Charleroi – Anderlecht 2:1 (kon.) | Gent – Waasland-Beveren 2:0 (kon.) | Oostende – Genk 4:0 (kon.)
Waregem – Mechelen 3:1 (kon.) | Leuven – Kortrijk 1:1 (kon.) | Cercle Bruggy – Lierse 2:4 (kon.)
KV Oostende
4:0 (3:0)
KRC Genk
cz Sobota 23.11.2013, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Srdečně zde vítám všechny fotbalové příznivce. V rámci 16. kola belgické Jupiler League přivítá KV Oostende celek KRC Genk. Oba celky bojují na opačných pólech tabulky. Zatímco domácí nováček dělá vše proto, aby se vyhnul sestupu, aktuálně je čtrnáctý ze šestnácti, Genk je druhý pouhé dva body za vedoucím Standardem Lutych. Účastník Evropské ligy má navíc i velice dobrou formu, naposledy sice doma podlehl 0:1 Anderlechtu, ale před tím držel sérii desíti utkání v řadě bez prohry. Favorit zápasu je tak jasný.

KV Oostende (14. místo, 15 zápasů, 3 výhry, 3 remízy, 9 porážek, skóre 11:25, 12 bodů)

KRC Genk (2. místo, 15 zápasů 10 výher, 2 remízy, 3 porážky, skóre 28:13, 32 bodů)

Oba celky se utkaly už v prvním kole soutěže. Genk doma nováčka porazil snadno 3:0.

KV Oostende: Berthelin – Luissint (C), Schmisser, Brillant, Lukaku – De Schutter, Brouckaert – Canesin Matos, Berrier, Mushekwi – Depoitre.
    Náhradníci: Dumesnil – Foket, Van Imschoot, Dessaer, Vass, Sládek, Hempte

KRC Genk: Köteles – Anele, Koulibaly, Simaeys, Tshimanga – Gorius, Hyland, Camus – Buffel, Vossen, De Ceulaer.
    Náhradníci: Van Hout – Ojo, Hamalainen, Croux, Schrijvers, Walsh, Kumordzi

Rozhodčí: Efong Nzolo – Huens, Walschap.

1

4
    Utkání začíná opatrně, oba celky se oťukávají.

7
    První větší šance zápasu. Ve vápně se dostal k míči Vossen a Berthelin musel předvést dobrý zákrok.

12
    Domácí se snaží soupeři co nejvíce znepříjemňovat rozehru a Genk se těžko dostává až k šestnáctce.

15
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Centr Lukaka na přední tyč našel LAURENTA DEPOITREHO, který uklidil míč za záda Kötelese.

20
    Domácí pokračují ve výborném vstupu do zápasu. Centr Canesina z pravé strany usměrnil do brány NYASHA MUSHEKWI – 2:0.

26
    Po Berrierově rohovém kopu hlavičkoval nad bránu Depoitre.

28
    Hráči Genku se nemohou vzpamatovat ze šoku, který utrpěli v první dvacetiminutovce. Oostende má zápas pod kontrolou.

29
    Schmisser byl na vlastní polovině faulován a domácí budou rozehrávat.

30
    Na centr, který letěl na zadní tyč, si nabíhal De Ceulaer. Při pokusu dostat se k hlavičce však fauloval. Od brány bude rozehrávat Berthelin.

31
    De Ceulaer to zkoušel z velké dálky, míč skončil za domácí bránou.

32
    Hosté se snaží najít nějakou odpověď, teď je ale zastavil praporek pomezního.

33
    De Ceulaera připravil čistým skluzem o míč domácí obránce De Schutter.

36
    Zajímavý centr hledal Vossena, tomu však sundal míč z hlavy brankář Berthelin.

38
    Další akce hostí končí pouze odkopem od brány Oostende.

40
    Lukaku se na levé straně prohnal přes Bufela a z úhlu se řítil sám na Kötelese. Ten proti nemu vyběhl a Lukaku nastřelil jen jeho nohy. Pěkná akce domácího hráče.

40
    Žlutou kartu dostává De Ceulaer (KRC Genk).

41
    Domácí nyní drží hru na své útočné polovině, což jim v závěru poločasu vyhovuje.

42
    Poločas snů pro Oostende! Po rohu Canesina se dostal k hlavičce NIELS DE SCHUTTER a balón zapadl Kötelese, který si ukročil ven z brány a nebyl tak v ideálním postavení – 3:0.

45
    První poločas se dohrává za ovací domácích příznivců.

45+1
    Rozhodčí nastaví minutu.

45+1
    De Schutter přenechal volný míč brankáři Berthelinovi a ten ho před dobíhajícím Buffelem lapil.

První poločas naprosto nečekaným způsobem ovládl nováček z Oostende. Domácí do utkání výborně vstoupili a mezi 15. až 20. minutou šokovali favorita dvěma góly. Genk se z tohoto úderu až do přestávky nevzpamatoval a naopak v závěru poločasu inkasoval ještě jednou. Hráči Oostente tak mají nakročeno k velmi cennému vítězství.

46

46
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází De Ceulaer, přichází Croux.

46
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Hyland, přichází Kumordzi.

