Chabarovsk – D. Moskva 1:4 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Kazaň 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Novgorod 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhreb 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 3:2 (kon.)
Ufa – Dinamo Minsk 5:2 (kon.) | Nižnekamsk – Doneck 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Riga – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Lev – Barys 2:3 (po pr.) | HC Slovan – Omsk 3:1 (kon.)
Lev Praha
2:3 (0:1, 1:0, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Utorok 19.11.2013, 19:00KHL

64:36
    Barys Astana dala gó!
    Samostatné nájazdy sa konať nebudú, pretože Astana rozhodla o svojej výhre v závere predĺženia ! Hostia sa dostali do rýchleho brejku, potom, čo domáci nevyužili svoju šancu, prepadli v útočnom pásme, rozhodol o zápase TALGAT ŽAILAUOV strelou, ktorá prepadla cez Vehanena do brány ! Bez asistencie.

61:22
    Jiří Sekáč to urobil veľmi podobne, ako pred pár minútami pri vyrovnávajúcom zásahu, tentoraz si už Jeremejev dal pozor.

59:08
    Lev Praha dala gól!
    Neuveriteľná sa stáva skutočnosťou ! Stav sa podarilo domácim vyrovnať ! Všetku zodpovednosť na seba vzal JIŘÍ SEKÁČ, ktorý sa natlačil z pravej strany do Jeremejeva, ktorého dokázal prekonať ! Bez asistencie.

58:52
    Vehanen sa musel pre vhadzovanie v strednom pásme vrátiť do svojej brány, no už ju opäť opustil.

57:42
    Vehanen je už na hráčskej lavici. Lev to skúša v šestici !

52:11
    Antropov si mohol pripísať na konto druhú asistencii za sebou, to by však nemohol Rudenko tvárou v tvár Vehanena zlykať ! Mohlo byť rozhodnuté.

49:19
    Na túto strelu však už bol prikrátky aj Vehanen, Astana sa dostáva do možno kľúčového vedenia. Nikolaj Antropov našiel medzi kruhmi v ideálnej palebnej pozícii ROMANA STARČENKA, ktorý to napálil do brány Pražanov nechytateľne ! Asistencie : Nikolaj Antropov, Alexej Litvinenko.

48:37
    S nenápadnou, no o to nebezpečnejšou strelou Rachmanova si Vehanen dokázal poradiť !

41:04
    Maxim Semjonov dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Presilová hra pre Lev.

36:49
    Martin Ševc hral bez prilby, čo sa samozrejme nemôže a je za to menší trest, ako za hociktorý faul. Presilovka pre hostí.

35:27
    Cam Barker hákoval v šanci hráča Leva. Dostáva menší trest. Domáci majú k dispozícii presilovú hru.

30:39
    Nikolaj Antropov dostáva dve minúty za hrubosť. Zapojil sa totiž do roztržky pred Vehanenovou svätyňou.

30:09
    Antropovove zakončenie z rýchleho brejku si Vehanen postrážil a puk vyrazil.

28:09
    Ridderwall dostal výborný puk, prehodil si ho, no zakončiť sa mu nepodarilo.

22:33
    Martin Thörnberg sa dostal do dvoch sľubných pozícií, no v oboch ho skvele vychytal Jeremejev !

21:05
    Za hákovanie dostal Konstantin Puškarjov menší trest. Presilová hra pre Lev.

20:23
    Domáci si ani nemohli priať lepší vstup do druhej tretiny. Okamžite po jej začiatku sa im podarilo vyrovnať, dostali gól do šatne, no zo šatne dali ! Martin Švec získal to vyskúšal strelou, ktorá bola zrazená k Jiřímu Novotnému. Ten vymyslel krásnu prihrávku a JAKUB KLEPIŠ sa nemýlil. Asistencie : Jiří Novotný, Martin Ševc.

19:24
    Hosťom sa podarilo streliť takzvaný gól do šatne ! Treba však podčiarknuť, že čisté svedomie pri tomto zásahu nemá Vehanen, ktorý zle vykorčuľoval za bránu, puk mu tam vzal Upper, ktorý ho poslal pred odkrytú bránu TALGATOVI ŽAILAUNOVI, a ten nemohol nedať. Asistencia : Dmitrji Upper.

16:57
    Po obrovskej šanci sme videli na každej strane ! Pred Jeremejevom neuspel Cingel, z následného brejku sa Bochenski rútil na Vehanena, no fínsky brankár ostal neprekonaný !

09:48
    Maxim Semjonov to prehnal s dôrazom v súboji pri mantineli a dostal dvoj minútový trest za vrazenie na mantinel. Presilová hra aj pre Levov.

07:23
    Ryan O'Byrne dostáva dve minúty za krosček. Početná výhoda pre Astanu.

05:46
    Litvinenko výborne prečítal rozohrávku, vystrelil po ľade, následne si svoje zakončenie aj sám dorazil, no Vehanen to v oboch prípadoch zvládol k spokojnosti domácich tribún !

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 21. Jakub Klepiš (Jiří Novotný, Martin Ševc), 60. Jirí Sekáč (Bez asistencie) – 20. Talgat Žailaunov (Dmitrji Upper), 50. Roman Starčenko (Nikolaj Antropov, Alexej Litvinenko), 65. Talgat Žailaunov (Bez asistencie)

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpäa, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Novotný, Klepiš – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský
    Barys Nur-Sultan: Jeremejev – Litviněnko, Savčenko, Blochin, Semjonov, Barker, Lundin, Grebensčikov – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žailaunov, Upper, Puškarjov – Dawej, Boyd, Bochenski – Rachmanov, Poliščuk, Gavrilin

Rozhodca: Gašilov, Ščenyov – Gorděnko, Tomilov