej najvyššej futbalovej lige. Predposledné kolo sa odohrá počas soboty 23.novembra. Na svojom štadióne privíta domáci MFK Zemplín Michalovce východniarskeho súpera Partizán Bardejov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.