Charleroi – Anderlecht 2:1 (kon.) | Gent – Waasland-Beveren 2:0 (kon.) | Oostende – Genk 4:0 (kon.)
Waregem – Mechelen 3:1 (kon.) | Leuven – Kortrijk 1:1 (kon.) | Cercle Bruggy – Lierse 2:4 (kon.)
Oud-Heverlee Leuven
1:1 (0:0)
KV Kortrijk
cz Sobota 23.11.2013, 20:00 • Stadion Den Dreef • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Fotbalisté Leuvenu v letošní sezóně bojují pouze o záchranu a se čtrnácti body se nacházejí na dvanáctém místě tabulky. Na patnácté místo Beverenu mají v tuto chvíli náskok pěti bodů, což je naprosto zanedbatelný rozdíl. Jejich sobotnímu protivníkovi se daří o něco lépe.

Domácí výběr dokázal v posledních pěti duelech porazit pouze konkurenční Beveren a v minulém kole také Lierse, jen bod si připsal proti poslednímu Monsu a porážku utrpěl od Anderlechtu s Mechelenem.

Kortrijk odděluje horní polovinu tabulky od té dolní a je sedmý s pětadvaceti body, o pět bodů před osmým Cercle. Kortrik v minulých sedmi zápasech hned pětkrát zvítězil a jen dvakrát prohrál. Velmi nečekané tři body si připsal na půdě Anderlechtu a doma s Club Bruggy, jenže nestačil na Genk a těsně před reprezentační přestávkou padl také proti Cercle.

Ve vzájemných duelech padá v poslední době velmi málo branek. V loňské sezóně se v obou případech rozešli Kortrijk s Leuvenem smírně po bezbrankové remíze. Letos KV v domácím prostředí v prvním kole zvítězilo v poměru 1:0.

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Thompson, Robson, Raymaekers, Wijns – Messoudi, Van Goethem, Geraerts, Ngolok – Ogunjimi, Ruytinx
    Náhradníci: Lenaerts, Cerigioni, Azvezdo, Bandalovski, Buysens, Gíslason, Kostovski
    Trenér: Ronny van Geneugden

KV Kortrijk: Keet – De Mets, Reynaud, Tomašević, Heyeln – Pavlović, Oussalah, De Smet, Coulibaly – Santini, Capon
    Náhradníci: Martin, Petrović, Chevalier, Klaasen, Ragolle, Matton, Raman
    Trenér: Hein Vanhaezebrouck

Rozhodčí: Lambrechts – Gilon, Castel.

1

3
    V úvodu se hraje velmi opatrně z obou stran, Leuven zatím drží balón ve své moci.

4
    Hra se odehrává ve středu hřiště, hosté podnikají útočné výpady na polovinu soupeře.

5
    Leuven dobře brání, fanoušci v tuto chvíli sledují velmi nudné utkání.

9
    Na hřišti zatím žádná změna, oba celky kupí v rozehrávce jednu chybu za druhou.

10
    Van Goethem se pokusil najít přihrávkou De Smeta a poté Santiniho, jenže ani v jednom případě nebyl úspěšný.

12
    Po krásné kolmici Messoudiho vypálil Ogunjimi, jenže byl vystaven ofsajdu. Domácí se tlačí dopředu a zatím těmto okamžikům vládnou.

16
    Domácí pokračují v útočné aktivitě, ale po dvou rychlých akcích ztroskotali na finální přihrávce.

20
    Leuven svou kombinační hrou zatím lehce překvapuje soupeře, ale žádné velké nebezpečí před Keetem nevzniklo.

22
    Máme za sebou polovinu úvodního dějství, oba celky svádí souboj o míč ve středu hřiště.

26
    Diváci určitě nemohou být spokojeni. Ofenzivní aktivita jejich miláčků výrazně upadla a na obou stranách je vidět mnoho chyb.

28
    Geraerts se z ničeho nic ocitl osamocen před Keetem, ovšem překonat ho nedokázal a nepovedlo se to ani dobíhajícímu Ruytinxovi.

32
    Ruytinx vypálil z velké dálky, ovšem brankář Keet neměl s tímto pokusem větší problémy.

35
    Ruytinx je při chuti a znovu vyslal pokus z velké dálky, avšak brankář Keet s přehledem i tuto ránu kryje.

40
    Do konce utkání chybí necelých pět minut a zatím to nevypadá, že bychom se v prvním poločase dočkali branky.

43
    Úvodní dějství se nám chýlí ke svému konci a nic podstatného se zatím neděje.

45
    Santini vyhrál hlavičkový souboj a do rychlého brejku se řítil hostující De Smet jenže příliš otálel a o míč přichází.

První poločas nám nic zajímavého nenabídl a všichni doufáme, že po přestávce dočkáme přeci jen ofenzivnějšího pojetí. Druhý poločas začne přibližně ve 21:06.

46

48
    Druhé dějství začíná stejně jako to první, z obou stran se hraje velmi opatrně.

50
    Po přihrávce van Goethema na Ruytinxe se dopustil faulu De Mets a za zmaření vyložené příležitosti vidí červenou kartu.

51
    Následný pokutový kop ale neproměnil Messoudi, skvěle ho vychytal gólman Keet!

57
    Hosté vzápětí poprvé střídají. Ze hry odchází Coulibaly a nahradil ho Raman.

58
    Do dobré pozice se dostal Santini, Bailly ale jeho ránu zkrotil.

62
    Ruytinx se dostal až před Keeta, ovšem následně na něm ztroskotal.

63
    Hosté podruhé střídají. Ze hry odchází Capon a nahradil ho Matton.

66
    První žlutou kartu dnešního utkání dostává hostující Heyeln.

68
    Dobrou střelu vyslal Thompson, ale Keet jeho ránu zlikvidoval.

73
    Ruytinx dostává žlutou kartu.

73
    Leuven právě vstřelilo branku!
    BJÖRN RUYTINX se dostal zcela sám před Keeta a ten už ho tentokráte vychytat nedokázal.

74
    Domácí střídají, ze hřiště odešel Wijns a nahradil ho Azevedo.

77
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Po přihrávce van Goethema prostřelil STIJN DE SMET zblízka bezmocného Baillyho.

80
    Žlutou kartu v domácím dresu dostává Geraerts.

81
    Bailly vychytal skvělým způsobem Santiniho.

83
    Střelec vyrovnávací branky de Smet také dostává žlutou kartu.

83
    Domácí podruhé střídají, Ogunjimiho nahradil Kostovski.

85
    Žlutou kartu za hosty dostává Santini.

88
    Messoudi zahodil velkou šanci na vedení domácího celku.

89
    Domácí střídají naposledy, Messoudiho nahradil Gíslason.

90
    Nikdo se nikam netlačí, oba celky už pravděpodobně dohrají tento duel s bodem.

Po nezáživné první polovině hráli hosté od 50. minuty bez De Metse a dokonce prohrávali, nakonec ale ukázali svou kvalitu a alespoň srovnali na konečných 1:1. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (22:01:59)