46
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buffel, přichází Ojo.

47
    K Mushekwimu v šestnáctce propadl míč a domácí hráč měl spoustu času zamířit. Vzdálenější tyč těsně minul. To byla obrovská šance.

49
    Tshimanga se při svém průniku zahnal až za brankovou čáru, domácí budou rozehrávat od brány.

50
    Depoitre se po dlouhém nákopu tlačil přes své strážce. Díky tomu vybojoval alespoň autové vhazování.

51
    Camus se uvolnil kolem Lukaka a odcentroval. Míč však opustil hrací plochu a skončil na boční síti domácí brány.

52
    V úvodu druhé půle zatím nic nenaznačuje nějakému zvratu. Oostende pokračuje ve své hře, na kterou Genk nemůže najít odpověď.

54
    Lukaku hraje s velkou chutí, nyní ho musel faulovat Kumordzi.

55
    Berrier ze standardky přímo ohrozil hostující bránu. Jeho střela ze 30 metrů končí v náručí Kötelese.

56
    Další standardka z podobné pozice. Tentokrát končí Berrierova rána nad bránou.

58
    Proti Genku je odpískána penalta! Canesina se ve vápně lehce dotkl rukou Tshimanga a domácí hráč padl. Rozhodnutí sudího Efonga Nzola je nekompromisní!

59
    Nařízenou penaltu s přehledem proměnil YOHAN BROUCKAERT, který míč poslal na opačnou stranu, než kam skočil brankář Köteles.

61
    Genk si přijel na půdu nováčka pro pořádný ranec. Už teď je jasné, že body dnes večer zůstanou v Oostende.

62
    Lukaku prošel po levé straně jako nůž máslem. Jeho ostrý centr vyrazil před nabíhajícím hráčem Köteles.

63
    Nákop Brouckaerta skončil v rukavicích Kötelese.

63
    Žlutou kartu dostává De Schutter (KV Oostende).

64
    Mladší bratr slavnějšího Romela Lukaka, který nastupuje v Premier League za Everton, je dnes úžasný. Jeho průniky po levém křídle jsou nebezpečné a navíc stíhá vypomáhat i defenzivě.

66
    Hosté málem obdrželi bůra! Brouckaertova přihrávka našla na vzdálenější tyči Berriera, který měl před sebou už jen prázdnou bránu. Balón však usměrnil jen do brankové konstrukce!

67
    Další velkou šanci měl Brouckaert. Ten pálil zhruba z penaltového puntíku. Köteles tentokrát ukázal bleskový reflex a dokázal míč vyrazit.

69
    Depoitre fauloval soupeře zezadu a obdržel žlutou kartu.

70
    Oostende dnes hraje určitě svůj nejlepší zápas v sezóně. Domácí hráči si ho vyloženě užívají a druhý celek tabulky jednoznačně přehrávají.

72
    Hostující ofenziva se omezuje jen na dlouhé nákopy, které obrana Oostende sbírá.

74
    Dlouhá přihrávka hledala ve vápně Depoitreho, u míče byl o něco dříve brankář Köteles.

75
    Berthelin stáhl ze vzduchu vysoký míč a může rozehrát na své spoluhráče.

77
    Tempo už přeci jen uvadá. O osudu utkání je již rozhodnuto a tak se ani domácí nikam neženou.

78
    Gorius hezky vypálil z 25 metrů, Berthelin jeho ránu vytlačil nad bránu.

79
    Po následném rohu míč opustil hrací plochu a Berthelin může vykopávat.

80
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Depoitre, přichází Foket.

81
    Lukaku obral o míč Vossena a jen podrthl svůj skvělý dnešní výkon.

82
    Statistika držení míče sice hovoří v poměru 46:54 pro Genk, ale na to se fotbal nehraje.

84
    Střídající Foket fauloval Camuse a hosté budou zahrávat standardní situaci.

84
    Po ní se hosté mohli dočkat gólu. Berthelin nejprve vyrazil nebezpečnou hlavičku jen ke Koulibalymu, který nedokázal uklidit míč do prázdné brány.

85
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Berrier, přichází Van Imschoot,.

86
    Canesin se ocitl za obranou Genku, ale byl v ofsajdu.

86
    Poslední domácí střídání. Za velkých ovací opouští hřiště Jordan Lukaku, kterého nahradil Hempte.

88
    Vossen zezadu podkopl nohy Mushekwimu a dostává žlutou kartu.

90
    Máme tu už poslední minutu řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90+1
    Köteles se při rozehrávce málem nechal obrat o míč Mushekwim a domácího hráče nakonec sejmul ostrým skluzem. Rozhodčí už ale raději faul nepíská.

V Oostende bude hodně veselá noc. Domácí nováček totiž deklasuje druhý celek tabulky KRC Genk 4:0 a získává výrazné plusové body v boji o záchranu. KV rozhodlo o svém vítězství už v prvním poločase, ve kterém nastřílelo tři góly. V 59. minutě pak pečetil skóre z penalty Brouckaert. Genk dnes vůbec nic nepředvedl a vysoké vítězství Oostende je tedy zcela zasloužené. (21:57:17)